Prvih 11 protiv Argentine

Svjetsko prvenstvo u fudbalu "Brazil 2014" - po prvi put u istoriji, reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće na jednom velikom takmičenju.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

AlQammar
Postovi: 97
Pridružen/a: 01 jan 2014, 00:48
Kontakt:

Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la AlQammar » 12 maj 2014, 00:58

Koji sastav bi po vasem misljenju trebao istrcat na Marakani, i ko bi sve trebo biti na klupi ?
Sad cu da razbijem ovo staklo . :-D

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la JackTheStripper » 12 maj 2014, 02:10

Ovaj:


------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Spahić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Bešić-------------
----Hajrović-------Pjanić------Lulić-----
-------------------Džeko----------------
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
nedim93
Postovi: 4471
Pridružen/a: 24 jan 2014, 13:02
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la nedim93 » 12 maj 2014, 02:40

---------Begović----------------

Mujdža----Bičakčić---Spaha-----Kolašinac


-------------DMF kojeg nemamo------------

.............Pjanić-------------medunjanin


Hajrovic------------------------------Lulić

---------------Džeko-------------------------
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la JoseMourinho » 12 maj 2014, 02:49

Protiv Argentine moramo igrat bez misketa i vede ako imalo mozga budemo imali...besic ili da Baču kolasinca ili zukanovica kao zadnjeg veznog moramo imati...

Avatar
Adnan89
Postovi: 791
Pridružen/a: 04 mar 2014, 02:18
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la Adnan89 » 12 maj 2014, 02:54

znam da je miske spor ali stvarno protiv iskusni ekipa treba nam, ima mozak brzi nego sto neki imaju noge.

ja bi igro

Begovic
Mujdza Bicakcic Spahic Kolasinac
Besic
Hajrovic Pjanic Miske Lulic
Dzeko

Neznam kakav je Bico sada poslje ispadanja iz Lige ali ima tu i Zuka i Vranjes ali protiv brzi kao Aguerro Zuka je dosta spor a oni nas nece nikad pobjediti u zraku.
....Manchester United fan since 1993....

The truth is hard to swallow, it will leave you starved tomorrow - Talib Kwali

Avatar
stokton
Postovi: 939
Pridružen/a: 08 sep 2010, 01:22
Kontakt:

Re: Odg: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la stokton » 12 maj 2014, 02:57

JoseMourinho je napisao/la:Protiv Argentine moramo igrat bez misketa i vede ako imalo mozga budemo imali...besic ili da Baču kolasinca ili zukanovica kao zadnjeg veznog moramo imati...
Što bez Vede, on za razliku od Misketa trči ko konj i pritiska protivničku odbranu.

A odbrana Argentine je u najmanu ruku loša, i bolje je vršit presing na njihovu odbranu i vezni red nego se zabit na svoju polovicu i čekat kad će ti Messi,Aguero i ostali iz napada uvalit par golova.

Treba stavit što više jakih trkača, a spore igrače i fizički inferiorne svesti na minimum, ostaviti od njih samo Pjanketa.

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la JoseMourinho » 12 maj 2014, 03:02

stokton je napisao/la:
JoseMourinho je napisao/la:Protiv Argentine moramo igrat bez misketa i vede ako imalo mozga budemo imali...besic ili da Baču kolasinca ili zukanovica kao zadnjeg veznog moramo imati...
Što bez Vede, on za razliku od Misketa trči ko konj i pritiska protivničku odbranu.

A odbrana Argentine je u najmanu ruku loša, i bolje je vršit presing na njihovu odbranu i vezni red nego se zabit na svoju polovicu i čekat kad će ti Messi,Aguero i ostali iz napada uvalit par golova.

Treba stavit što više jakih trkača, a spore igrače i fizički inferiorne svesti na minimum, ostaviti od njih samo Pjanketa.
je.bemu zivot nema šanse da mi presing radimo Argentini, naša šansa su jedino prekidi i kontre..

sa dva napadača NE SMIJEMO igrati, a vedo bgm da glumi krilo je itekako losa opcija, bolje hajrovica ili cak možda mujdzu na krilo desno, ili prekomandovat Lulica desno, da igraju "duplog beka" a da mogu istrcat kontru...

