Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Ko će biti šampion?

Borac Banjaluka
44
56%
Slavija
7
9%
Drina Zvornik
7
9%
Kozara
3
4%
Rudar Prijedor
6
8%
neko drugi
12
15%

Ukupno glasova: 79

NeshaFCB
Kontakt:

PostPostao/la NeshaFCB » 29 maj 2017, 18:52

Shadows WroteColonZajednicka 2 liga bi unistila i ovo malo klubova.

Apsolutno. Kome to nije jasno, nek se dobro zapita. Nije format glavni problem, već ljudi koji decenijama vode savez.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 29 maj 2017, 20:33

worchester WroteColonU zeljeznicaru igra jos jedan relativno poznat igrac sa ovih prostora danijel majkic,u velezu je igrao dosta dugo

Dobar igrac bio i relativno je mlad, 29 godina, s obzirom da je prije 10 godina igrao Premijer Ligu i to kvalitetno.

NeshaFCB
Kontakt:

PostPostao/la NeshaFCB » 05 jun 2017, 19:03

Kozara - Drina 0:4
Borac - Tekstilac 0:0
Podrinje - Rudar 2:4

PanajotPano
Kontakt:

PostPostao/la PanajotPano » 10 jun 2017, 10:43

Последње коло, и одмах приче паметњаковића "не ваља формат такмичења, пола лиге игра ни за шта".

Један испада, зна се одавно да је то Борац Шамац, један иде у Премијер, зна се од прије почетка лиге да је то Борац Бањалука, да је 24 клуба у лиги исто би било.

Смањење лиге је добра ствар, друго је то што годинама имамо стручњаке који тврде да ће смањење лиге на 12, 10 или два и по клуба само од себе довести до тога да нека лига постане Бундеслига. Неће, али је добар корак, јер се показало да и тих 12 клубова једва нахватамо.

Колико је штета због испадања 4 клуба прошле године, видимо по томе гдје су они сад - Леотар четврти, Власеница испада из Друге Исток, Дрина вишеградска 14 на истоку, Слобода Нови Град четврта... а на истоку опет спрдња, прича се да Напредак из Шепка неће ући у Прву, а све и да хоће не може јер нема млађе категорије. Фамос из Војковића традиционално неће да уђе јер има пара колико општина да и неће да се зајебавају уопште. Друго брчанско Јединство, четрвти Леотар.

Да не помињем РЛ Југ са четири клуба...

Све у свему, смањење лиге добар потез, али наравно не и довољан, сезона таква каква је, шта се има то се и показало.

po'marke
Kontakt:

PostPostao/la po'marke » 10 jun 2017, 17:45

Treba samo umjesto ove lige za prvaka i ostanak uvesti trokružni sistem...

SarcofagoVenom
Kontakt:

PostPostao/la SarcofagoVenom » 10 jun 2017, 21:22

Završeno prvenstvo,epilog davno poznat,Borac B.Luka novi premijerligaš,a Šamački drugoligaš.Zbog toga liga nije izazvala zanimanje,totalna monotonija.Valjda će FSRS promjeniti nešto,a to je da liga se igra trokružno.Ne što će se pojačati kvalitet,nego što ovaj sistem nije ni za q.

Za prvaka
1.Borac BL 81
-----------------
2.Podrinje 59
3.Rudar 52
4.Drina 52
5.Kozara 36
6.Tekstilac 36

Za opstanak
7.Sloga 47
8.Sloboda 46
9.Slavija 42
10.Zvijezda 42
11.Sutjeska 33
------------------
12.Borac Š 11
Slušaj glasno,uznemiravaj okolinu

PanajotPano
Kontakt:

PostPostao/la PanajotPano » 10 jun 2017, 22:47

po'marke WroteColonTreba samo umjesto ove lige za prvaka i ostanak uvesti trokružni sistem...

Колико ја схватам, сврха подјеле лиге је да се у завршници тимови из врха боре са тимовима са врха.
Дакле, у Премијер лиги баш онаква завршница каква је била, Жељо против Сарајева, Зрињски против Радника, Жељо против Радника... и било је занимљиво чини ми се.

