Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Ostale reprezentacije i sve o igračima, selektorima i takmičenju na SP u Brazilu.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Ko prolazi grupu?

1. Brazil
270
46%
2. Hrvatska
153
26%
3. Meksiko
121
21%
4. Kamerun
43
7%
 
Ukupno glasova: 587

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Lillard » 24 jun 2014, 15:05

E Meksikanci, s nama bi se zayebavali - nece moci :kafa: ..

[youtube][/youtube]
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
1988risha
Postovi: 1272
Pridružen/a: 13 apr 2014, 00:59
Lokacija: Čair,Skopje (FYR of Macedonia)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la 1988risha » 24 jun 2014, 15:23

[youtube][/youtube]
Ti nisi više san.
Ti si suza iz sna Bossanium moja Bossnium moja.
Bolna mi ne bila.
Ti privjesak ničiji nisi.Ni čest. Ni prćija.
Bosna si bila.Bosna ćeš biti.Bosna bosanska sva.
Osvajača tvojih silnih tko više i imena zna?

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la kumkalesic » 24 jun 2014, 16:09

Iskreno, očekivao sam dosta više od Kovača na klupi Hrvatske, ali je i mene, kao i veliku većinu, dosta razočarao svojim nekim čudnim odlukama prije i u toku samog turnira. Vodeći mladu selekciju Hrvatske pokazao je da poznaje taj posao i da ima autoritet u svlačionici, ali zašto to nije prenio i na seniorski tim zaista ne znam.
Kao prvo, odabir igrača mu je bio poprilično čudan, bar meni, jer sam iskreno očekivao da dosta momaka koje poprilično dobro poznaje iz mlade selekcije prebaci u najjaču momčad i tako gradi tim i za sadašnjost, a ponajviše budućnost.
Što mu je trebao ovaj izlet sa Pranjićem koji je davno prošao svoj zenit karijere (ako ga je uopšte i imao), a Pivarić, Jozinović, pa i Milić ostaju bez svjetskog prvenstva, a mislim da bi mnogo više pokazali od Daniela.
Mnogo je Hrvatska izgubila na ubojitosti prema naprijed, jer su praktički prvenstvo igrali bez te lijeve strane i ubačaja na glavu Mandžukića, odnosno Jelavića. Vrsaljko je dobar bek, ali dešnjak i on će svoje mjesto dobiti nakon okončanja reprezentativne karijere Darija Srne. Nije baš morao biti forsiran na strani koju nije igrao niti u Dinamu, a mislim ni u italijanskoj ligi.
Ne razumijem ga ni zbog ovog totalnog zanemarivanja igrača iz domaće lige, pogotovo ovih mladih tipa Pašalić, Maloča, Šimunović itd. kojima su na klupi mjesto uzeli ostarjeli i nedorečeni Šildenfeld ili ovi "Hrvati" Sammir i Eduardo. To je još jedna stvar koja mi se nije sviđala kod susjeda, jer imaju oni dovoljno kvalitetnih igrača i bez ovih Brazilaca koji samo uzimaju mjesta drugim hrvatskim igračima koji sanjaju da zaigraju i da ostave srce na terenu za svoju zemlju.
Isto tako forsiranje na golu Pletikose ispred Daniela Subašića, koji je kvalitetniji golman od Stipe, mi je totalno nejasna stvar. Pletikosa je svoje odavno prošao kao i npr. Šimunić, kojeg bi vjerovatno Kovač forsirao na mjestu štopera da se nije desilo to što se desilo...
Znači, i pored toga što poznaje većinu mladih igrača i upoznat je sa njihovom kvalitetom, Niko ide na iskustvo koje nije donijelo ništa dobro nekim selekcijama Hrvatske i prije njega na svjetskim prvenstvima. Da li je išao na ono pozvati frendove i dojučerašnje saigrače, pa šta bude ili je pak pao pod uticaj nekih menadžera od fudbalera, zaista ne znam, možda ima oboje od toga...
Selekcija Hrvatske ima zaista odlične mlade igrače i sigurno da mogu napraviti dosta toga u budućnosti, ali samo ako se pruži šansa onima koji to zaslužuju i koji su željni dati na terenu i posljednju kap znoj za hrvatski dres. Da li će do toga doći vidjet ćemo u narednom periodu. Mislim da bi Kovač trebao ostati selektor, jer je mlad i željan dokazivanja, ali samo uz forsiranje pravih igrača na njihovim prirodnim pozicijama...
Joint_fc

