Champions League 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Ko osvaja LP 2017/18?

Liverpool FC
54
52%
Real Madrid CF
50
48%
 
Ukupno glasova: 104

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Riziko » 01 nov 2017, 23:19

Nema Napoli kvalieta ni približno da bude i blizu osvajanja LP, mada igraju dopadljiv fudbal.
Dortmund se epski raspada, ne bi se začudio da Boš večeras otkaz dobije.
Real Madrid će biti jak kad bude potrebno, proće ko drugi, i to im je dosta zasad.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Kecko
Postovi: 166
Pridružen/a: 22 okt 2017, 18:31
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Kecko » 01 nov 2017, 23:21

Real ce dobiti Liverpoola i dobro ih natamburati.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Rajaz » 01 nov 2017, 23:24

Daj City-Bayern u osmini da ih katalonska prevara oduči od fudbala :kava

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Lillard » 01 nov 2017, 23:26

Jbem mu mater morel se popustit s Pepom više
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 01 nov 2017, 23:26

Riziko je napisao/la:Nema Napoli kvalieta ni približno da bude i blizu osvajanja LP, mada igraju dopadljiv fudbal.
Niko ne priča od LP. Imali su sasvim jake sastave i istog trenera godinama i nigdje nisu stigli ni u kupu ni u EL. Čak i u ligi nisu mogli preko Rome, a prije dvije godine su uspjeli prosuti prednost od 10-15 bodova naspram očajnog starta Juventusa.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la harden » 01 nov 2017, 23:28

Lillard je napisao/la:Jbem mu mater morel se popustit s Pepom više
Mora se o najboljem najviše pričati :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la leorey » 01 nov 2017, 23:29

IlCapitano je napisao/la:
Riziko je napisao/la:Nema Napoli kvalieta ni približno da bude i blizu osvajanja LP, mada igraju dopadljiv fudbal.
Niko ne priča od LP. Imali su sasvim jake sastave i istog trenera godinama i nigdje nisu stigli ni u kupu ni u EL. Čak i u ligi nisu mogli preko Rome, a prije dvije godine su uspjeli prosuti prednost od 10-15 bodova naspram očajnog starta Juventusa.
Da, ali da bi nesto napravio, tj da bi osvajao titule ipak treba veci budzet i vise klasnih nogometasa. Realno njima je odbrana ispod prosjecna. Svaka odbrana s Albiolom nije odbrana.

Tottenham recimo isto prelijepo igra, ali trebas ipak kupovati jos neke igrace da bi parirao City-u i takvim ekipama, jer kad ne ide njima izvuku individualci, tako uzimaju bodove.
27.10.2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Lillard » 01 nov 2017, 23:32

harden je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Jbem mu mater morel se popustit s Pepom više
Mora se o najboljem najviše pričati :mrgreen:
Ma ne sporim ja da je vrh, al smorište više s njim. Realno ajmo se klanjat jer lik sa 600 milijuna dobije Napoli, wow. Neko drugi večeras dobi momčad od 600 milijuna pa nema istresanja sperme od pojedinih ko na Pepuna.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Feldmarschall » 01 nov 2017, 23:33

tajger je napisao/la: Meni su strasno dragi buraz i uzivanje ih je gledat al oni su dokaz zasto sve vise trenera ne ide na to da igra lijepo ako ta ljepota neprati rezultat,eh kad to sve upakujes u rez onda se treba naklonit,recimo ovo Peponja sto radi,ipak po meni oni tesko mogu u Italiji pored juveta izdrzat maraton
Zar ne prati? Koji trener bi uspio sa Napolijem ostati u vrhu Serie A već treću godinu zaredom? Je li se pod rezultatom podrazumijeva isključivo trofej ili je to i plasman u LP za ekipu koje je sastavljena od polovine vrijednosti onoga što im je Juve platio za Higuaina? Koliko ekipa na svijetu bi u Italiji uspjelo pomrsiti račune Juventusu u zadnjih par godina? Koji to stil igre garantuje trofeje? Je li Sarrijev problem što se sa Fiatom utrkuje protiv Mercedesa? Ili Pochettinov čija ekipa također igra odličan fudbal?