PanCity
Postovi: 4
Pridružen/a: 16 okt 2013, 23:56
Lokacija: Panama
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la PanCity » 12 maj 2014, 03:14

...................Begovic.....
Vranjes...Bicackic...Spahic..Kolasinac
.........Besic.....Salihovic...
Mujdza......Pjanic....Lulic.
.........Dzeko.......


Poceti defanzivno pa po potrebi ubacivati Vedu, Izeta ili Misimovica... Druge dvije utakmice mnogo ofaznivnije.

Avatar
stokton
Postovi: 939
Pridružen/a: 08 sep 2010, 01:22
Kontakt:

Re: Odg: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la stokton » 12 maj 2014, 12:23

JoseMourinho je napisao/la:
stokton je napisao/la:
JoseMourinho je napisao/la:Protiv Argentine moramo igrat bez misketa i vede ako imalo mozga budemo imali...besic ili da Baču kolasinca ili zukanovica kao zadnjeg veznog moramo imati...
Što bez Vede, on za razliku od Misketa trči ko konj i pritiska protivničku odbranu.

A odbrana Argentine je u najmanu ruku loša, i bolje je vršit presing na njihovu odbranu i vezni red nego se zabit na svoju polovicu i čekat kad će ti Messi,Aguero i ostali iz napada uvalit par golova.

Treba stavit što više jakih trkača, a spore igrače i fizički inferiorne svesti na minimum, ostaviti od njih samo Pjanketa.
je.bemu zivot nema šanse da mi presing radimo Argentini, naša šansa su jedino prekidi i kontre..

sa dva napadača NE SMIJEMO igrati, a vedo bgm da glumi krilo je itekako losa opcija, bolje hajrovica ili cak možda mujdzu na krilo desno, ili prekomandovat Lulica desno, da igraju "duplog beka" a da mogu istrcat kontru...
Navedi mi razlog, jel naši igrači su niža bića od ovih pa ne smiju to raditi. Muka mi sad da nabrajam koliko je tehnički inferiornijih ekipa radilo presinge i tako uništavale protivničke odbrane.

Prošlo je vrijeme kad se može sa katanaćom izborit pozitivan rezultat osim možda kad si Murinho, a mi nismo dovoljno kvalitetni u odbrani da bi to postigli, i smješila bi nam se katastrofa kao protiv Portugala.

I druga stvar kako ti misliš doći do prekida, nismo mi kontraška ekipa, nemamo igrače za tu igru. Prije ćemo doći do prekida sa presingom.
Ako si gledao Argentinu u kvalifikacijama, vidio si da su tarabe u odbrani, čak im je i vezni red prosjek, a golman je ništa posebno, ono što ih spašava je fenomenalan napad, i greške nekih ekipa da se povuku i praktički dopuste im da dođu golmanu u krilo i da ih ovi unakaze.

Objasnio sam zašto Vedo, ne da igra krilo nego da pritiska njihove štopere koji su veoma loši i skloni greškama, a i Džeki bi više slobode dao.

To je naravno samo moje mišljenje .

Avatar
stokton
Postovi: 939
Pridružen/a: 08 sep 2010, 01:22
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la stokton » 12 maj 2014, 12:25

PanCity je napisao/la:...................Begovic.....
Vranjes...Bicackic...Spahic..Kolasinac
.........Besic.....Salihovic...
Mujdza......Pjanic....Lulic.
.........Dzeko.......


Poceti defanzivno pa po potrebi ubacivati Vedu, Izeta ili Misimovica... Druge dvije utakmice mnogo ofaznivnije.
:roll:
Taj ne može čuvati Adilovića a ne one životinje iz Argentine.

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la BadrHari » 12 maj 2014, 12:41

Ljudi moji mora se igrati sa dva zadnja vezna, od kojih jedan treba biti maximalno destruktivan.
Mislim na uzimanje lopte, presjecanje akcija, pravljenje faulova po potrebi, pokrivanje bekova kad odu u napad...
Drugi zadnji vezni treba da pokupi loptu od stopera i da gradi akciju.
Naprimjer kombinacija bi bila = Zahirovic - Salihovic , ali jbg ..
Tu defanzivnu ulogu moze komotno i Kolasinac obavljati, ali neka njega na beku.
Vranjes je isto odlican u defanzivnim poslovima, a naprijed je losiji..
Konkretno za Argentinu nam i ne treba neka ofanzivna moc.