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Pauleta » 24 jun 2014, 16:32

kumkalesic je napisao/la:Iskreno, očekivao sam dosta više od Kovača na klupi Hrvatske, ali je i mene, kao i veliku većinu, dosta razočarao svojim nekim čudnim odlukama prije i u toku samog turnira. Vodeći mladu selekciju Hrvatske pokazao je da poznaje taj posao i da ima autoritet u svlačionici, ali zašto to nije prenio i na seniorski tim zaista ne znam.
Kao prvo, odabir igrača mu je bio poprilično čudan, bar meni, jer sam iskreno očekivao da dosta momaka koje poprilično dobro poznaje iz mlade selekcije prebaci u najjaču momčad i tako gradi tim i za sadašnjost, a ponajviše budućnost.
Što mu je trebao ovaj izlet sa Pranjićem koji je davno prošao svoj zenit karijere (ako ga je uopšte i imao), a Pivarić, Jozinović, pa i Milić ostaju bez svjetskog prvenstva, a mislim da bi mnogo više pokazali od Daniela.
Mnogo je Hrvatska izgubila na ubojitosti prema naprijed, jer su praktički prvenstvo igrali bez te lijeve strane i ubačaja na glavu Mandžukića, odnosno Jelavića. Vrsaljko je dobar bek, ali dešnjak i on će svoje mjesto dobiti nakon okončanja reprezentativne karijere Darija Srne. Nije baš morao biti forsiran na strani koju nije igrao niti u Dinamu, a mislim ni u italijanskoj ligi.
Ne razumijem ga ni zbog ovog totalnog zanemarivanja igrača iz domaće lige, pogotovo ovih mladih tipa Pašalić, Maloča, Šimunović itd. kojima su na klupi mjesto uzeli ostarjeli i nedorečeni Šildenfeld ili ovi "Hrvati" Sammir i Eduardo. To je još jedna stvar koja mi se nije sviđala kod susjeda, jer imaju oni dovoljno kvalitetnih igrača i bez ovih Brazilaca koji samo uzimaju mjesta drugim hrvatskim igračima koji sanjaju da zaigraju i da ostave srce na terenu za svoju zemlju.
Isto tako forsiranje na golu Pletikose ispred Daniela Subašića, koji je kvalitetniji golman od Stipe, mi je totalno nejasna stvar. Pletikosa je svoje odavno prošao kao i npr. Šimunić, kojeg bi vjerovatno Kovač forsirao na mjestu štopera da se nije desilo to što se desilo...
Znači, i pored toga što poznaje većinu mladih igrača i upoznat je sa njihovom kvalitetom, Niko ide na iskustvo koje nije donijelo ništa dobro nekim selekcijama Hrvatske i prije njega na svjetskim prvenstvima. Da li je išao na ono pozvati frendove i dojučerašnje saigrače, pa šta bude ili je pak pao pod uticaj nekih menadžera od fudbalera, zaista ne znam, možda ima oboje od toga...
Selekcija Hrvatske ima zaista odlične mlade igrače i sigurno da mogu napraviti dosta toga u budućnosti, ali samo ako se pruži šansa onima koji to zaslužuju i koji su željni dati na terenu i posljednju kap znoj za hrvatski dres. Da li će do toga doći vidjet ćemo u narednom periodu. Mislim da bi Kovač trebao ostati selektor, jer je mlad i željan dokazivanja, ali samo uz forsiranje pravih igrača na njihovim prirodnim pozicijama...
Pivarić i Jozinović mogu samo skupljati dresove poslije treninga. Hrvatska je reprezentacija iz TOP 20,a tim momcima je HNL plafon. Milić je morao ići na SP. Subašić je apsolutno najbolji hrvatski golman i trebao je biti prvi, a Krešić drugi. Olić, Srna, Pletikosa i Pranjić moraju u penziju, kao i Spahić i Misimović.
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Signore » 24 jun 2014, 16:44

Lillard je napisao/la:E Meksikanci, s nama bi se zayebavali - nece moci :kafa: ..