Ovo što igra Napoli je fudbal koji drži ljubitelja fudbala uz ekran. Ostavimo se priče da ga gledamo radi trofeja. Trofeji se mogu ispratiti i preko servisa koji daju rezultate utakmice. Upratiš koliko "ti" je tim odigrao večeras i ideš dalje. Dođeš na forum slaviti kad osvoje ili se skloniš ako ostanu kratki.

Guardioli isto tako spočitavaju rezultate i snagu ekipe, a tip je ubjedljivo najbolji trener na svijetu otkako se pojavio u fudbalu. Piše se kao da drugi vode III-3 na gimnazijadi, a ne ekipe koje su u istom cjenovnom rangu. I opet niko nije ni blizu da stvori igru ovakvu kao kod Cityja, Bayerna i pogotovo Barcelone. Gdje je igra kod Real Madrida, Barcelone, Chelseaja, Uniteda, Juventusa, Bayerna, PSG-a, nije zar da njihovi treneri nemaju uslove da je stvore?

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la sljivo » 01 nov 2017, 23:34

IlCapitano je napisao/la: Niko njima ne poriče da igraju prelijepo za oko. Ali stavljanje epiteta tipa 'najbolji fudbal na svijetu', guranje tog trenera među najbolje koji nema ni trofej sajamskih gradova iako je imao odlične prilike za to itd. je blago rečeno smiješno. Ne da nije osvojio nego nije primirisao slovu t od trofeja. :lolno:
Govorim sto puta, trofej ili rezultat jest različito od igra. O sumi toga ne govorim. Rekao sam odmah, daj Napoliju mjesto, uslove i igrače kao što ih ima City i neće ih nikad ovi drugi nadigrat, nikad. Daj i Juventusove uslove i mašineriju iza pa da vidimo da li bi bila tolika dominacija Seriji A. A ne znam ko može osporiti čovjeka koji je u jednom prosječnom klubu podigao rezultate i igru za stepen, dva. Osvojiti trofej, dva je nekad lahko, potrefiš se biti u pravom mjestu u pravo vrijeme a za postaviti temelje nečemu što dobro, uz malo uslova, radi 5-10 godina i ide naprijed za to nije svako sposoban.

tajger
Postovi: 6400
Pridružen/a: 23 okt 2014, 12:04
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la tajger » 01 nov 2017, 23:42

Feldmarschall je napisao/la:
tajger je napisao/la: Meni su strasno dragi buraz i uzivanje ih je gledat al oni su dokaz zasto sve vise trenera ne ide na to da igra lijepo ako ta ljepota neprati rezultat,eh kad to sve upakujes u rez onda se treba naklonit,recimo ovo Peponja sto radi,ipak po meni oni tesko mogu u Italiji pored juveta izdrzat maraton
Zar ne prati? Koji trener bi uspio sa Napolijem ostati u vrhu Serie A već treću godinu zaredom? Je li se pod rezultatom podrazumijeva isključivo trofej ili je to i plasman u LP za ekipu koje je sastavljena od polovine vrijednosti onoga što im je Juve platio za Higuaina? Koliko ekipa na svijetu bi u Italiji uspjelo pomrsiti račune Juventusu u zadnjih par godina? Koji to stil igre garantuje trofeje? Je li Sarrijev problem što se sa Fiatom utrkuje protiv Mercedesa? Ili Pochettinov čija ekipa također igra odličan fudbal?

Ovo što igra Napoli je fudbal koji drži ljubitelja fudbala uz ekran. Ostavimo se priče da ga gledamo radi trofeja. Trofeji se mogu ispratiti i preko servisa koji daju rezultate utakmice. Upratiš koliko "ti" je tim odigrao večeras i ideš dalje. Dođeš na forum slaviti kad osvoje ili se skloniš ako ostanu kratki.

