Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
samocelik
Postovi: 5947
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la samocelik » 11 dec 2017, 21:45

BHRT prodaje prava prenosa za nešto više od miliona maraka :damn:
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la DANTES » 11 dec 2017, 21:58

samocelik je napisao/la:BHRT prodaje prava prenosa za nešto više od miliona maraka :damn:
To bi mogli uzeti rtrs i ftv
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la leorey » 11 dec 2017, 22:05

Kakve su sanse da neka privatna kuca kupi prava ? Da li je realno ocekivati da Arena za BiH ili cak SK otkupi prava ? SK je svakako sve zivo potukao i sve sljedece kvalifikacije a i EURO 2020 ce biti na tim kanalima i nigdje vise na prostoru cijelog regiona.

Ima da telemah utrostruci korisnike :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11951
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la BoixosNois1899 » 11 dec 2017, 22:28

SportKlub pola države nema. To bi bilo katastrofa. Zamisli u 2018. godini da moram gledati Svjetsko prvenstvo preko strimova na netu. :puke: :puke: :puke:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Mig_Mig » 11 dec 2017, 23:07

BoixosNois1899 je napisao/la:SportKlub pola države nema. To bi bilo katastrofa. Zamisli u 2018. godini da moram gledati Svjetsko prvenstvo preko strimova na netu. :puke: :puke: :puke:
Pola drzave ne zeli da ima sk. Imas total,telemach, home tv i metel isto. To sto su patriote vjerne telecomu, onda nek ne gledaju ni SP, svakako viza za buducnost starta u junu :)
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la leorey » 12 dec 2017, 00:06

Mig_Mig je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:SportKlub pola države nema. To bi bilo katastrofa. Zamisli u 2018. godini da moram gledati Svjetsko prvenstvo preko strimova na netu. :puke: :puke: :puke:
Pola drzave ne zeli da ima sk. Imas total,telemach, home tv i metel isto. To sto su patriote vjerne telecomu, onda nek ne gledaju ni SP, svakako viza za buducnost starta u junu :)
:lol: :lol: :thumbup:
27.10.2020

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la branimir85 » 12 dec 2017, 20:50

alan_kardec je napisao/la:
Kapiten reprezentacije Perua Paolo Gerero propustiće Svetsko prvenstvo u Rusiji jer je dobio jednogodišnju suspenziju zbog korišćenja kokaina, objavila je danas Međunarodna fudbalska federacija (FIFA).
koji debil jbte :facepalm:
a možda je bio čaj od koke :mrgreen: to je tamo sasvim legalna stvar,to bi ti trebao znati pošto dolaziš iz Medellina :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Romariooo » 12 dec 2017, 22:18

Mig_Mig je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:SportKlub pola države nema. To bi bilo katastrofa. Zamisli u 2018. godini da moram gledati Svjetsko prvenstvo preko strimova na netu. :puke: :puke: :puke:
Pola drzave ne zeli da ima sk. Imas total,telemach, home tv i metel isto. To sto su patriote vjerne telecomu, onda nek ne gledaju ni SP, svakako viza za buducnost starta u junu :)
To sto pola drzave nema sportklub nije stvar sta neko zeli ili ne zeli, nego je to stvar zesceg kriminala i krsenja pravila o monopolu,i pored odluke regulatorne agencije za komunikacije i odkuke suda to se nastavlja i to je cisto izivljavanje nad gradjanima ove zemlje koristenje politike u svrhu da ljuda natjeras da koriste neki kablovski operater koji sprovodi monopol koji je zakonski zabranjen

To ti je vrlo glupo sto se pravis pametan s pricom o patriotizmu, a nemas pojma o cemu pricas, da imamo imalo pameti taj telemach bi davno pokupio kablove i pedala i nikad ne bi ni dobili vise prava za takve dogadjaje pa da onda reketiraju gradjane da zbog nekog kanala moraju uvoditi iskljucivo tu kablovsku
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Mig_Mig » 14 dec 2017, 14:45

