Odlazak u brazil... (navijači)

O navijačima, zanimljivostima, sličice, TV prijenosi, prognoze, takmičenja forumaša i druge zabavne teme.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
Edviin
Postovi: 2137
Pridružen/a: 21 apr 2012, 13:55
Kontakt:

Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Edviin » 16 okt 2013, 18:27

Bilo bi super da se otvori ova tema, pa da se vidi ko planira da ide na sp.. Više naroda zajedno bolje je, kolko god naroda da ide ako bi se nekako moglo to da se dogovori da smo svi bosanci dole zajedno... :) Inače sam ja iz slovenije i planira nas par komada iči dole, sad sve zavisi kolko če srati agencije sa njihovim cijenama, al nadamo se da če biti kolko tolko razumni :) Hvala :!:

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la LenBias » 16 okt 2013, 18:29

sumnjam da ce se bez nekih 2500-3000 maraka moci otici, boraviti, jesti i piti dole :roll:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
R.J.W.G.
Postovi: 1245
Pridružen/a: 13 avg 2010, 00:35
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la R.J.W.G. » 16 okt 2013, 18:30

LenBias je napisao/la:sumnjam da ce se bez nekih 2500-3000 maraka moci otici, boraviti, jesti i piti dole :roll:
Premalo je to..
LUHG!

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la LenBias » 16 okt 2013, 18:31

R.J.W.G. je napisao/la:
LenBias je napisao/la:sumnjam da ce se bez nekih 2500-3000 maraka moci otici, boraviti, jesti i piti dole :roll:
Premalo je to..
pa za nesto organizovano i nije mozda, ovako osoba po osoba jeste sigurno :D
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Edviin
Postovi: 2137
Pridružen/a: 21 apr 2012, 13:55
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Edviin » 16 okt 2013, 18:32

LenBias je napisao/la:sumnjam da ce se bez nekih 2500-3000 maraka moci otici, boraviti, jesti i piti dole :roll:
I ja se toga bojim, malo kad pogledas kako se nabijaju cijenu svemu, 2000e biče super... Sad je samo pitanje koje agencije če da ponude karte za bosnu, ako jih bude puno bolje za nas, veča konkurencije manje para :)

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Amar Dzeko » 16 okt 2013, 18:33

LenBias je napisao/la:sumnjam da ce se bez nekih 2500-3000 maraka moci otici, boraviti, jesti i piti dole :roll:
Toliko ali eura. :x
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
TzBulevar87
Postovi: 2614
Pridružen/a: 29 nov 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la TzBulevar87 » 16 okt 2013, 18:34

Gdje ima tako jeftino da odma uplatim sebi.. bio bi zadovoljan kad bi bilo ta cijena i u eurima. Skoro sam negdje citao da ce aranzman (okvirno) kostati oko 10.000 KM.
Mislim da se samostalno moze dosta jeftinije proc. Cuo sam da iz skandinavije imaju letovi po 1000 eura povratna karta..
075

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Volvic » 16 okt 2013, 18:35

Edviin je napisao/la:Bilo bi super da se otvori ova tema, pa da se vidi ko planira da ide na sp.. Više naroda zajedno bolje je, kolko god naroda da ide ako bi se nekako moglo to da se dogovori da smo svi bosanci dole zajedno... :) Inače sam ja iz slovenije i planira nas par komada iči dole, sad sve zavisi kolko če srati agencije sa njihovim cijenama, al nadamo se da če biti kolko tolko razumni :) Hvala :!:

super tema, i ja je bas htjeo otvorit.
Ko planira iz njemacke / svicarske / austrije da ide ? :D

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 okt 2013, 18:39

slika :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la zizu1991 » 16 okt 2013, 18:42

Apsolutno tačno, po osobi 10 milja, i ako toliko bude, budite zadovoljni, ko planira ići.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Alucard
Postovi: 1621
Pridružen/a: 04 jul 2009, 02:39
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Alucard » 16 okt 2013, 18:52

Noć pred utakmicu na BHT-u su rekli da je neki najjeftiniji aranžman oko 6 500 KM i da cijene kreću od te cifre tako da eto........

