Kup Republike Srpske

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Kup Republike Srpske

Post Postao/la FoSte95 » 08 jun 2016, 14:07

dscile je napisao/la:Moze li mi objasniti neko ko se bolje razumije u FSRS.. Zasto priliku da igraju Kup RS ne dobijaju svi klubovi? Koliko sam ja upratio i shvatio, samo od regionalnih liga imaju sansu igrati.

A koliko znam u Federaciji na opstinskom nivou imaju neke kao turnire, pa onda pobjednici opstina dalje idu i imaju sansu uraditi nesto u tom kupu.. Tako je barem bilo prije nekoliko godina da mi je drugar igrao za neku ekipu iz FBiH.

Mislim, ne ocekujem ja da neko iz cetvrte lige osvoji, ali sigurno bi bilo zanimljivije kada bi i takve ekipe dobile sansu da nesto urade..
Ovdje u Federaciji imas kantonalne kupove, svaki kanton ima svoj kup, dok na nivou federacije msm da nema kupa vec ti timovi igraju u prvim kolima Kupa BiH
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Kup Republike Srpske

Post Postao/la SarcofagoVenom » 09 jun 2016, 16:44

dscile je napisao/la:Moze li mi objasniti neko ko se bolje razumije u FSRS.. Zasto priliku da igraju Kup RS ne dobijaju svi klubovi? Koliko sam ja upratio i shvatio, samo od regionalnih liga imaju sansu igrati.

A koliko znam u Federaciji na opstinskom nivou imaju neke kao turnire, pa onda pobjednici opstina dalje idu i imaju sansu uraditi nesto u tom kupu.. Tako je barem bilo prije nekoliko godina da mi je drugar igrao za neku ekipu iz FBiH.

Mislim, ne ocekujem ja da neko iz cetvrte lige osvoji, ali sigurno bi bilo zanimljivije kada bi i takve ekipe dobile sansu da nesto urade..
Podatak nije tačan,svi klubovi RS igraju kup.Prvo se igra na lokalnom nivou 7 područnih saveza,a zatim se koeficijentom odredi broj iz svakog područnog saveza za završnicu kupa.Gleda se broj klubova,npr Bijeljina daje najviše,a Trebinje najmanje.Sa ekipama PL I 1 RS žreba se prvo kolo.
Uglavnom završnicu igraju ekipe druge lige i regionalne lige,rijeđe područni ligaši i niže.Što je razumljivo,jer su bolji od niželigaša.
A dešavalo se nekoliko puta da drugoligaš i regionalac budu u četvrfinalu i polufinalu,tako da neki niželigaš može ako ima sreće daleko dogurati.
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Kup Republike Srpske

Post Postao/la dscile » 09 jun 2016, 19:13

SarcofagoVenom je napisao/la:
dscile je napisao/la:Moze li mi objasniti neko ko se bolje razumije u FSRS.. Zasto priliku da igraju Kup RS ne dobijaju svi klubovi? Koliko sam ja upratio i shvatio, samo od regionalnih liga imaju sansu igrati.

A koliko znam u Federaciji na opstinskom nivou imaju neke kao turnire, pa onda pobjednici opstina dalje idu i imaju sansu uraditi nesto u tom kupu.. Tako je barem bilo prije nekoliko godina da mi je drugar igrao za neku ekipu iz FBiH.

Mislim, ne ocekujem ja da neko iz cetvrte lige osvoji, ali sigurno bi bilo zanimljivije kada bi i takve ekipe dobile sansu da nesto urade..
Podatak nije tačan,svi klubovi RS igraju kup.Prvo se igra na lokalnom nivou 7 područnih saveza,a zatim se koeficijentom odredi broj iz svakog područnog saveza za završnicu kupa.Gleda se broj klubova,npr Bijeljina daje najviše,a Trebinje najmanje.Sa ekipama PL I 1 RS žreba se prvo kolo.
Uglavnom završnicu igraju ekipe druge lige i regionalne lige,rijeđe područni ligaši i niže.Što je razumljivo,jer su bolji od niželigaša.
A dešavalo se nekoliko puta da drugoligaš i regionalac budu u četvrfinalu i polufinalu,tako da neki niželigaš može ako ima sreće daleko dogurati.
Podatak i jeste i nije tacan..

To sto si ti napisao u sustini znaci da se u mom regionu uopste ne igraju te kvalifikacije iako je u RS, jer znam da klubovi iz moje opstine sigurno ne igraju nikakav lokalni turnir il sta vec za taj Kup RS. Mislim da sada i znam zasto je tako, poslacu ti privatnu poruku.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Kup Republike Srpske

Post Postao/la Pappy » 09 jun 2016, 21:12

Trebale bi se svugdje igrati kvalifikacije, samo što dosta klubova zna odustati od istih. Npr. kod mene Famos iz Vojkovića zadnje 3-4 sezone odustaje od kupa zbog troškova.

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Kup Republike Srpske

Post Postao/la PanajotPano » 07 okt 2016, 11:23

Radnik nastavio put ka odbrani titule Kupa RS
06.10.2016 07:52 | Z. V. - N. Đ.
Banjaluka - Branilac titule u Kupu Republike Srpske ekipa Radnika opravdala je ulogu favorita u Gradišci gdje je sa 2:0 savladala domaću Kozaru i plasirala se u četvrtfinale.
Ekipa iz Bijeljine prema očekivanja je nastavila put ka odbrani titule, a strijelci su bili Demir Peco u 18. i štoper Delimir Bajić koji se u 63. minutu najbolje snašao poslije kornera. Zanimljiv duel viđen je u Krupi na Vrbasu gdje su domaćini u derbiju ove runde savladali Rudar Prijedor sa 2:1. Povela je Krupa u 30. minutu preko Aleksandra Vukotića, da bi u 73. prednost duplirao Obren Cvijanović. Nadu "rudarima" vratio je Ervin Ćatić pet minuta nakon toga, ali do poravnanja i penala nisu mogli. Borac iz Banjaluke takođe je došao među najboljih osam ekipa, a u najefikasnijoj utakmicu osmine finala savladali su Lokanj sa 5:2. Slavija se nije dobro provela u Velikoj Obarskoj gdje je izgubila sa ubjedljivih 0:3.

Rezultati: Mladost (VO) - Slavija 3:0, Vlasenica - Sutjeska 3:1, Kozara - Radnik 0:2, Krupa - Rudar Prijedor 2:1, Lokanj - Borac (BL) 2:5, Ljubić - Sloboda (MG) 1:4, Borac (KD) - Leotar 0:1. Meč Slaven - Velež (N) biće odigran u petak.

Odgovori

Natrag na “Prva liga RS”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.