Stara škola

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Devil » 30 jul 2011, 01:31

VanBasten je napisao/la:Preteče me, italijanske zaboravljene asove devedesetih sam mislio drugi put. Albertini bi bio prvi na listi. Dugo godina moj najdraži talijanski igrač. Bilo je boljih u taj vakat, al mi ej on nešto bio posebno drag.
Jedan od meni neomiljenih igraca,zadnjeg sam ga dobio u albumu za SP 1998. :lol:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Monolog » 30 jul 2011, 01:37

slika
Winston Bogarde - igrač Ajaxa, Milana, Barcelone i Chelsea. Čovjek je k'o od stijene odvaljen. Stoper, a igr'o je i lijevog beka.

slika
Viktor Onopko - Ja sam ga zapamtio po igrama u Oviedu. Igr'o je sto godina tamo. :mrgreen: Starkelja je bio neizostavni član odbrane ovog tima.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la VanBasten » 30 jul 2011, 01:39

Devil je napisao/la:
VanBasten je napisao/la:Preteče me, italijanske zaboravljene asove devedesetih sam mislio drugi put. Albertini bi bio prvi na listi. Dugo godina moj najdraži talijanski igrač. Bilo je boljih u taj vakat, al mi ej on nešto bio posebno drag.
Jedan od meni neomiljenih igraca,zadnjeg sam ga dobio u albumu za SP 1998. :lol:
:lol:

Ja onog Pesota nisam mogao smisliti, ustvari kad bolje promislim, cjelu tu generaciju JUventusa pod Lippijem nisam mogao očima. :mrgreen:

Sad kad me ovi domicilni juventudi napa'nu :lol:


--
Onopko, haha, sjećam ga se. Oviedo i Extramadura vodili bitku za opstanak u taj vakat.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Devil » 30 jul 2011, 01:40

Bogarde preteca danasnjeg Elokobia. :lol:
A Onopko setio sam se ja njega i jos nekoliko "istocnjaka" pre par dana ima negde post. :)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la VanBasten » 30 jul 2011, 01:42

Jesi se sjetio ovog plavušana :mrgreen:

slika
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Devil » 30 jul 2011, 01:45

VanBasten je napisao/la:Jesi se sjetio ovog plavušana :mrgreen:

slika
Naravno Karpin,Mostovoi,Onopko,Bescasni(jbm mu kevu ne znam ga tacno napisati,onde sam konsultovao google),pa onda Rebrov,Luzhny...
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la VanBasten » 30 jul 2011, 01:47

Devil je napisao/la:
VanBasten je napisao/la:Jesi se sjetio ovog plavušana :mrgreen:

slika
Naravno Karpin,Mostovoi,Onopko,Bescasni(jbm mu kevu ne znam ga tacno napisati,onde sam konsultovao google),pa onda Rebrov,Luzhny...
Celta mi je u taj vakat bila omiljeni španski tim. Igrali su fakat lijep fudbal.
Karpin je onda završio u Valenciji, čini mi se, dobro je krenuo napočetku. A onda se izgubio.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Devil » 30 jul 2011, 01:49

Meni bas nisu dragi tada bili,ni kao klub ni kao grad. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la VanBasten » 30 jul 2011, 02:06

Devil je napisao/la:Meni bas nisu dragi tada bili,ni kao klub ni kao grad. :mrgreen:
heheh, složićemo se valjda oko nečega u međuvremenu.

A Galiciju, tako ni Vigo, nisam imao prilike posjetiti. A volio bi. Galicija je prva srednjovjekovna kraljevina u Evropi, uspostavljena još prij epada Rimskog casrtva. Ima se tamo šta viđet.

helem, bek tu topik..

slika

Juan Esnaider, nekadašnji napadač Reala, Zaragoze, Atletica,Espanyola, kasnije JUventusa... Najveći trag ostavio u Zaragozi. Vjećno će mi ostati u pamćenju nnjegov promašen penal protiv Ajaxa u dresu Atl. Madrida u četvrfinalu KUpa šampiona tada (1997), mislim. Znam da smo se ja i amidža kladili da li će ga Antić klupirati sljedeću utakmicu. I da, dobio sam opkladu, sljedeću tekmu je presjedio na klupi. :mrgreen:
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Zabac
Postovi: 635
Pridružen/a: 29 jun 2011, 18:39
Lokacija: Guadalahara
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Zabac » 30 jul 2011, 05:19

Colo Colo je napisao/la:Neki postavljaju već postavljene igrače.
slika
slika
Francescoli
slika
Gledam Franchescolija koda mu je mladji brat Diego Milito a ne onaj šošon Gabi iz Barcelone :D
Stranger in the night. SIDA in the morning!

Avatar
Zabac
Postovi: 635
Pridružen/a: 29 jun 2011, 18:39
Lokacija: Guadalahara
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Zabac » 30 jul 2011, 05:30

Nwankwo Kanu
slika

Deco
slika

Roberto Baggio
slika

Jens Jeremis
slika

Peđa Mijatović
slika

Meni najbolji play ikad :

Dejoo Savicevic

slika
Stranger in the night. SIDA in the morning!

