Kvalifikacije za SP 2018.

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Duranti
Postovi: 55
Pridružen/a: 16 nov 2017, 00:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Duranti » 17 nov 2017, 16:09

Podcijenjene ekipe kada su u pitanju favoriti: Portugal i Španija

Debelo precijenjene: Brazil i Argentina

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la artemis77 » 17 nov 2017, 19:35

Meni je Brazil prvi favorit. Prekucali su kvalifikacije, a na svakoj poziciji su popunjeni fino.
Walk on, with hope in your hearts.

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la BigDaddy » 17 nov 2017, 20:45

artemis77 je napisao/la:Meni je Brazil prvi favorit. Prekucali su kvalifikacije, a na svakoj poziciji su popunjeni fino.
Dzaba sve kad su mentalni patuljci. Cim stvari krenu naopako, pocnu da placu ko mala djeca :plac:

Avatar
Duranti
Postovi: 55
Pridružen/a: 16 nov 2017, 00:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Duranti » 17 nov 2017, 20:46

artemis77 je napisao/la:Meni je Brazil prvi favorit. Prekucali su kvalifikacije, a na svakoj poziciji su popunjeni fino.
Presmiješne kvalifikacije su bile.Imaju dva dobra igrača Casemiro i Neymar, i grupu chokera sa sobom,posebno oni iz PSGa.

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la artemis77 » 17 nov 2017, 21:16

Duranti je napisao/la:
artemis77 je napisao/la:Meni je Brazil prvi favorit. Prekucali su kvalifikacije, a na svakoj poziciji su popunjeni fino.
Presmiješne kvalifikacije su bile.Imaju dva dobra igrača Casemiro i Neymar, i grupu chokera sa sobom,posebno oni iz PSGa.
Marcelo i Coutinho bi mogli igrati u bukvalno svakoj ekipi na svijetu, a još imaš sijaset klasa u ekipi. Dugo nisu bili ovako jaki, što govori i rezultat u kvalifikacijama.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Duranti
Postovi: 55
Pridružen/a: 16 nov 2017, 00:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Duranti » 17 nov 2017, 21:23

Dolaze do izražaja u svojim klubovima, ovo je one man show tj Neymara, što naravno nikad nije dalo rezultate (možda Maradona). Imaju chokere Thiaga Silvu i Marquinosa iz PSG, pa to je grozomorno,pucaju pod prvim jačim pritiskom.

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la artemis77 » 17 nov 2017, 21:59

Duranti je napisao/la:Dolaze do izražaja u svojim klubovima, ovo je one man show tj Neymara, što naravno nikad nije dalo rezultate (možda Maradona). Imaju chokere Thiaga Silvu i Marquinosa iz PSG, pa to je grozomorno,pucaju pod prvim jačim pritiskom.
Svašta je moguće, al ja Brazil nikad ne bih otpisao.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la jestamaji » 17 nov 2017, 23:32

ja ih trenutno vidim kao glavne favorite, ali ima još dosta do svjetskog

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Donnie Darko » 17 nov 2017, 23:50

artemis77 je napisao/la:A da sačekate prvenstvo pa da sudite?
Uživajte u ovom formatu dok možete :cool:
uzivat cu mnogo vise u novom formatu sa nama, nego u ovom bez.

kako god, bit ce dobro prvenstvo, kao i uvijek.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la SiamoNoi » 18 nov 2017, 00:23

JackTheStripper je napisao/la:Švedska je bolja reprezentacija od Danske. Pogotovo u segmentu rada s mladim igračima.
Nisam baš siguran u ovo.

Peru,Panama,Tunis,Egipat,Senegal,Maroko...dosta novih imena kojih nije bilo neko vrijeme :salut: Peru,Egipat i Panamu kao debitanta prvi put imam prilike gledat,Tunis i Maroko se konačno vračaju nakon 98.,Senegal nakon 2002.Bit će ovo odlicno prvenstvo opet.Žao mi je jedino što iz Azije nitko novi nije upao tipa Uzbekistan,al ajd vraca se S.Arabija.

Ove neke ostale tipa Island nisam brojao jer smo ih gledali nedavno na EPu.Island,Poljska...

