OI London 2012 - Odbojka

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Odgovori
Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 jul 2012, 18:37

Evo teme i za odbojku. Grupe su sljedeće:

slika

Zlato brane, u muškoj konkurenciji Amerikanci, srebro Brazilci, broncu Rusi, dok u ženskoj Brazilke brane zlato, srebro Amerikanke, a broncu Kineskinje. ;)

Poljaci su aktelni osvajači Svjetske lige, a Srbija osvajač europskog zlata ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Admir_Sa » 28 jul 2012, 01:48

onako na prvu brazil uzma u muskoj, a amerika u zenskoj konkurenciji
nema potpisa

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la DANTES » 28 jul 2012, 02:26

Admir_Sa je napisao/la:onako na prvu brazil uzma u muskoj, a amerika u zenskoj konkurenciji
Ili Rusi u obje...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2583
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la djoleprijedor » 28 jul 2012, 13:59

Uz malo sreće Srbija može do medalja u obje konkurencije ;) 8-)
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Devil » 28 jul 2012, 14:14

Kineskinje objasnjavaju ko je ipak mnogo jaca ekipa ovde.Nazalost Srbija totalno mlako sa supljim rukama,i ono sto nekim cudom "ukrote" na prijemu prospu ocajnim napadom. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la MaGiCa » 28 jul 2012, 14:18

Devil je napisao/la:Kineskinje objasnjavaju ko je ipak mnogo jaca ekipa ovde.Nazalost Srbija totalno mlako sa supljim rukama,i ono sto nekim cudom "ukrote" na prijemu prospu ocajnim napadom. :roll:
Kako :?: Zar nismo evropski prvaci :?: Zar to nije jedino vazno, a @Devile :?:

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Devil » 28 jul 2012, 14:22

Ah da zaboravih da je neki drugi selektor tu rutinski bi zavrsili sa 3:0 protiv zlatnih iz Atine i bronzanih iz Pekinga. :roll:
Da vazno je samo to sto smo prvaci,vazno je i to sto smo na OI,i svaki dodatni uspeh na OI je premija.
I da prestanes vise sa tom pricom molim te,ne mogu vise da je slusam,a verujem i da je sve ostale smorila. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la underPFC » 28 jul 2012, 14:26

Odbojkašice me razočaraše,očekivao sam sigurnu pobedu... :(

Jbt kakav tim imamo (bez obzira što nam fale Malagurski i Nikolić) i gubimo na ovakav način......
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Texi » 28 jul 2012, 14:27

Kao što sam napisao i na glavnom topicu, od odbojkaša očekujem 1/4, i mislim da odbojkašice neće proći grupu.
Ipak, i pored toga planirao sam da odgledam svaki njihov meč. Međutim, posle današnje predstave za mene odbojkašice na OI ne postoje, kao da se nisu ni plasirale. Tih sat-dva kad one igraju iskoristiću na pametniji način. :lol:
I think I'm a pussy one.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la MaGiCa » 28 jul 2012, 14:29

Devil je napisao/la:Ah da zaboravih da je neki drugi selektor tu rutinski bi zavrsili sa 3:0 protiv zlatnih iz Atine i bronzanih iz Pekinga. :roll:
Da vazno je samo to sto smo prvaci,vazno je i to sto smo na OI,i svaki dodatni uspeh na OI je premija.
I da prestanes vise sa tom pricom molim te,ne mogu vise da je slusam,a verujem i da je sve ostale smorila. :roll:
Prvo mora da se stvori mogucnost da dodje drugi selektor, pa bi mozda nesto i uradili. Ali, sa stavom "cuti i sedi di si, jer i za di si - nisi", uvek ce biti ovako. A minorne titule odrzavaju coveka koji ne ume da vozi Ferrari tj. vozi ga kao da je nabudzeni Yugo. Ah da, zaboravio sam - ti si na izvoru vaskolikog sportskog znanja i imas uvek najtacnije informacije. ;)

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Admir_Sa » 28 jul 2012, 14:29

iskreno sam ocekivao pobjedu kine, srbija vec par mjeseci pravo loše igra. totalni pad forme jovane, milene rasic, a mihajlovic i blagojevic na prijemu stvarno nisu garancija nikakvog uspjeha, a djerisilo izgleda nije uspjela donijeti dodatni kvalitet za sada
nema potpisa

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Devil » 28 jul 2012, 14:29

underPFC je napisao/la:Odbojkašice me razočaraše,očekivao sam sigurnu pobedu... :(

