Najbolji mladi fudbaler svijeta

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Najbolji mladi igrač je...?

Anketa je završila: 01 feb 2012, 19:44.

1. Thiago Alcantara
20
13%
2. Eden Hazard
25
16%
3. Mario Balotelli
14
9%
4. Phil Jones
12
8%
5. Mario Gotze
30
20%
6. Neymar
20
13%
7. Iker Munian
3
2%
8. Jack Wilshere
22
14%
9. Yann M'Villa
1
1%
10. Christian Eriksen
6
4%
 
Ukupno glasova: 153

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Dylan Dog » 23 dec 2011, 19:41

Dakle,sta mislite,od najvecih mladih zvijezda danasnjice,ko je trenutno najbolji,za koga smatrate da ce u narednim godinama biti najbolji,ko bi mogao doseci nivo Messia,Ronalda,Zidanea,Vidica..a za koga pak mislite da je precjenjen i da sumnjate da ce iskoristiti puni potencijal.

U obzir dolaze igraci rodjeni 01.01.1990-te i mladji.

Kandidati:

1.Thiago Alcanatra
Rođen 11.04.1991
-Barcelona
-Centralni vezni
[youtube][/youtube]

2.Eden Hazard
Rođen 07.01.1991
-Lille
-Krilni napadac
[youtube][/youtube]

3.Mario Balotelli
Rođen 12.08.1990
-Manchester City
-Napadac
[youtube][/youtube]

4.Phil Jones
Rođen 21.02.1992
-Manchester United
-Stoper
[youtube][/youtube]

5.Mario Gotze
Rođen 03.06.1992
-Borussia Dortmund
-Ofanzivni vezni
[youtube][/youtube]

6.Neymar
Rođen 05.02.1992
-Santos
-Napadac
[youtube][/youtube]

7.Iker Muniain

Rođen 19.11.1992
-Athletic Bilbao
-Krilni napadac
[youtube][/youtube]

8.Jack Wilshere
Rođen 01.01.1992
-Arsenal
-Centralni vezni
[youtube][/youtube]

9.Yann M'Vila
Rođen 29.06.1990
-Rennes
-Zadnji vezni
[youtube][/youtube]

10.Christian Eriksen
Rođen 14.02.1992
-Ajax
-Ofanzivni vezni
[youtube][/youtube]
Zadnja izmjena: Dylan Dog, dana/u 23 apr 2012, 00:00, ukupno mijenjano 2 puta.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Monolog » 23 dec 2011, 19:58

Nema Mr. Miyagija. :shock:
slika

Najviše sam gledao Jonesa, Balotellija, Gotzea, Hazarda i Wilsherea. Dakako, Alcantara, Munian, Neymar, Eriksen i M'Villa mi nisu nepoznati, al' ipak sam prvih 5 igrača gledao mnogo više i stvorio kakav-takav sud na osnovu toga. Evo kako bih ja to poredao:
1. Wilshere
2. Gotze
3. Jones
4. Hazard
5. Balotelli

Dakle, Wilshere najduže igra na najvišem nivou. Ok, u posljednje vrijeme ga nema na terenima zbog ozljede, al' to ne umanjuje njegove igračke kvalitete. Uostalom, protiv najdominantnijeg i najboljeg veznog reda (Barceloninog), pokazao je koliko zna i umije. Igra Arsenala sa i bez njega nije ista, to se mora priznati. Rođeni vođa, veliki talenat i sve su prilike da ćemo od njega vidjeti još više negoli je to bio slučaj do ovog trenutka.

Gotze je prva violina Dortmunda. Od gorenavedenih igrača, on mi je najdraži. No, moradoh ga staviti tek na drugo mjesto ove moje liste. Dakako, vjerujem da ćemo njega gledati u konkurentnijem klubu od Dortmunda, a klubovi s kojima se povezuje Gotze pokazuje koliko je on u biti dobar. Barcelona, Arsenal, Manchester. :shock: Dosta, zar ne?

Jonesa stavih ispred Hazarda jer je i u Blackburnu bio odličan, a u Manchesteru odmah pokazao koliko zna i umije. Stoper, desni bek, zadnji vezni pa i centralni vezni. :o Dovoljno, jelde? Sigurno su izvukli premiju njegovim dovođenjem, a pod komandnom palicom SAF-a može samo biti bolji i bolji. Uostalom, ima i odlične učitelje (Rio + Vidić). :mrgreen:

Hazard je uz Cabayea, Gervinha i Sowa vukao Lille. Ostavši bez dvojca (Cabaye + Gervinho) malo to teže ide (rezultatski), al' i dalje je prevaga na terenu. Odlična tehnika, sjajan pregled igre, udarac. Vjerovatno ćemo ga gledati u nekom mnogo većem klubu od Lillea.