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la zizu1991 » 16 okt 2013, 18:57

Super, meni je svejedno, drago bi mi bilo radi ljudi koji planiraju ići da to bude što jeftinije, al će biti " oguljeni " pravo.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Johny » 16 okt 2013, 18:59

Realno a zalosno da ce jako mali broj ljudi sebi priustiti put u Brazil.Ponajvise ljudi koji ce nositi zastave BiH "najmanje" osjecaju nasu domovinu jer oni zapravo ne zive u njoj.

Steta jer su ovi aranzmani rigorozni.Jedina prednost odlaska u Brazil je jeftina koka po onim favelama.


Dace Bog para da pokazemo dominaciju u navijackom smislu i u Brazilu

Sto da ne i u fudbalskom :mrgreen:
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la LenBias » 16 okt 2013, 19:00

najveca steta je to sto smo mi nasli brazil bas da bude nas prvi odlazak negdje :mrgreen:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24481
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Goalgetter » 16 okt 2013, 19:03

Rijetko koji ce sebi ovo moci priustiti. O nasim u BiH da ne pricam, sto se tice dijaspore, tu ce se sigurno naci nekolicina njih koji ce ici, kao i iz Amerike.

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la FaraonTM » 16 okt 2013, 19:09

Ma biće raje u Brazilu, dosta dijaspore iz Europe, dosta iz Amerike, možda se namakne 50-ak-100 iz BiH. Mislim da će nas biti tamo oko 15-ak hiljada..
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 okt 2013, 19:12

Evo informacija :)
Šta je sa onim građanima koji bi eventualno željeli bodriti reprezentaciju Bosne i Hercegovine na licu mjesta? Već sada je jasno da će to biti moguće samo onima dubljeg džepa. Po našoj vrlo gruboj računici bez 3.500 eura ne može se ni razmišljati o odlasku kao navijač na SP. Treba vidjeti kakve bi ponude mogle sastaviti agencije, koje eventualno mogu ugovoriti određene popuste, ali je za pretpostaviti da će rang cijena biti isti.

Naime, cijena najjeftinijeg seta karata za utakmice grupne faze na prvenstvu je oko 400 konvertibilnih maraka (200 eura), a to je još i najmanji trošak…
Povratna avionska karta do Brazila regularno košta oko 2.000 eura u prosjeku, pa naviše, ali naravno, kako to već ide sa cijenama karata u zračnom prometu, moguće je na različite načine doći do jeftinijeg prevoza, ali se i u najjeftinijim varijantama mora računati da će se na prevoz potrošiti između 1.000 i 1.500 eura.
Što se tiče smještaja u samom Brazilu i to naravno ovisi od cijelog niza faktora, ali se, opet u nekim najeftnijim varijantama, treba računati da smještaj košta koliko i prevoz.
Tu je naravno i novac koji će biti potrošen za razne potrebe na licu mjesta, te troškovi prevoza unutar Brazila budući da će se utakmice igrati na različitim mjestima.

Naime, gledajući raspored utakmica utisak je kako učesnika SP-a 2014. godine i navijače očekuje pravi maraton po najvećoj državi Južne Amerike. Svaka od 32 momčadi koje će izboriti plasman na World Cup u prvoj fazi natjecanja igrat će utakmice u tri različita grada, od kojih su neki udaljeni i po nekoliko hiljada kilometara. Do sada je bio običaj da reprezentacije u skupini igraju dvije utakmice na istom stadionu kako bi se smanjili problemi i troškovi putovanja, ali i olakšalo navijačima. Međutim, Brazilci nisu imali previše razumijevanja. Složili su grupe na taj način da navijače očekuje turneja po petoj najvećoj zemlji na svijetu.
Na primjer, reprezentacije koje će igrati u grupi A, zajedno s domaćinom Brazilom, igrat će utakmice u Sao Paulu, Manausu, Natalu, Fortalezi, Recifeu i Brasiliji. Od Manausa do Recifea ima 5.700 kilometara, , dok je između Sao Paula i Manausa 4.000 kilometara.
U grupi F igrat će se u Cuiabi, gdje su uobičajeno temperature u šestom mjesecu oko 30°C, ali i u Porto Alegrueu, gdje temperature padaju i oko nule.

FIFA i organizatori svjetskog prvenstva 2014. godine u Brazilu odredili su termine u kojima će se igrati utakmice. FIFA je išla na ruku europskim ljubiteljima nogometa, međutim to bi za igrače moglo predstavljati probleme jer će većina utakmiae počinjati između 13 i 17 sati po lokalnom vremenu kada u pojedinim gradovima Brazila vladaju velike vrućine premda je tada kalendarski zima. Samo 11 od 64 utakmice igrat će se iza 19 sati po lokalnom vremenu i to samo u takmičenju po grupama.