Jbt kakav tim imamo (bez obzira što nam fale Malagurski i Nikolić) i gubimo na ovakav način......
Ala si ti optimista. :lol:
Realno ko nije uzeo Kineskinje na 1.55 kvoti jutros taj je lud. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Texi » 28 jul 2012, 14:33

Admir_Sa je napisao/la:iskreno sam ocekivao pobjedu kine, srbija vec par mjeseci pravo loše igra. totalni pad forme jovane, milene rasic, a mihajlovic i blagojevic na prijemu stvarno nisu garancija nikakvog uspjeha, a djerisilo izgleda nije uspjela donijeti dodatni kvalitet za sada
I ja sam očekivao pobedu Kine, ali ovakvu sramotu već na startu - NE. :roll: Poslužićemo izgleda ostalim ekipama za što bolji set i poen količnik, sramota za evropskog prvaka bez obzira na problem sa povredama. :lol:
I think I'm a pussy one.

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la underPFC » 28 jul 2012, 14:34

Večni optimista,život me učio tome jbg.

I dalje smatram da ovaj tim,potpuno zdrav može do medalje.... Setimo se odbojkaša i njihovog zlata,onih poraza,setimo se košarkaša na SP u Indijanapolisu,setimo se i onog finala zadnjeg sa Nemicama i praktično sigurnog poraza...... Verujem da ove devojke imaju kvalitet i da sigurno mogu do medalje.....
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
mdss
Postovi: 2362
Pridružen/a: 08 sep 2009, 18:18
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la mdss » 28 jul 2012, 14:34

Losa igra Srbije Kina ih apsolutno nadigrala bojim se da ce ovaj poraz utjecati na ekipu Srbije
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la legenda reala » 28 jul 2012, 14:35

U Srbiji samo Starović igra, al tuče cura iz svih oružja(bar prvi set), ostale mlitavo skroz.
Al Đerisilo ima nonu :oops: :oops: dobra je i ona Veljkovićka :P

Kineskinje su baš odigrale vrhunski(sem prvog seta), pa za njih nema izgubljene lopte, sve vraćaju , svaki blok im se odbija gdje treba itd. :P
Al ovaj srpski selektor jbt što frajer ima jake živce, pa nije ni jednom povisio ton, on ih moli da igraju :lol: :lol:


Štefko stranica sa svim igračicama i slike, da ih malo bolje izanaliziram poslije iftara, želim pratiti žensku odbojku ovu Olimpijadu :mrgreen: :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Texi » 28 jul 2012, 14:43

underPFC je napisao/la:Večni optimista,život me učio tome jbg.

I dalje smatram da ovaj tim,potpuno zdrav može do medalje.... Setimo se odbojkaša i njihovog zlata,onih poraza,setimo se košarkaša na SP u Indijanapolisu,setimo se i onog finala zadnjeg sa Nemicama i praktično sigurnog poraza...... Verujem da ove devojke imaju kvalitet i da sigurno mogu do medalje.....
Ali u tom finalu sa Nemicama igrale su u Beogradu pred 15.000 ( ili koliko već ) ljudi, sa Nikolić, Molnar i Malagurski u timu a sada su tu Mihajlović, Vesović ( :lol: ) i Đerisilo ( jedina koja vredi, ali ne može sve sama ). Mada, ni ona danas nije Bog zna kako odigrala.

P.S. Zaboravio sam Blagojević na klupi. :lol: Teško nama kad je ona rezervna opcija.
I think I'm a pussy one.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la DANTES » 28 jul 2012, 17:52

Jako sam razočaran... Nema teorije da prođemo grupu... Računao sam pobjedu ovdje i protiv J. Koreje... Teško da možemo ista više uraditi...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Texi » 28 jul 2012, 21:14

Srbija - SAD

Jedan od dva derbija 1. kola muškog turnira. Aktuelni evropski protiv aktuelnog olimpijskog prvaka. Srbija/SRJ i SAD su se sastale 14 puta od 1995, i odnos u pobedama je 11:3 za Srbiju. Međutim, veliki broj tih pobeda ostvaren je u vreme one sjajne generacije predvođene braćom Grbić kada Ameri nisu bili značajan faktor u svetskoj odbojci. U poslednjih nekoliko godina Srbija je takođe bolja u međusobnim duelima, ali 2 najvažnija meča dobili su Amerikanci.

