Odlazak u brazil... (navijači)

O navijačima, zanimljivostima, sličice, TV prijenosi, prognoze, takmičenja forumaša i druge zabavne teme.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Saurman » 12 dec 2013, 23:40

Za put u Brazil treba minimalno 7000 € sve ostale kombinacije nisu realne.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

zenicanin
Postovi: 1289
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la zenicanin » 13 dec 2013, 18:50

JTS je napisao/la:ih kad bi bilo više ovakvih aranžmana kao što je @zenicanin napisao, to je sasvim ok :D
Ima vec nekoliko je izaslo
na http://www.eks.kurzije.ba/brazil-16-dana/" onclick="window.open(this.href);return false;
to je isto kao i onaj sto sam prije objavio,to je sigurno nekoliko agencija ide u talu a prema centrotransovoj stranici moze se zakljuciti da ce imati daleko najveci broj aranzmana,biti ce polasci iz Njemacke,Austrije,BIH ali jos nisu detaljno objavili...
http://www.cen.trotours.ba/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pauk
Postovi: 1945
Pridružen/a: 21 mar 2009, 12:53
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Pauk » 13 dec 2013, 19:40

Niko ako zeli sebi dobro nebih trebao putovati bilo gdje sa VTA agencijom iz Travnika. (www. ekskurzije. ba)

ja sam putovao i nikad vise, samo ukucajte VTA agencija na google i citajte sta ljudi pisu o toj ''agenciji''
-------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Šunjić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Salihović---------
-----Hajrović------Pjanić--------Lulić-----
-------------------Ibišević------------------

pisac
Postovi: 1370
Pridružen/a: 26 sep 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la pisac » 18 dec 2013, 19:30

Ko uplati toliki novac u agenciji VTA taj je budala. Ja sa njima ne bih ni do Zagreba a ne dalje. Klasicni prevaranti. Imam veze sa turizmom i znam sta pricam. Ako se vec odlucujete, onda idite preko provjerenih agencija sa tradicijom. Znaci Relax, Centrotours, ****, Golden, Fibula. Ne znam koje ce tacno raditi programe za Brazul, ali sa navedenim ne bi trebalo biti problema osim onih nekih uobicajnih.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Sheyi » 18 dec 2013, 21:06

Slabo interesovanje

Izuzimajući utakmicu 1. kola protiv Argentine u Rio de Žaneiru, potražnja za ulaznicama za susrete reprezentacije Bosne i Hercegovine u grupnoj fazi je niska. 

Ulaznice za sve utakmice izuzev za prvu (Brazil - Hrvatska) i finalnu, puštene su u prodaju prije 10 dana. Dok za većinu susreta grupne faze vlada veliko interesiranje, za utakmice "Zmajeva" protiv Nigerije 21. juna u Kujabi te protiv Irana 25. juna u Salvadoru interes je nizak. 

Neće nestati

Prema podacima s FIFA-ine stranice na kojoj se primaju prijave za ulaznice, može se zaključiti da jagma postoji samo za naš susret protiv Argentine. Lako je zaključiti zbog čega – zbog navijača "Gaučosa", koji će, vjerovatno, zauzeti veći dio tribina Marakane.

Zbog sistema prodaje ulaznica, navijači Bosne i Hercegovine koji žele kupiti ulaznice za tu utakmicu, a zbog nekog razloga to još nisu uradili, ne moraju strepiti. Za njih je predviđeno osam posto kapaciteta, što znači da se taj dio ulaznica može kupiti samo iz BiH. Svakako, sama prijava ne znači da je ulaznica kupljena, jer ako broj zahtjeva premaši broj ulaznica, FIFA će kupce odrediti žrijebom. 

- Imamo i mi informaciju da je potražnja za ulaznicama slaba i lako je zaključiti zbog čega. Cijena, udaljenost, komplicirana organizacija odlaska u Brazil... sve su to razlozi zbog čega navijači BiH do sada nisu aktivniji s kupovinom ulaznica. 

Od 90 dolara

Osim toga, mi, u NSBiH, vjerujemo da će biti zahtjeva, ali da će, kako to obično kod nas bude, većina navijača koji će ići u Brazil, aplicirati pred kraj procesa - kaže Adi Džemidžić, osoba iz NSBiH zadužena za ulaznice za SP. 

