Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Ko će biti šampion?

Borac Banjaluka
45
56%
Slavija
7
9%
Drina Zvornik
7
9%
Kozara
4
5%
Rudar Prijedor
6
7%
neko drugi
12
15%
 
Ukupno glasova: 81

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la ASD » 26 maj 2017, 23:28

djoleprijedor je napisao/la:Ako ćemo pričati o boljitku fudbala u čitavoj BiH,u narednih 5 sezona uraditi sledeće:Uvesti prva 2 profesionalna ranga,na prostoru cijele države i to prvi rang-Premier liga sa 10 klubova i drugi od 12 npr i gdje će biti koncetracija kvaliteta.Treći rang da bude entitetski,2 lige sa po 16 klubova i zdravo živio.Koliko bi samo taj 2 rang bio zanimljiviji za klubove i gledaoce.Oce godine zamislite:Borac Bl,Rudar P,Drina Z,Slavija,Travnik,Velez,Bosna V,Zvijezda,Gosk,Kozara,Jedinstvo B...Iz te konkurencije ko bi uspio uci u PL,bio bi itekako konkurentan.
Apsolutno se slazem, 30 klubova u drugom rangu takmicenja za siromasnu drzavu poput nas je previse.
Nemam problem sa postojanjem Lige RS, ali ovako kao drugi rang takmicenja to izgleda poprilicno smijesno, federalna liga takodje.

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 27 maj 2017, 00:56

Ko o čemu, forumaši iz FBiH o zajedničkoj drugoj ligi.

Nismo zainteresovani, ne hvala, nećemo, i okanite se više.

RS ima Prvu ligu od 12 klubova, ne od 30.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 27 maj 2017, 00:59

PanajotPano je napisao/la:Ko o čemu, forumaši iz FBiH o zajedničkoj drugoj ligi.

Nismo zainteresovani, ne hvala, nećemo, i okanite se više.

RS ima Prvu ligu od 12 klubova, ne od 30.
Kao da neko tebe nesto pita :lol: forumas iz iste drzave kao i ti, imas problem sa tim?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 27 maj 2017, 01:00

djoleprijedor je napisao/la:Ako ćemo pričati o boljitku fudbala u čitavoj BiH,u narednih 5 sezona uraditi sledeće:Uvesti prva 2 profesionalna ranga,na prostoru cijele države i to prvi rang-Premier liga sa 10 klubova i drugi od 12 npr i gdje će biti koncetracija kvaliteta.Treći rang da bude entitetski,2 lige sa po 16 klubova i zdravo živio.Koliko bi samo taj 2 rang bio zanimljiviji za klubove i gledaoce.Oce godine zamislite:Borac Bl,Rudar P,Drina Z,Slavija,Travnik,Velez,Bosna V,Zvijezda,Gosk,Kozara,Jedinstvo B...Iz te konkurencije ko bi uspio uci u PL,bio bi itekako konkurentan.
Ovo krivim nazovinovinare iz BiH, koji su stvorili tu glupu priču da će se problemi bh. fudbala riješiti zajebancijom oko formata lige.

Lijepo reče gospodin, potrčaće Prijedorčani da gledaju Bosnu iz Visokog, u hiljadama.

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 27 maj 2017, 01:03

MortemHz je napisao/la:
PanajotPano je napisao/la:Ko o čemu, forumaši iz FBiH o zajedničkoj drugoj ligi.

Nismo zainteresovani, ne hvala, nećemo, i okanite se više.

RS ima Prvu ligu od 12 klubova, ne od 30.
Kao da neko tebe nesto pita :lol: forumas iz iste drzave kao i ti, imas problem sa tim?
Evo opet ista priča, al ste opterećeni tom "istom državom". Pa nismo mi svi mutavi da nam Sarajevo mora svima objašnjavat šta mislimo i šta treba da mislimo jer smo u istoj državi.

Ista država, al nije isti entitet, nije isti grad, nije isto selo, pa ne možeš odlučivati i u svom gradu i u mom, jer eto, ista smo država.

Uvijek smo ista država kad treba iz Sarajeva da nam sole pamet, zovete li vi nas da vama uređujemo kuću?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 27 maj 2017, 01:06

PanajotPano je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
PanajotPano je napisao/la:Ko o čemu, forumaši iz FBiH o zajedničkoj drugoj ligi.

Nismo zainteresovani, ne hvala, nećemo, i okanite se više.

RS ima Prvu ligu od 12 klubova, ne od 30.
Kao da neko tebe nesto pita :lol: forumas iz iste drzave kao i ti, imas problem sa tim?
Evo opet ista priča, al ste opterećeni tom "istom državom". Pa nismo mi svi mutavi da nam Sarajevo mora svima objašnjavat šta mislimo i šta treba da mislimo jer smo u istoj državi.