Oba ta meča dobili su u 2008-oj, prvo finale SL u Brazilu 3:1, ( iako je Srbija u grupnoj fazi finalnog turnira prilično lako slavila sa 3:0 ), a zatim mesec dana kasnije u 1/4 Pekinga sa 3:2, u veoma zanimljivom meču. Da stvari budu još gore po Srbiju, upravo Ameri su otišli do samog kraja i osvojili zlato. Pored tog olimpijskog zlata, Ameri su takođe i u Atini 2004 napravili odličan rezultat plasmanom u 1/2. Brazilci su na tim igrama pokazali i svoju lošiju stranu. U poslednjem kolu grupne faze namerno su izgubili meč od SAD i time namestili 1/4 Rusija - SCG, čime su se jednog teškog protivnika na putu do zlata automatski rešili. Amerikanci su ni krivi ni dužni iskoristili priliku, dobili Grke u 1/4 i prošli dalje.

Srbija je osvojila 2 medalje na OI, bronzu u Atlanti 96 i zlato u Sidneju 2000 i jedina je ekipa koja posle raspada SFRJ ima zlato sa OI. Nemaju ga ni vaterpolisti, ni košarkaši, ni rukometaši. Poslednji međusobni duel je dobila Srbija prošle godine u SK i to prilično lako sa 3:0 ( bez Miljkovića ), pa bih Srbiji sutra dao veće šanse za pobedu.

Jedan interesantan podatak: SAD su 2008 osvojile oba takmičenja održana te godine, SL i OI, zatim naredne 3 godine nisu napravili značajniji rezultat, da bi ponovo u olimpijskoj godini osvojili srebro u SL ( pre par sedmica ). Meni to miriše na dobar plasman SAD u Londonu.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Odbojka

Post Postao/la Texi » 29 jul 2012, 00:40

Poljska - Italija

Još jedan derbi 1. kola i utakmica koju svakako ne smete propustiti ako ste ljubitelj odbojke ( 21:00 BHT 1, Eurosport 1 ) . Sa jedne strane Poljaci koju su prošle godine osvojili svoju prvu medalju u SL ( bronzu ), a ove godine i prvo zlato. Pored toga osvojili su i bronzu na EP prošle godine, što bi značilo 3 medalje na poslednja 3 takmičenja. Ipak, treba priznati da su mnoge ekipe tankirale SL ove godine zbog OI, pa su uz Poljake samo Brazil i SAD igrali u najjačem sastavu. Zbog svega navedenog, uz Brazil i Rusiju najveći favorit za osvajanje medalje. Imaju sjajan tim, predvođen Kurekom i Bartmanom od kojih se najviše očekuje, ali svakako je prva zvezda selektor Andrea Anastasi, koji je preporodio ovu ekipu i napravio odlične rezultate kao što obično i radi sa svim ekipama koje vodi. Koliko su Poljaci moćni ove godine, govori podatak da su u SL pobedili Brazil 4 puta u 5 mečeva. Upravo zbog toga sam prognozirao da bi mogli da odu do kraja i osvoje zlato.

Sa druge strane Italijani aktuelni viceprvaci evrope, koju su prošle godine konačno uspeli da osvoje medalju posle dužeg vremena. Pre tog srebra u Beču, poslednju medalju na EP osvojili su 2005, što znači da su na dva EP između ( 2007 i 2009 ) ostali bez medalje. Poslednju medalju na SP osvojili su davne 1998, u SL 2004, SK 2003, u Pekingu bez medalje, u Atini 2004 srebro. Dakle bili su 4 godine bez medalje, čak im je propao pokušaj da na SP u Rimu 2010 osvoje medalju, iako su sve podredili tome. Osmišljen je najgluplji sistem takmičenja na SP, koji ne verujem da će se više ikada ponoviti, domaćin je imao najlakši mogući raspored da bi se dokopao 1/2 i borbe za medalje, ali u meču za bronzu poraženi su od Srbije 3:1. Glavne zvezde su svakako korektor Laško i primač Savani, tu je još uvek i iskusni Mastranđelo, a u tim je posle dužeg vremena vraćen i Samuele Papi.

Iako Poljaci kao ekipa deluju mnogo bolje u poslednje 2 godine, a takođe imaju i bolje rezultate, Italijani znaju da igraju protiv Poljaka što su dokazali prošle godine, kada su ih savladali 2 puta i to ubedljivo po 3:0. Prvo na finalnom turniru SL u grupi, a zatim i u 1/2 EP. Ipak, ja prognoziram pobedu Poljaka ( navijački ).
I think I'm a pussy one.

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.