Kamp reprezentacije BiH

Svjetsko prvenstvo u fudbalu "Brazil 2014" - po prvi put u istoriji, reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće na jednom velikom takmičenju.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
adc
Postovi: 128
Pridružen/a: 08 nov 2013, 13:02
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la adc » 20 dec 2013, 10:17

samoposmatram je napisao/la:Uz svo postovanje prema teritoriju BiH, ali mislim da ce cijele pripreme biti van granica drzave. Najpozeljnije bi bilo u Brazilu, da bi se aklimatizovali sto bolje, ali to ce biti preskupo. Nismo njemci da mozemo sebi praviti kamp ili cak iznajmljivati pripreme u Brazilu. Najvjerovatnije ce biti to da se pripremamo u Zenici.
Il si se napio il si se napušio. :lol:

vivaILchelik
Postovi: 1478
Pridružen/a: 25 maj 2012, 17:30
Lokacija: Steel city
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la vivaILchelik » 20 dec 2013, 12:52

"Mislim da je rano za neki plan priprema još uvijek. Mada sam ja već ranije istakao kako će prvi dio priprema biti obavljen u Sarajevu. Mislim da nema razloga da nešto mijenjamo. Zadovoljan sam uslovima, u Sarajevu imamo sve što nam je potrebno za rad. Jedino pitanje je kada ćemo otići u Brazil. Mislim da će to biti desetak dana prije prve utakmice," rekao je Sušić za SportSport.ba

Pa moze li nam neko onda pojasniti zasto je radjen kamp reprezentacije u Zenici?
¤ ¤ 1970/1971; 1971/1972 -Prvak MitEuropa Kupa;
¤ ¤ 1975-Prvi u grupi Intertoto kupa;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996; 1996/1997 - Sampioni BiH;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996 - Osvajaci kupa BiH

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24479
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 20 dec 2013, 13:16

Ja vala, ako nista mogli su u Zenici, a ne opet u Hrasnici.

A i zasto uopste u BiH? Mogli su otici u Austriju ili Svicarsku u neki kamp, kao sto i vecina reprezentacija radi pred SP.

Avatar
Head
Postovi: 12367
Pridružen/a: 26 nov 2012, 11:14
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la Head » 20 dec 2013, 13:22

Goalgetter je napisao/la:Ja vala, ako nista mogli su u Zenici, a ne opet u Hrasnici.

A i zasto uopste u BiH? Mogli su otici u Austriju ili Svicarsku u neki kamp, kao sto i vecina reprezentacija radi pred SP.
devize,evrici.
1946

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24479
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 20 dec 2013, 13:27

Begic je rekao sve pare od SP uloziti u pripremu reprezentacije na SP. Tako da ne vjerujem da bi bilo tesko iskesirati par hiljada za 7 dana u Austriji ili Svicarskoj. Ali eto, ako i to predstavlja problem, ne znam sto onda ne idu u Zenicu, gdje je vec sve gotovo.

Avatar
Head
Postovi: 12367
Pridružen/a: 26 nov 2012, 11:14
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la Head » 20 dec 2013, 13:31

Goalgetter je napisao/la:Begic je rekao sve pare od SP uloziti u pripremu reprezentacije na SP. Tako da ne vjerujem da bi bilo tesko iskesirati par hiljada za 7 dana u Austriji ili Svicarskoj. Ali eto, ako i to predstavlja problem, ne znam sto onda ne idu u Zenicu, gdje je vec sve gotovo.
Kao sto rekoh na drugoj temi,to u vezi Zenice je mutno ko Miljacka.Sigurno je da bi Pape i igraci vise voljeli da ne moraju svaki dan putovati busem i trenirati na oranici u Hrasnici nego imati u onom kompleksu sve.

Ali eto u tom periodu imaju Kosevo,Grbavicu,Hrasnicu nece biti problem tereni,mada ko zna mozda je Pape i igraci sujevjerni pa nece nista da mijenjaju jer im je to donjelo srecu. :mrgreen:
1946

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la Admir_Sa » 20 dec 2013, 16:56

Head je napisao/la:
Goalgetter je napisao/la:Begic je rekao sve pare od SP uloziti u pripremu reprezentacije na SP. Tako da ne vjerujem da bi bilo tesko iskesirati par hiljada za 7 dana u Austriji ili Svicarskoj. Ali eto, ako i to predstavlja problem, ne znam sto onda ne idu u Zenicu, gdje je vec sve gotovo.
Kao sto rekoh na drugoj temi,to u vezi Zenice je mutno ko Miljacka.Sigurno je da bi Pape i igraci vise voljeli da ne moraju svaki dan putovati busem i trenirati na oranici u Hrasnici nego imati u onom kompleksu sve.