Romariooo je napisao/la:
Mig_Mig je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:SportKlub pola države nema. To bi bilo katastrofa. Zamisli u 2018. godini da moram gledati Svjetsko prvenstvo preko strimova na netu. :puke: :puke: :puke:
Pola drzave ne zeli da ima sk. Imas total,telemach, home tv i metel isto. To sto su patriote vjerne telecomu, onda nek ne gledaju ni SP, svakako viza za buducnost starta u junu :)
To sto pola drzave nema sportklub nije stvar sta neko zeli ili ne zeli, nego je to stvar zesceg kriminala i krsenja pravila o monopolu,i pored odluke regulatorne agencije za komunikacije i odkuke suda to se nastavlja i to je cisto izivljavanje nad gradjanima ove zemlje koristenje politike u svrhu da ljuda natjeras da koriste neki kablovski operater koji sprovodi monopol koji je zakonski zabranjen

To ti je vrlo glupo sto se pravis pametan s pricom o patriotizmu, a nemas pojma o cemu pricas, da imamo imalo pameti taj telemach bi davno pokupio kablove i pedala i nikad ne bi ni dobili vise prava za takve dogadjaje pa da onda reketiraju gradjane da zbog nekog kanala moraju uvoditi iskljucivo tu kablovsku
Koje odluke, kakve odluke? T odluka je rekla-kazala, i samo bh telecom provlaci pricu o toj odluci. Odluka Telemacha je da bh telecom za SK plati 3km po korisniku, to je telecomu neprihvatljivo, jer im je kao isplatljivije placat Mitrovicu 2km za pinkov paket. A taj isti Mitrovic je glavne kanale uvrstio i na Telemach. Ti prijatelju moj placaj Telecom koji tebe i takve kao tebe reketira cijenama od rata, te se mozes pohvaliti brzinom interneta od 10mbs, Sd kanalima itd itd..u svakom slucaju tebi sretno.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la leorey » 14 dec 2017, 16:44

Pa ja, to je ono kupite novi Iphone X po cijeni od 2000 KM, a ako je u BH Telecomu, onda je 2 i p'o milje :rol:

Pa samo pogledajte brzine interneta i cijene ybt, ne treba ti nista vise :crazy: posto sam na relaciji 2 grada, u jednom stanu imam Telemach, a u ovdje u drugom ADSL.

Evo uporedite: za cijenu od 20-22KM u Telemachu : brzina 4mbps, dok je u Telecomu 500kbps , znaci malo manje od 10 puta sporija brzina za istu cijenu :tokralju: :rol:

I kaze ne prodaji nase drzavno, nek je nase pa i nek nas yebu u mozak :lol:

Sad bi da dodju stranci da sve pokupuju pa da stave normalne europske cijene, ali i normalnu uslugu za tu cijenu gdje ti nece na vrata dolazit dvojica krezubih likova od 60 godina sa cekicom u ruci da bi ti uspostavili normalnu konekciju u 21 vijeku.

Sto se tice Telemacha i monopola, to je malo sira tema o kojoj je mozda sve vec i receno, samo stoji cinjenica da Telecom NE ZELI platiti cijenu SK i dok god bude tako, nece biti dostupni ti kanali. A i kad i ako u buducnosti kupe, dajem i RUKU I GLAVU da ce SK staviti u posebni paket i naplatiti dodatno 5-10KM.

Kad je uredno paprenu cifru platio Telemach za Arene neka i bagra plati za SK koji je realno 3 puta kvalitetniji od Arene, a sa otkupljenim svim tekmama EURA, SP i kvalifikacija, bit ce i 5 puta kvalitetniji.
27.10.2020

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Romariooo » 15 dec 2017, 22:33

Nemam ja bh telecom uopste, nego realno to sto radi telemach je kriminak cisti i nije slucajno to zabranila regulatorna agencija za komunikacije i nisu dzaba izgubili sporove na sudovima radi ociglednog monopolizma

Nekoliko godina nisu dali nikome prava, i tek kad je sudski elilog bio da bi se mogli potpuno zabraniti sportklubovi oni su onda kao ponudili da prodaju, al po nevjerovatnim cijenama i onda je ponovo ustanovljeno da su i tako krsili pravila, stiti ih politika i to je to, na stranu sto bh tekecom guli ljude, mene samo za telefon, al ovo sto radi telemach je tesko reketiranje i gazenje po zakonima ove zemlje i treba ih protjerati, neka kupe kablove i nek se hebu i oni i njihovi sportklubovi
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la AnelZ » 16 dec 2017, 01:26