Sto se veze tice, mora igrati jedan playmaker, samo jedna 10-ka.
I Misimovic i Pjanic su nepotrebni, jedan je sasvim dovoljan a da imamo dva prava krila.
Naravno samo jedan napadac, tako da ce Vedo morati na klupu.

Iako je Pjanic bolji igrac od Misketa, opet bi samog Dzeku naprijed bolje pitao Miske loptama, jer se odavno znaju i odlicno razumiju. Samo je pitanje Zvjezdanove forme i fizicke spreme.

.................Bego-----------
Mujdza..Vranjes..Spaha..Seo.
.........Salihovic..( ? )--------
Izet.......Pjanic........Lulic..
-----------Dzeko................

Upitnik ne moze biti Medunjanin, jer su njegove defanzivne sposobnosti jednake novinarskim sposobnostima Saše Vugdalica. Ponavljam, to bi Zahirovic i Rahimic iz najboljih dana adekvatno odradili.
Sad ce to mozda biti Tino Susic :roll:
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la JoseMourinho » 12 maj 2014, 13:07

stokton je napisao/la:
JoseMourinho je napisao/la:
stokton je napisao/la: Što bez Vede, on za razliku od Misketa trči ko konj i pritiska protivničku odbranu.

A odbrana Argentine je u najmanu ruku loša, i bolje je vršit presing na njihovu odbranu i vezni red nego se zabit na svoju polovicu i čekat kad će ti Messi,Aguero i ostali iz napada uvalit par golova.

Treba stavit što više jakih trkača, a spore igrače i fizički inferiorne svesti na minimum, ostaviti od njih samo Pjanketa.
je.bemu zivot nema šanse da mi presing radimo Argentini, naša šansa su jedino prekidi i kontre..

sa dva napadača NE SMIJEMO igrati, a vedo bgm da glumi krilo je itekako losa opcija, bolje hajrovica ili cak možda mujdzu na krilo desno, ili prekomandovat Lulica desno, da igraju "duplog beka" a da mogu istrcat kontru...
Navedi mi razlog, jel naši igrači su niža bića od ovih pa ne smiju to raditi. Muka mi sad da nabrajam koliko je tehnički inferiornijih ekipa radilo presinge i tako uništavale protivničke odbrane.

Prošlo je vrijeme kad se može sa katanaćom izborit pozitivan rezultat osim možda kad si Murinho, a mi nismo dovoljno kvalitetni u odbrani da bi to postigli, i smješila bi nam se katastrofa kao protiv Portugala.

I druga stvar kako ti misliš doći do prekida, nismo mi kontraška ekipa, nemamo igrače za tu igru. Prije ćemo doći do prekida sa presingom.
Ako si gledao Argentinu u kvalifikacijama, vidio si da su tarabe u odbrani, čak im je i vezni red prosjek, a golman je ništa posebno, ono što ih spašava je fenomenalan napad, i greške nekih ekipa da se povuku i praktički dopuste im da dođu golmanu u krilo i da ih ovi unakaze.

Objasnio sam zašto Vedo, ne da igra krilo nego da pritiska njihove štopere koji su veoma loši i skloni greškama, a i Džeki bi više slobode dao.

To je naravno samo moje mišljenje .
uredu svako ima svoje mišljenje, al ekipa koja radi presing mora biti fizički spremna haos, a mi to nismo, bar nam velika većina igrača nije...
možeš ti radit presing, a kad se lopta prebaci na nasu polovinu to je haman go, jer ce njihova bar trojca ići na nasu odbranu i takvom igrom bi primili bar peticu...

Spominjes Portugal pa bas se tu nešto moglo naučit jer smo tu razbijeni a nismo se branili...