Друго је што нама наши клубови из Прве лиге изгледа нису занимљиви, а и било је ријешено првенство, малтене прије него што је и почело.

Шта би се промијенило трокружним системом?

SarcofagoVenom WroteColonZavršeno prvenstvo,epilog davno poznat,Borac B.Luka novi premijerligaš,a Šamački drugoligaš.Zbog toga liga nije izazvala zanimanje,totalna monotonija.Valjda će FSRS promjeniti nešto,a to je da liga se igra trokružno.Ne što će se pojačati kvalitet,nego što ovaj sistem nije ni za q.

Шта му тачно замјераш?

Није гостовала Сутјеска још једном Борцу из БЛ? :D

po'marke
Kontakt:

PostPostao/la po'marke » 10 jun 2017, 23:12

Šta si to dobio ovim sistemom? Ništa. Većina klubova je bila za trokružni sistem. Bolja je utakmica kada klub koji se bori za vrh gostuje onome koji se bori za ostanak, teže će uzeti bod nego Krupi, Radniku ili Slobodi. Što smo vidjeli ove sezone. Šta ti je to bilo zanimljivo na utakmici Radnik-Željo ili Radnik-Zrinjski? Kada se ishod znao i prije utakmice... Bolja mi je utamica bila Čelilk-Zrinjski, eto a Čelik jedva ostao u ligi. Kakav bolan kvalitet ovom podjelom, ne lupaj gluposti. Tek za 1. ligu RS je teška smijurija. Šprdaš se što nije Sutjeska još jednom dolazila u BL, eto zato su Tekstilac i Kozara baš digle kvalitet svojim igranjem u ligi za prvaka. Smisao ovih seoskih liga valjda i jest da svako igra sa svakim, kada već nemamo kvaliteta i svi tu negdje, a ne da je još više dijeliš i sječeš.

PanajotPano
Kontakt:

PostPostao/la PanajotPano » 11 jun 2017, 00:01

На овом форуму а и по новинама се ево већ деценијама прича о "чаробном потезу" смањења лига који ће ријешити све проблеме.
А није и неће. Али ће одрадити оно што се може системом такмичења.
Наравно да ми је занимљивије било пратити међусобне утакмице Жеље, Сарајева, Радника, Зрињског, Крупе, Слободе... него да су играли са Металејџом или Олимпиком мртвим. Иначе слабо пратим Премијер лигу откако је Славија испала, али ме ова завршница заинтересовала!

Не знам шта ти сметају Текстилац и Козара а Сутјеске си ето жељан да је гледаш још једном са Борцем или Рударом. Број утакмица је повећан са 26 на 32, Сутјеску си гледао против Борца двапут ко што би и по старом систему.

Није систем крив што ми у РС немамо бољих клубова од Текстилца и Козаре, нити би трокружни систем то промијенио, једноставно, нема система који може од го/ана питу направит, а овај је и најмање лош.

Не знам о каквом квалитету причаш, али да не лупа би могао свом ћаћи да говориш.

SarcofagoVenom
Kontakt:

PostPostao/la SarcofagoVenom » 11 jun 2017, 00:01

Nisam pristalica ovih košarkaških,inih play off-ova.Pristalica sam jednostavnijih riješanja,a to je u ovom slučaju pošto liga ima 12 klubova trokružni sistem(dvostruki je bolji ali malo utakmica).Četiri kruga bi bilo previše(44 kola) tako da je ovo najbolje od mogućeg.U nekoj bližoj budućnosti ligu treba skresati na 10 klubova i igrati 36 kola(4 kruga).Takođe,treba smanijti za početak druge lige na 12,a kasnije napraviti jedinstvenu od 10.
Kao što sam rekao ,planiram ovo sprovesti kad budem izabran za predsednika FSRS,a to će biti jednog lijepog sunčanog dana
:urnebes:

Shadows
Kontakt:

PostPostao/la Shadows » 11 jun 2017, 00:02

Moze li neko iznijeti msm da je efikasnije bilo od proslog?