Telemach je dobrodosao kao konkurencija ali treba ih stisnuti u vezi infrastrukture i poreza. To sto su oni dosli kao investitori ne cine nikome uslugu jer su tu da zarade, e pa ako zelis da zaradis i ostanes na trzistu treba stisnuti kako se ne bi ponasali i oni kao siledzije. Na toliki broj pretplatnika iznos poreza koji placaju je prilicno mali + prave se pametni i izbjegavaju placanje infrastrukture koju koriste kako bi svoje instalacije doveli do krajnjeg korisnika. Tek nedavno pristali da izmire obaveze i da potpisu ugovor u vezi toga sa EP BiH. BH Telecom ako nista konstantno ulaze u razvoj infrastrukture pa tako je prije nekoliko godina svoje instalacije u mom komsiluku stavio pod zemlju gdje im je i mjesto dok Telemach jos uvijek mi visi iznad glave. Tu treba drzava generalno da zabrani kablove na stubovima u urbanim sredinama. Takodjer kod komsije jednom nakon sto su opet "uspostavili" internet u domacinstvo jer su imali problema 2-3 dana kazu da su im instalacije takodjer stare, duge i poprilicno iskoristene. Nisu ni ponudili da to urade u svom trosku iako domacinstvo vec deceniju placa racune (prije je to bio HS-HKB) te su sigurno platili preko 5000 KM te vec nekoliko puta imaju problem sa konekcijom, ono gdje je zelja da zadrzis kupca i da povecas njegovo zadovoljstvo za nesto sto ce te kostati relativno malo? Jesu mozda ocekivali da korisnik njihove uslove pita koliko bi ih kostala zamjena? Ne kazem da bi se BH Telekom bolje postavio u toj situaciji, no Telemach meni svojom politikom veoma lici na neku drzavnu firmu jer se ponasaju bahato i smatraju da su Bogom dani. BH Telekom je jos prije nekoliko godina bio spreman za pustanja 4G mreze no nazalost M:tel i Eronet jos nisu adaptirani upotpunosti + problemi sa digitalizacijom jer digitalizacijom je trebao da bude oslobodjen odredjeni talasni spektar koji bi bio omogucio bolje funkcionisanje 4G mreze.

Neko spomenu evropske cijene, pa cisto usporedbe radi (nije da nesto zelim dokazati ovim). Antwerpen, Belgija: 28€ za brzine 50/5 i promet 150GB (nakon toga ti slijedi throttling), 41€ za brzine 100/10 i promet 200 GB te 53€ za brzine 200/20 i flatrate.

P.S. apsurdno je usporedjivati kablovske i xDSL brzine, rijec je o dvije sasvim razlicite infrastrukture koje na drugacije nacine distribuiraju podatke.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la madridist » 16 dec 2017, 09:12

Sa stotinama miliona maraka mozda cak i sa par milijardi maraka koje je BH telecom izvukao od gradjana Bosne i Hercegovine u zadnjih 20 godina sa suludim cijenama usluga a koristeci fakat da su monopolisti mogli su osnovati 10 sportskih kanala i otkupiti prava na svaki moguci sportski event za teritorij BiH.
Ali nee,sve je valjalo potrosit na krpanje yebenog budzeta i financiranja parazita na njemu.
Tako da iako se slazem i sa Romariom dodacu ko **** i njih,jedva cekam da ih poklopi neka kompanija koja nece dopustit ovako suludo upravljanje telecomom koji je svoj monopol na trzistu iskoristio na pogresan nacin..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Romariooo » 16 dec 2017, 11:18

Tako je to kad politika radi svoje i kad politicari uzimaju pinku od ovih sto gaze principe i zakone slobodnog trzista i to im se i dalje dozvoljava

A da ne govorimo o tome zasto drzava opstruise svoju firmu bh telecom da bi sto veci profit ostvarili ovi telemachi i p materine, mogo je normalno telecom razviti jos jacu mrezu i da se imaju sportklubovi bez problema da neko nije uzeo pinku za cinjenje protivzakonitih usluga njihovoj konkurenciji, nemojte biti djeca,