Ali eto u tom periodu imaju Kosevo,Grbavicu,Hrasnicu nece biti problem tereni,mada ko zna mozda je Pape i igraci sujevjerni pa nece nista da mijenjaju jer im je to donjelo srecu. :mrgreen:
U Hrasnici nije oranica, kvalitet terena je isti, ako ne i bolji od Koševa ili Grbavice, samo su popratni objekti tipa svlacionice i slicno nedostojni priprema jedne reprezentacije koja igra SP
nema potpisa

Avatar
Mozambik
Postovi: 5448
Pridružen/a: 26 avg 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la Mozambik » 20 dec 2013, 17:02

Pa nije niko lud da ide u onaj kazan od grada. Uz duzno postovanje prema Zenici, al ne vidim logiku da se reprezentacija priprema u najzagađenijem gradu u Evropi.

Ja ne znam koja budala je mogla odobriti da se kamp reprezentacije pravi u najzagađenijem gradu. Trebali su napravit na Bjelasnici, Trebevicu, Igmanu, Vlasicu. Negdje, gdje je prirodan i cist zrak.

Avatar
adc
Postovi: 128
Pridružen/a: 08 nov 2013, 13:02
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la adc » 20 dec 2013, 17:02

Hahaha kako meni ovo smrdi na bošnjakluk i balkanluk.

Napravljen onaki kamp u Zenici, silni milioni se slili nakon kvalifikacija - sve će se uložiti na pripreme. I onda će na kraju trenirati na toj Hrasnici koja po slikama ne može zadovoljiti ni klub iz Prve lige FBiH. Stvarno gdje je tu logika i gdje će ti silni novci otići. Zašto se ne prepremaju u novom kampu u Zenici ili barem uplate tih 6-7 dana negdje u Alpama. Malo odgovora, puno pitanja, a još više novca.

Avatar
sagitarius
Postovi: 2119
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la sagitarius » 20 dec 2013, 17:12

Mozambik je napisao/la:Pa nije niko lud da ide u onaj kazan od grada. Uz duzno postovanje prema Zenici, al ne vidim logiku da se reprezentacija priprema u najzagađenijem gradu u Evropi.

Ja ne znam koja budala je mogla odobriti da se kamp reprezentacije pravi u najzagađenijem gradu. Trebali su napravit na Bjelasnici, Trebevicu, Igmanu, Vlasicu. Negdje, gdje je prirodan i cist zrak.

Cuj najzagadjeniji grad u Evropi.. sta je jel ti krivo sto nije u Sarajevu?

Jos se ti pravis pametnjakovic i pitas "koja je budala mogla izabrat" ko je birao uopste? Pa jedina je Zenica i ponudila zemljiste, sta ti radis na internetu kad osnovne informacije ne procitas, hiljadu je puta to receno!!!

Da nije bilo Zenice i nacelnika, jos bi ti sanjao o trening centru.

Drugo Pape je obicni kreten, svi mi znamo da on ne voli bas Zenicu, njemu je Sarajevo cijela Bosna i Hercegovina.. al ne moze on protiv igraca kad oni kazu "Ocemo u Zenici"
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

deni_m1312
Postovi: 556
Pridružen/a: 11 okt 2008, 15:19
Lokacija: dno dna
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la deni_m1312 » 20 dec 2013, 17:18

Nije Zenica u maju zagađena, problem su ovi zimski dani i reljef koji ne da magli i smogu da se digne. Trenutno nije situacija nista bolja ni u Sarajevu, samo sto ovdje niko ni ne izlazi sa zvanicnim podacima o zagađenju, vjerovatno nemaju ni opremu kao u Zenici.
A ovo sto nece da se pripremaju u Zenici, na potpuno novom objektu, je stvar nekih nasih unutarnjih previranja. Prvo ovdje ce platiti i hotel, vjerovatno i koristenje terena, a tamo je sve dzaba. Tu postoje sigurno neki dogovori sa tim hotelom i sl. Ne bi me cudilo da se ni tokom narednih kvalifikacija reprezentacija priprema u Hrasnici, gdje moramo moliti Boga da ne padne kisa, gdje ne mozes igrati brzo jer teren nije ravan, gdje su svlacionice iz 74.', itd .

Avatar
Mozambik
Postovi: 5448
Pridružen/a: 26 avg 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la Mozambik » 20 dec 2013, 17:21

sagitarius je napisao/la: Cuj najzagadjeniji grad u Evropi.. sta je jel ti krivo sto nije u Sarajevu?

Jos se ti pravis pametnjakovic i pitas "koja je budala mogla izabrat" ko je birao uopste? Pa jedina je Zenica i ponudila zemljiste, sta ti radis na internetu kad osnovne informacije ne procitas, hiljadu je puta to receno!!!

