Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Mirko » 23 okt 2017, 23:32

jestamaji je napisao/la:
Mirko je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:previše.

a igrali su oni često prije toga. ja sam imao sreću gledati sve te mečeve, prvi puta u njemačkoj ‘74, pa onda dosadnih 0:0 ‘78, pa ‘82 kada je maradona dobio crveni, i onda na kraju taj legendarni meč u torinu 1990 .... od tada se čeka slijedeći susret
Pa dobro bilo je 0:0, ali taj mec je percipiran kao polufinale... Nije bio dosadan za gledanje zbog vaznosti.
Meni najdosadnija polufinala: Brazil - Svedska 1994. i Argentina - Holandija 2014.
Brazil - Argentina iz 1990. je bio mec sa samo jednim golom, ali je bio pravo napet... Prethodni mec Brazila sa Skotima je isto bio odlican! A i tu je bilo samo 1:0 - gol Milera pred kraj...
bila je to daleko najlošija utakmica između ova dva tima, i jedni i drugi su igrali preoprezno i samo su se krljali. ali argentincima je to bilo dovoljno jer su se “pobrinuli” da brazil više ne bude imao šanse. prvo je tekma brazilaca u mendozi zbog “sigurnosnih razloga u njihovom interesu” postavljena na dnevni termin umjesto noćnoga, a onda je argentina u rosariju u noćnom terminu pobijedila koliko im je trebalo.
legendarna je bila slet koreografija prije utakmice u mendozi, ko fol zadnja tekma tamo pa neko lokalno zatvaranje, i onda im argentinci napišu na terenu “hvala na posjeti, sretan put kući” iako obje tekme još nisu bile odigrane :mrgreen:
svjetskog u argentini se jako dobro sjećam jer je stari par dana prije kupio tv u boji, i to sa daljinskim!! sve se gledalo po dva puta, uživo i sutradan reprize, boje na televizoru odvrnute do maksimuma (bio je jedan regulator za boju i jedan za kontrast/osvjetljenje) ...pravi teferič :mrgreen:

sve ostale njihove tekme su bile uzbudljive i puno bolje, a daleko najbolja je bila ona u torinu, 90+ minuta apsolutne napetosti, i naravno maradona čije je prisustvo sve upetorostručilo! moja dva jarana su kad su vidjeli parove osmine sjeli u jugu i otišli u torino, pa onda u veronu na našu tekmu protiv španije (onda su se vratili, nisu imali para da odu u firencu). ja i dan danas sebi ne mogu oprostiti da nisam išao sa njima. karte su se mogle relativno lako rezervisati preko turističke agencije u kralja tomislava (ne sjećam se više koja je tačno bila, mislim bh tours)

e, koja su to vremena bila!
Hvala na ovom nostalgicnom postu. :thumbup: :tokralju:
Taj mundijal u Argentini pamtim po par meceva... Ali prije neke cetiri godine nadjem neki ruski jutjub-kanal i ''skinem'' sve meceve u punoj duzini na laptop! A potom odgledam sve! Po mec na dan! Otvaranje Njemacka - Poljska. Mec je bio uzasno nezanimljiv, ali ja sam neopisivo uzivao gledajuci ga. Bukvalno se teleportiras u ranu proslost... Mjesec dana navece iskljucenje na dva sata iz obaveza i briga... Godinu dana posle, opet zimi, isto sa mundijalom u Zapadnoj Njemackoj 1974. A pamtim ga jedino iz prica oca i starijih od mene... Gledajuci oba mundijala, a igrao sam u mladosti stopera, poznajem fudbal i ''uzivo'', stekao sam utisak da price ''kako se fudbal mnogo promijenio u medjuvremenu'' uopste ne stoje! Trcalo se i tada mnogo. Tehnika i taktika na izuzetno zavidnom nivou!
Da nije interneta neizvodivo da to odgledas. Medjutim upravo taj internet je i promijenio mundijal... Tj. pregrst cesto nepotrebnih informacija...
Mi smo upijali fudbal kao igru. Pamtili te meceve. Pamtili poteze i imena fudbalera...
Da su Mesi/Ronaldo/Nejmar ovakvi kakvi su tada igrali, bilo bi: koga briga za njihove privatne zivote, frizure, tetovaze, licne statistike, pesove, pic*e materine... :kafa: Mene to uoci mundijala smara. Unistava pomalo i draz...
Da li se danas igra bolji fudbal nego tada? Odgovor je: Da! Ali ne bas da je preogromna razlika...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la branimir85 » 24 okt 2017, 00:14

