FK Rudar Prijedor

Avatar
mahalas
Postovi: 238
Pridružen/a: 28 nov 2008, 18:08
Lokacija: slo-kozarac
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la mahalas » 30 jun 2009, 17:36

Hej jel ima neke veze izmedju Rudar Prijedor i Rudar Ljubija osim imena naravno. I jos nešto. Ja bih rado došao na neku domaču tekmu, ali ako če biti nekih nacionalnih gluposti i provokacija radije ču sjediti kući. Pa mi ti reci iz prve ruke kako je sa tim, hvala............
sa Bosnom tugujem, Bosni se radujem
Bosna je život, života mog
Bosno ti si šampion.........

Avatar
Приједорчанин
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 maj 2009, 00:19
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Приједорчанин » 30 jun 2009, 17:51

Rudar Ljubija je Rudar Prijedor....da malo pojasnim....Rudar Ljubija je osnovan neke i neke u Ljubiji,utakmice su se igrale na stadionu u Ljubiji,klub se zvao "Rudar Ljubija-Prijedor",posto Ljubija je samo naselje...Sada taj klub se zove "Rudar Prijedor-Prijedor" i igraju na Gradskom Stadionu u Prijedoru koji je za vrijeme Rudar Ljubije bio stadion OFK Prijedor...E i sad se vode svadje i ne sluglasice u vezi imena,ovoga,onoga(mislim medju navijacima)

A to za nacionalnost,ako mislis ima li nacionalnosti na tribini,to ne zelim da pricam,a ako mislis u gradu,to sam procjeni jer vidim da si iz Prijedora.... :D
$ " ?,% је $ ",све је готово," $,? - $ ?!!!

Avatar
nime_tm87
Postovi: 5980
Pridružen/a: 23 jun 2009, 13:08
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la nime_tm87 » 30 jun 2009, 19:29

Uvijek ima provokaacija ali posebno od nekog nikad svi ;)

Avatar
mahalas
Postovi: 238
Pridružen/a: 28 nov 2008, 18:08
Lokacija: slo-kozarac
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la mahalas » 30 jun 2009, 20:11

$ je napisao/la:Rudar Ljubija je Rudar Prijedor....da malo pojasnim....Rudar Ljubija je osnovan neke i neke u Ljubiji,utakmice su se igrale na stadionu u Ljubiji,klub se zvao "Rudar Ljubija-Prijedor",posto Ljubija je samo naselje...Sada taj klub se zove "Rudar Prijedor-Prijedor" i igraju na Gradskom Stadionu u Prijedoru koji je za vrijeme Rudar Ljubije bio stadion OFK Prijedor...E i sad se vode svadje i ne sluglasice u vezi imena,ovoga,onoga(mislim medju navijacima)

A to za nacionalnost,ako mislis ima li nacionalnosti na tribini,to ne zelim da pricam,a ako mislis u gradu,to sam procjeni jer vidim da si iz Prijedora.... :D


Često navračam u svoj rodni grad i nikad ali baš nikad nisam doživio neku neprijatnost na toj osnovi...
A što se tiče tribine, znači bolje je da nedolazim.........
sa Bosnom tugujem, Bosni se radujem
Bosna je život, života mog
Bosno ti si šampion.........

Avatar
Приједорчанин
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 maj 2009, 00:19
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Приједорчанин » 30 jun 2009, 21:39

Ne,ne,ne,ne.ne to NISAM reko....svako je dobrodosao,naravno i ti....slobodno ti dodji,ali ovaj je dobro reko,nece biti izravni niti bilo kakvih provokacija od cjele grupe,uvjek ce biti pojedinaca,i ti tako likova,jbg,surova istina. :D :D :D
$ " ?,% је $ ",све је готово," $,? - $ ?!!!

Avatar
mahalas
Postovi: 238
Pridružen/a: 28 nov 2008, 18:08
Lokacija: slo-kozarac
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la mahalas » 01 jul 2009, 14:08

Ma da brate zalupani smo pa to ti je... Tako liječimo svoje komplekse pljujuči po drugima, to je tako i daj bože da se ikad promjeni... Rado ču doči, ipak je to moj grad i moj klub!!!
sa Bosnom tugujem, Bosni se radujem
Bosna je život, života mog
Bosno ti si šampion.........

Avatar
Приједорчанин
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 maj 2009, 00:19
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Приједорчанин » 02 jul 2009, 21:04

1. kolo:
Leotar – Rudar


2. kolo:
Rudar – Čelik


3. kolo
Široki –Rudar


4. kolo:
Rudar– Zvijezda


5. kolo:
Zrinjski – Rudar

6. kolo:
Rudar – Slavija


7. kolo:
Željezničar - Rudar

8. kolo:
Travnik – Rudar


9. kolo:
Rudar - Borac

10. kolo:
Sloboda – Rudar


11. kolo:
Rudar – Modriča


12. kolo:
Velež – Rudar


13. kolo:
Rudar – Olimpik


14. kolo:
Sarajevo – Rudar


16. kolo:
Rudar – Laktaši
$ " ?,% је $ ",све је готово," $,? - $ ?!!!