Cijene ulaznica za sve tri utakmice grupne faze našeg tima su 90, 135 i 175 dolara, zavisno od kategorije, s tim što paket ulaznica za sva tri meča košta od 295 dolara pa naviše.

Osim za susrete BiH - Nigerija i BiH - Iran, potražnja je niska i za susrete između Rusije i Južne Koreje te Obale Slonovače i Grčke. Ulaznice za ostale susrete idu dosta bolje. 

Zabranjena prodaja agencijama

Svjetska nogometna organizacija predvidjela je da svaki navijač kupi ulaznicu preko njenog portala (http://www.fifa.com" onclick="window.open(this.href);return false;) takozvanim ličnim bukiranjem. Dok je, recimo, prodaja ulaznica turističkim agencijama strogo zabranjena zbog do sada zabilježenih slučajeva zloupotrebe, NSBiH će, kao Savez zemlje učesnice SP-a, imati pravo da proda određeni broj ulaznica, ali za sada se ne zna koji. 

Kako kaže Džemidžić, Savezu su se do sada javile navijačke grupe i partneri zainteresirani za ulaznice, ali na koji će ih način oni moći kupiti, znat će se tek nakon što NSBiH, kao zemlja partner, potpiše s FIFA-om ugovor o raspodjeli ulaznica. Prodaja će se morati odvijati prema FIFA-inim smjernicama.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 18 dec 2013, 22:36

Taj imbecil iz saveza i svi ostali kreteni i majmuni koji tamo sjede treba, umjesto da seru o tome kako nema interesa, da daju informaciju ljudima na stranici saveza da se karte za naš sektor mogu samo do 7.2 naručiti na stranici FIFA-e. Mi smo jedini savez od 32 koji na svojoj stranici nema informaciju o prodaji karata za svoje navijače!
I dok ze tekme protiv Nigerije i Irana sigurno nema zime, ova prva u Riju će sigurno biti rasprodata, i sve što bude viška iz našeg kontingenta će otići u slobodnu prodaju i u ruke Argentinaca. Isto važi i za eventualne akobogda tekme u osmini finala i dalje....

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 20 dec 2013, 15:00

WOW, ne mogu da vjerujem, naši profesionalci u savezu su konačno (dvije sedmice nakon starta prodaje) objavili link i informaciju o kupovini karata na web stranici saveza:

http://www.nfsbih.ba/nsbih/vijest.php?id=9813" onclick="window.open(this.href);return false;

nažalost ti majmuni koji misle samo na svoju guzicu i fotelju se kao i obično se nisu ni jedan posto potrudili da se uloguju na FIFA stranicu i pogledaju kako je to FIFA stvarno napravila, nego su prenijeli agencijski tekst sa pogrešnom informacijom da se može naručiti i paket karata za utakmice u grupi, što nije tačno.

ja bih se smio kladiti da ti isti mamlazi neće kod dodjele karata čak ni izvršiti kontrolu da li je riječ o našim državljanima ili stanovnicima BiH što je minimalni kriterij FIFA-e za dodjelu karata u našem sektoru. možda se varam, ali osjećam da njih boli k.urac za sve to!

alevkov
Postovi: 520
Pridružen/a: 29 maj 2012, 00:10
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la alevkov » 20 dec 2013, 15:36

Centrotours vec ima ponude za pojedine utakmice sa polazkom iz Bosne (valjda preko Frankfurta) Austrije i Njemacke.

Avatar
adc
Postovi: 128
Pridružen/a: 08 nov 2013, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la adc » 31 dec 2013, 07:07

alevkov je napisao/la:Centrotours vec ima ponude za pojedine utakmice sa polazkom iz Bosne (valjda preko Frankfurta) Austrije i Njemacke.
Ja vjerujem da će Centotrans svoje mušterije u saradnji s BH Planeom prevoziti direktno iz Tuzle za Rio De Janeiro.

Avatar
zlajson
Postovi: 45
Pridružen/a: 07 jul 2009, 12:25
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la zlajson » 07 jan 2014, 17:44

Evo izbacio centrotrans ponude! Ko dobije na Bingu možda i ode ( iako je i to sumnjivo jer je zadnji Bingo naštiman)


SVE TRI UTAKMICE NAŠE SELEKCIJE:

http://www.centrotours.ba/utakmice_bosn ... ne_n2wkser

CIJENA: od 4.499,00 EUR (hoteli 2*, First minute ponuda za rezervacije do 11.01.2014.)
Cijena putovanja nakon 11.01.2014.g. biće uvećana za 200,00 EUR.

