Najbolji mladi fudbaler svijeta

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Najbolji mladi igrač je...?

Anketa je završila: 01 feb 2012, 19:44.

1. Thiago Alcantara
20
13%
2. Eden Hazard
25
16%
3. Mario Balotelli
14
9%
4. Phil Jones
12
8%
5. Mario Gotze
30
20%
6. Neymar
20
13%
7. Iker Munian
3
2%
8. Jack Wilshere
22
14%
9. Yann M'Villa
1
1%
10. Christian Eriksen
6
4%
 
Ukupno glasova: 153

Avatar
L_blancos
Postovi: 3429
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la L_blancos » 19 jun 2013, 15:39

Moze se samo raspravljati ko je veci talent, niko nije imao previse vremena da se dokaze.
To je isto da se raspravlja jel' bolji Bayern, Real, Manchester il Barca. Svi imaju svoje momentume i svaki tim je odredjenom pojedincu bolji, svako ima drugaciji ukus.

Nazivati nekog nemozgom zbog toga sto nema isto misljenje kao ja, to je vec slucaj za Osmana Sinanovica.

Avatar
Blaszczykowski
Postovi: 1535
Pridružen/a: 16 maj 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Blaszczykowski » 19 jun 2013, 15:48

L_blancos je napisao/la:Moze se samo raspravljati ko je veci talent, niko nije imao previse vremena da se dokaze.
To je isto da se raspravlja jel' bolji Bayern, Real, Manchester il Barca. Svi imaju svoje momentume i svaki tim je odredjenom pojedincu bolji, svako ima drugaciji ukus.
Nije istina. Neki su se itekako dokazali. Goetze je vodio Dortmund do titule u BL i finala CL, Alaba je već 2 sezone starter u Bayernu, Courtois je već sada u top 3-4 golmana na svijetu, Oscar i Varane su starteri u ponajboljim svjetskim klubovima...
L_blancos je napisao/la:Nazivati nekog nemozgom zbog toga sto nema isto misljenje kao ja, to je vec slucaj za Osmana Sinanovica.
Nisam napisao "nemozak" nego "nanomozak", a to ti je u međunarodnom (SI) sustavu mjernih jedinica između mikromozga i pikomozga. Nanomozgu. ;)
Hans J. Watzke - HEROJ, A NE ZLOČINAC!

BVB, Liverpool, Atletico, Basel - pozitivna strana nogometa

Buyern, PSG, Shity, Chelsky, Jube, Real M - ružna strana nogometa

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la M4kaveli » 19 jun 2013, 16:08

@KVISLE neko se nije ni mogao dokazati pored konkurencije, ustvari Thiago se vec prije 3 godine dokazao, ali nije standardan kao sto ne bi bio nijedan mladi igrac pored Barcinih veznjaka.
Ja sam na pocetku napisao da je Gotze najvise pokazao i da je ogroman talenat, ali najveci nije.
Kratko i jasno.
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
L_blancos
Postovi: 3429
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la L_blancos » 19 jun 2013, 16:09

Opet si ti po SI sistemu za posjete Osmanu.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la adnan24 » 19 jun 2013, 16:29

M4kaveli je napisao/la:@KVISLE neko se nije ni mogao dokazati pored konkurencije, ustvari Thiago se vec prije 3 godine dokazao, ali nije standardan kao sto ne bi bio nijedan mladi igrac pored Barcinih veznjaka.
Kol'ko si ti tvrdoglav :o
Njegov problem sto nije standardan..nek' ide negdje gdje ce igrati pa cemo da vidimo,mozda i bude najbolji.O kolicini talenta mozes pricati 3 dana ali tesko da ces zakljuciti koliko talentiran je Thiago ili neko drugi.
Sve sto mi mozemo je da gledamo utakmice u kojima ovi navedeni momci igraju...u tom slucaju Thiago ne moze u istu recenicu sa Gotze-om.