Avatar
mahalas
Postovi: 238
Pridružen/a: 28 nov 2008, 18:08
Lokacija: slo-kozarac
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la mahalas » 05 jul 2009, 12:18

zna li se ima li Rudar u planu kakve prijateljske tekme kod kuce krajem jula???
sa Bosnom tugujem, Bosni se radujem
Bosna je život, života mog
Bosno ti si šampion.........

Avatar
19TM87
Postovi: 3409
Pridružen/a: 24 jul 2008, 19:12
Lokacija: dolina cupova
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la 19TM87 » 05 jul 2009, 12:45

dobro dosli u PL

imal slika tog stadiona, kako ide gradnja i to
ZELJO DO GROBA ZIVOTA MI MOGA

Škrba,Berjan,Baljić,Šabanadžović,Komšić,Čapljić,Bahtić,Škoro,Mihajlović,Baždarević,Nikić...

Avatar
Приједорчанин
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 maj 2009, 00:19
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Приједорчанин » 05 jul 2009, 21:12

Da,Rudar krajem jula(25. ja mislim)igra prijeteljsku utakmicu sa Celikom....generalna proba :D :D

A bice slike gradnje nesto mi je telefon sjeban. :o :shock: :( :o :shock: :D :D
$ " ?,% је $ ",све је готово," $,? - $ ?!!!

Ermin
Postovi: 12
Pridružen/a: 02 sep 2008, 00:15
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Ermin » 05 jul 2009, 21:40

$ je napisao/la:Rudar Ljubija je Rudar Prijedor....da malo pojasnim....Rudar Ljubija je osnovan neke i neke u Ljubiji,utakmice su se igrale na stadionu u Ljubiji,klub se zvao "Rudar Ljubija-Prijedor",posto Ljubija je samo naselje...Sada taj klub se zove "Rudar Prijedor-Prijedor" i igraju na Gradskom Stadionu u Prijedoru koji je za vrijeme Rudar Ljubije bio stadion OFK Prijedor...E i sad se vode svadje i ne sluglasice u vezi imena,ovoga,onoga(mislim medju navijacima)
Rudar je davno igrao u Ljubiji, osnovan kao Rudar Ljubija.
Kasnije se zbog stadiona preslo u Prijedor. Od tog prelaska se klub zvao Rudar Ljubija-Prijedor, stim sto se Ljubija sve manje spominjala. OFK (najveci rival) je takodjer igrao na tom stadionu, obicno jednu ligu ispod Rudara, dok je u Ljubiji igrala FK Ljubija.

U vremenu od 1992. je neko dosao na ideju da iz imena klba izbaci Ljubija, promijeni boje i grb kluba.
Do tad zeleno-crni (kao i velicina ostalih Rudara), sad plavo-zuti.

Inace, najveci uspjeh je bilo polufinale Kupa u kojem je Rudar ispao poslije penala od Veleza.

Avatar
Приједорчанин
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 maj 2009, 00:19
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Приједорчанин » 06 jul 2009, 01:35

Ma to nek si im reko...... :D :D

Samo ja mislim da si pogrijesio,najveci uspjeh Rudara je Polu-finale Kupa Jugoslavije kada su ipsali od novosadske Vojvodine,zanimljivu da u drugom Poli-finalu igrali Partizan-Zvezda....znaci Vojvodina-Rudar,Partizan-Zvezda,zanimljivoooo...... :D :D :D :? :? :) :) :D :D :? :)
$ " ?,% је $ ",све је готово," $,? - $ ?!!!

Avatar
mahalas
Postovi: 238
Pridružen/a: 28 nov 2008, 18:08
Lokacija: slo-kozarac
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la mahalas » 06 jul 2009, 06:57

Meni se je i činilo, da se zvao Rudar Ljubija-Prijedor zato sam i pitao, šta je sa tim. Uostalom to i nije toliko bitno. Bitno je da je ovdje sve više Prijedorčana... Širimo se brateee :D
sa Bosnom tugujem, Bosni se radujem
Bosna je život, života mog
Bosno ti si šampion.........

bubooty
Postovi: 287
Pridružen/a: 09 dec 2008, 21:43
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la bubooty » 06 jul 2009, 08:24

koliko prima stadion u prijedoru ,kolika vam je posjeta prosle sezone bila igraju li vam u timu svi narodi ili samo srbi i tak...

Avatar
Приједорчанин
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 maj 2009, 00:19
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Приједорчанин » 06 jul 2009, 13:52

Posjeta pri vrhu,svaka domaca utakmica-prisustvo navijaca!Pa bilo je na svakoj utakmici 1500+!A protiv nekih boljih klubova(Radnik,Kozara,Proleter,Sloga)bilo je i 2500+!