Guardioli isto tako spočitavaju rezultate i snagu ekipe, a tip je ubjedljivo najbolji trener na svijetu otkako se pojavio u fudbalu. Piše se kao da drugi vode III-3 na gimnazijadi, a ne ekipe koje su u istom cjenovnom rangu. I opet niko nije ni blizu da stvori igru ovakvu kao kod Cityja, Bayerna i pogotovo Barcelone. Gdje je igra kod Real Madrida, Barcelone, Chelseaja, Uniteda, Juventusa, Bayerna, PSG-a, nije zar da njihovi treneri nemaju uslove da je stvore?
Feldo ko i obicno sve sto napisao stoji,al problem jeste da tu igru niko nece pominjati pogotovo danasnje gazde kad se ne osvoji koji trofej bar kup
Evo ja najvise pljujem igru svog uniteda jer kad gledam tekmu nije to vise uzivanje vec patnja,al ako napravi nesto veliko niko nece pominjat tu dosadnu igri,isti ja necu,mada me strasno nervira,hocu reci treba priznat tesko je danas ukombinovat lijepu igru za publiku i trofeje

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Nerminovic » 01 nov 2017, 23:44

Napoli smiješan uvijek i bio protiv vecih timova, naivna odbrana, organizacija ekipe ne postoji pozadi ekipa koja potpuno samo zna prema naprijed. :guz:



Sendt fra min HUAWEI VNS-L31 med Tapatalk
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Feldmarschall » 01 nov 2017, 23:53

tajger je napisao/la:
Gazda Napolija je zaljubljen u Sarrija. Kaže da je najbolji trener kojeg je Napoli imao i da ga ne bi mijenjao ni za Guardiolu, jer nije siguran da može do ovakvih rezultata kakve ekipa bilježi zadnjih par godina. De Laurentiis je luđak, ali je ipak i on prepoznao kvalitet. Prepoznao ga je i Levy u svom klubu.

Trofej je sve ako si na klupi Uniteda ili Juventusa, kad vodiš klub koji je klasu ispod realno je da ćeš prilagoditi očekivanja. Ne niče Cholo Simeone ispod svakog kamena, a i njegov kabinet sa trofejima je prilično prazan uprkos antifudbalu koji igra. (Ostavljam mogućnost da neko zaista uživa u igri Atletica, iako mi se čini malo vjerovatno.)

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 01 nov 2017, 23:58

leorey je napisao/la:
IlCapitano je napisao/la:
Riziko je napisao/la:Nema Napoli kvalieta ni približno da bude i blizu osvajanja LP, mada igraju dopadljiv fudbal.
Niko ne priča od LP. Imali su sasvim jake sastave i istog trenera godinama i nigdje nisu stigli ni u kupu ni u EL. Čak i u ligi nisu mogli preko Rome, a prije dvije godine su uspjeli prosuti prednost od 10-15 bodova naspram očajnog starta Juventusa.
Da, ali da bi nesto napravio, tj da bi osvajao titule ipak treba veci budzet i vise klasnih nogometasa. Realno njima je odbrana ispod prosjecna. Svaka odbrana s Albiolom nije odbrana.

