FK Proleter Teslić

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 28 jun 2011, 14:34

Fudbalski klub proleter Teslic osnovan je 1926 godine,te je od 2008 godine standardni clan 1.lige RS-a.
Fudbaleri Proletera nastupaju na stadionu "Radolinka",koji je za uslove u BiH vrlo lijep i uređen stadion,kapacitet stadiona je negdje oko 5.000 mjesta.
Na otvorenju stadiona pocetkom 90-ih gostovala je Crvena Zvezda,te je u tom prijateljskom mecu i postavljena i rekordna posjeta kada je u pitanju stadion "Radolinka".
Fudbaleri Proletera,nastupaju u dresovima crveno-plavim,a navijacka skupina koja bodri Proleter naziva se "Leaders Teslic",ova navijacka skupina jedna je od najaktivnijih u 1.ligi RS-a osnovana je 1989 godine.
Sluzbeni web kluba:http://www.fkproleter-teslic.com/
Najveci rivalI:FK Sloga Doboj,TOSK Tesanj
Evo i par slika stadiona,navijaca i grba kluba :D
Grb
slika
Navijaci
slika
Stadion
slika

P.S Molim admine da ne zatvore ovu temu,jer FK Proleter zasluzuje da ima na forumu svoju temu,a posto je nisam nigdje nasao sam sam je odlucio napraviti :D
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
tm84
Postovi: 1677
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la tm84 » 30 jun 2011, 15:46

po meni imaju jedan od najljepsih grbova na svijetu ;)
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 30 jun 2011, 16:02

tm84 je napisao/la:po meni imaju jedan od najljepsih grbova na svijetu ;)
Jao,hvala puno :D
Proleter nikad stabilniji

Marin Rašić, aktuelni predsjednik Fudbalskog kluba Proleter, ističe kako Teslićani nikad nisu bili stabiliniji kada je u pitanju rad Upravnog odbora i da nemaju nikakvih trzavica.

- Nismo imali nesuglasica, sve smo odluke donosili jednoglasno i zato me čudi da polovina članova najužeg klupskog rukovodstva želi da napusti Proleter, jer se ne slažu s mojim radom. Mislim da to nije istina, a imaćemo danas sastanak, pa ćemo vidjeti da li se neko ne slaže ili ne - riječi su Marina Rašića.

On potom napominje kako postoji mogućnost da se neko od članova Upravnog odbora malo i zasitio rada u klubu.

- Imamo ljudi koji su pet-šest godina prisutni u Proleteru i koji su pružali adekvatnu novčanu pomoć. Samo to može biti razlog njihovg eventualnog napuštanja naših redova, a nikako to ne može biti nesloga - kategoričan je prvi čovjek prvoligaša iz Teslića.

Kako je istakao, tema današnje sjednice najužeg klupskog rukovodstva jeste analiza minule sezone, kao i planovi za naredni takmičarski ciklus u elitnom takmičenju Srpske.

- Naši planovi za naredni periodu jesu da osvježimo postojeći igrački kadar. Želja nam je da što više talentovane djece iz našeg omladinskog pogona igra u prvom timu, koji ćemo ojačati za dva do tri kvalitetna fudbalera sa strane - dodao je Rašić.

Prema njegovim riječima, već sada ima mnogo fudbalera koji bi željeli da igraju u teslićkom prvoligašu.

- Svakodnevno me zovu igrači koji su izrazili želju da nose dres Proletera. Svi oni znaju da mi nikom nikada nismo ostali dužni, da redovno izmirujemo obaveze prema fudbalerima i zato bi voljeli da dođu u naše redove - sumirao je Marin Rašić.
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la el-fighter » 01 jul 2011, 22:21

Pricalo se da ce Kapic iz Olimpica (inace bivsi igrac Proletera) doci na posudbu u Proleter na jednu sezonu. Adi, znas li ima li ista od toga.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 02 jul 2011, 00:25

el-fighter je napisao/la:Pricalo se da ce Kapic iz Olimpica (inace bivsi igrac Proletera) doci na posudbu u Proleter na jednu sezonu. Adi, znas li ima li ista od toga.
Cuo sam samo price,nista zvanicno :) Nebi bilo lose da dođe ponovno u Teslic,jer bi dosta pomogao svojom kvalitetom da se mozda Proleter i ukljuci u borbu za PLBiH
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
LudLo 4
Postovi: 1103
Pridružen/a: 21 apr 2011, 02:13
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la LudLo 4 » 02 jul 2011, 01:25

Adi,koji su timovi glavni favoriti za ulazak u Premier ligu ? ? ?
||| FKZeljeznicar |||
Jaci od ratova,rezima i partija 1921-2011!
...dok ima nas i on ce da traje...