Uglavnom ako hoćemo bar nesta moramo praviti dupli defenzivni blok i igrat na kontre i kao sto sam reko tu nema mjesta za misketa koji je igrač poteza a nama trebaju agilniji igrači isto tako nema mjesta za vedu jer nesmijemo igrati sa dva napadača, a on po meni nema šanse da može odigrati krilo u toj tekmi ;)

Avatar
bazeni
Postovi: 3814
Pridružen/a: 09 nov 2011, 18:19
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la bazeni » 12 maj 2014, 14:06

JackTheStripper je napisao/la:Ovaj:


------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Spahić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Bešić-------------
----Hajrović-------Pjanić------Lulić-----
-------------------Džeko----------------

To je to,takav sastav priželjkujem protiv Argentine mozda još probati Salihovića na zadnjem veznom sa Medunjaninom ili Bešićem.


Sent from Lumia 920 using Tapatalk

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la Donnie Darko » 12 maj 2014, 14:15

-----------------------Dzeko-------------------------
-------------------------------------------------------
----Salihovic---------------------------Lulic--------
----------------Pjanic-----Misimovic--------------
------------------------------------------------------
----------------------Sušić--------------------------
---Kolašinac----Spahić--Bičakčić----Mujdža-----
------------------------------------------------------
---------------------Begović------------------------


:kafa:

Avatar
fixator
Postovi: 2307
Pridružen/a: 27 sep 2009, 22:34
Lokacija: država željo
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la fixator » 12 maj 2014, 14:27

Donnie Darko je napisao/la:-----------------------Dzeko-------------------------
-------------------------------------------------------
----Salihovic---------------------------Lulic--------
----------------Pjanic-----Misimovic--------------
------------------------------------------------------
----------------------Sušić--------------------------
---Kolašinac----Spahić--Bičakčić----Mujdža-----
------------------------------------------------------
---------------------Begović------------------------


:kafa:
buhahahahahahahahahahahahah
cuj sushic
buahahhahahahaha
besic umjesto raspalog teletabisa i onda bi moglo
pjanic i miske definitivno guse jedan drugog
protiv argentine trebaju defanzivno orjentisdani vezni igraci
plus ljudi koji mogu trcati u oba pravca




e cuj susic zadnji vezni
:lolno:
Semper Fidelis

mirzatele
Postovi: 11884
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la mirzatele » 12 maj 2014, 14:28

Begovic ; Kolašinac,Spahic,Ermin,Mensur ; Salihovic,Medunjanin,Besic,Pjanic,Lulic ; Dzeko :kafa: :bih:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Odg: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la SiamoNoi » 12 maj 2014, 14:29

stokton je napisao/la:Ako si gledao Argentinu u kvalifikacijama, vidio si da su tarabe u odbrani
Da,zato su i primili samo 11 golova u 14 utakmica do osiguranja plasmana na SP.

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la Amar Dzeko » 12 maj 2014, 15:09

-----------------------Džeko-------------------------
--------------------------------Misimović-----------
----Lulić----------------------------------------------
-------------Salihović--------------Pjanić-----------
-------------------------Bešić------------------------
------------------------------------------------------
---Kolašinac----Spahić--Bičakčić----Mujdža------
-------------------------------------------------------
---------------------Begović-------------------------
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
ferreira
Postovi: 157
Pridružen/a: 11 maj 2014, 22:56
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la ferreira » 12 maj 2014, 18:23

PanCity je napisao/la:...................Begovic.....
Vranjes...Bicackic...Spahic..Kolasinac
.........Besic.....Salihovic...
Mujdza......Pjanic....Lulic.
.........Dzeko.......


Poceti defanzivno pa po potrebi ubacivati Vedu, Izeta ili Misimovica... Druge dvije utakmice mnogo ofaznivnije.
Nesto ovako bi bilo idealno, da se zatvorimo i izbijamo lopte prema Dzeksonu, mozda i sjevne neka kontra, odbrana im je kriticna.
19091921

Tshabalala
Postovi: 917
Pridružen/a: 03 maj 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Prvih 11 protiv Argentine

Post Postao/la Tshabalala » 12 maj 2014, 18:38

Ako budemo krenuli sa dva napadaca nema nas nigdje, ubit ce nas vezni red Argentine.
Ako bude samo Dzeko ili Vedo igrali, mozemo ocekivati neki normalan poraz od 2-3 gola razlike.

Ako izvucemo remi, na konju smo a da ne govorim o pobjedi :lol:

Zaključano

Natrag na “Reprezentacija BiH na SP u Brazilu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.