Ista država, al nije isti entitet, nije isti grad, nije isto selo, pa ne možeš odlučivati i u svom gradu i u mom, jer eto, ista smo država.

Uvijek smo ista država kad treba iz Sarajeva da nam sole pamet, zovete li vi nas da vama uređujemo kuću?
Nista to, nisam ja sitna dusa kao ti koja bi sve da dijeli, meni su svi ljudi isti i zelim da napreduje moja BiH **** te tvoje dijeljenje, bas se vidi taj seljacki mentalitet. Necu ti ja određivati nego svi ljudi u BiH, nikakve veze nema Sarajevo sa tim sto si nabrojao, ne budi zatucan toliko. Diskutujemo samo sta bi bilo bolje za bh. fudbal, mani se tih podjela i da zvao sam neke momke iz Bijeljine da odrade jedan lokal, odlicni su i stekao sam dozivotne prijatelje. :thumbup:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 27 maj 2017, 01:16

MortemHz je napisao/la:
PanajotPano je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Kao da neko tebe nesto pita :lol: forumas iz iste drzave kao i ti, imas problem sa tim?
Evo opet ista priča, al ste opterećeni tom "istom državom". Pa nismo mi svi mutavi da nam Sarajevo mora svima objašnjavat šta mislimo i šta treba da mislimo jer smo u istoj državi.

Ista država, al nije isti entitet, nije isti grad, nije isto selo, pa ne možeš odlučivati i u svom gradu i u mom, jer eto, ista smo država.

Uvijek smo ista država kad treba iz Sarajeva da nam sole pamet, zovete li vi nas da vama uređujemo kuću?
Nista to, nisam ja sitna dusa kao ti koja bi sve da dijeli, meni su svi ljudi isti i zelim da napreduje moja BiH **** te tvoje dijeljenje, bas se vidi taj seljacki mentalitet. Necu ti ja određivati nego svi ljudi u BiH, nikakve veze nema Sarajevo sa tim sto si nabrojao, ne budi zatucan toliko. Diskutujemo samo sta bi bilo bolje za bh. fudbal, mani se tih podjela i da zvao sam neke momke iz Bijeljine da odrade jedan lokal, odlicni su i stekao sam dozivotne prijatelje. :thumbup:
Bitno je da je moj mentalitet seljački a tvoj gospodski, ti se drži svog a ja ću svog, ja volim da moj mentalitet bude seljački, uživam u tome, srećan sam u mom seljačkom mentalitetu ko krme u blatu, mislim da je moj seljački mentalitet najbolji na svijetu. Imaš problem s tim? Saću da se potresem zbog toga.

I opet ideš s tom glupom političkom pričom "moja BiH", "dijeljenje", "svi ljudi isti"... a šta se krije iza toga? Krije se da bi ti meni neke lekcije držao, određivao šta smijem a šta ne smijem mislit, šta treba a šta ne treba radit... obavezni halal certifikat iz Sarajeva, ne može ništa bez toga.

Naravno da mi neće određivati niko ništa, posebno ne "svi ljudi iz BiH", zoveš li ti komšiluk kad određuješ kako ćeš platu trošit? Pa iz iste ste države...

Čim neko kaže nešto što vam se ne sviđa, odmah kreće ova priča o politici, a svi koji dođu iz drugog entiteta na temu o Prvoj ligi RS održe predavanje kako treba objedinit Prvu ligu. Dosadilo.

Nauči se s tim tvojim gospodskim mentalitetom da poštuješ druge ljude, druge gradove, druge sredine, a ne da s tom pričom "svi mi" ideš da drugima određuješ šta će radit.

Drago mi je zbog tebe i Bjeljinaca, imate li djece?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 27 maj 2017, 01:22

Ne moram ja tebi nikakve lekcije drzati nit ima neke veze sto sam iz glavnog grada. Diskutujem normalno sa ljudima poput đoleta i dijelimo misljenje dok se ti ubacujes sa rijecima kako ja dolazim iz FBiH i sto pisem nesto, koga zaboli za to? Postujem druge sredine zato sam i ovdje, ne postujem ljude poput tebe koji etiketiraju druge ljude cim dođu, to je nesto sto tebi fali ali valjda ne kontas ili je to normalno iz mjesta odakle si ti. Nemamo jos, valjda bude nesto u buducnosti, hvala sto pitas.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 27 maj 2017, 01:28