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 02 jul 2011, 01:40

LudLo 4 je napisao/la:Adi,koji su timovi glavni favoriti za ulazak u Premier ligu ? ? ?
Mozda je malo rano o tome govoriti,ali eto onako navijacki cu na 1.mjesto staviti Proletera :D
Po nekoj mojoj procjeni ovi timovi ce biti neki favoriti:Proleter,Mladost,Radnik,Laktasi pa mozda i Sloga Doboj,no u nas je nogomet "cudan" pa se desi i da neko iznenađenje uđe u ligu :D
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la el-fighter » 02 jul 2011, 14:49

Jos u ovim manjim ligama vlada nastimavanje utakmica, razne afere i tako to. Evo sada smo dobili novi Savez pa ce se valjda situacija popraviti i da ce klubovi, koji kvalitetom realno trrebaju ici u visi rang, konacno ugledati svjetlo i vec jednom zaigrati u drustvu najboljih.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 03 jul 2011, 11:54

el-fighter je napisao/la:Jos u ovim manjim ligama vlada nastimavanje utakmica, razne afere i tako to. Evo sada smo dobili novi Savez pa ce se valjda situacija popraviti i da ce klubovi, koji kvalitetom realno trrebaju ici u visi rang, konacno ugledati svjetlo i vec jednom zaigrati u drustvu najboljih.
A ocekivati je da bude tako,pa neka bolji (Proleter :mrgreen: ) uđe u Premier ligu :D
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
zvornicki klan
Postovi: 521
Pridružen/a: 29 okt 2010, 12:13
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la zvornicki klan » 03 jul 2011, 23:36

$ у ? " ",? је $ "," понос " ? " $,за $ ? $ " " " група,- ? у & $ " " ",? ? је," ' " $ $ " ?.
Ceo Zvornik sada peva zemlja trese se,Vukovi su sad uz tebe sve do pobede.

Drugo ime objektivnosti!

CoDe
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 sep 2009, 13:36
Lokacija: Donji Vakuf <3
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la CoDe » 03 jul 2011, 23:41

Oni su dobri imaju solidnu navijacku skupinu gledao sam klipove to je bilo davno ali bi se formirali i navijali sigurno kad bi upali u Drustvo najbolji ako se tako moze reci i nadam se da nisu nacionalni i da ne mrze toliko Sarajevo kao Drina i Vukovi .
Ja volim volim samo tebe i samo tebi tebi dajem sve i sa Sjevera ces cuti nasu pjesmu Sarajevo VOLIM TE !

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 04 jul 2011, 17:27

zvornicki klan je napisao/la:$ у ? " ",? је $ "," понос " ? " $,за $ ? $ " " " група,- ? у & $ " " ",? ? је," ' " $ $ " ?.
$ " јесу понос ?.а ? " ? & $ & ? $ ' своју $ " " :D
CoDe je napisao/la:Oni su dobri imaju solidnu navijacku skupinu gledao sam klipove to je bilo davno ali bi se formirali i navijali sigurno kad bi upali u Drustvo najbolji ako se tako moze reci i nadam se da nisu nacionalni i da ne mrze toliko Sarajevo kao Drina i Vukovi .
Pa dobro određene "mrznje" postoji,ali nadam se da je ona samo na sportskom nivou.U svakom slucaju vise mrzimo Slogu i Celik nego Sarajevo :D
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la el-fighter » 04 jul 2011, 18:42

Kad pocinju pripreme.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la FK Sarajevo » 04 jul 2011, 18:45

Ovaj stadion necu pamtiti po lijepom :? .
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 04 jul 2011, 19:04

FK Sarajevo je napisao/la:Ovaj stadion necu pamtiti po lijepom :? .
Sto? :o
el-fighter je napisao/la:Kad pocinju pripreme.
Ne znam tacno,ali vjerujem da ce brzo krenuti :)
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la FK Sarajevo » 04 jul 2011, 21:38

Adi_Zepce je napisao/la:
FK Sarajevo je napisao/la:Ovaj stadion necu pamtiti po lijepom :? .
Sto? :o
el-fighter je napisao/la:Kad pocinju pripreme.
Ne znam tacno,ali vjerujem da ce brzo krenuti :)
Igrao jednom i osjetio gorcinu sramotnih sudijskih odluka i teske kradje.
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 05 jul 2011, 00:41