Neka konkurencije, i ja sam za to, al svima ravnopravno, a ne svjesno urusavati jedne da bi drugi imaki korist, i to oni koji izvlace pare iz zemlje, ljudi se kace za drzavne stubove i ne placaju i jos udaraju monopol na odredjene kanale, teski kriminal i prema drzavi i gradjanima kojima se uskracuje pravo gledanja kanala, i sad neko kaze sto se ne prebacimo na te medijske agresore i svi im kolektivno ne punimo dzepove,

Samo ultimatum i prijetnja kupljenjem kablova i noga, tako se mogu regulisati stvari, a ako pristajemo na te njihove igre i radi sportkluba ih jos dodatno isfinansiramo, mi smo kompletni idioti i treba nas hebati na svakom koraku
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la leorey » 16 dec 2017, 15:27

Pa ja, kazu zivimo u kapitalizmu, konkurencija je znaci dobrodosla :lol:

Sto se mene licno tice, meni je realno sramota da sljedece EURO pa i SP 2022 , a ni kvalifikacije nece prenositi nasa DRZAVNA televizija, to je nepojmljivo. A sve u svrhu kako bi uhljebi zadrzali 1000KM sa budzeta. A realno je da ih duplo viska.

I kad uhljebi nece da omoguce gledanje tako velikih eventa gradjanima BIH, onda je logicno da je dobrodosao SK i da ce se tu uzivati u HD kanalima, jer je svakako slika 134254324242 puta bolja, a Boga mi i komentatori strucniji i pristojniji.

Ja sam protiv svakog monopola, svi imaju isto pravo, ali je ocigledno da je Telemach platio PAPRENU cijenu za Arene ( jer hoce i moze), dok s druge strane Telecom isto tako ne zeli platiti tu paprenu cijenu za Sport Klub. Jer vjerujte mi, da su je platili, davno bi bili u ponudi.
27.10.2020

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Kompromis » 17 dec 2017, 00:20

Sad da ugase Telecom ne bih se pocesao... kad znam kakva 99% nekulturna marva radi tamo... jedan od razloga zašto sam ih odje.bao... uz cinjenicu da mi Internet od 30 dana barem 10 dana ne fercera kako treba... i naravno činjenica da monopolisti iz BH Uhljebcoma naplacuju da uvedes kablovsku na vise televizija u kuci... a kod telemacha dzabe, samo uzmes bananicu i malo zasuces rukave spajajuci kablove...

Pored toga skoro 10x bolji internet i bez limita, a i kablovska bolja (paket SK vise vrijedi nego 50% kanala u Telecomu)... i nek ih reketari ko stogne... kad su znali uhljebljivati stranacke kadrove nek sada debelo razmisle kako ih placati... market share su vec znacajno smanjili u svakom segmentu, a prihodi samim time su rapidno opali... morat ce povecati cijene za svoje usluge sto ce dovesti do jos znacajnijog odliva konzumenat njihovih usluga...
Samo uvesti konkurenciju ovim nasim drzavnim uhljebima i da vidis koliko su neuspjesni... zbog stranackog uhljebljivanja dakako i zbog finansiranja kojekakvih dogadjaja od kojih polovicu ne prati ni uza familija organizatora... koliko god ne volim da me stranci zezaju i kradu, mnogo vise mrzim kad mi to "moji" rade...
...
Da hoće SK otkupiti sve sto valja u sportu... barem znam sta bi gledao i kakav bi profesionalizam vladao... ovako javasluk nevidjeni...

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la KingJamesMVP » 21 dec 2017, 01:04

FIFA prepolovila suspenziju Guerreru. Nastupit će na SP-u
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Kaunas » 27 dec 2017, 20:04

Moje neko misljenje je da ce upravo Peru biti najvece iznenadjenje mundijala. :kafa:
Island bi opet mogao kostati Hrvate, itekako nezgodna reprezentacija. Moraju tu Hrvati odigrati maksimalno ozbiljno.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Besic » 29 dec 2017, 01:49

Island moze koštati samo Argentinu u toj grupi.

Argentina će se boriti za drugo mjesto s njima i Nigerijom
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la KingJamesMVP » 18 jan 2018, 14:30

slika
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Odgovori

Natrag na “Aktuelnosti”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.