Odlazak u brazil... (navijači)

O navijačima, zanimljivostima, sličice, TV prijenosi, prognoze, takmičenja forumaša i druge zabavne teme.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
DforBiH
Postovi: 4
Pridružen/a: 26 maj 2014, 00:15
Lokacija: Berlin / Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la DforBiH » 02 jun 2014, 00:53

Goalgetter je napisao/la:http://mojusk.ba/vijesti.php?id=35054

Ide biznis.. :urnebes:
I to sa veoma dobrim pogodnostima :D .. Ukljucujuci "Na teku!" ;) :
The women in Belo Horizonte, 270 miles from Rio, have adopted the slogan, “Enjoy now, pay later”.

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/pr ... up-2785783" onclick="window.open(this.href);return false;

SitoiReseto
Postovi: 7
Pridružen/a: 14 dec 2011, 18:41
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la SitoiReseto » 02 jun 2014, 11:02

Evo nas hotrel u Slavadoru, s doruckom za 25E po osobi, ali uzeli trokrevetne sobe.

http://www.booking.com/hotel/br/sol-barra.en-us.html" onclick="window.open(this.href);return false;

damirdamic72
Postovi: 270
Pridružen/a: 26 nov 2013, 10:29
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la damirdamic72 » 02 jun 2014, 15:31

ova mi je tema bila nesto sto mi nije trebalo do prije 10 dana jer sam znao da nemam 10.000 KM za bacanje a onda mi je zena dobila nagradno putovanje u Brazil i idemo hvala Bogu!!!!

ali ovo je lom....

prepadaju te sa Favelama,skupocom,mafijom,amebom....

da li je neko bio nekad

neke korisne informacije

đe cemo izlaziti u RIju :)

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 02 jun 2014, 16:24

damirdamic72 je napisao/la:ova mi je tema bila nesto sto mi nije trebalo do prije 10 dana jer sam znao da nemam 10.000 KM za bacanje a onda mi je zena dobila nagradno putovanje u Brazil i idemo hvala Bogu!!!!

ali ovo je lom....

prepadaju te sa Favelama,skupocom,mafijom,amebom....

da li je neko bio nekad

neke korisne informacije

đe cemo izlaziti u RIju :)

ja sam bio kratko prije nešto više od mjesec dana. cool zemlja, cool atmosfera, ne treba pretjerati, treba se držati "pravila" i to je to

peh možeš imati svuda, naravno da je šansa da te neko zgemba veća u Riu nego u Oslu ali ne treba se bojati. milioni ljudi idu tamo svake godine, nije to Sarajevo '93, a i tu smo bili i pregurali. a to da novine samo o problemima pišu, to je zato jer nemaju o čemu drugome! a za svjetsko će tamo biti mrak dobro! :mrgreen: :wave:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 03 jun 2014, 09:36

ako nekome trebaju još karte za bilo koju tekmu, ili ako neko sanja/hoće da ide na finale ili na otvaranje, noćas u 05:00 FIFA startuje prodaju karata za sve utakmice. po prvi puta će se moći kupiti finale (do sada samo preko serija) , otvaranje (do sada samo Brazlici i Hrvati) i još par tekmi sa veikom potražnjom (tu smo i mi zastupljeni - tekma protiv Argenitine)

Ticketing Link:
http://www.fifa.com/worldcup/organisati ... _ticketing" onclick="window.open(this.href);return false;

Press Release:
http://www.fifa.com/worldcup/news/y=201 ... e_news_top" onclick="window.open(this.href);return false;

:wave:

damirdamic72
Postovi: 270
Pridružen/a: 26 nov 2013, 10:29
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la damirdamic72 » 03 jun 2014, 13:48

jestamaji je napisao/la:
damirdamic72 je napisao/la:ova mi je tema bila nesto sto mi nije trebalo do prije 10 dana jer sam znao da nemam 10.000 KM za bacanje a onda mi je zena dobila nagradno putovanje u Brazil i idemo hvala Bogu!!!!