[youtube][/youtube]
Oduvijek mi je bilo smijesno da FIFA nema neki ozbiljan sistem sa prodajom ovih karata. Ovo je glupo, a vrhunac ce biti kada se na SP sastane netko sa Balkana i kad navijaci cijeli stadion pretvore u boriliste. Ovakvo razbacivanje po tribinama cak unistava i atmosferu. Da su svi na okupu bilo bi puno bolje. Ovo se moze dobrim dijelom rijesiti tako da FIFA savezima da veci broj karata nego sto je to bio slucaj do sada i da sva mjesta budu na istoj tribini. Znam da postoje tri kategorije karata, al uradi nesto da navijaci budu na tri sektora, a ne ovako. Meni je smijesno da dvije reprezentacije na neutralnom terenu igraju na stadionu koji prima 40.000 i da svaki savez ne moze dobiti barem po 10.000

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Lillard » 24 jun 2014, 16:46

UEFA to puno bolje odradi. Znas da uvijek cijela tribina bude nasa kao u Poljskoj. A ne ovdje sve izmjesano jbte... Muka mi gledat.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Grdan
Postovi: 2010
Pridružen/a: 15 jul 2011, 20:45
Lokacija: Čitluk,Hercegovina
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Grdan » 24 jun 2014, 18:51

Čitajući pojedine komentare mogu zaključiti da je žalosno kako ovdje pojedini forumaši koji već 6 mjeseci hvale Niku Kovača sad po njemu pljuju i čude se tek nakon 3. utakmice prvenstva što je Rakitić bio na ovoj poziciji,isto kao index hr koji je do 22 sata hvalio igrače i trenera a od ponoći počelo se pljuvati po njima da je stožer neiskusan,da je Mamić postavio Kovača itd... :tokralju: ,zar je problem ostati dosljedan u svom mišljenju i u porazima i u pobjedama :kafa: .
http://www.youtube.com/watch?v=0arv0zVWz7s

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Lillard » 24 jun 2014, 19:06

A to se misljenja ne mogu mijenjati?

Cekaj bolan, Kovac nas je vodio tek 5 sluzbenih utakmica. I sta sam ja trebao zakljucit na osnovu Islanda da je zabrazdio iako smo to prosli. Optimist sam, uvijek bio i uvijek cu bit. I zato sam nade polagao u Kovaca, jer nakon razbijanja Kameruna ocekujes vise...

Ima jos 2 godine da se uci trenerskom zanatu pa cemo ga vidjeti na Euru. Bilic je slicno zapoceo samo sto on nije imao prvenstvo prije. Vidjet cemo vec u kvalifikacijama jel se imalo osvijestio jer ako nije slijedi nam Stimac 2.0
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Kaunas » 24 jun 2014, 19:12

:mrgreen:
slika

slika

slika
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la DukeOfWellington » 24 jun 2014, 21:38

Miguel Herrera > Phil Jones

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Lillard » 24 jun 2014, 23:11

Za kraj :urnebes:

[youtube][/youtube]
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Dennis
Postovi: 297
Pridružen/a: 09 jun 2014, 20:08
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Dennis » 25 jun 2014, 03:27

Lillard je napisao/la:A to se misljenja ne mogu mijenjati?

Cekaj bolan, Kovac nas je vodio tek 5 sluzbenih utakmica. I sta sam ja trebao zakljucit na osnovu Islanda da je zabrazdio iako smo to prosli. Optimist sam, uvijek bio i uvijek cu bit. I zato sam nade polagao u Kovaca, jer nakon razbijanja Kameruna ocekujes vise...