Cijena obuhvata:

- Povratnu avio kartu na ekonomskoj klasi na relaciji Sarajevo-Rio de Janeiro-Sarajevo (Airbus A330, 303 sjedišta) ,
- Avio prijevoz na relaciji Rio de Janeiro – Cuiaba i Cuiaba – Salvador (direktni charter letovi),
- Smještaj u dvokrevetnim sobama po osobi u hotelu po izboru na bazi 7 noćenja sa doručkom u Rio de Janeiru i 4 noćenja sa doručkom u hotelu po izboru u Salvadoru,
- Autobuske transfere na relaciji aerodrom u Rio de Janeiru – hotel – aerodrom u Rio de Janeiru,
- Autobuske transfere na relaciji aerodrom u Cuiabi – stadion Arena Pantanal – aerodrom u Cuiabi,
- Autobuske transfere na relaciji aerodrom u Salvadoru – hotel – aerodrom u Salvadoru,
- Autobuske transfere na relaciji hotel u Rio de Janeiru – stadion Marakana – hotel u Rio de Janeiru,
- Autobuske transfere na relaciji hotel u Salvadoru – stadion – hotel u Salvadoru,
- Turističke usluge Centrotours osoblja tokom boravka u Brazilu 24/7,
- Troškove kompletne organizacije putovanja

Cijena ne uključuje:

- Aerodromske takse cca 499,00 EUR (obavezna uplata prilikom prijave, iznos cijene apt taksi je promjenjiv, u slučaju povećanja cijene na brazilskim aerodromima, agencija zadržava pravo povećanja cijene apt taksi),
- Ulaznice za utakmice (90-175,00 USD/ulaznica/utakmica),
- Doplatu za smještaj u 1/1 sobi,
- Doplatu za biznis sjedište u avionu na relaciji Sarajevo-Rio de Janeiro-Sarajevo,
- Fakultativne izlete i individualne troškove




POJEDINAČNI ARANŽMAN: BIH - ARGENTINA

http://www.centrotours.ba/utakmice_bosn ... ne_iw4u4t8

CIJENA: 2.255,00 EUR (First minute ponuda za rezervacije do 11.01.2014.)
Cijena putovanja nakon 11.01.2014.g. biće uvećana za 200,00 EUR.

Cijena obuhvata:
- Povratnu avio kartu na ekonomskoj klasi na relaciji Sarajevo-Rio de Janeiro-Sarajevo,
- Smještaj u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama u hotelu 2/3* na bazi 2 noćenja sa doručkom + produženi boravak 16.06.2014. do 19.00h,
- Autobuske transfere na relaciji aerodrom u Rio de Janeiru – hotel – aerodrom u Rio de Janeiru,
- Prijevoz metroom na relaciji hotel – stadion Marakana – hotel na utakmicu Argentina – Bosna i Hercegovina,
- Turističke usluge Centrotours osoblja tokom boravka u Brazilu 24/7,
- Troškove kompletne organizacije putovanja

Cijena ne uključuje:
- Aerodromske takse 349,00 EUR (obavezna uplata prilikom prijave; iznos cijene apt taksi je promjenjiv, u slučaju povećanja cijene na brazilskim aerodromima, agencija zadržava pravo povećanja cijene apt taksi prema putnicima),
- Ulaznica za utakmicu Argentina – Bosna i Hercegovina (90-175,00 USD),
- Doplatu za smještaj u 1/1 sobi,
- Doplatu za biznis sjedište u avionu na relaciji Sarajevo-Rio de Janeiro-Sarajevo
- Fakultativne izlete i individualne troškove


PAKET OD DVIJE UTAKMICE: BRAZIL – HRVATSKA :o i ARGENTINA - BIH

http://www.centrotours.ba/utakmice_bosn ... ne_iw4u4t8

CIJENA: 2.999,00 EUR (First minute ponuda za rezervacije do 11.01.2014.)
Cijena putovanja nakon 11.01.2014.g. biće uvećana za 200,00 EUR.