ali ovo je lom....

prepadaju te sa Favelama,skupocom,mafijom,amebom....

da li je neko bio nekad

neke korisne informacije

đe cemo izlaziti u RIju :)

ja sam bio kratko prije nešto više od mjesec dana. cool zemlja, cool atmosfera, ne treba pretjerati, treba se držati "pravila" i to je to

peh možeš imati svuda, naravno da je šansa da te neko zgemba veća u Riu nego u Oslu ali ne treba se bojati. milioni ljudi idu tamo svake godine, nije to Sarajevo '93, a i tu smo bili i pregurali. a to da novine samo o problemima pišu, to je zato jer nemaju o čemu drugome! a za svjetsko će tamo biti mrak dobro! :mrgreen: :wave:
vala!!!

reci mi neke savjete molim te konkretne ako mozes npr

1.bankomati ili nosenje gotovine i mjenjanje u mjenjacnicama
2.da li su sefovi u hotelu sigurni
3.sta jesti i piti
4.da li u Riu odnosno Sao Paolu trebaju vakcine protiv komaraca
5.kakve su cijene hrane,izlazaka,suvenira itd
6.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 03 jun 2014, 21:55

damirdamic72 je napisao/la:
vala!!!

reci mi neke savjete molim te konkretne ako mozes npr

1.bankomati ili nosenje gotovine i mjenjanje u mjenjacnicama
2.da li su sefovi u hotelu sigurni
3.sta jesti i piti
4.da li u Riu odnosno Sao Paolu trebaju vakcine protiv komaraca
5.kakve su cijene hrane,izlazaka,suvenira itd
6.
bankomati su ok, ali ne treba na ulici dizati pare. u banci ili ako baš moraš u samoposluzi. ponijeti prepaid kreditne kartice je pametnije nego klasične. sefovi u sobama su sigurni koliko i u drugim hotelima širom svijeta, dakle nula. to zavisi od toga ko u hotelu ima pristup ključu. jesti i piti, što ti se svidja :mrgreen: churrasco je zakon! ja inače nisam imao osjećaj da nešto ne valja. ćevapa nema, to im je mana :mrgreen:
vakcina ti ne treba za rio i sao paulo. tamo je sada zima, mene nije ujeo nijedan, mada ja nisam mjerodavan, mene već 20 godina komarci ne jedu. cijene su već sada malo napuhane, biće još veće sigurno kad krene ludilo. oficijelni FIFA suveniri su skupi, ostali se mogu naći i jeftino. ja sam kupio FIFA peškir za plažu koji je bio sniženje dana (50%) i opet je bio preko 50 maraka. piće i hrana ima u svim klasama, zavisi gdje odeš. u sao paulu sam pojeo churrasco za duplo manje nego u riju, a bio je bolji. elem ko i svuda, pitanje sreće.
o sigurnosti možeš sve naći u internetu. što manje nosiš sa sobom to si sigurniji. ja sam se šetao pola dana u sao paulu na paulisti i u parku, mislim da se zove ibirapuera ili slično. sve je izgledalo OK, na ipanemi i kopakabani isto, mada ima malo više mračnih faca. sve po danu, naveče nisam nigdje išao sam, to je to.
za svjetsko će to biti još dvije klase bolje..... još samo malo :mrgreen: :)

damirdamic72
Postovi: 270
Pridružen/a: 26 nov 2013, 10:29
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la damirdamic72 » 04 jun 2014, 09:47

jestamaji je napisao/la:
damirdamic72 je napisao/la:
vala!!!