Tottenham recimo isto prelijepo igra, ali trebas ipak kupovati jos neke igrace da bi parirao City-u i takvim ekipama, jer kad ne ide njima izvuku individualci, tako uzimaju bodove.
Je l' čitaš šta pišem? Ne govori niko da su morali nešto osvojiti u LP ili Serie A - iako su, opet, imali ogromnu bodovnu i voljnu prednost nad Juventusom prije dvije godine i usrali se. Koja je to razlika između strašne Seville i njih u budžetu ili uslovima? A da, fokusirali su se na gubljenje 10 bodova prednosti nad Juventusom u ligi. Mazzarri je sa lošijom ekipom došao do finala kupa i uzeo ga protiv istog tog moćnog Juventusa dominantno bez da su opucali na gol. Ne znači da je bolji trener od ovoga, ali svake sezone izgovor za izgovorom.
sljivo je napisao/la:
IlCapitano je napisao/la: Niko njima ne poriče da igraju prelijepo za oko. Ali stavljanje epiteta tipa 'najbolji fudbal na svijetu', guranje tog trenera među najbolje koji nema ni trofej sajamskih gradova iako je imao odlične prilike za to itd. je blago rečeno smiješno. Ne da nije osvojio nego nije primirisao slovu t od trofeja. :lolno:
Govorim sto puta, trofej ili rezultat jest različito od igra. O sumi toga ne govorim. Rekao sam odmah, daj Napoliju mjesto, uslove i igrače kao što ih ima City i neće ih nikad ovi drugi nadigrat, nikad. Daj i Juventusove uslove i mašineriju iza pa da vidimo da li bi bila tolika dominacija Seriji A. A ne znam ko može osporiti čovjeka koji je u jednom prosječnom klubu podigao rezultate i igru za stepen, dva. Osvojiti trofej, dva je nekad lahko, potrefiš se biti u pravom mjestu u pravo vrijeme a za postaviti temelje nečemu što dobro, uz malo uslova, radi 5-10 godina i ide naprijed za to nije svako sposoban.
Taj isti Juventus je iz pepela svoju ekipu stvarao. Do ove godine nisu klupu imali i kad troše potroše ono što prodaju. Ovaj isti trener Juventusa je sa Cagliarijem uzeo nagradu trenera godine, za Evropu se borio, sa Milanom koji je imao dva klasna igrača uzeo titulu, sa Juventusom koji se osramotio godinu prije otišao do finala LP, mrtvi Ranieri sa Lesterom uzme titulu, Conte sa mrtvim Juventusom i Chelsijem samo godinu ranije uzme titule, Simeone sa sirotinjom od Atletica uzme Primeru i ide do dva finala LP, Klopp sa djecom uzme dvije titule Bayernu, Jardim isto uradi PSG-u itd itd. Ne može ti uvijek samo novac biti izgovor. Moraš imati neki rezultat, neki trofej da te se uopšte stavlja u koš sa najboljima. Wenger godinama igra ponajljepši fudbal na svijetu i predmet je sprdnje. Koja je razlika?

Daleko od toga da Napoli nema odličan sastav. Nije skup, ali redom Hysaj, Koulibaly, Ghoulam, Jorginho, Allan, Hamsik, Diawara, Insigne, Mertens su igrači koje bih poželio u Juventusu sutra. Plus dosta još momaka koji odlično popunjavaju rupe.

Sarrija niko ne osporava kao vrlo dobrog trenera. Prelijepo igraju i to ne može svako, daleko od toga. Ali zaista mi je nejasna potreba da se njih gura među najbolje, a onda kad ispadnu u grupi LP ili kvalifikacijama idu izgovori kako se fokusiraju na ligu, ne mogu se boriti finansijski itd. Eto oni jadni jedini ikad kreću iz lošije pozicije. :lolno:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la sljivo » 01 nov 2017, 23:59

Nerminovic je napisao/la:Napoli smiješan uvijek i bio protiv vecih timova, naivna odbrana, organizacija ekipe ne postoji pozadi ekipa koja potpuno samo zna prema naprijed. :guz:



Sendt fra min HUAWEI VNS-L31 med Tapatalk
Mislim da je ovo jedan od većih mitova što se spočitava ovoj vrsti igre. Napoli je, da ne govorimo o ofanzivi (recimo prvi u dvije godine zaredom u Serijia A), defanzivno prošle godine treći a ove drugi po tom rejtingu primljenih golvoa - čak ispred Juventusa. Ekipe Bayerna i Barse su godinama obarale defanzivne rekorde a i CIty ove godine ima drugu najbolju odbranu - uz naravno najbolji napad. Taj odnos ofanziva-defanziva nije bolji ni u jednoj fudbalskoj filozofiji što se igra danas.