Avatar
Blaszczykowski
Postovi: 1535
Pridružen/a: 16 maj 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Blaszczykowski » 19 jun 2013, 20:02

M4kaveli je napisao/la:@KVISLE neko se nije ni mogao dokazati pored konkurencije, ustvari Thiago se vec prije 3 godine dokazao, ali nije standardan kao sto ne bi bio nijedan mladi igrac pored Barcinih veznjaka.
slika Nije se mogao dokazati. slika Jaka mu konkurencija. slika Objasnili su sve Xaviesta i Adnan. Tko razumi, razumi. Tko ne razumi, pisati će kako je Goetze imao prosječnu, ili čak lošu (da, ima i takvih slika) sezonu, a čovjek je uz Reusa i Lewu bio najbolji igrač Dortmunda. slika A ta šizologika ŠBBKBB je za djecu i neznalice, ozbiljni ljudi respektiraju snagu činjenica.
M4kaveli je napisao/la:Ja sam na pocetku napisao da je Gotze najvise pokazao
Najviše pokazao = najbolji mladi igrač svijeta.
M4kaveli je napisao/la:i da je ogroman talenat, ali najveci nije.
Kratko i jasno.
Dakako, za to imaš i masu dokaza koji nisu tvoj subjektivni dojam.
Hans J. Watzke - HEROJ, A NE ZLOČINAC!

BVB, Liverpool, Atletico, Basel - pozitivna strana nogometa

Buyern, PSG, Shity, Chelsky, Jube, Real M - ružna strana nogometa

Avatar
Orao
Postovi: 167
Pridružen/a: 28 maj 2013, 17:09
Lokacija: Kajmanska ostrva
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Orao » 20 jun 2013, 02:05

Neymar i . :mrgreen:

Nema veze sto je napokon dosao u Evropu, ali najmladji je i moze sa jabukom sto njegovi vrsnjaci sa loptom.

Naravno pricamo o individualnoj kvaliteti, jer da jedan Goetze, Oscar ili Reus igraju u Santosu bas bi bilo zanimljivo vidjeti koliko bi bili primjeceni.

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la M4kaveli » 20 jun 2013, 02:14

Najtalentovaniji sigurno, ali tek treba da se dokaze.
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Neutral » 20 jun 2013, 02:36

Kvalitet se odmah primjeti.

Jedan Kroos se svojevremeno igrao sa protivnicima na SP reprezentacija u-17. Proglašen je tada za naboljeg igrača turnira. I evo nakon par godina mogu reći da se odlično razvio.
Vidal također igrao krilo za Chile u mladim repkama. Čovjek se isticao i na toj poziciji protiv tadašnje strašne Argentine sa Aguerom, Di Mariom and co.

Možemo govoriti o već strašnim igračima koji mogu još napredovati, te igračima koji su mladi i imaju veliki potencijal.

Gotze je za mene već dokazan igrač i tu nema nikakve dileme. Momak se nije tek ove sezone pojavio nego je i u prethodne dvije sezone igrao značajno ulogu u Dortmundu. Sa 18 godina postigneš 6 gola i podjeliš 15 asistencija u Bundesligi nije mala stvar. Uz to su te godine bili i prvaci Njemačke.

Neymar je također, barem za mene dokazan igrač. Momak kao i Gotze za mene dokazan igrač s tim da oba imaju još potencijala za napredak. Čovjek trpa sve redom za Brazil, u Santosu se igrao sa protivnicima. Nemoguće da se radi o promašaju kada jedna Barca plati 60 miliona za igrača. Igrači kao što je Neymar mogu igrati u bilo kojoj ekipi na svijetu, tako da mi ide na živce to "nije se dokazao u Evropi". Nije Nery Castillo da nestane tek tako sa pozornice.

El Shaarawy je odličan napadač. Trpati tako lahko u Seriji A nije jednostavno.

De Sciglio. Predstavljam vam najboljeg desnog beka za 2-3 sezone. Momak me fascinirao svojim igrama za Milan. Igra kao da mu je 30 godina. Nevjerovatan igrač, kako bi volio da u Bayern dođe nakon odlaska Lahma za par godina :)

Eriksen je daleko najbolji igrač u Ajaxu, te u Danskoj. Momak po kojem sa mnogo pljuvao no uvidio sam da sam pogriješio. Podsjeća me dosta na Gotze-a.