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la artemis77 » 18 nov 2017, 14:58

Donnie Darko je napisao/la:
artemis77 je napisao/la:A da sačekate prvenstvo pa da sudite?
Uživajte u ovom formatu dok možete :cool:
uzivat cu mnogo vise u novom formatu sa nama, nego u ovom bez.

kako god, bit ce dobro prvenstvo, kao i uvijek.
Europa dobiva samo 3 nova mjesta, tako da su nam šanse manje-više iste ko i do sad. To je neki pokušaj FIFE da izjednači sve konfederacije, al eto možda pridonese razvoju fudbala u Aziji pa i bude nešto od te ideje.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Donnie Darko » 18 nov 2017, 15:03

artemis77 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
artemis77 je napisao/la:A da sačekate prvenstvo pa da sudite?
Uživajte u ovom formatu dok možete :cool:
uzivat cu mnogo vise u novom formatu sa nama, nego u ovom bez.

kako god, bit ce dobro prvenstvo, kao i uvijek.
Europa dobiva samo 3 nova mjesta, tako da su nam šanse manje-više iste ko i do sad. To je neki pokušaj FIFE da izjednači sve konfederacije, al eto možda pridonese razvoju fudbala u Aziji pa i bude nešto od te ideje.
Šanse su za 3 mjesta bolje. To je za ekipu poput nas, koja je bukvalno uvijek oko te linije eliminacije, velika stvar.

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la mire96 » 20 nov 2017, 12:03

Naci cemo mi opet nacin da nam zafali 1-3 boda za baraz

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Hantraga » 21 nov 2017, 21:15

Jednom sam pisao tako nešto, ali evo sad kad je konačno :D Na tom SP od 48 ekipa, Azija će dati 8, Afrika 9, Južna Amerika 6, Sjeverna i Srednja 6, Okeanija 1, Evropa 16. Posljednje dvije ekipe idu kroz baraž koji igraju po jedna ekipa iz svake konfederacije, izuzev Evrope. U prevodu - 7 mjesta za Južnu Ameriku. :D Eh sad, iako će format kvalifikacija biti totalno drugačiji, da vidimo po zonama ko bi igrao to SP, gledajući rezultate ovih kvala.
Azija: Iran, Japan, Južna Koreja, Saudijska Arabija, Australija, Sirija, Uzbekistan, UAE.
Afrika: Tunis, Nigerija, Maroko, Senegal, Egipat, DR Kongo, Burkina Faso, Obala Slonovače, Uganda.
Južna Amerika: Brazil, Urugvaj, Argentina, Kolumbija, Peru, Čile.
Sjeverna Amerika: Kostarika, Meksiko, Panama, Honduras, SAD, Trinidad.
Okeanija: Novi Zeland.
Evropa: Sve kvalifikovane+učesnice baraža osim Irske.

Zambija, Kina, Paragvaj, Gvatemala, Solomonska Ostrva bi igrale taj kao baraž :D

Po meni, sistem daje previše mjesta Aziji i Sjevernoj Americi. Ovim prvim je 6 dosta, a ovim drugim još jedno mjesto dodati u vrh glave. Ili, makar organizovati više baraža.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la invincible1921 » 22 nov 2017, 00:25

Hantraga je napisao/la:Jednom sam pisao tako nešto, ali evo sad kad je konačno :D Na tom SP od 48 ekipa, Azija će dati 8, Afrika 9, Južna Amerika 6, Sjeverna i Srednja 6, Okeanija 1, Evropa 16. Posljednje dvije ekipe idu kroz baraž koji igraju po jedna ekipa iz svake konfederacije, izuzev Evrope. U prevodu - 7 mjesta za Južnu Ameriku. :D Eh sad, iako će format kvalifikacija biti totalno drugačiji, da vidimo po zonama ko bi igrao to SP, gledajući rezultate ovih kvala.
Azija: Iran, Japan, Južna Koreja, Saudijska Arabija, Australija, Sirija, Uzbekistan, UAE.
Afrika: Tunis, Nigerija, Maroko, Senegal, Egipat, DR Kongo, Burkina Faso, Obala Slonovače, Uganda.
Južna Amerika: Brazil, Urugvaj, Argentina, Kolumbija, Peru, Čile.
Sjeverna Amerika: Kostarika, Meksiko, Panama, Honduras, SAD, Trinidad.
Okeanija: Novi Zeland.
Evropa: Sve kvalifikovane+učesnice baraža osim Irske.

Zambija, Kina, Paragvaj, Gvatemala, Solomonska Ostrva bi igrale taj kao baraž :D

Po meni, sistem daje previše mjesta Aziji i Sjevernoj Americi. Ovim prvim je 6 dosta, a ovim drugim još jedno mjesto dodati u vrh glave. Ili, makar organizovati više baraža.

Ma sto posto ja bi dao evropi jos bar 4 mjesta...mislim razumijem ravnopravnost, ali eo ova S.Amerika odose svi sto znaju igrat...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la KingJamesMVP » 22 nov 2017, 13:38

ANGE POSTECOGLOU napustio je reprezentaciju Australije samo šest dana nakon što je izborio Svjetsko prvenstvo.