Ima jos 2 godine da se uci trenerskom zanatu pa cemo ga vidjeti na Euru. Bilic je slicno zapoceo samo sto on nije imao prvenstvo prije. Vidjet cemo vec u kvalifikacijama jel se imalo osvijestio jer ako nije slijedi nam Stimac 2.0
sama cinjenica da se neko uci na jedinom vrijednom sto imamo u nasem nogometu je odvratna.

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Principatus » 25 jun 2014, 08:25

MaGiCa je napisao/la: BTW, evo preseka rezultata exYu shkole na SPovima u ovom veku:

2002. Japan&J.Koreja:
Hrvatska - ispadanje u grupi, Slovenija - ispadnje u grupi

2006. Nemacka:
SCG - ispadanje u grupi, Hrvatska - ispadanje u grupi

2010. J.Afrika:
Slovenija - ispadanje u grupi, Srbija - ispadanje u grupi,

2014. Brazil:
Hrvatska - ispadanje u grupi, BiH - ispadanje u grupi

Dakle, ili su samo exYU timovi istrosheni i to traje 15ak godina ili ima neki drugi, daleko ozbiljniji razlog :?: :!:
Pa slucajnost nije. Ma nema druge nego traziti dozvolu od FIFA/UEFA da spojimo sve tri ekipe, a selektorsko mjesto dati nekom dobrom strancu i to je to. :mrgreen:
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
samirr
Postovi: 8834
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la samirr » 25 jun 2014, 13:19

[youtube][/youtube]

:urnebes: :lol: :rol:
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

BABADZO
Postovi: 1403
Pridružen/a: 13 jan 2014, 03:06
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la BABADZO » 25 jun 2014, 13:31

Kaunas je napisao/la::mrgreen:
slika

slika

slika
koliko "Lud"covjek.. definitvno su pobrali moje simpatije

Avatar
stokton
Postovi: 939
Pridružen/a: 08 sep 2010, 01:22
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la stokton » 25 jun 2014, 22:22

Čak je i ono naše tele skužilo da se ne može igrati bez klasičnog zadnjeg veznog za razliku od Kovača :lol:

Avatar
toolyo
Postovi: 57
Pridružen/a: 02 jun 2010, 01:03
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la toolyo » 25 jun 2014, 23:54

slika

Ko hoce video, nek se javi, ovo je snapshot :D

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la NeverGiveUp » 25 jun 2014, 23:56

stokton je napisao/la:Čak je i ono naše tele skužilo da se ne može igrati bez klasičnog zadnjeg veznog za razliku od Kovača :lol:

Aha, samo da preupitam kada je to naš selektor skontao, kada je još uvijek imao šansu za drugi krug je li ? :thumbdown:
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Lillard » 26 jun 2014, 15:16

[youtube][/youtube]

Jedna za nasu Milu :beba: ...
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la LenBias » 27 jun 2014, 15:36

"znači evo što je mom mizantropskom mozgu bilo najzanimljivije od cijelog ovog svjetskog prvenstva. znači taj niko kovač koji je igrao za hrvatsku od 1996. i oduvijek izgledao kao turski janjičar, je odjednom nakon što su ga ignorantni retardirani američki kvazinovinari (koje ne zanima nogomet pa traže bilo kakvu slamku zanimljivosti za koju bi se mogli uhvatit) proglasili sličnim glumcu koji nikad ni sam nije slovio za zgodnog, u 2014. postao sex simbol i nevjerojatno zgodan ženama iz hrvatske. odjednom su po fejsu se dijelile slike nike kovača u košuljici, koji je kao i uvijek, izgledao poput mješavine žabe i stabla, samo što je ovaj put bio u košuljici, a ne u dresu, i samo što su ovaj put žene ispod slike pisale o njegovoj muževnoj ljepoti. tupe, isprazne tuke bez sposobnosti generiranja vlastitog mišljenja."

:rol:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Odgovori

Natrag na “Protivnici”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.