Isco odličan u Malagi, igrač sa velikim potencijalom.

itd

Redosljede nema neke veze, no trenutno su za mene Gotze i Neymer prvi pa tek onda ostali.

Možemo pričati o potencijalu jer ne znamo nikada da li će se neki igrač povrijediti, da li mu neka ekipa neće odgovarati itd.

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la LBJ MVP » 20 jun 2013, 04:02

Goetze je vodio Dortmund do titule u BL i finala CL
:lol:
Koje sezone je Goetze vodio Dortmund do titule?Ja se sjećam svemirskog Kagawe,pa i Sahina prije njega.
Finale CL?Pored živih Gundogana,Reusa i Lewata.

Ako je 3. igrač po važnosti i u jednoj od zadnje 3 sezone bio za Dortmund ja onda nisam gledao nijednu njihovu tekmu.
Jeste talentovan ali je precijenjen,teško će naći mjesta u Bayernu pored Mullera,Riberya,Robbena i Kroosa koji su bolji fudbaleri od njega.
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Neutral » 20 jun 2013, 04:11

Sezona 2010\2011 nakon što je sezonu prije toga nastupao samo 5 puta u Bundesligi te ostalo je igrao za juniore.

U toj 2010\2011 Mario Gotze je postigao 6 golova te je podijelio 15 asistencija. Imao je tada 18 godina ;)
U toj 2010\2011 sezoni Kagawa je postigao 8 golova te je imao samo jednu asistenciju s tim da se povrijedio u drugom dijelu sezone par mjeseci tako da je još veća zasluga za sjajnu igru BvB u tom periodu djelo Gotze-a.
2010\2011, Nuri Sahin je postigao 6 gola i podijelio je 8 asistencija ;)


Osvojiti ligu i biti jedan od top 3 igrača svoje ekipe sa samo 18 godine i reći da je momak precijenjen je smiješno drug.

I da ne bude da samo hvalim Gotzea (iako potpuno opravdano) što je prešao u Bayern da spomenem i igrača koji može biti kao Gotze, a u pitanju je Julian Draxler.

Draxler, 19 godina, Schalke. Momak ima manje kreativnosti od Gotze, no zato je znatno efikasniji u davanju golova. Može izbaciti bez problema po 2-3 igrača, brz, sjajna tehnika i fudbalska intelegencija.

Imao sam vremena, pauza na nhl-u :mrgreen:

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Monolog » 20 jun 2013, 08:28

LBJ MVP je napisao/la:
Jeste talentovan ali je precijenjen,teško će naći mjesta u Bayernu pored Mullera,Riberya,Robbena i Kroosa koji su bolji fudbaleri od njega.
Kao što je i Cattermole bolji veznjak od Modrića. :lol:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la ASD » 20 jun 2013, 10:21

Gotzea se cesto mijesa sa uspjesima Dormunda. kao da je on najzasluzniji za njihove uspjehe i zbog toga ja mislim da je precijenjen.
Odlican jeste ali je takodje i precijenjen.

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la BigBigBang » 21 jun 2013, 17:23

M4kaveli je napisao/la:@KVISLE neko se nije ni mogao dokazati pored konkurencije, ustvari Thiago se vec prije 3 godine dokazao, ali nije standardan kao sto ne bi bio nijedan mladi igrac pored Barcinih veznjaka.
Ja sam na pocetku napisao da je Gotze najvise pokazao i da je ogroman talenat, ali najveci nije.
Kratko i jasno.
Cime se to Thiago Alcantara dokazao danas a kamoli prije 3. godine? Sta je to napravio osim nekoliko youtube klipova?


A i ta prica o tome da su Neymar i Thiago bolji dribleri je presmijesna i to si zakljucio iz toga sto su Brazilci (jedan naturalizovani). a fino nadji statistiku ko je koliko predriblao igraca i vidjeces da je Goetze i Hazard daleko ispred Thiaga, imaju i u tom segmentu bolji procenat iako je ovaj manje igrao. Neymarovi driblinzi su neozbiljni jer su u Brazilskoj ligi mada i tako tu je negdje sa Geceom i Hazardom a kakav ce biti u Evropi ne znam, ali npr. u duelu sa Bosnom nije imao skoro nijedan dribling a Bosna nije Evropski vrh.