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la VanBasten » 30 jul 2011, 12:27

eh, da ispunim obećanja glede talijanske lige devedesetih. Dosta njih je već spomenuto na pređašnjim stranicama, evo par imena koja nisu. Ili sam ih previdio.

slika

Alain Boghossian, odlični Francuz koji je u Italiju, ili preciznije u Napoli stigao sredinom devedesetih (1994 ili 95', ne sjećam se).Prve godien u Napoliu nisu bile previše "plodne" za Alaina, do sezobe 96/97 koju je odigrao fenomenalno i zaradio poziv za reprezentaciju Francuske. Igraop je još i za Sampdoriu i Parmu, s dosta uspjeha. Nije bio gol igrač, stoga su i njegove brojke postignutih golova u skoro deset godina u Calciu skromne. Ipak mnogi napadači su se proslavili zahvaljujući njegovim asistencijama.

slika

Stefano Fiore, jedan do onih majstora kojem jednostavno okolnosti nisu bile često naklonjene. Promjenio veliki broj ekipa, u Seriji A debitavoau u dresu Parme, međutim nije se puno naigrao. Odlazi u Padovu, pa u Chievo u čijem dresu pokazuje sve svoje kvalitete. Konačno je dobio odriješene ruke na terenu, i briljirao je. Parma uviđa svoju grešku te ga vraća ponovo, međutim u konkurenciji s Dinom Baggiom nije imao šanse. Veći dio sezone proveo na klupi, po meni neopravdano. Odlazi u Udinese gdje ponovo dobija slobodu i igri i u dvije sezone u dresu tima iz Udina ponavlja svoju igru iz Chieva. Bio je jednom riječju, sjajan. Na kraju druge godien ugovora prelazi u LAzio i opet kao i svaki put dosad, okolnosti se mjenjaju. Zacherroni ga premješta na lijevu stranu gdje se ne snalazi baš najbolje. Ta sezona ga je koštala i spiska putnika na svjetsko prvenstvo 2002. Sljedeće godine, dolaskom MAncinija, Fiore ponovo ustaje iz pepela. I dobiva poziv za EURO 2004, međutim ostaje prikovan za klupu. Opet, po meni, nezasluženo.

slika

Thomas Helveg, sjajni danski defanzivac, član one sjajne generacije Udenesea na čelu s Njemcem Bierhofom koja je po prvi put u historiji Udeneseu donijel anastup u Euro takmičenju, kupu Eufa. Sljedeće godine, Udinese osvaja treće mjesto u Seriji A. 4 godine (1994-1998), bio je gospodar lijeve strane terena kluba iz Udina. Odigrao je blizu 150 utakmica u dresu Udinesea. Svoju petu sezonu u Seriji A počinje u dresu Milana, u čijem dresu osvaja i titulu. I u Milanu je skupio blizu stotinu nastupa.

slika

Daniel Fonseca, odlični urugvajski napadač. Karijeru u Italiji počinje u Cagliariju, nakon dvije godine provedene u crveno-plavom dresu prelazi u Napoli u čijem dresu u sjajne dvije sezone postiže preko 30 golova. Prelazi u Romu, međutim u tri godine provedene u Romi više je bio povrijeđen nego što je igrao, ipak upisuje dvadesetak golova i u dresu Rome. 1997, čini mi se prelazi u Juventus gdje postaje tzv džoker s klupe. Ipak konkurencija u tadašnjem Juventusu je bila prejaka. neverdles, i kao džoker postiž eneke bitne golove za Staru damu.


Nemam više vakta, im atu još tona igrača za spomenuti. Možda neki drugi put.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Juventinø
Postovi: 16
Pridružen/a: 29 jul 2011, 08:21
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Juventinø » 30 jul 2011, 13:09

Fabrizio Ravanelli
slika

Gianluca Vialli
slika

Didier Deschamps
slika

Lilian Thuram
slika
Juve, storia di un grande amore!

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Claus » 30 jul 2011, 15:37

Sjećam se Onopka, Titova i tadašnje istočno-ruske generacije. :lol: Bili su interesantni igrači, što po partijama što po styleu. :D

Avatar
ThE_mAnIaCs_1987
Postovi: 3844
Pridružen/a: 31 jan 2010, 11:01
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la ThE_mAnIaCs_1987 » 30 jul 2011, 15:41

slika
stefan klos
slika

ovaj je ja mislim jos aktivan, zalayeta, sjecam ga se po golu barceloni u LP, ne znam tacno koja faza, ali znam da su bili produzetci :mrgreen:
Za zivot cijeli!

Avatar
ThE_mAnIaCs_1987
Postovi: 3844
Pridružen/a: 31 jan 2010, 11:01
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la ThE_mAnIaCs_1987 » 02 avg 2011, 14:09

slika
Za zivot cijeli!

Avatar
RagazziDelSud
Postovi: 285
Pridružen/a: 20 jul 2010, 14:29
Lokacija: Yugo
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la RagazziDelSud » 02 avg 2011, 14:14

slika za sve rosonere :D
Posuđujte novac od pesimista – oni ne očekuju da im ga vratite.

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la sarajlija89 » 02 avg 2011, 14:33

slika

Maurizio Ganz

slika

Najveci je.bac :mrgreen:

slika

slika

Dely Valdes 8-)

slika

Tristan..itd..
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Monolog » 02 avg 2011, 14:48

Mehdi Mahdavikia :mrgreen:
slika

Jörg Albertz
slika


Victor Ikpeba
slika

Jose Emilio Amavisca
slika


Dario Hubner
slika
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Zabac
Postovi: 635
Pridružen/a: 29 jun 2011, 18:39
Lokacija: Guadalahara
Kontakt:

Re: Stara škola

Post Postao/la Zabac » 02 avg 2011, 16:08

sarajlija89 je napisao/la:slika

Maurizio Ganz

slika

Najveci je.bac :mrgreen:

slika

slika

Dely Valdes 8-)

slika

Tristan..itd..
kako paklen igrac je bio taj Diego Tristan :shock:
bio jedan od kljuceva one velike generacije Depora
Stranger in the night. SIDA in the morning!

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.