Organizacija postoji, itekako, samo igrači nisu doboljno drilovani da znaju igrati igru bez lopte. Potrebno je strpljenje. Jednostavno, ako Hamšik preda loptu prije nego li se Kulibali postavio na svoj sektor u koji treba da stoji, a lopta se izgubi, nema te organizacije koja će ti pomoći - niti u ovom sistemu niti bilo kojem drugom. U nekom ti treba 5 pasova da se ekipa postavi u formaciju, ovdje ti treba 15 i ako nemaš strpljenja ili žuriš u napadu to je odmah velika greška, onda ide kontra i gol. Pratio si Pepov Bayern, mogao si to primjetiti, pogotovo u prvoj godini - kasnije je to radilo ali džaba kad imaš Vidala koji žuri sa pasom umjesto, recimo, Kroosa koji čeka tih 15 pasova. Evo, opet dolazimo do igrača, oni su ključ svega.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Rajaz » 02 nov 2017, 00:08

Lillard je napisao/la:
harden je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Jbem mu mater morel se popustit s Pepom više
Mora se o najboljem najviše pričati :mrgreen:
Ma ne sporim ja da je vrh, al smorište više s njim. Realno ajmo se klanjat jer lik sa 600 milijuna dobije Napoli, wow. Neko drugi večeras dobi momčad od 600 milijuna pa nema istresanja sperme od pojedinih ko na Pepuna.
Pobijediti utakmicu može svako, nama Krojfistima je bitnije kako doći do iste, a tu je Guardiola nenadjebiv. Otuda proizilazi prosipanje sperme koje spominješ. To bi barem ti kao fan Barcelone trebao znati.

S druge strane jasno je da i Pochettino zaslužuje najveći mogući naklon za ovo što već treću sezonu radi u Tottenhamu. Čovjek je postao sama trenerska elita. Makar je večeras imao lakši zadatak od Guardiole.

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la harden » 02 nov 2017, 00:11

Rajaz je napisao/la:Makar je večeras imao lakši zadatak od Guardiole.
Htjedoh ovo napisati ali mi se nije ulazilo u diskusiju, cijenim Pochea ali se ocekivalo da ce nabiti Real veceras. Meni uopce nije cudno sto su ih razvalili.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Feldmarschall » 02 nov 2017, 00:15

Rajaz je napisao/la: S druge strane jasno je da i Pochettino zaslužuje najveći mogući naklon za ovo što već treću sezonu radi u Tottenhamu. Čovjek je postao sama trenerska elita.
Još jedan zero tituli trener spada u elitu? Puno je dvojica za jednu večer, to ću ti reći.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Rajaz » 02 nov 2017, 00:19

Feldmarschall je napisao/la:
Rajaz je napisao/la: S druge strane jasno je da i Pochettino zaslužuje najveći mogući naklon za ovo što već treću sezonu radi u Tottenhamu. Čovjek je postao sama trenerska elita.
Još jedan zero tituli trener spada u elitu? Puno je dvojica za jednu večer, to ću ti reći.
:mrgreen: :mrgreen:

Sarri > Barcelona

Pochettino > Madrid

biće titula ko u priči ..

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Lillard » 02 nov 2017, 00:20

harden je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:Makar je večeras imao lakši zadatak od Guardiole.
Htjedoh ovo napisati ali mi se nije ulazilo u diskusiju, cijenim Pochea ali se ocekivalo da ce nabiti Real veceras. Meni uopce nije cudno sto su ih razvalili.
:crazy: :crazy: :crazy:

To je ono o čemu pričam. Jedno je cijenit kvalitet, drugi je pisat ovakve gluposti. Izvinite, al ono. Posebno nakon 2 poraza i toga šta se igra na Wembleyu. Protiv Real Madrida.

Elem, pobijedit Napoli sa znatno skupljom momčadi je teže nego sa slabijom momčadi pobijedit znatno skuplju momčad. Nemojte mi, ne igraju pare i slično, sistem igra. Da, slažem se, al Real ima toliki kvalitet da ti svaki dan može strpat 2-3 komada, mogli su i večeras. Napoli to nema.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.