Nizozemska nogometna reprezantacija-Oranje

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Odgovori
Avatar
Tona
Postovi: 227
Pridružen/a: 18 feb 2014, 19:17
Kontakt:

Nizozemska nogometna reprezantacija-Oranje

Post Postao/la Tona » 10 okt 2016, 12:39

Mišljenja sam da svakako ova reprezenatcija zaslužuje svoju temu, ako slučajno već negdje ne postoji, moli se da je administracija pobriše.

Kratak uvod za početak pa vi opletite :)




'Nizozemska nogometna reprezentacija predstavlja Nizozemsku na nogometnim natjecanjima. Osvojila je Europsko prvenstvo 1988. i bila je dva puta za redom u finalu svjetskog prvenstva (1974. i 1978.). Na vrhuncu uspjeha, pri kraju 1970-ih nazvali su ih Clockwork Orange zbog izvrsnih dodavanja.

Nizozemska se na SP-u prvi put pojavila 1934., a nakon što se ponovo vratila 1938. ušla je u nogometnu "divljinu". Za vrijeme 1970-ih izmislila je totalni nogomet. Predvođeni Ajaxom iz Amsterdama i nacionalnim igračima Johanom Cruijffom i Rinusom Michelsom uspjeli su postići uspjeh od dva uzastopna finala svjetskog prvenstva. Momčad se još ojačala nakon osvojenog EURO-a 1988., došli su u polufinale EURO-a 1992, 2000. i 2004., a na SP-u 1998. bili su četvrti.


Inače, da još kažem da sam veliki simpatizer i navijač ove reprezentacije, koja se u zadnje vrijeme dosta pomladila i mišljenja sam da će kroz par godina biti među top 3 reprezentacije Europe ako ne i bolja.
YNWA!
76ERS!

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: Nizozemska nogometna reprezantacija-Oranje

Post Postao/la Stone Island » 17 okt 2016, 00:38

Mogao si barem ti neki post napisati u vezi Holanđana pošto si zaključio da zaslužuju temu.

Avatar
betonification
Postovi: 56
Pridružen/a: 16 mar 2016, 20:23
Kontakt:

Re: Nizozemska nogometna reprezantacija-Oranje

Post Postao/la betonification » 12 nov 2016, 14:07

medju tim uspjesima nisu nabrojana zadnja dva sp2010 finale i sp2014 trece mjesto.
zadnji euro nisu igrali nakon katastrofe u kvalifikacijama kad nisu ni u baraz uspjeli uc sto nije dovelo i do veceg pada na fifinoj ranglisti koja bi rezultirala i padom iz prve jakosne grupe za zrijeb.

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.