Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Svjetsko prvenstvo u fudbalu "Brazil 2014" - po prvi put u istoriji, reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće na jednom velikom takmičenju.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
ackeey
Postovi: 3886
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: Odg: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la ackeey » 13 jun 2014, 13:05

nedim93 je napisao/la:
donniedarko je napisao/la:
LenBias je napisao/la:pa u dosta gradova se tako rade cevapi, vise "obicnih" cevapa spojeno u jedno, kao neka rebrasta pljeskavica :mrgreen:

E sad sam zapazio na drugi pogled, bas sam kontao neka izopacena pljeskavica :mrgreen:
kad bolje pogledaš primijeti se da su sastavljeni ćevapi ili ti nisu rastavljani nikako :mrgreen: .

nije to u bosanskom duhu ni sekunde :kafa:
Tako je, o banjaluckom cevapu su knjige napisane. A Banjaluka je inace locirana u Africi, tako i ti cevapi nemaju veze s Bosnom.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la harishp » 14 jun 2014, 05:00

nedim93 je napisao/la:
donniedarko je napisao/la:
LenBias je napisao/la:pa u dosta gradova se tako rade cevapi, vise "obicnih" cevapa spojeno u jedno, kao neka rebrasta pljeskavica :mrgreen:

E sad sam zapazio na drugi pogled, bas sam kontao neka izopacena pljeskavica :mrgreen:
kad bolje pogledaš primijeti se da su sastavljeni ćevapi ili ti nisu rastavljani nikako :mrgreen: .

nije to u bosanskom duhu ni sekunde :kafa:
:shock: :crazy: :facepalm:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
donniedarko
Postovi: 1076
Pridružen/a: 28 jan 2014, 00:14
Kontakt:

Re: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la donniedarko » 14 jun 2014, 08:50

http://www.rferl.org/content/world-cup- ... 21393.html navijanje za BiH i Hrvatsku u Bg :thumbup:

http://www.sportsmole.co.uk/football/ar ... 59783.html Fernandez tvrdi da imamo potencijal da pobijedimo, te da im je cilj da sto vise loptu cuvaju u svom posjedu.

http://www.pri.org/stories/2014-06-13/e ... lready-won

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la LenBias » 14 jun 2014, 08:52

ackeey je napisao/la:
LenBias je napisao/la:pa u dosta gradova se tako rade cevapi, vise "obicnih" cevapa spojeno u jedno, kao neka rebrasta pljeskavica :mrgreen:
ovo ti je druze banjalucki cevap.
ne znam ciji je tacno ali znam da nije nista manje bosanski jer se tako pravi jer sam vidjao u dosta gradova ovaj nacin, sad da li stvarno svi tako prave ili su samo bili lijeni kad su pravili to je vec druga stvar :rol:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la NoName » 14 jun 2014, 12:12

Da razjasnimo dilemu, evo ti čevapi iz najpoznatije čevabdžinice u B.Luci, "Kod Muje":

slika

E hajmo sad malo o medijima :cool:
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.




Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la Virtu4l » 15 jun 2014, 16:01

Za BiH! Zbog mostarske krvi, druga Misketa, gospodina Papeta...
KOLUMNA Dejana Bosketa Damjanovića

slika

Opasno se primakao spektakl. Malo jače od 24 časa (znam da će mi drugovi iz Topfudbala tamo nešto poslije 13.00 sati objaviti kolumnu, kada se naspavaju) i napokon - uživanje...

Stvarno jedva čekam, sa velikim merakom ću da pratim utakmice na odmoru, jer teško da ću tamo moći da ih gledam u 3.00 ili 4.00 sata ujutru po kineskom vremenu.

I naravno da imam svoj tim - nadam se da će "moji" Bosanci proći grupu, jer mislim da imaju solidnu ekipu koju vodi veliki gospodin Safet Pape Sušić. Grupa jeste teška sa Argentinom, Nigerijom i Iranom, ali nema predaje.

Bosna i Hercegovina je neutralnim navijačima omiljena, a mene vuče donekle i srce, jer moram priznati da u meni ima malo bosanske krvi pošto sam rođen u Mostaru. Bliski su mi.

A poznajem i Zvjezdana Misimovića - velikog majstora fudbala, koji igra u Kini. Neću da mi se Miske naljuti, želim mu što kasnije da se vrati. Iskreno, od Miralema Pjanića i Edina Džeka očekujem da pokažu koliki su velemajstori. Ta dva igrača mogu voditi "zmajeve" bar do te druge runde...

Pored "mojih" Bosanaca bodriću Francusku, a napisaću samo jednu rečenicu za njih: Vreme je da se konačno vrate u vrh!

Koliko god moje srce bilo negde drugo tokom Mundijala, još uvek sam ubeđen da će Argentina osvojiti Svetsko prvenstvo. Mislim da će se videti šta sve mogu Lionel Mesi, Kun Agero, Anhel di Marija, Gonzalo Iguain... To je, bre, atomski napad koji garantuje minimum dva gola po utakmici.

Brazil, Španija i Njemačka su po imenima možda najjače ekipe, ali ostavimo njih sada.

Na kraju, kratko ću se posvetiti Miroslavu Kloseu - stvarno želim da obori rekord legendarnog Ronalda i postane najbolji strelac Mundijala svih vremena. Zaslužio je igrama. To je veliki profesionalac i ubica u 16 metara, a po stare dane ima neverovatno fiziku. Svaka mu čast. To je zapanjujuće.

A možda je i došlo vreme da se istorija promeni! Jedno je sigurno - narednih mesec dana će biti provedeno uz fudbal, navijanje i tiketiće...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la dubrava » 15 jun 2014, 16:40

http://hajduk.hr/vijest/tino-i-avdija-v ... ssija/4717" onclick="window.open(this.href);return false;
:cool:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

AHa
Postovi: 31
Pridružen/a: 07 maj 2014, 00:34
Kontakt:

Re: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la AHa » 16 jun 2014, 09:39

Brazil za siromašne na Maracani uz komšije: Povlačim napisano, navijači BiH, a ne Argentine, najbolji su u Riju

http://www.--- SPAM ---/sp2014/clanak/brazi ... 54681.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 jun 2014, 03:15

http://bostonherald.com/sports/columnis ... _world_cup

:bih:
...Bosnia's scorer was Vedad Ibisevic. When Serb soldiers murdered his grandfather and burned down his father's village, his mother hid him and his sister in a fox-hole she dug in the woods.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4977
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Inostrani mediji o nastupu BiH u Brazilu

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 22 jun 2014, 17:21

@Rio, ima l' šta za sinoć? Nabacaj tih linkova, da vidimo šta drugi kažu.
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester


Odgovori

Natrag na “Reprezentacija BiH na SP u Brazilu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.