reci mi neke savjete molim te konkretne ako mozes npr

1.bankomati ili nosenje gotovine i mjenjanje u mjenjacnicama
2.da li su sefovi u hotelu sigurni
3.sta jesti i piti
4.da li u Riu odnosno Sao Paolu trebaju vakcine protiv komaraca
5.kakve su cijene hrane,izlazaka,suvenira itd
6.
bankomati su ok, ali ne treba na ulici dizati pare. u banci ili ako baš moraš u samoposluzi. ponijeti prepaid kreditne kartice je pametnije nego klasične. sefovi u sobama su sigurni koliko i u drugim hotelima širom svijeta, dakle nula. to zavisi od toga ko u hotelu ima pristup ključu. jesti i piti, što ti se svidja :mrgreen: churrasco je zakon! ja inače nisam imao osjećaj da nešto ne valja. ćevapa nema, to im je mana :mrgreen:
vakcina ti ne treba za rio i sao paulo. tamo je sada zima, mene nije ujeo nijedan, mada ja nisam mjerodavan, mene već 20 godina komarci ne jedu. cijene su već sada malo napuhane, biće još veće sigurno kad krene ludilo. oficijelni FIFA suveniri su skupi, ostali se mogu naći i jeftino. ja sam kupio FIFA peškir za plažu koji je bio sniženje dana (50%) i opet je bio preko 50 maraka. piće i hrana ima u svim klasama, zavisi gdje odeš. u sao paulu sam pojeo churrasco za duplo manje nego u riju, a bio je bolji. elem ko i svuda, pitanje sreće.
o sigurnosti možeš sve naći u internetu. što manje nosiš sa sobom to si sigurniji. ja sam se šetao pola dana u sao paulu na paulisti i u parku, mislim da se zove ibirapuera ili slično. sve je izgledalo OK, na ipanemi i kopakabani isto, mada ima malo više mračnih faca. sve po danu, naveče nisam nigdje išao sam, to je to.
za svjetsko će to biti još dvije klase bolje..... još samo malo :mrgreen: :)
hvala puno :)

reci mi da li ti ides na SP ? i hoces li biti na utakmici BiH - Argentina :) ?

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 04 jun 2014, 12:37

damirdamic72 je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:
damirdamic72 je napisao/la:
vala!!!

reci mi neke savjete molim te konkretne ako mozes npr

1.bankomati ili nosenje gotovine i mjenjanje u mjenjacnicama
2.da li su sefovi u hotelu sigurni
3.sta jesti i piti
4.da li u Riu odnosno Sao Paolu trebaju vakcine protiv komaraca
5.kakve su cijene hrane,izlazaka,suvenira itd
6.
bankomati su ok, ali ne treba na ulici dizati pare. u banci ili ako baš moraš u samoposluzi. ponijeti prepaid kreditne kartice je pametnije nego klasične. sefovi u sobama su sigurni koliko i u drugim hotelima širom svijeta, dakle nula. to zavisi od toga ko u hotelu ima pristup ključu. jesti i piti, što ti se svidja :mrgreen: churrasco je zakon! ja inače nisam imao osjećaj da nešto ne valja. ćevapa nema, to im je mana :mrgreen:
vakcina ti ne treba za rio i sao paulo. tamo je sada zima, mene nije ujeo nijedan, mada ja nisam mjerodavan, mene već 20 godina komarci ne jedu. cijene su već sada malo napuhane, biće još veće sigurno kad krene ludilo. oficijelni FIFA suveniri su skupi, ostali se mogu naći i jeftino. ja sam kupio FIFA peškir za plažu koji je bio sniženje dana (50%) i opet je bio preko 50 maraka. piće i hrana ima u svim klasama, zavisi gdje odeš. u sao paulu sam pojeo churrasco za duplo manje nego u riju, a bio je bolji. elem ko i svuda, pitanje sreće.
o sigurnosti možeš sve naći u internetu. što manje nosiš sa sobom to si sigurniji. ja sam se šetao pola dana u sao paulu na paulisti i u parku, mislim da se zove ibirapuera ili slično. sve je izgledalo OK, na ipanemi i kopakabani isto, mada ima malo više mračnih faca. sve po danu, naveče nisam nigdje išao sam, to je to.
za svjetsko će to biti još dvije klase bolje..... još samo malo :mrgreen: :)
hvala puno :)

reci mi da li ti ides na SP ? i hoces li biti na utakmici BiH - Argentina :) ?
Argentina i Nigerija sigurno, Iran isto osim ako to ne ispadne "utješna" tekma.
Naravno sve ako bude zdravlja i ako nešto ne krene naopako.