Cijena obuhvata:
- Avio prijevoz na relaciji Sarajevo/Zagreb-Sao Paulo-Sarajevo/Zagreb,
- Transfer na relaciji Sao Paulo-Rio de Janeiro,
- Smještaj u hotelu 3* u Sao Paulu na bazi 2 noćenja u ½ sobi,
- Smještaj u hotelu 3* u Rio de Janeiru na bazi 3 noćenja sa doručkom u ½ sobi,
- Transferi aerodrom-hotel-aerodrom,
- Transferi metroom hotel-stadion-hotel,
- Usluge pratioca grupe i kompletna organizacija putovanja.

Cijena ne uključuje:
- Aerodromske takse 349,00 EUR (obavezna uplati prilikom prijave),
- Ulaznice za utakmice Brazil – Hrvatska & Argentina – BiH
- Fakultativne izlete i individualne troškove,
- PZ osiguranje i Osiguranje od otkaza putovanja

Avatar
Gorki
Postovi: 5454
Pridružen/a: 06 feb 2013, 14:18
Lokacija: TZ★75000
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Gorki » 29 jan 2014, 15:09

Veliko interesovanje bh. građana za putovanje na Svjetsko prvenstvo u Brazil

Građani Bosne i Hercegovine pokazuju veliko interesovanje za putovanje na Svjetsko prvenstvo u fudbalu, koje će od 12. juna do 13. jula biti održano u Brazilu, potvrđeno je Feni u bh. turističkim agencijama.
Jeftinija opcija predviđa redovni let iz Zagreba, preko Lisabona, Sao Paola, do Rio de Janeira, i košta 1.999 eura bez taksi, dok aranžaman s polaskom iz Sarajeva preko Istanbula, Sao Paola, do Rio de Janeira košta 2.199 eura, bez taksi.
Pobjeda je bolja od orgazma!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 01 feb 2014, 17:11

Gorki je napisao/la:Veliko interesovanje bh. građana za putovanje na Svjetsko prvenstvo u Brazil

Građani Bosne i Hercegovine pokazuju veliko interesovanje za putovanje na Svjetsko prvenstvo u fudbalu, koje će od 12. juna do 13. jula biti održano u Brazilu, potvrđeno je Feni u bh. turističkim agencijama.
Jeftinija opcija predviđa redovni let iz Zagreba, preko Lisabona, Sao Paola, do Rio de Janeira, i košta 1.999 eura bez taksi, dok aranžaman s polaskom iz Sarajeva preko Istanbula, Sao Paola, do Rio de Janeira košta 2.199 eura, bez taksi.
fino. ali ako je suditi po cifri do sada naručenih karata u našen sektoru onda slabo da će iko ići :|
živi bili pa vidjeli!

novi66
Postovi: 2
Pridružen/a: 31 jan 2014, 15:00
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la novi66 » 04 feb 2014, 20:54

JA IDEM U BRAZIL ALI NE PREKO TURISTICKIH AGENCIJA. NASAO SAM AVIO KARTE ZA BRAZIL I NAZAD VEC OD 950 EURA. SMJESTAJ SE MOZE REZERVISATI VEC OD 20 EURA PA NA VISE. TRI ULAZNICE ZA UTAKMICE SU 300 EURA AVIO KARTE U BRAZILU OKO 450 EURA ILI RENT A CAR 30 EURA NA DAN. SVE OVO BI SE TREBALO STO PRIJE REZERVIRATI. DOK SU CIJENE JOS OVAKVE.
AKO IMA JOS NEKO KO ZELI ICI BILO BI MI DRAGO DA MI SE JAVI PA DA IDEMO GRUPNO.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la FliX » 04 feb 2014, 23:30

novi66 je napisao/la:JA IDEM U BRAZIL ALI NE PREKO TURISTICKIH AGENCIJA. NASAO SAM AVIO KARTE ZA BRAZIL I NAZAD VEC OD 950 EURA. SMJESTAJ SE MOZE REZERVISATI VEC OD 20 EURA PA NA VISE. TRI ULAZNICE ZA UTAKMICE SU 300 EURA AVIO KARTE U BRAZILU OKO 450 EURA ILI RENT A CAR 30 EURA NA DAN. SVE OVO BI SE TREBALO STO PRIJE REZERVIRATI. DOK SU CIJENE JOS OVAKVE.
AKO IMA JOS NEKO KO ZELI ICI BILO BI MI DRAGO DA MI SE JAVI PA DA IDEMO GRUPNO.
Dobrodoso na forum ;)