MortemHz je napisao/la:Ne moram ja tebi nikakve lekcije drzati nit ima neke veze sto sam iz glavnog grada. Diskutujem normalno sa ljudima poput đoleta i dijelimo misljenje dok se ti ubacujes sa rijecima kako ja dolazim iz FBiH i sto pisem nesto, koga zaboli za to? Postujem druge sredine zato sam i ovdje, ne postujem ljude poput tebe koji etiketiraju druge ljude cim dođu, to je nesto sto tebi fali ali valjda ne kontas ili je to normalno iz mjesta odakle si ti. Nemamo jos, valjda bude nesto u buducnosti, hvala sto pitas.
Pazi, moj je utisak da ligu RS skoro niko i ne prati iz FBiH, jedino što dođu povremeno na teme i napišu "treba jedna druga liga". Ti si to skrenuo na neku političku priču, počeo da braniš državu od mene, i sve te glupe ublehe.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 27 maj 2017, 01:34

PanajotPano je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Ne moram ja tebi nikakve lekcije drzati nit ima neke veze sto sam iz glavnog grada. Diskutujem normalno sa ljudima poput đoleta i dijelimo misljenje dok se ti ubacujes sa rijecima kako ja dolazim iz FBiH i sto pisem nesto, koga zaboli za to? Postujem druge sredine zato sam i ovdje, ne postujem ljude poput tebe koji etiketiraju druge ljude cim dođu, to je nesto sto tebi fali ali valjda ne kontas ili je to normalno iz mjesta odakle si ti. Nemamo jos, valjda bude nesto u buducnosti, hvala sto pitas.
Pazi, moj je utisak da ligu RS skoro niko i ne prati iz FBiH, jedino što dođu povremeno na teme i napišu "treba jedna druga liga". Ti si to skrenuo na neku političku priču, počeo da braniš državu od mene, i sve te glupe ublehe.
Ne prati jer je druga liga, ne pratim ja dobro ni FBiH ni RS, samo one glavne poput Borca, Bosne Visoko i GOŠK-a cisto da vidim kako se ko drzi i ko ce uci u prvu ligu slijedece sezone. Nisam ja na to okrenuo nego si ti poceo govoriti neke stvari koje nemaju veze sa zivotom poput one da to neko iz FBiH ili iz Sarajeva naređuje ili hoce, dijelio si po tome a **** to sto moji poznanici to isto hoce, sta bi za njih rekao?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 27 maj 2017, 01:57

MortemHz je napisao/la:
PanajotPano je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Ne moram ja tebi nikakve lekcije drzati nit ima neke veze sto sam iz glavnog grada. Diskutujem normalno sa ljudima poput đoleta i dijelimo misljenje dok se ti ubacujes sa rijecima kako ja dolazim iz FBiH i sto pisem nesto, koga zaboli za to? Postujem druge sredine zato sam i ovdje, ne postujem ljude poput tebe koji etiketiraju druge ljude cim dođu, to je nesto sto tebi fali ali valjda ne kontas ili je to normalno iz mjesta odakle si ti. Nemamo jos, valjda bude nesto u buducnosti, hvala sto pitas.
Pazi, moj je utisak da ligu RS skoro niko i ne prati iz FBiH, jedino što dođu povremeno na teme i napišu "treba jedna druga liga". Ti si to skrenuo na neku političku priču, počeo da braniš državu od mene, i sve te glupe ublehe.
Ne prati jer je druga liga, ne pratim ja dobro ni FBiH ni RS, samo one glavne poput Borca, Bosne Visoko i GOŠK-a cisto da vidim kako se ko drzi i ko ce uci u prvu ligu slijedece sezone. Nisam ja na to okrenuo nego si ti poceo govoriti neke stvari koje nemaju veze sa zivotom poput one da to neko iz FBiH ili iz Sarajeva naređuje ili hoce, dijelio si po tome a **** to sto moji poznanici to isto hoce, sta bi za njih rekao?
Jesi, ti si okrenuo na politiku.
Ja sam samo rekao da je više dosadno da ljudi koji ne prate PLRS samo dođu ko padobranci i pričaju vazda jednu te istu priču. Ja recimo slabo pratim Prvu ligu FBiH, al ne idem na forum da im solim pamet, i to s vazda jednom te istom pričom.
Imaju pravo ljudi da pričaju, imam pravo ja da kažem da je priča dosadna.
I onda ti upadaš pa potenciraš neku politiku, državu, šta sam ja mislio, kakav je moj mentalitet, kako će se iskupit cijela BiH i odlučit o sudbini Prve lige RS... idi begaj...