FK Sarajevo je napisao/la:
Adi_Zepce je napisao/la:
FK Sarajevo je napisao/la:Ovaj stadion necu pamtiti po lijepom :? .
Sto? :o
el-fighter je napisao/la:Kad pocinju pripreme.
Ne znam tacno,ali vjerujem da ce brzo krenuti :)
Igrao jednom i osjetio gorcinu sramotnih sudijskih odluka i teske kradje.
Nazalost,to je nasa realnost.... :?
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
katalinski
Postovi: 748
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la katalinski » 06 jul 2011, 02:43

Adi_Zepce je napisao/la:
zvornicki klan je napisao/la:$ у ? " ",? је $ "," понос " ? " $,за $ ? $ " " " група,- ? у & $ " " ",? ? је," ' " $ $ " ?.
$ " јесу понос ?.а ? " ? & $ & ? $ ' своју $ " " :D
CoDe je napisao/la:Oni su dobri imaju solidnu navijacku skupinu gledao sam klipove to je bilo davno ali bi se formirali i navijali sigurno kad bi upali u Drustvo najbolji ako se tako moze reci i nadam se da nisu nacionalni i da ne mrze toliko Sarajevo kao Drina i Vukovi .
Pa dobro određene "mrznje" postoji,ali nadam se da je ona samo na sportskom nivou.U svakom slucaju vise mrzimo Slogu i Celik nego Sarajevo :D
Mali grad , velika opstina-TESLIC tako da je ovo za DOBRU tribinu istina
grupa navijacka ponovo tezi da bude nesto posebno i da odskace od drugih grupa u BiH.
svi u teslicu htjeli bi utakmice s ovakvim rivalima/zrinjskim,zeljom ,sarajevom... i da bi stadion bio pun :D stqa god to PUN znaci za radolinku.
Mislim da realno teslic nije za Premier ligu i da je ovo trenutno neka njegova stvarna pozicija u BIH fudbalu ,ali opet kada pogledam koja sela ulaze u to najkvalitetnije takmicenje BiH ,nadam se da cemo to uspjeti i mi.
A ovi podaci za Celik i Sarajevo mi nisu poznati...cak mislim da teslicani vise gotive Robijase zbog njihovog lokalpatriotzma i nacina na koji vole zenicu isto kao teslicani teslic .
Sto se tice Leaders nacin navijanja tj. pjesme i koreografije koje su uglavnom bile posevece klubu su stvar proslosti , kao i u svakom manjem gradu kop cine mladi nabrijani decki
Posto se rijetko igraju utakmice sa bosnjackim i hrvatskim klubovima navijanje ispada kao da se voli vise svoje tj. Srpsko nego da se neko mrzi ( ostali narodi).naravno ipak najvise se pjeva Proleteru ,a tek onda o ovome drug politici ali i toga ima dosta ,narocito u posljednje vrijeme.
poceo sam pisati o navijanju u Teslicu ali posto ovo nije forum o navijacima odustao sam,pa koga interesuje postoji forum http://www.leaders1989.net/
Ajvatar

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 15 jul 2011, 00:47

Fudbaleri Proletera su počeli sa pripremama za narednu sezonu. Šef stručnog štaba Zoran Dujaković je u srijedu obavio prozivku igrača, i nakon toga održao i prvi trening. Za sada još nije poznato sa kojim će tačno snagama Proleter raspolagati, ali je izvjesno da skoro cijeli tim iz prošle sezone ostaje na okupu uz nekoliko pojačanja. Kako smo uspjeli saznati u klubu sigurno ostaju golman Božić i štoper Takovac. Jedini igrač koji sigurno napušta Proleter je Dado Panić koji je već uzeo ispisnicu. Tokom ovog vikenda na probu trebaju stići još neki fudbaleri koji će se u dvije kontrolne utakmice pokušati nametnuti za ostanak u timu.



Predsjednik Proletera Marin Rašić je u uvodnom obraćanju pozdravio sve prisutne i najavio da su ambicije Proletera i ove godine borba za gornji dio tabele. "Uprava čini sve da kompletira igrački kadar i obezbijeđeni su svi potrebni uslovi za početak priprema" - istakao je Rašić.
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FK Proleter Teslić

Post Postao/la Adi_Zepce » 28 jul 2011, 18:06

Turnir u Gradišci

Polufinale:Rudar Prijedor 5:1 Proleter

Za 3.mjesto:Crvena Zemlja 5:2 Proleter

:roll: :roll:
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Odgovori

Natrag na “Prva liga RS”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.