Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Epidaurus » 13 jun 2016, 18:44

Prosjecnom navijacu Barcelone mozda jeste, ostalim vrlo vjerovatno nije. Imao sam priliku da gledam obojicu na njihovim vrhuncima i Zizou je najveca klasa u veznom redu koju sam za zivota gledao. Nekom je cini se fudbal poceo 2009. Osvojio je i Busquets vise titula od Xabi Alonsa npr pa ce jedan od 10 ljudi reci da je Busi bolji od Xabija.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Lillard » 13 jun 2016, 18:48

Epidaurus je napisao/la:Prosjecnom navijacu Barcelone mozda jeste, ostalim vrlo vjerovatno nije. Imao sam priliku da gledam obojicu na njihovim vrhuncima i Zizou je najveca klasa u veznom redu koju sam za zivota gledao. Nekom je cini se fudbal poceo 2009. Osvojio je i Busquets vise titula od Xabi Alonsa npr pa ce jedan od 10 ljudi reci da je Busi bolji od Xabija.
Čekaj, Alonso je 7 godina stariji od Busija. Busi ga ruši do kraja karijere i to debelo.

A Iniesta je u tim trofejima bogami gotovo uvijek bio glavni igrač ili barem top3 igrača koji su trofeje donosili. U najvažnijim utakmicama najbolji, veći od Zidanea dakako.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Rajaz » 13 jun 2016, 18:54

Epidaurus je napisao/la:Osvojio je i Busquets vise titula od Xabi Alonsa npr pa ce jedan od 10 ljudi reci da je Busi bolji od Xabija.
Taj jedan je pametan, a tih 9 veze nema o fudbalu. Simple as that.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Epidaurus » 13 jun 2016, 18:55

Ok, sad ce i Busi od Xabija veci biti. Stop it already.

Da li si gledao Zidanea na vrhuncu ? Dakle par sezona u Juveu i prvih par u Realu ? Da li se sjecas SPa 2006. kad je bukvalno sam vukao Francusku do finala i zamalo dobio Italiju koja je tada kvalitetom bila priblizno jaka kao Spanija iz ove sad ere ? Meni je to uz ono Fenomenovo SP 2002. najbolje odigran turnir nekog igraca kojem sam ja svjedocio s tim da je Fenomenu uz sebe tad imao j.e.b.e.n.i dream team (daleko od toga da je Zizouova Francuska bila losa ali to nije bio tim ranga ove Spanije ili onog Brazila). Zidane je umjetnik, doktor fudbala, najbolja desetka ikad i najbolji vezni igrac svih vremena. Bolji od Inieste definitivno.

@Rajaz odlican tajming za kandidaturu za kantu godine :thumbup:

Avatar
xaves
Postovi: 2276
Pridružen/a: 07 jan 2014, 14:50
Kontakt:

Re: RE: Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la xaves » 13 jun 2016, 18:59

Epidaurus je napisao/la:Prosjecnom navijacu Barcelone mozda jeste, ostalim vrlo vjerovatno nije. Imao sam priliku da gledam obojicu na njihovim vrhuncima i Zizou je najveca klasa u veznom redu koju sam za zivota gledao. Nekom je cini se fudbal poceo 2009. Osvojio je i Busquets vise titula od Xabi Alonsa npr pa ce jedan od 10 ljudi reci da je Busi bolji od Xabija.
Nekome poceo od '09 nekome zavrsio '04 ? Obojica su svjetski vrh, obojica su medju glavnim igracima u svojim ekipama, jedan je "mvp" finala eura, finala sp,finala lp, izuzetno je konstantan ima vec 9 godina je medju najboljim veznjacima planete (vecinu tog vremena i najbolji), zizu je legenda ali takvu konstantu i sigurnost s loptom jednostavno nije imao

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Centre forward » 13 jun 2016, 19:04

Nije ni Ronaldinjo im'o konstantu koja se ovdje vrti (jedini insan zbog kojeg sam pratio Primeru), a uz Zidanea je najveći umjetnik sa loptom kojeg sam ja gled'o (otp. zadnjih 20 godina). Zbog njih čovjek i zavoli fudbal. Svaka čast i Iniesti, koji je opet po meni, bolji igrač i od Xavija al' ruku na srce ne može u isti koš sa navedenim.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Epidaurus » 13 jun 2016, 19:05

Slazem se da su obojica svjetski vrh (uostalom Iniesta mi je poslije Zizioua i Xavija najbolji veznjak kojeg sam ikad gledao) ali je Zizou jednostavno bolji.