damirdamic72
Postovi: 270
Pridružen/a: 26 nov 2013, 10:29
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la damirdamic72 » 04 jun 2014, 14:00

JESTA MAJI :)

S kim ides ? kako ces sta kako ? jel ides s nekim navijacima ili sa porodicom?

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 04 jun 2014, 14:07

damirdamic72 je napisao/la:JESTA MAJI :)

S kim ides ? kako ces sta kako ? jel ides s nekim navijacima ili sa porodicom?
nas je trojica, u sopstvenom aranžmanu. jedan od dvojice jarana je sve to organizovao, on je šef pa ima dosta vremena :mrgreen: moraćemo se u Riju malo zgurati, ostalo će već ići nekako

sa porodicom je bilo preskupo, a nismo mi baš ni neki navijači , više ono midlife crisis :mrgreen:

a poslije ovoga maksimalno na kafu :D :wave:

SitoiReseto
Postovi: 7
Pridružen/a: 14 dec 2011, 18:41
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la SitoiReseto » 04 jun 2014, 15:54

3 ulaznice za BiH Argentina na prodaju, dostava u BiH i Brazilu

damirdamic72
Postovi: 270
Pridružen/a: 26 nov 2013, 10:29
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la damirdamic72 » 05 jun 2014, 09:33

jestamaji je napisao/la:
damirdamic72 je napisao/la:JESTA MAJI :)

S kim ides ? kako ces sta kako ? jel ides s nekim navijacima ili sa porodicom?
nas je trojica, u sopstvenom aranžmanu. jedan od dvojice jarana je sve to organizovao, on je šef pa ima dosta vremena :mrgreen: moraćemo se u Riju malo zgurati, ostalo će već ići nekako

sa porodicom je bilo preskupo, a nismo mi baš ni neki navijači , više ono midlife crisis :mrgreen:

a poslije ovoga maksimalno na kafu :D :wave:
ja idem sa curom i sa ostalim dobitnicima nagrade iz BiH i Hrvatske/Srbije

gdje ti je karta za Argrntinu u kojoj si zoni

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 05 jun 2014, 10:26

naš fan sektor, tj. PMA karte za BiH, kategorija 3 je sektor 213, a jarani imaju isto ali kategorija 1, mislim da je to 503 :wave:

damirdamic72
Postovi: 270
Pridružen/a: 26 nov 2013, 10:29
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la damirdamic72 » 05 jun 2014, 14:16

jestamaji je napisao/la:naš fan sektor, tj. PMA karte za BiH, kategorija 3 je sektor 213, a jarani imaju isto ali kategorija 1, mislim da je to 503 :wave:
nama su kupili negdje u Zoni A .nemam pojma koje je mjesto.kad saznam javim ti

e ovako da te pitam nesto jos s obzirom da si bio dole...mozda je malo glupo i paušalno ali to je to - onako direktno iz prve ruke:

koliko bi nama dvoma trebalo para da rucamo i veceramo 6 dana-znaci nekih cc 25 obroka,kupujemo vodu,odemo na kafu,kupimo neke suvenirčiće i platimo jos par sitnica?onako po nekom tvom okvirnom misljenju?

mene cura progoni pita npr koliko je flasa vode od 2 l tamo ,koliko je kafa,pizza????

moze li nam npr biti nekih 800-900 maraka !? :)