Arbeloa17
Postovi: 666
Pridružen/a: 30 sep 2013, 21:27
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Arbeloa17 » 05 feb 2014, 13:52

Sve rezervirano, još čekam da mi dođu dva dresa da mogu spreman i naoružan ući na stadion.

sniper
Postovi: 19
Pridružen/a: 06 nov 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la sniper » 05 feb 2014, 17:43

ja sam takodje spreman kao zapeta puška, isto kao novi trazim nekog ko bih išao samnom jer ovi aranzmani mi nisu toliko privlačni a sam ipak neću u brazil!

novi66
Postovi: 2
Pridružen/a: 31 jan 2014, 15:00
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la novi66 » 06 feb 2014, 14:30

javi se da se pokusamo dogovoriti. [email protected] ili 065142509
sniper je napisao/la:ja sam takodje spreman kao zapeta puška, isto kao novi trazim nekog ko bih išao samnom jer ovi aranzmani mi nisu toliko privlačni a sam ipak neću u brazil!

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Sheyi » 15 feb 2014, 22:52

Sa jednog hrvatskog portala

Za otvorenje SP-a i prvu utakmicu s Brazilom u Sao Paolu završene su prijave za ulaznice, kojih je oko 300 više nego je hrvatska 'kvota' od oko 5.000 za tu utakmicu, pa se najvjerojatnije u ožujku očekuje 'lutrija' tj. ždrijeb tko će ulaznice i stvarno moći kupiti.

Kod nas nista jos, nikakvih informacija od strane saveza, koliko ima zahtjeva za ulaznice...

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 15 feb 2014, 23:21

Sheyi je napisao/la:Sa jednog hrvatskog portala

Za otvorenje SP-a i prvu utakmicu s Brazilom u Sao Paolu završene su prijave za ulaznice, kojih je oko 300 više nego je hrvatska 'kvota' od oko 5.000 za tu utakmicu, pa se najvjerojatnije u ožujku očekuje 'lutrija' tj. ždrijeb tko će ulaznice i stvarno moći kupiti.

Kod nas nista jos, nikakvih informacija od strane saveza, koliko ima zahtjeva za ulaznice...
kao prvo nije valjda da očekuješ od ovih naših kretena bilo kakvu inforaciju. to ti je gomila majmuna i kretenčina kojima se j.ebe za sve navijače, koji su takvi amateri da nisu u stanju organizovati ni prodaju karata za naše tekme u našoj zemlji kako treba, a kamoli nešto više. to je grupa gmizavaca i smrdljivih gadova i lopova koji samo gledaju svoju guzicu i kako će staviti nešto sebi u novčanik! pa oni nisu bili u sanju ni objaviti na vrijeme da prodaja ide, kao jedini od 32 saveza. mi smo tu dno dna, čak su i afrikanci ispred nas.
kad se samo sjetim žiline i kako su se poslije toga hvalili navijačima, a nisu za iste nikad ništa uradili ... j.ebem im svima mater što nesposobnu što lopovsku!

naš savez je dno dna!

a evo ti za hrvatsku i tačni detalji, ako te interesuje. ( ti navodni podaci sa tog portala nisu tačni):

(broj raspoloživih ulaznica / broj prijavljenih navijača)

Brazil - Hrvatska
Kategorija I - 100 / 1229
Kategorija II - 837 / 1539
Kategorija III - 2511 / 2559

Kamerun - Hrvatska
Kategorija I - 100 / 120
Kategorija II - 473 / 76
Kategorija III - 1420 / 220

Hrvatska - Meksiko
Kategorija I - 100 / 405
Kategorija II - 497 / 459
Kategorija III - 1489 / 720

a izvlačenje će vjerovatno biti već iduće sedmice, tamo gdje treba izvlačiti. u našem slučaju samo za tekmu na marakani, ostale dvije će svi dobiti koji su zatražili karte.

alevkov
Postovi: 520
Pridružen/a: 29 maj 2012, 00:10
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la alevkov » 19 feb 2014, 15:18

Whooooooooo !!!
Zadnja izmjena: alevkov, dana/u 12 jul 2014, 11:02, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.