Balotelli je talentovan, al' je budala. :mrgreen: Dokle god se van terena bude ponašao ovako poput cirkusanta, dotle ću ga gledati nefudbalskim očima. :mrgreen: Da je veći radnik, vjerovatno ne bi ni otišao iz Intera.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Saurman
Postovi: 29492
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Saurman » 23 dec 2011, 20:14

Veliki je broj kvalitetnih mladih nada a među njima bi ipak izdvojio jedno ime Mario Gotze , ima odličan pregled igre veoma dobru tehniku i fenomenlan instinkt.Nezamjenjiv je u igri Dortmunda a svojim igrama je zadužio i Joachima Loewa da ga pozove u Elf.Od njega očekujem velike stvari u budućnosti.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Oxygen
Postovi: 3872
Pridružen/a: 01 avg 2011, 16:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Oxygen » 23 dec 2011, 20:40

Pa i Balotelli igra dugo na visokom nivou,ne znam kako Wilshere igra duže,no nebitno.
Ne volim Maria,ali ako on posloži neke stvari u glavi nema mu ravnog.
Sjajna tehnika,fizički impresivan,kompletan napadač,dakle samo taj psihološki momenat,sazrijevanje i to je to.

Od ostalih,Wilshere je odličan i uspjet će,Goetze takođe,za M'Vilu sam sada šokiran da je rođen 1990-te,nisam to znao,momak djeluje starije izgledom, ali i igrački mnogo zreo za svoje godine.
Hazard je tehnički uz Neymara najjači među nabrojanim i njemu je potreban iskorak u vidu prelaska u veći tim da bi se oformio u potpunosti.
Edit: glas ide ipak Neymaru jer je unikatan,nebrušeni dijamant i od njega se može ipak najviše očekivati u pogledu približavanja igračima poput Messia ili CR-a.
Zadnja izmjena: Oxygen, dana/u 23 dec 2011, 20:45, ukupno mijenjano 1 put.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░ ★3★0★
AMICI DI NESSUNO!
Sebastian G10vinco
INVINCIBLES 2011/12
Grazie a Dio non sono un Prescritto!

Avatar
harebianconero
Postovi: 5093
Pridružen/a: 04 sep 2011, 11:38
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la harebianconero » 23 dec 2011, 20:41

Svoj glas sam dao Neymaru ..
Mirko Vučinić #9 & Leonardo Bonucci #19

30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
nafrI82
Postovi: 414
Pridružen/a: 27 mar 2009, 23:22
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la nafrI82 » 23 dec 2011, 20:53

T Alcantara naravno, jer igra u Barci, i ono sto je dosad pokazao igrajuci za A tim je fantasticno, asistira, daje golove, igra kratkog pasa, naravno sve odlike jednog igraca Barce, ako nastavi raditi i boriti se,vidim ga kao veliku buducu zvijezdu, mozda ne kao Messi ili Ronaldo ali dakako ima potencijal da bude makar priblizno ;)

Avatar
Limuntos
Postovi: 1346
Pridružen/a: 29 jun 2011, 10:27
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Limuntos » 23 dec 2011, 20:56

GOTZE !! buduca velika zvijezda (ustvari, vec je)....
Bez puške više ni na fejs ne smiješ ući koliko ima Mawih loodih swatkih tigricha…

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 23 dec 2011, 21:04

definitivno Jones, koja je to klasa, jedan od najboljih igraca trenutno u Europi ako se gleda samo forma, jer od pocetka sezone nije odigro losu utakmicu...odlican igrac...

a glavnom da je smece od Neymara tu, pa taj da igra u Europi bio bi samo jedan u nizu kao talenata, al mediji su cudo...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la sarajlija89 » 23 dec 2011, 21:14

Sve su to mahom sjajni fudbaleri, ali ja sam se odlučio Wilsherea.

Što?

Pa zato što od svih navedenih, djeluje kao pravi lider i već zreo da bude vođa i ključni igrač. Arsenal je veliki klub, mnogo veći od svih navedenih, ne računajući Barcelonu i Manchester, gdje ipak Thiago i Jones još uvijek nisu ključni igrači.

Wilshere je za kratko vrijeme to postao u Arsenalu, ali nažalost mnogobrojne povrede su ga usporile.

Ima sve, jednostavno sjajan fudbaler, a već se nameće kao vođa i ključni igrač, što će i pokazati...

Neymar se mora dokazati u Evropi, Goetze u nekom većem klubu, Hazard isto tako...Muniain i Thiago su najtalentovaniji u Španiji, Balotelli je budala...