U timu ima 2 Bosnjaka,Arnes Brkic i Nedzad Zeric.Najvece zasluge za ulazak u PL,pored trenera imaju njih dvojica,stvarno igraju kao....Nema nikakvih prozvianja prema njima od ljudi ni od igraca,Atmosfera u klubu-FANTASTICNA!Ove sezone dosao je golman Asmir Avdukic,i jos neki mladi Bosnjak....Dosao je jos i Kikic.
Interesantno je da je najbolji strijelac Rudara,Sasa Stijepic,bio u probi u Celiku,milsim jos je,neznam kako to ide i sta ce biti....i Slobodan Dobrijevic je isao u Varteks,ali je potpisao za Rudar...
$ " ?,% је $ ",све је готово," $,? - $ ?!!!

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la FK Sarajevo » 06 jul 2009, 20:13

$ je napisao/la:Posjeta pri vrhu,svaka domaca utakmica-prisustvo navijaca!Pa bilo je na svakoj utakmici 1500+!A protiv nekih boljih klubova(Radnik,Kozara,Proleter,Sloga)bilo je i 2500+!

U timu ima 2 Bosnjaka,Arnes Brkic i Nedzad Zeric.Najvece zasluge za ulazak u PL,pored trenera imaju njih dvojica,stvarno igraju kao....Nema nikakvih prozvianja prema njima od ljudi ni od igraca,Atmosfera u klubu-FANTASTICNA!Ove sezone dosao je golman Asmir Avdukic,i jos neki mladi Bosnjak....Dosao je jos i Kikic.
Interesantno je da je najbolji strijelac Rudara,Sasa Stijepic,bio u probi u Celiku,milsim jos je,neznam kako to ide i sta ce biti....i Slobodan Dobrijevic je isao u Varteks,ali je potpisao za Rudar...
dosli su vam i neka dvojica iz jedinstva iz bihaca ne sto se tice nacionalnosti u ekipi rudara vecina su srbi ali ima i bosnjaka nisu kao borac,slavija,siroki mozes li mi jarane sastaviti samo spisak igraca koji su vam dosli i otisli bio bi ti zahvalan
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Avatar
Приједорчанин
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 maj 2009, 00:19
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Приједорчанин » 06 jul 2009, 20:40

E ovako kolko ja znam....

Dosli:

Aleksandar Kikic-Zadnji Vezni-Drina Zvornik
Asmir Avdukic-Gomlan-Radnik Bjeljina
Marko Jeftic-Stoper-Zepce
I jos neki neznam nista o njemu!

Otisli,Odlaze
Sasa Stjepic-Napadac-Celik
Slobodan Dobrijevic-Bek-Varteks

Ali mislim da ni jedan od ovih nece otici,mlism Slobo nece sigurno a za Stjepica neznam,skoro se vratio sa probe u Zenici!
$ " ?,% је $ ",све је готово," $,? - $ ?!!!

Grad je nas DS
Postovi: 422
Pridružen/a: 14 maj 2009, 19:51
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Grad je nas DS » 06 jul 2009, 22:33

Stijepić ostaje u Rudaru... Ono što raduje je pozitivan odnos kluba ( uprava , igrači a nadam se i navijači) prema PL. Stadion se radi (čisto da se ispune minimalni uslovi ali bitna je volja i prepoznavanje prave priče). Mislim da se nećemo obrukati ni kao domaći navijači obzirom da se radi na animiranju starijih likova, onih koji su se sa Lešinarima peglali, 95.,96. godine, nanosili im poraze ( svaki pošten BL lik će to potvrditi, ja sam bio klinac ali se sjećam....). U drugom kolu smo domaćini " Robijašima" ( gotivni likovi, za mene). Jedva čekam. Nadam se da ćemo biti dostojni domaćini ( nacionalistička priča me ne interesuje, iako će biti akcenat i na njoj, garant). Mi na vas, vi na nas, pa šta bude. Ono što znam je da će nas biti. Nadam se da će " Prijedorčanin" potvrditi priču. Sve u svemu, PL je dobila člana koji, bez lažne skromnosti, zaslužuje svoje mjesto u istoj posmatrajući iz svh uglova. Ja sam ovdje nabacao svega,valjda će se neko uspjeti snaći.... Živi bili.
Zeleni Zub, nije grub. Zeleni zub nema brata, Zeleni zub je kao stub,Zeleni zub jeste tata.

Avatar
Приједорчанин
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 maj 2009, 00:19
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la Приједорчанин » 07 jul 2009, 00:37

AHa slazem se u potpunosti,sve si dobro rekao! :D :D
$ " ?,% је $ ",све је готово," $,? - $ ?!!!

Avatar
mahalas
Postovi: 238
Pridružen/a: 28 nov 2008, 18:08
Lokacija: slo-kozarac
Kontakt:

Re: FK Rudar Prijedor

Post Postao/la mahalas » 07 jul 2009, 10:04

Kao što rekoh, sve nas je više i više....
suuupeeeeeeerrr!!!!!!!!!!!
sa Bosnom tugujem, Bosni se radujem
Bosna je život, života mog
Bosno ti si šampion.........

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Cernica22, Direktorcic i 56 gostiju.