@jestamaji @mirko :salut: :salut:
do SP u Rusiji želim svaki tjedan bar jedan feljton od vas da se pročita
uhvatite vrijeme do 98 i SP u Francuskoj :mrgreen: ;) ,iako imam neke slike i sa SP 94 znam da sam gledao finale,sjećam se Maradone i njegove frizure i da je izbačen iako nisam znao tada šta je droga :mrgreen: Trifunov je ostao mi u sjećanju ali jbga tko njega ne bi zapamtio(nek počiva u miru) onda Dahlina,Owariana i njegovog gola, rusa Saljenka zbog trpanja saudijaca i da tada sam prvi put lijepio Panini album i vjerovatno zato mnoge i pamtim.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Mirko » 24 okt 2017, 00:35

branimir85 je napisao/la:@jestamaji @mirko :salut: :salut:
do SP u Rusiji želim svaki tjedan bar jedan feljton od vas da se pročita
uhvatite vrijeme do 98 i SP u Francuskoj :mrgreen: ;) ,iako imam neke slike i sa SP 94 znam da sam gledao finale,sjećam se Maradone i njegove frizure i da je izbačen iako nisam znao tada šta je droga :mrgreen: Trifunov je ostao mi u sjećanju ali jbga tko njega ne bi zapamtio(nek počiva u miru) onda Dahlina,Owariana i njegovog gola, rusa Saljenka zbog trpanja saudijaca i da tada sam prvi put lijepio Panini album i vjerovatno zato mnoge i pamtim.
Sa zadovoljstvom... Neka pisu i drugi, ne samo nas dva..
Trifon Ivanov! Ne Trifunov... Bio je uz Spanca Abelarda bas ono ruzan tip. Dobar pozadi, odlican izvodjac slobodnjaka! Hristo je tukao sa 20-25 metara, on sa 30... Bio je nezgodan i glavom kod kornera... Umro je prije par godina... :(
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la branimir85 » 24 okt 2017, 00:45

Mirko je napisao/la:
branimir85 je napisao/la:@jestamaji @mirko :salut: :salut:
do SP u Rusiji želim svaki tjedan bar jedan feljton od vas da se pročita
uhvatite vrijeme do 98 i SP u Francuskoj :mrgreen: ;) ,iako imam neke slike i sa SP 94 znam da sam gledao finale,sjećam se Maradone i njegove frizure i da je izbačen iako nisam znao tada šta je droga :mrgreen: Trifunov je ostao mi u sjećanju ali jbga tko njega ne bi zapamtio(nek počiva u miru) onda Dahlina,Owariana i njegovog gola, rusa Saljenka zbog trpanja saudijaca i da tada sam prvi put lijepio Panini album i vjerovatno zato mnoge i pamtim.
Sa zadovoljstvom... Neka pisu i drugi, ne samo nas dva..
Trifon Ivanov! Ne Trifunov... Bio je uz Spanca Abelarda bas ono ruzan tip. Dobar pozadi, odlican izvodjac slobodnjaka! Hristo je tukao sa 20-25 metara, on sa 30... Bio je nezgodan i glavom kod kornera... Umro je prije par godina... :(
da Trifon Ivanov-moja greška ,a i Letckov nije daleko od njega :mrgreen: ako je to onaj proćelavi
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Mirko » 24 okt 2017, 01:15

Taj mundijal 94. je do polufinala bio ubjedljivo najbolji do danas...
Top-fudbal, top-mecevi, fantasticni golovi...
Afera Maradona, tragedija Eskobar, tri mega-zvjezde koje su renome opravdale i na terenu: Romario, Badjo & Stoickov...
Nazalost mecevi polufinala i finale su podbacili...

Da se podsjetimo Bugara, da mu eba majkata...
Vrhunac cuvene generacije potekle mahom iz fudbalske skole CSKA 80-ih...
U Bugarskoj su u zatvorima izbijale pobune kaznjenika da bi se gledali mecevi...
Kako su se kvalifikovali? Veliki favoriti Francuzi su poslednja dva meca igrali kuci protiv vec eliminisanog aucajdera Izraela i Bugarske! Za odlazak na mundijal trebao im jedan remi iz ta dva meca, jedan jedini bod! Oba meca su izgubili...
U nok-aut fazi sudije su ''malu'' Bugarsku prosto kasapile. Da je u polufinalu sviran cist penal Kostakurte, ubijedjen sam da bi preokrenuli i protiv Italije u produzecima i da bi tukli i Brazilce u finalu... Bili su najjaca reprezentacija tog jula 1994. u Americi... Cuvena je Penatina recenica: ''u finalu ce igrati zemlje cije ime pocinje sa B, a pobijedice ekipa koja bude nosila crvene dresove''... FIFA i vodece TV-kuce su htjeli Brazil i Italiju u finalu, a ne tamo neku Bugarsku za koju vecina Amerikanaca nije ni cula, nema pojma gdje se nalazi... Zauzvrat su dobili 120 minuta antifudbala u finalu...
Danas je fudbal u Bugarskoj vec odavno mrtav... Amaterizovan...

BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Besic » 24 okt 2017, 11:09

Italijanske titule treba weightat jer su dvije bile prije II WW , a Brazilske su najvrjednije :kafa:
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la jestamaji » 24 okt 2017, 16:51

branimir85 je napisao/la:@jestamaji @mirko :salut: :salut:
do SP u Rusiji želim svaki tjedan bar jedan feljton od vas da se pročita
uhvatite vrijeme do 98 i SP u Francuskoj :mrgreen: ;) ,iako imam neke slike i sa SP 94 znam da sam gledao finale,sjećam se Maradone i njegove frizure i da je izbačen iako nisam znao tada šta je droga :mrgreen: Trifunov je ostao mi u sjećanju ali jbga tko njega ne bi zapamtio(nek počiva u miru) onda Dahlina,Owariana i njegovog gola, rusa Saljenka zbog trpanja saudijaca i da tada sam prvi put lijepio Panini album i vjerovatno zato mnoge i pamtim.
slika

panini je majka :mrgreen:
posebno je legendaran taj album iz 1974-te, panini je kod nas tada krenuo i odmah revolucionirao kulturu albuma i sličica. do tada nisu postojale samoljepljive sličice, tržištem je vladala kolinska slovan tj "koloys" kako su se zvali ti albumi. tu si dobijao u kesici par sličica i žvaku. prvo su sličice bile crno bijele, a onda od cca 72 u boji ali nisu bile samoljepljive, morao si uzeti karbofiks (ko zna šta je to) i zalijepiti sličicu u album, a onda kada se karbofiks dobro osuši sličica otpadne i morao si je ponovo zalijepiti :mrgreen:
onda se pojavio panini, donio tehnologiju u jugu i odma nakon toga su počele izlaziti "prave" sličice. izdavačka kuća dečje novine iz gornjeg milanovca koja je dobila tehnologiju od paninija je preuzela izdavanje i krenuli su legendarni albumi "fudbaleri i timovi", prvi od njih je izašao odmah poslije svjetskog prvenstva , pokrivao je sezonu '74/'75-te
bila su to jako dobra vremena!

evo jedan od zadnjih koloys albuma "fudbalska/nogometna liga" i prvi "fudbaleri i timovi" album:

slikaslika
Zadnja izmjena: jestamaji, dana/u 24 okt 2017, 16:54, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la alan_kardec » 24 okt 2017, 16:54

istina, fenomenalna generacija Bugara je to bila. Stoičkov, Balakov, Lečkov, Kostadinov, Ivanov, Penev, Borimirov... Ja ih se malo sjećam sa ep 1996. u Engleskoj i malo bolje sp 1998, poslije te generacije su pali i nigdje ih nema ni dan danas.
Pravo gotivna ekipa su bili Hristo i kompanjerosi. :thumbup:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la jestamaji » 26 okt 2017, 23:04

badžo mi dobio upravo karte za finale svjetskog, 3 komada!

:tokralju: :tokralju: :tokralju:

idemo sad u kafanu da se naroljamo ko guzice!!!

shomypfc
Postovi: 1
Pridružen/a: 03 mar 2017, 18:44
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la shomypfc » 19 nov 2017, 22:02

Dobro prvenstvo je bilo 2002.godine u Japanu i Koreji, bilo je vrh igraca, a mene odusevio Senegal tad kad su u prvom kolu pobedili Francusku, a oni tad svjetski i euro sampioni :) bas se podsetio toga citajuci ovaj tekst
http://www.sportskenovosti.net/tim-koji ... eta-56355/

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la alan_kardec » 28 nov 2017, 02:00

Nigerijci prosječno najmlađa reprezentacija Mundijala

slika
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24165
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: RE: Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Derdiyok » 28 nov 2017, 02:58

Mirko je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
Ramsey16 je napisao/la:Al ste stari
ma Mirko folira, a jesta je đuturum :mrgreen:
?! Mozel' prevod? :mrgreen:

Usput, moj prvi pravi mundijal: Espanja 82... :D
Ma Lažeš da ne znaš značenje te rijeci :rol:

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la marconato » 30 nov 2017, 09:03

Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la KingJamesMVP » 30 nov 2017, 13:49

LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3484
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Alminjo99 » 01 dec 2017, 11:52

Danas u 16h žrijeb grupa.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la KingJamesMVP » 01 dec 2017, 14:34

Bit će jedna skupina smrti, vidjet ćemo. Nadamo se zanimljivome SP-u
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Riziko
Postovi: 5728
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Riziko » 01 dec 2017, 14:37

SP je uvijek zanimljivo.
Daleko najveći sportski događaj u vasioni.

Prognoziram, Brazil šampion, taman da skine prokletstvo amerikanca u evropi, fijasko Engleska, ako njih neko uopšte računa za ozbiljno, i evropski šampion Porutgal će se izblamirati.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la KingJamesMVP » 01 dec 2017, 14:47

Ja baš mislim da će Englezi ostvariti neki rezultat, sad kad se od njih ne očekuje ništa
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la jopaa7 » 01 dec 2017, 15:17

Daj Brazil da se igramo :zviz:

Brazil
Kostarika/Island
Japan/Nigerija
:pray:

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Vijadukt » 01 dec 2017, 15:53

Valjda se Italija ne provuce sa laganom skupinom.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Odgovori

Natrag na “Aktuelnosti”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.