Od svih njih, tipujem na Thiaga da će ubrzo imati značajnu ulogu u Barceloni. Neymar je majstor, ali mora se dokazat u Evropi i prilagoditi se taktici. Brazil je nešto drugo, tamo se za raju igra...
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 23 dec 2011, 21:39

misljenja sam da ce od svih navedenih igraca samo Thiago, Jones i Wilsher iskazati svoj talent u potpunosti i da ce ostati zapamceni barem kao najbolji igraci na svojim pozicijama...ovdje ne mislim da ostali igraci nisu dobri ili nesto slicno, vjerovatno ce svaki od ovih igraca igrati u top klubu, al ovi ce se pamtiti...
ovo je neka moja subjektivno objektivna pretpostavka...
ova tri igraca su bas po mom ukusu uz naravno jednog jedinog Maria, al njega ce gluposti i zaebavanje (izmedju ostalog, zbog cega ga i volim) kostati ovoga, a ima mogucnost da bude najbolji...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

Puma
Moderator
Postovi: 14275
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Puma » 23 dec 2011, 22:13

Od gore nabrojanih najbolji je Christian Eriksen

Kad si sa 19 godina, vodja Ajaxa, onda je sve jasno

Poslije njega Goetze i Neymar, i sa ovom trojicom ne mozete fuliti
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Dylan Dog » 23 dec 2011, 23:39

Da i ja iznesem svoje misljenje.
Dakle,glasao sam za Hazarda.
Jednostavno,impresioniran sam njegovom brzinom,tehnikom,realizacijom,a ima onaj "vic" u igri koji me kupio.Ovako je isto mogao i izgledati opis Gotzea ili Muniaina recimo,ali meni je Hazard jednostavno klasa iznad svih.
Takodjer,moram reci da dugo nisam vidio igraca koji ima zadnji pas kao Eriksen.Nenadjebivo.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Reuf
Postovi: 641
Pridružen/a: 28 okt 2011, 15:09
Lokacija: Sicilia ; Siracusa
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Reuf » 23 dec 2011, 23:45

Daleko najveci od svih talenata je Neymar.

Ko ce postati veliki igrac ne mozemo znati ali mozemo samo nagadjati.
Ja recimo tipujem na Alcantaru,Jacka,Shaqirija i naravno Neymara.

Od svih navedenih naravno najvise je pokazao Super Mario.
Zaista ogroman talenat medjutim njegova glava je njegov jedini problem.

Jack je fantastican mladi fudbaler.Pokazao je u vise navrata koliko je zreo i odgovoran za svoje godine sto je za poziciju na kojoj igra rijetkost.U isti kos sa njim bi stavio Alcantaru koji je genijalan igrac.Tehnicki jedan od boljih igraca koje sam vidio.Odlicna vizija,pregled igre,pass i borbenost.Jos uvjek naravno psiholoski i na toj taktickoj razini nije na nivou najvechi majstora(Xavija,Inieste,Cesca) medjutim iz dana u dan im je sve blizi i naravno ako gdje moze nauciti i od koga vidjeti to je upravo Barcelone.
Sto se tice te CM pozicije definitivno ova dva igraca su daleko najtalentovanija.
Jako mi je zao sto je Jack vec duzi vremenski period povrijedzen , nadam se da ce se vratiti na najbolji moguci nacin.

Goetze i Hazard su odlicni igraci ali licno im ne prognoziram top buducnost.Naravno bit ce to sjajni fudbaleri jer su to vec i sada ali da ce biti toliko dobri nevjerujem.
Muniain mnogo , mnogo obecava koliko ce biti dobar vidjet cemo.

Cudno mi da niko nije stavio najveceg talenta u historiji fudbala Ryo Miyagija.
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Arnelinho » 24 dec 2011, 00:21

Samo jedan je Jack Willshire.

@Monolog: Vrijeme je odgovor na sve. Zapamti svoje riječi, pa ih jednog dana ponovi. Tema je prežvakana i neću dalje. 8-)

A evo i po meni kako ide top 10:
1.Jack Wilshire
2.Mario Gotze
.
3.Thiago Alcantara
4. Phil Jones
5.Eden Hazard
6.Mario Balotelli
7.Neymar (vjerovatno, s obzirom na razvikanost)
8.Yann M'Villa
9.Iker Muniain
10.Cristian Erikssen

Nisam odvojio ovu dvojcu iz razloga koje ćete ,pretpostavljam, umislit , nego jer su jedina dvojca od 10 nabrojanih koji su vodje u zaista jakim klubovima (ne najjačim, al' ipak jakim).

Ima još ogromno talenata, koji nisu pobrojani, a vjerovatno ne zaostaju.