Da nije bilo Zenice i nacelnika, jos bi ti sanjao o trening centru.

Drugo Pape je obicni kreten, svi mi znamo da on ne voli bas Zenicu, njemu je Sarajevo cijela Bosna i Hercegovina.. al ne moze on protiv igraca kad oni kazu "Ocemo u Zenici"
Zaboli mene za Sarajevo, ni u Sarajevu nije nista bolja situacija nego u Zenici sto se zagađenosti tice.

Prvo, ako dobro procitas post vidis da ja nisam rekao da treba da bude ni u Sarajevu ni u Zenici, nego na nekom izolovanom mjestu, sa vecom nadmorskom visinom i cistijim zrakom, bez mogucnosti prisustva glupih novinara, da je sto udaljenije od Ilidzanskih restorana i kafana.

Ako si procitao napisao sam: "NAPRAVLJENA JE GRESKA IZBOROM MJESTA" Znaci tada je napravljena greska, koja se sada ne moze ispravit, i to je to.

Da se mene pitalo to bi bilo negdje na Jahorini, Prenju, Vlasicu itd...

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 20 dec 2013, 17:23

FliX je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:Uz svo postovanje prema teritoriju BiH, ali mislim da ce cijele pripreme biti van granica drzave. Najpozeljnije bi bilo u Brazilu, da bi se aklimatizovali sto bolje, ali to ce biti preskupo. Nismo njemci da mozemo sebi praviti kamp ili cak iznajmljivati pripreme u Brazilu. Najvjerovatnije ce biti to da se pripremamo u Zenici.
Nisam te bas skonto. Na pocetku pises uz svo postovanje prema BiH, pripreme ce biti van teritorije BiH. Kako prica odmice tako pripreme vracas u Bosnu. Da bi na kraju se odlucio za Zenicu..

Pa de se odluci?
Objasnjenje slijedi. Mislim znaci moje licno misljenje. Najvjerovatnije znaci, ono sto ce se najvjerovatnije desiti, nevezano za moje misljenje.


U vezi Hrasnice, logican izbor. Jer sto mijenjati nesto sto je doprinjelo uspjehu u kvalifikacijama. Sto manje promjena to bolje. Problem je samo sto se SP odrzava u neobicnim uvjetima za nase igrace, plus sto smo u grupi sa zemljama koje su bolje aklimatizovane za te uvjete nego BiH. Zato promjena je neminovna. A sad je da vidimo kako ce reprezentacija podnjeti citav izazov. Meni licno i tri poraza u Brazilu nisu neuspjeh.

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la BadrHari » 20 dec 2013, 18:33

slika

slika
:roll:
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la FliX » 20 dec 2013, 23:34

Ma najpametniji je bio Sliskovic.. hajmo mi u Medjugorje na pripreme.

Avatar
Mozambik
Postovi: 5448
Pridružen/a: 26 avg 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la Mozambik » 21 dec 2013, 00:15

Vidis Međugorje sam totalno zaboravio, Međugorje je puno bolje nego Sarajevo. Al kako ce Dzeko, Miske i Ibricic i kompanija lumpovat do u kasne sate u Bosni. Ilidža, pa malo u Vatru, proljece, suknjice, ferhadija. fanovi, tviter.

Ljepota od priprema. Pu yebem ti takve pripreme

Avatar
adc
Postovi: 128
Pridružen/a: 08 nov 2013, 13:02
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la adc » 31 dec 2013, 06:47

Međugorje najbolje rješenje, još malo da i Gospa pogura momčad.

Avatar
pomocniDJUBRE
Postovi: 215
Pridružen/a: 31 jan 2009, 17:28
Lokacija: & '
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la pomocniDJUBRE » 22 jan 2014, 10:33

jak je alija budnjo...

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la zizu1991 » 22 jan 2014, 11:42

Kao što sam i najavljivao, s kampom se žurilo da se što prije napravi, a sada se neće koristiti prije kvalifikacija za EP u Francuskoj.

Volio bih da se izađe u javnost sa saopštenjem vezanim za kamp u Zenici, pripreme, razlozima zašto su se na ovaj potez odlučili. Živo me zanima.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24479
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Kamp reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 22 jan 2014, 14:05

zizu1991 je napisao/la:Kao što sam i najavljivao, s kampom se žurilo da se što prije napravi, a sada se neće koristiti prije kvalifikacija za EP u Francuskoj.

Volio bih da se izađe u javnost sa saopštenjem vezanim za kamp u Zenici, pripreme, razlozima zašto su se na ovaj potez odlučili. Živo me zanima.
Jasno ko dan :D . Nocni izlasci, kafice, Sarajevo, vamo tamo, igraci zele i provoda, a ne da noci u toku priprema provode u hotelu. :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Reprezentacija BiH na SP u Brazilu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.