Žrijeb grupa za Svjetsko prvenstvo na rasporedu je 6. 12. ove godine.
Otvaranje World Cupa planiranoje za 12. 6. u Sao Paulo u 17 sati po lokalnom vremenu, odnosno u 22 sata po srednjoeuropskom vremenu. Finale u Rio de Janeiru, 13. 7., treba početi u 16 sati po lokalnom, odnosno u 21 sati po srednjoeuropskom vremenu.
BRAZIL ZA NAVIJAČE NAJSKUPLJE PRVENSTVO: Cijene ulaznica više nego ikad, a skaču i cijene avionskih karata, smještaja…

Tvrdnje kako će Svjetsko fudbalsko prvenstvo, koje se iduće godine održava u Brazilu, za navijače, i to posebno za Europljane, biti najskuplje u istorije polako se pokazuju istinitim, jer će cijene avionskih karata, ali i smještaja biti drastično povećane.
I cijene ulaznica već su sada skuplje 12 posto nego za posljednji World Cup, koji je održan u Južnoj Africi prije tri godine.

Prema podacima američkog business portala Portfolio.com za prvu fazu nadmetanja po grupama Svjetskog prvenstva svaki navijač će trebati odvojiti najmanje 6.000 eura, dok bi boravak na prvenstvu do četvrtfinala mogao stajati više od 10.500 eura, piše Hina.
Avio kompanije, te brazilski hotelijeri, baš kao i južnoafrički prije tri godine, obilato koriste situaciju i dižu cijene smještaja “u nebo”, pa će, primjerice, avionska karta od Londona do Rio de Janeira s 800 skočiti na 2.500 eura, a od Sao Paula do Rija tokom SP-a biće skoro 10 puta skuplja – sa sadašnjih 110 eura cijena će skočiti na više od 800 eura.
- Cijena leta od Sao Paula do Rio de Janeura premašiće cijenu za let do Europe ili New Yorka, piše brazilski list Folha de Sao Paulo.
Hoteli skuplji i do 500 posto
Brazilski turistički institut Embratur je objavio kako će cijene hotelskog smještaja za vrijeme Mundijala skočiti i za 500 posto.
“Cijene smještaja skaču u stratosferu”, poručili su iz Embratura, navodeći primjer jednog hostela u Rio de Janeiru, 300 metara udaljenog od čuvene plaže Copacabana, u kojem 14 noćenja stoji najmanje 2.150 eura.
Od 2001. godine avioprevoznici u Brazilu mogu odrediti cijene avionskih karata bez bilo kakvih ograničenja i intervencije države.
Za vrijeme Svjetskog prvenstva u Njemačkoj (2006.) i Francuskoj (1998.) navijači su mogli koristiti usluge željeznice što je bitno smanjivalo troškove, no u Brazilu to neće biti moguće zbog očajnog stanja brazilskih željeznica.

Pola plate za ulaznicu

Zanimljiv je i podatak kako je ulaznica za finale Svjetskog prvenstva 1950. godine, održanog takođe u Brazilu, stajala dva posto od tadašnje minimalne plate u Brazilu, dok za finale 2014. godine košta skoro polovicu minimalne plate u južnoameričkim zemljama i to sve u doba kada je FIFA samo od prodaje TV prava za posljednje SP zaradila 2,5 milijarde dolara.
Cijene ulaznica za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine kreću će se od 15 do 990 dolara.
Ulaznice za grupnu fazu za strane navijače kreću se od 90 do 175 dolara.
Međutim, najjeftinije ulaznice moći će nabaviti jedino brazilski studenti, građani stariji od 60 godina te korisnici socijalnog programa.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Otelo
Postovi: 33339
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Otelo » 16 okt 2013, 19:13

Ma preskupo,treba neke sankcije uvesti da cijene mogu skociti maksimalno 25% al to ne odgovara FIFI pa se dopusta i skok preko 500%
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Dado » 16 okt 2013, 19:14

Kazu da je hadzija Senad Hadzic vec krenuo za Brazil. :D

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 okt 2013, 19:16

Evo još jednog razloga za odlazak u Brazil :mrgreen:

slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.