PanajotPano
Kontakt:

PostPostao/la PanajotPano » 11 jun 2017, 00:05

SarcofagoVenom WroteColonNisam pristalica ovih košarkaških,inih play off-ova.Pristalica sam jednostavnijih riješanja,a to je u ovom slučaju pošto liga ima 12 klubova trokružni sistem(dvostruki je bolji ali malo utakmica).Četiri kruga bi bilo previše(44 kola) tako da je ovo najbolje od mogućeg.U nekoj bližoj budućnosti ligu treba skresati na 10 klubova i igrati 36 kola(4 kruga).Takođe,treba smanijti za početak druge lige na 12,a kasnije napraviti jedinstvenu od 10.
Kao što sam rekao ,planiram ovo sprovesti kad budem izabran za predsednika FSRS,a to će biti jednog lijepog sunčanog dana

Не ваља друга лига јединствена, дуги путеви... осим ако се спонзор не нађе наравно јак... :roll:

PanajotPano
Kontakt:

PostPostao/la PanajotPano » 11 jun 2017, 00:08

Shadows WroteColonMoze li neko iznijeti msm da je efikasnije bilo od proslog?

Немам податке, чекам да изиђе анализа у Гласу Српске...

SarcofagoVenom
Kontakt:

PostPostao/la SarcofagoVenom » 11 jun 2017, 00:21

PanajotPano WroteColon
SarcofagoVenom WroteColonNisam pristalica ovih košarkaških,inih play off-ova.Pristalica sam jednostavnijih riješanja,a to je u ovom slučaju pošto liga ima 12 klubova trokružni sistem(dvostruki je bolji ali malo utakmica).Četiri kruga bi bilo previše(44 kola) tako da je ovo najbolje od mogućeg.U nekoj bližoj budućnosti ligu treba skresati na 10 klubova i igrati 36 kola(4 kruga).Takođe,treba smanijti za početak druge lige na 12,a kasnije napraviti jedinstvenu od 10.

Не ваља друга лига јединствена, дуги путеви... осим ако се спонзор не нађе наравно јак... :roll:

Valja,je se treba riješti onih koji počinju mečeve sa 8 igrača.Evo 10 koji mogu igrati Novi,Prnjavor,Modriča,Teslić,Brčko.Trebinje,Višegrad,BSK,Šamac,
,Sokolac. i to od ove sezone.Dodaš 2 viška iz prve i eto 10 budučih,svi su igrali prvu ligu.Faktički sa 1 i 2 zatvoriti lige.

po'marke
Kontakt:

PostPostao/la po'marke » 11 jun 2017, 00:23

Kako god druže. Činjenica je da ovaj sistem većini ne odgovara, i nije donio ništa posebno. Nisam nigdje rekao da mi neki klub smeta, ne izvrći riječi bezveze.

Pappy
Kontakt:

PostPostao/la Pappy » 11 jun 2017, 16:25

Ovaj sistem nikom ništa nije donio ? Šalite se, je l' da ?

Donio je upravo ono što su funkcioneri FS RS i uništitelji sudbina fudbalskih klubova i željeli. Siguran profit službenim licima bez trunke zajebancije. Čitavu sezonu nisu imali niti jedan jedini problem, sve se znalo već poslije prvih par kola i onda se turistički išlo na stadione da odradiš utakmicu. I tata bi sine. :mrgreen:

SarcofagoVenom
Kontakt:

PostPostao/la SarcofagoVenom » 11 jun 2017, 16:39

[email protected] tu si u pravu,jasno je da FSRS sa ovakvom postavkom liga obezbjeđuje mir sebi,u svim ligama ispada 1-2 ekipe,i to one koje su se same raspale,za čitavo prvenstvo u prve 3 lige nema prituzbi na suđenje,namjestanje,sve perfekt,lige bez briga,san svih nasih klubova.Što bi oni to poremetili,pa da pljušte optužbe na njihov račun od 1 kola,nisu budale,svima dobro i njima i klubovima,kad bi mogli napravili bi lige da niko ne ispada.
Još kad vrate 1 ligu na 16 klubova,sve ce biti još bolje-za njih.