PS. Bolje biti Japanac i jesti sa štapićima nego jesti prstima, bez noža i viljuške. A znamo i ja i ti ko tako jede.
Razlika izmedju nas i Japanaca :arrow:
slika
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Coalmanyx
Postovi: 116
Pridružen/a: 17 dec 2011, 18:43
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Coalmanyx » 24 dec 2011, 00:55

Imao sam priliku većinu gledati i mogu reći da sam općenito sa ovih svih 10 prezadovoljan, nekima manje, nekima više.

Po meni trenutno najbolji jeste neko od ova 3 igrača (nisam mogao izdvojiti nikog od njih 3, jednostavno nijanse su u pitanju) : Jack Wilshire, Mario Gotze, te Eden Hazard.
Istina je da malo odskaču od ostalih. Jack je po meni sjajan igrač, 'gospodar' sredine terena. Sjajan pregled igre, požrtvovanost, borbenost, za njega nema izgubljene lopte. Nešto slično je i sa Mariom Gotzeom. Dok je Hazard sjajno tehnički potkovan uz to ima brzinu. Dakle ova 3 igrača imaju sve predispozicije da jednog dana postanu najveći na svijetu.

Dalje po mom nekom skromnom mišljenju su tu Mario Balotelli, Thiago Alcantara, te Phil Jones. Baloteli je svakako jedan od najboljih, no da bi bio još bolji (najbolji) mora biti ozbiljniji, profesionalniji, mora se prestati ponašati djetinjasto, jer da je neko drugi trener Citya bojim se da ne bi Balotelli imao toliko kredita kao kod Mancinia i ko zna šta bi sa njega bilo. Thiago dosta sličan igrač Wilshireu.

Onda su tu Muniain, M'Villa, Neymar i Erikssen. I ova 4 igrača su fantastična, no treba im još rada, truda, volje, želje, motivacije i kvaliteta da bi stigli na sami vrh. Vjerujem da će neki od njih to i učiniti, prije svega mislim na Muniaina.

Dakle moja lista top 10 najboljih mladih igrača u svijetu :

1. Jack Wilshire
2. Eden Hazard
3. Mario Gotze
4. Mario Balotelli
5. Thiago Alcantara
6. Phil Jones
7. Iker Muniain
8. Neymar
9. Yan M'Villa
10. Cristian Erikssen

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la xaviesta » 24 dec 2011, 04:12

Ja bih izdvojio Willshirea i Hazarda. Obojica su jako vazni za svoje klubove i mislim da je pred njima sjajna buducnost.

Thiago Alcantara po meni nije nista losiji od gore pomenutih. U nekom drugom klubu bi bjerovatno bio jedan od glavnih igraca. Ipak u Barceloni, u konkurenciji Xavia, Inieste i Fabregasa izboriti mjesto u ekipi nije mala stvar.

Sto se tice Balotelia i Neymara, nema sumnje da imaju ogroman potencijal, ali nisam siguran u kojem ce se smjeru nastaviti njihova karijera.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Henry
Postovi: 839
Pridružen/a: 26 nov 2011, 11:43
Lokacija: u sobi za stolom
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Henry » 24 dec 2011, 10:00

Alcantra ne moze biti ni u konkurenciji najboljih igraca jer uopste nema ni neku zapazenu rolu i igri Barcelone.Dakako da top3 mlada igraca svijeta su Wilshere,Hazard i Gotze.Neymar je takodjer odlican al' ne igra na nivou kao ova trojica.Drugo je igrati u evropi a drugo Latino Americi.

Samim transferom on bio napravio iskorak i dobio prostor da pokaze svoju klasu i da pokaze ostalima koliko vrijedi,a vrijedi puno.

Wilshere je kao golobradi mladic igrao glavnu rolu u Arsenalu i sigurno od svih nabrojanih najvise pokazao,tako da nema dvojbe.Wilshere je najbolji mladi igrac svijeta.
Modra boja na bijelome platnu šest ljiljana vezenih u zlatu.To je zastava nasa bosanska!

Avatar
tyler durden
Postovi: 3984
Pridružen/a: 13 avg 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la tyler durden » 24 dec 2011, 10:11

pricajte sta hocete Thiago ;)

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la vidovitadjemila » 24 dec 2011, 14:04

Znam da u profil najboljeg treba uci mnogo stvari.Ali za mene sto se nogometnog znanja tice Marijo Baloteli bez konkurencije...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
Narin
Postovi: 8332
Pridružen/a: 05 avg 2011, 11:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Najbolji mladi fudbaler svijeta

Post Postao/la Narin » 24 dec 2011, 14:10

Ja sam glasao za Jonesa,ali po meni top 5 su :
1.Jones
2.Wilshere
3.Thiago
4.Gotze
5.hazard

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.