"Bila je ovo jako teška odluka za mene", rekao je 52-godišnji trener koji je dobio ponudu za novi ugovor i priliku voditi reprezentaciju u Rusiji, ali se samo zahvalio na ponudi.
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Sabinho » 22 nov 2017, 15:51

KingJamesMVP je napisao/la:ANGE POSTECOGLOU napustio je reprezentaciju Australije samo šest dana nakon što je izborio Svjetsko prvenstvo.

"Bila je ovo jako teška odluka za mene", rekao je 52-godišnji trener koji je dobio ponudu za novi ugovor i priliku voditi reprezentaciju u Rusiji, ali se samo zahvalio na ponudi.
:roll: :roll:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la mire96 » 22 nov 2017, 19:40

Hantraga je napisao/la:Jednom sam pisao tako nešto, ali evo sad kad je konačno :D Na tom SP od 48 ekipa, Azija će dati 8, Afrika 9, Južna Amerika 6, Sjeverna i Srednja 6, Okeanija 1, Evropa 16. Posljednje dvije ekipe idu kroz baraž koji igraju po jedna ekipa iz svake konfederacije, izuzev Evrope. U prevodu - 7 mjesta za Južnu Ameriku. :D Eh sad, iako će format kvalifikacija biti totalno drugačiji, da vidimo po zonama ko bi igrao to SP, gledajući rezultate ovih kvala.
Azija: Iran, Japan, Južna Koreja, Saudijska Arabija, Australija, Sirija, Uzbekistan, UAE.
Afrika: Tunis, Nigerija, Maroko, Senegal, Egipat, DR Kongo, Burkina Faso, Obala Slonovače, Uganda.
Južna Amerika: Brazil, Urugvaj, Argentina, Kolumbija, Peru, Čile.
Sjeverna Amerika: Kostarika, Meksiko, Panama, Honduras, SAD, Trinidad.
Okeanija: Novi Zeland.
Evropa: Sve kvalifikovane+učesnice baraža osim Irske.

Zambija, Kina, Paragvaj, Gvatemala, Solomonska Ostrva bi igrale taj kao baraž :D

Po meni, sistem daje previše mjesta Aziji i Sjevernoj Americi. Ovim prvim je 6 dosta, a ovim drugim još jedno mjesto dodati u vrh glave. Ili, makar organizovati više baraža.
Evropa i Afrika imaju tonu solidnih ekipa koje mogu igrati prvenstvo, tako da je po meni trebalo dati njima najvise mjesta. Azijati imaju previse ispodprosjecnih repki. Mogu samo priznanje odati Japancima i Australcima da nesta znaju, ovo ostalo sve napamet. Juzna Amerika ce skoro svi igrati prvenstvo, bolje da im ukinu kvale. Sjeverna Amerika i ovako uvijek daje tu cetvrtu ekipu koja je bezveze, taman treba jos dva amatera uvaliti. Za ove otocice u Pacifiku je suvisno i pricati.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Hantraga » 23 nov 2017, 18:02

Ja pratim Sp od 1998., što i nije predug period, pa su mi repke koje su igrale od tada do danas oličenje neke snage. :D Tako da mi je prihvatljivo iz Azije vidjeti Japan, Južnu Koreju, Iran, Saudijsku Arabiju, Australiju. Kina i Sjeverna Koreja su tu još upadale, ali baš iznenađujuće. Helem, meni je ova postavka koja svakako igra i SP 2018. sasvim ok. Japan ima kvalitetnu ekipu najčešće. Južna Koreja je daleko od kante za nabijanje, a i Australija će sigurno biti još jača jer je sad lošija nego ikad. Iran je ipak u azijskim okvirima velesila i meni je drago vidjeti njihov nacionalni tim na SP. Saudijci su manje-više slabi, ali daju i oni neki poseban štimung. Helem, nek se obezbjedi mjesto da tu može upasti i neko od slijedećih: Uzbekistan, Sirija, Katar, UAE, Irak. Ali, ovako će igrati haman svi, čak će neke totalno lijeve ekipe imati priliku da izbore SP.

Sjeverna Amerika je još veća glupost. Evo vidjeti ćemo Panamu sada. Meksiko, Kostarika, SAD, uredu. Jamajka, Panama, Honduras, Trinidad - od ovi još jedna i taman. Sve preko je glupost. Vrlo brzo će doći vakat kad će Gvadalup igrati na SP, Gvatemala ili Kanada da ne pričam, a vrlo moguće i Haiti ponovo.

Južna Amerika je najmanji problem. Šest ekipa od tamo je ok.

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.