Zizou kao jedan od najboljih tehnicara kojeg je svijet ikad vidio (uz zubatog doktora meni najbolji kojeg sam ikad vidio) da nije imao sigurnost s loptom kao Iniesta ? Ne bih se nikako tu slozio, nimalo.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Kajzer10 » 13 jun 2016, 19:08

Trofeji su bitni ali ih ja ne bih toliko forsirao u tim raspravama jer uvijek imas neke okolnosti koje nekim idu na ruku a nekim ne. Real prodaje Makelelea da bi uzeli Bekchama jer je ljepsi i zgodniji i jer ce prodati vise dresova. Real je ovaj milenijum specifican po tome. Jbg jedan Ronaldo uzme 3 lige u 4 godine u EPL koja je tad fakat bila najjaca i onda u Realu 1 liga u 8 godina. Prodajes krucijalne igrace koji uzese LP i kupujes nekog zbog par utakmica na svjetskom. Iniesta je uvijek bio u klubu koji pametno, zdravo radio i kojem je sportski uvijek bio najveci prioritet.
Imao je mnoge velikane pored sebe pa izmedju ostalih i najboljeg igraca ikad.
I nije Zidane igrao sa levatima ali nije to poenta. Dzaba tebi skupa ekipa ako tu nema nekog reda, ako nema ukomponovanog sistema i ako dugorocno gledajuci nemas kontinuitet suigraca i trenera.
Da zakljucim, meni je Iniesta ispred Zidanea, ne puno ali ispred. Samo mi trofeji ne bi bili glavni argument zbog gore pomenutih razloga. Na kraju krajeva, nema ni Maradona puno trofeja.

I slazem se da se oko Zidanea napravio mit. Ko se sjeca sezona kad zabi gol iz voleja. Prosjecna sezona ali zar neko pamti ista osim tog gola? I tako se stvara mit.
Ali stanje je takvo da zbog Messija i Ronalda Iniesta nikad nece biti dovoljno cijenjen, onoliko koliko zasluzuje a zasluzuje puno.

btw. i Zidane ima MVP evropskog (2000-te prekuco fakat), 2006 svjetsko doktorski.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Rajaz » 13 jun 2016, 19:25

Centre forward je napisao/la:Nije ni Ronaldinjo im'o konstantu koja se ovdje vrti (jedini insan zbog kojeg sam pratio Primeru), a uz Zidanea je najveći umjetnik sa loptom kojeg sam ja gled'o (otp. zadnjih 20 godina). Zbog njih čovjek i zavoli fudbal. Svaka čast i Iniesti, koji je opet po meni, bolji igrač i od Xavija al' ruku na srce ne može u isti koš sa navedenim.
Zakuco argumentima. Ključaj temu.

Avatar
topnik1
Postovi: 15047
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la topnik1 » 13 jun 2016, 19:30

Jel se ovdje rasprava vodi ko je najbolji ili ko je drugi i treći najbolji?
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Kajzer10 » 13 jun 2016, 19:31

Ronaldinho ima dvije sezone koje se mogu porediti sa Iniestinom zadnjom npr., da ne idem dalje. Umjetnik dvije sezone, alal vera

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Centre forward » 13 jun 2016, 19:46