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la ASD » 27 maj 2017, 08:53

PanajotPano je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Ne moram ja tebi nikakve lekcije drzati nit ima neke veze sto sam iz glavnog grada. Diskutujem normalno sa ljudima poput đoleta i dijelimo misljenje dok se ti ubacujes sa rijecima kako ja dolazim iz FBiH i sto pisem nesto, koga zaboli za to? Postujem druge sredine zato sam i ovdje, ne postujem ljude poput tebe koji etiketiraju druge ljude cim dođu, to je nesto sto tebi fali ali valjda ne kontas ili je to normalno iz mjesta odakle si ti. Nemamo jos, valjda bude nesto u buducnosti, hvala sto pitas.
Pazi, moj je utisak da ligu RS skoro niko i ne prati iz FBiH, jedino što dođu povremeno na teme i napišu "treba jedna druga liga". Ti si to skrenuo na neku političku priču, počeo da braniš državu od mene, i sve te glupe ublehe.
Kako cemo pratiti kad nema tv prenosa lige, ne znamni jeste li se uspjeli izboriti za pregled kola?

TV Prenos je jedna od osnovnih stvari ozbiljne lige.

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la realancojk » 27 maj 2017, 12:10

ASD je napisao/la:
PanajotPano je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Ne moram ja tebi nikakve lekcije drzati nit ima neke veze sto sam iz glavnog grada. Diskutujem normalno sa ljudima poput đoleta i dijelimo misljenje dok se ti ubacujes sa rijecima kako ja dolazim iz FBiH i sto pisem nesto, koga zaboli za to? Postujem druge sredine zato sam i ovdje, ne postujem ljude poput tebe koji etiketiraju druge ljude cim dođu, to je nesto sto tebi fali ali valjda ne kontas ili je to normalno iz mjesta odakle si ti. Nemamo jos, valjda bude nesto u buducnosti, hvala sto pitas.
Pazi, moj je utisak da ligu RS skoro niko i ne prati iz FBiH, jedino što dođu povremeno na teme i napišu "treba jedna druga liga". Ti si to skrenuo na neku političku priču, počeo da braniš državu od mene, i sve te glupe ublehe.
Kako cemo pratiti kad nema tv prenosa lige, ne znamni jeste li se uspjeli izboriti za pregled kola?

TV Prenos je jedna od osnovnih stvari ozbiljne lige.
Pa ajde iskreno reci koliko vas iz RS-a prati ovu ligu. Ovaj forum pokriva cijelu BiH sa vijestima, tako i ovaj forum. Nema vas 4-5 koji redovno pišete na ovm PDF. Očito vlada nezainteresovanost kad je u pitanu 2. rang takmičenja kod narod u RS-u
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la vlakanje » 27 maj 2017, 12:23

Ovaj je bio izuzetno posjecen i pisalo je dosta ljudi. I iz bl, pd, ist. sarajeva... Zasto su ti ljudi prestali da pisu, sada je nebitno ali to nema veze sa interesom za entitetskim fudbalom vec nekim drugim stvarima.
Tako je kako je...

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la FoSte95 » 28 maj 2017, 09:12

Mene zanima ovaj tim Željezničar iz BL, vidim saće u prvu ligu dođi. Ko njega vodi (preopostavljam da je privatni klub), kakve uslove ima??
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la vlakanje » 28 maj 2017, 10:01

Zeljeznicar je najstariji bl klub, stariji i od borca.
U klub je usla jedna skola fudbala i ti ljudi su preuzeli klub. Klub se sad zove zeljeznicar sport tim.
Zamijenili prirodnu podlogu sa plasticnom na glavnom terenu, i idu rang po rang.
Najzvucnije, u stvari, jedino poznato ime tamo je branislav krunic a ostali treneri su nepoznati. Oko krunica se sve vrti, trenira i igra u seniorskoj ekipi a vidjecemo sta ce se jos izdesavati jer postoji opcija da on preuzme borac.
Po meni nemaju nikakvu perspektivu kao klub, jer stadion im je neuslovan za prvu ligu, nemaju mnogo simpatizera osim roditelja od tih djecaka sto igraju tamo.
Imaju 2-3 djecaka koji su reprezentativci srbije, u17 i u19 i to je to.

worchester
Postovi: 1167
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la worchester » 29 maj 2017, 11:18

U zeljeznicaru igra jos jedan relativno poznat igrac sa ovih prostora danijel majkic,u velezu je igrao dosta dugo

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la Tristan » 29 maj 2017, 15:12

Sta kazu propozicije, kakav uopste treba stadion za Prvu ligu?
BSK je prije par sezona igrao, a nije imao ni jednu tribinu, gola livada. :D
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la vlakanje » 29 maj 2017, 15:15

Bsk se vucarao, omladincev terenu budzaku, teren u laktasima... Mozda je 2-3 samo odigrao na cairama...

worchester
Postovi: 1167
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la worchester » 29 maj 2017, 18:09

Na zeljinom stadionu treba jos nekih 200 stolica a to im nije problem jer ce ubaciti montazne tribine

Odgovori

Natrag na “Prva liga RS”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.