Dakle i taj jedan jadni segment nije na strani Alcantare koji definitivno ne spada medju najbolje mlade igrace svijeta. Bas bi volio da dodje u United gdje bi dobio sansu pa da vidimo koj e upravu. Vrlo brzo bi on grijao klupu Kagawi i flopu Cleverleyu.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Neutral » 21 jun 2013, 17:45

Krenimo redom :mrgreen:

- Kapiten mlade Španjolske reprezentacije za koju je nastupio 21 put, te je postigao 6 golova. Mlada reprezentacija koja je najbolja na svijetu.
- Ima već 3 nastupa za trenutno najbolju reprezentaciju na svijet, Španiju.
-Sa 18 godina uspio izboriti 12 utakmica u velikanu kao što je Barcelona, te je postgao 2 gola.
- Prošle godine kod velikana Barcelone je imao 27 nastupa, 2 gola i 4 asistencije.
- Ove godine 27 nastupa, 2 gola i 5 asistencija.

Imao bi više nastupa u ovoj sezoni da se nije u jesenjem dijelu povrijedio. Povreda koljena i odsustvo od 2 mjeseca. Tek poslije 2 mjeseca je počeo sa treninzima.

Za mene je dovoljno da je izborio A tim Barcelone, dalje mi ništa i nije trebalo. Tehnički potkovan, kreativan, igra kao da mu je 30. Novi Xavi ;)

22 godine ima, napunio ih je u 4 mjesecu, tako da ne može govoriti o bap tako mladom igraču (18-21, tako na te mlade ja gledam)

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la BigBigBang » 22 jun 2013, 01:22

Neutral je napisao/la:Krenimo redom :mrgreen:

- Kapiten mlade Španjolske reprezentacije za koju je nastupio 21 put, te je postigao 6 golova. Mlada reprezentacija koja je najbolja na svijetu.
- Ima već 3 nastupa za trenutno najbolju reprezentaciju na svijet, Španiju.
-Sa 18 godina uspio izboriti 12 utakmica u velikanu kao što je Barcelona, te je postgao 2 gola.
- Prošle godine kod velikana Barcelone je imao 27 nastupa, 2 gola i 4 asistencije.
- Ove godine 27 nastupa, 2 gola i 5 asistencija.

Imao bi više nastupa u ovoj sezoni da se nije u jesenjem dijelu povrijedio. Povreda koljena i odsustvo od 2 mjeseca. Tek poslije 2 mjeseca je počeo sa treninzima.

Za mene je dovoljno da je izborio A tim Barcelone, dalje mi ništa i nije trebalo. Tehnički potkovan, kreativan, igra kao da mu je 30. Novi Xavi ;)

22 godine ima, napunio ih je u 4 mjesecu, tako da ne može govoriti o bap tako mladom igraču (18-21, tako na te mlade ja gledam)
Znaci to je to u cemu se dokazao? Sad fino se zakopaj i uzmi statistiku i postignuca Bojana Krkica i vidjeces da je to on sve napravio i puno ranije od Alcantare pa vidi sta ispade od njega.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la M4kaveli » 22 jun 2013, 01:23

:lol:
Kakve gluposti frajer lupa. :o
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Paradajz » 22 jun 2013, 01:50

Thiago nikad ne moze postati novi Xavi, ne zato sto je netalentovaniji, vec je koliko god to ljudima zvucalo cudno, prebrz igrac za tu rolu koju Xavi popunjuje. Nema on tu stabilnost, umerenost i smirujuc stav i hladnokrvnost kao Xavi, sposobnosti kojima Xavi usporava tempo kad treba i koliko treba bez problema.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Neutral » 22 jun 2013, 01:50

Novi Iniesta ?

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la xaviesta » 22 jun 2013, 01:57

Nije ni Xavi imao smirenost i stabilnost sa dvadesetdvije.
Mada slažem se da nije novi Xavi, nije ni novi Iniesta, on je yebeni Thiago Alcantara. Bez obzira je l' izgrađen igrač ili samo talenat, sigurno je da je jedinstven.
Don't hate what you don't understand.

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.