Rajaz je napisao/la:
Centre forward je napisao/la:Nije ni Ronaldinjo im'o konstantu koja se ovdje vrti (jedini insan zbog kojeg sam pratio Primeru), a uz Zidanea je najveći umjetnik sa loptom kojeg sam ja gled'o (otp. zadnjih 20 godina). Zbog njih čovjek i zavoli fudbal. Svaka čast i Iniesti, koji je opet po meni, bolji igrač i od Xavija al' ruku na srce ne može u isti koš sa navedenim.
Zakuco argumentima. Ključaj temu.
Iskreno Makaš od tebe sam očekiv'o desetominutni youtube klip il' bar par gifova, al' razočar'o si me.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
xaves
Postovi: 2276
Pridružen/a: 07 jan 2014, 14:50
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la xaves » 13 jun 2016, 19:58

To sto neko preferira driblere koje udara trenutak inspiracije ispred konstantnosti i carobnih pasova je subjektivna stvar, a naravno i Iniesta i Zidane su kako odlicni dribleri tako i odlicni u pronalazenju saigraca, samo je jedan bolji u jednom drugi u drugom. Dalje se moze reci da zidane nikad nije mogao pruziti sigurnost ekipi kakvu moze Iniesta, koji je i uz to zabijao kljucne golove (chelsea, holandija finale)

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la KayserSose » 14 jun 2016, 13:59

1-3 Pele, Maradona, Messi
4 Cruyff
5-6 Di Stefano, Beckenbauer
7 Platini
8-17 Puskas, Garrincha, Best, Eusebio, G. Muller, Zico, Van Basten, Zidane, Ronaldo, CR7
Dalje - Boszik, Didi, Yashin, braca Santos, B. Charlton, Jairzinho, Rummenigge, Matthaus, Baresi, Maldini, Ronaldinho, Xavi, Iniesta...

:kafa:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 jun 2016, 14:07

Epidaurus je napisao/la:Prosjecnom navijacu Barcelone mozda jeste,
Ako su oni prosječni navijači Barce, ti si po svemu prosječni navijač Rejala, nikakve razlike.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
cipiripi
Postovi: 1128
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:32
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la cipiripi » 14 jun 2016, 15:33

Kao prvo, nezahvalno je porediti igrače kao što su Iniesta i Zidane, kao i brojni drugi. Jedan će uvijek imati prednosti i nedostatke u odnosu na drugog. @Kajzer10 je to dobro napisao.

Druga stvar, Zidane je bio 10-ka dakle ofanzivni veznjak, a igrao je i po krilu dok je Iniesta centralni veznjak. Ogromna razlika, svi koji su gledali i jednog i drugog to znaju. Oba su imali ogroman uticaj na ekipu, tj. Iniesta je i dalje tu i svaki je poseban na svoj način. Iniesta kako kontroliše igru, asistira i slično. Sa druge strane Zidane također, asistira, zabija majstorske golove, probija odbranu itd.
Meni je Zidane bio jedan od najdražih igrača, ipak bi izabrao njega ali teško je tek tako presuditi ko je bolji u konačnici.
''Neka me mrze samo da me se boje''

tarabuka
Postovi: 323
Pridružen/a: 07 dec 2015, 11:56
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la tarabuka » 16 jun 2016, 22:34

1 messi 2 ronaldo nazaria de lima 3 CR7. messi je svakako najkompletniji igrac u historiji nogometne igre

Torres_9
Postovi: 13426
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Torres_9 » 20 jun 2016, 19:22

najbolji ikad je pele


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12644
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la Mig_Mig » 20 jun 2016, 19:37

Gigi Buffon :) !!
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
ARMINX
Postovi: 78
Pridružen/a: 27 mar 2010, 20:49
Kontakt:

Re: Najbolji nogometas svih vremena-glasanje

Post Postao/la ARMINX » 22 jun 2016, 15:31

Najbolji koga sam ikad gledao je Zidane.Bio je broj 1 u najjacoj ligi svijeta i tom periodu igrao 2 finala LP, osvojio WC i EP.
Prelazi u Real i osvaja LP. Na kraju karijere finale WC. Najskuplji igrac svijeta ikada,ako posmatramo realnu vrijednost novca.
Nije davao mnogo golova kao npr Pancev ali je iz nekog razloga bolji :) .

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.