PanajotPano
Kontakt:

PostPostao/la PanajotPano » 12 jun 2017, 03:49

Није се "све знало" зато што је систем лош, већ зато што је Борац БЛ био доминантан, Борац Шамац био пропаст од почетка, а испада 1 и улази у Премијер 1, шта ту може да буде неизвјесно?

Једини начин да се таква лига учини занимљивом је да им пустиш гладне међеде на терен или да им подијелиш машинке.

Систем је одличан, следеће сезоне ће се то показати ако не буде доминантног и пропалог клуба и ако буде више клубова испадало.

Ово је друга лига, други ниво такмичења, нема пуно испадања, нема евро купова, енглески Премијер не би био занимљив да су клубови овакви и поставка ствари оваква.

Већ следеће сезоне би могло бити занимљивије, ту је Рудар Приједор и Подриње Јања, ако им се придружи још неко у борби за прво мјесто, ето фрке.

Један од разлога зашто ми нисмо фудбалска нација као Енглези или Шкоти је - што смо ми гледачи табеле. Шкот дође на свако смеће од утакмице да гледа свој клуб, а ми само гледамо табеле и пизде материне, треба нам милион разлога да дођемо на стадион, да се боримо за ово за оно иначе нам фудбал није занимљив... ниђе везе.

Зато Стеауи против Бајерна из Минхена дође 20000 људи а Манчестер Јунајтеду против Виљареала 75000.

NeshaFCB
Kontakt:

PostPostao/la NeshaFCB » 12 jun 2017, 18:41

Čuo sam da bi Jedinstvo iz Brčkog moglo takođe u PLRS. (navodno prepustiće im Napredak)

Pappy
Kontakt:

PostPostao/la Pappy » 12 jun 2017, 21:31

PanajotPano WroteColonНије се "све знало" зато што је систем лош, већ зато што је Борац БЛ био доминантан, Борац Шамац био пропаст од почетка, а испада 1 и улази у Премијер 1, шта ту може да буде неизвјесно?

Једини начин да се таква лига учини занимљивом је да им пустиш гладне међеде на терен или да им подијелиш машинке.

Систем је одличан, следеће сезоне ће се то показати ако не буде доминантног и пропалог клуба и ако буде више клубова испадало.

Ово је друга лига, други ниво такмичења, нема пуно испадања, нема евро купова, енглески Премијер не би био занимљив да су клубови овакви и поставка ствари оваква.

Већ следеће сезоне би могло бити занимљивије, ту је Рудар Приједор и Подриње Јања, ако им се придружи још неко у борби за прво мјесто, ето фрке.

Један од разлога зашто ми нисмо фудбалска нација као Енглези или Шкоти је - што смо ми гледачи табеле. Шкот дође на свако смеће од утакмице да гледа свој клуб, а ми само гледамо табеле и пизде материне, треба нам милион разлога да дођемо на стадион, да се боримо за ово за оно иначе нам фудбал није занимљив... ниђе везе.

Зато Стеауи против Бајерна из Минхена дође 20000 људи а Манчестер Јунајтеду против Виљареала 75000.

A šta je prošle sezone bilo ? Krupa je isto tako morala ući, Mladost pokušala da se izbori nekako sa njom, ali šta je sa ostala četiri kluba. Borac Šamac je sve izgubio, iako je imao istu ekipu kao i u prvom dijelu sezone, ali im se nije igralo, a i zašto bi. Šta ćemo sa ligom za opstanak gdje isto tako ništa nije bilo zanimljivo, i da nisu poispadali svi iz Premijer lige ne bismo baš ništa imali zanimljivo. Ja sam čitavu sezonu proveo u Vlasenici prošle godine gledajući tamo utakmice Prve lige. Dno dna. Već tada sam govorio da je sistem nula, a ove godine je propast živa.

Natrag na “Prva liga RS”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.