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 05 jun 2014, 14:56

damirdamic72 je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:naš fan sektor, tj. PMA karte za BiH, kategorija 3 je sektor 213, a jarani imaju isto ali kategorija 1, mislim da je to 503 :wave:
nama su kupili negdje u Zoni A .nemam pojma koje je mjesto.kad saznam javim ti

e ovako da te pitam nesto jos s obzirom da si bio dole...mozda je malo glupo i paušalno ali to je to - onako direktno iz prve ruke:

koliko bi nama dvoma trebalo para da rucamo i veceramo 6 dana-znaci nekih cc 25 obroka,kupujemo vodu,odemo na kafu,kupimo neke suvenirčiće i platimo jos par sitnica?onako po nekom tvom okvirnom misljenju?

mene cura progoni pita npr koliko je flasa vode od 2 l tamo ,koliko je kafa,pizza????

moze li nam npr biti nekih 800-900 maraka !? :)
j.ebiga neki brazilci prežive sa toliko mjesec dana, a neki to sprže za par dana.
biće sve skupo za svjetsko, u to možeš biti siguran. ja se ne sjećam koliko je bila voda, kupio sam par stvari u sampoposluzi, nije bilo skupo. ali kafa na ipanemi je bila 5 maraka.

meni je stvarno teško reći koliko vam treba, ali nakupi se toga začas. ja bi računao sa malo više. evo ti primjer: po meni vrhunski churrasco je u sao paulu je bio nekih 25 maraka plus piće, a osrednji u riju sam platio 40

ma vidjećeš, nakon par dana će ti sve biti jasno. nego nije valjda da vam ne daju džeparac u okviru nagrade?

damirdamic72
Postovi: 270
Pridružen/a: 26 nov 2013, 10:29
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la damirdamic72 » 05 jun 2014, 17:49

dali su dzeparac 200 eura.ne moze nam za bibera biti to :-) .ma mi smo kontali taj dzeparac i jos cca dva put toliko.valjda nas 1200km moze skrpiti

Avatar
Mackenzie
Postovi: 187
Pridružen/a: 20 feb 2013, 18:36
Lokacija: Portland OR
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Mackenzie » 05 jun 2014, 21:36

jestamaji je napisao/la:vakcina ti ne treba za rio i sao paulo. tamo je sada zima, mene nije ujeo nijedan, mada ja nisam mjerodavan, mene već 20 godina komarci ne jedu.

Jarane, vopra si me zabrino :? pa ni komarci nece da te ujedaju ;)

Inace znas li mozda koliko ce nasih navijaca i simpatizera da se sjati za ovaj karneval.

Unaprijed obrigado!
PORTLAND TIMBERS FOOTBALL CLUB
Also, bon vivant ceiling fan!
Have you considered raising your children under the gospel of Portland?
>>>>REGULARNI**PADOBRANAC<<<<

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la jestamaji » 05 jun 2014, 23:01

Mackenzie je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:vakcina ti ne treba za rio i sao paulo. tamo je sada zima, mene nije ujeo nijedan, mada ja nisam mjerodavan, mene već 20 godina komarci ne jedu.

Jarane, vopra si me zabrino :? pa ni komarci nece da te ujedaju ;)

Inace znas li mozda koliko ce nasih navijaca i simpatizera da se sjati za ovaj karneval.

Unaprijed obrigado!
stipu gubri generale, mozak na pašu i uživaj, svjetsko počinje za par dana :mrgreen:

a koliko će nas biti, nemam pojma, mislim da to niko ne zna. 2-3 hiljade možda, neki optimisti kažu pet. vidjećemo, obzirom da će najmanje pola stadiona biti argentinci to i nije bitno :wave:

Avatar
DforBiH
Postovi: 4
Pridružen/a: 26 maj 2014, 00:15
Lokacija: Berlin / Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la DforBiH » 07 jun 2014, 17:56

Raja, sta misliste o nekom okupu u Rio de Janeiru? Malo druzenja pred utakmicu, mozda koje pivce ili koktel il sta god na Copacabani? :)

P.S. Za one koji nemogu bez Interneta/telefona u Brazilu ;) :
http://www.tim.com.br/rj/para-voce/aten ... l-visitors" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.