Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Ostale reprezentacije i sve o igračima, selektorima i takmičenju na SP u Brazilu.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Ko prolazi grupu?

1. Brazil
270
46%
2. Hrvatska
153
26%
3. Meksiko
121
21%
4. Kamerun
43
7%
 
Ukupno glasova: 587

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Unofficialpage » 24 jun 2014, 10:38

Meksiko vas je nadigrao potpuno. Bili su puno bolji, Niko pogriješio taktiku. Niko igra kao i mi u kvalama, bez zadnjeg veznog, to pali protiv slaboh ekipa a ne protiv Meksika ili neke druge jake ekipe.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jun 2014, 10:54

BurningLegion je napisao/la:Ja sam mislio da nitko nece zaj.ebati Susica sto se tice taktike na svjetskom, ali Kovac je uspio.

Nazalost, njegova greska od A do Ž!

Koristiti Modrica i Rakitica na obrnutim pozicijama, maltretirati i muciti jednog Rakitica na zadnjem veznom 60 metara od gola, valjaju Barci i Realu, a ti im izmisljas mjesta i rotiras tri puta u tri utakmice, koristiti Pranjica u vezi i jos vrhunac izvesti Vrsaljka i vratiti Pranjica na poziciju na kojoj je dokazana rupa, pa moras dobro tvrdoglav biti, samo sto ga je stavio ovi su odmah bacili sve karte na tu lijevu stranu i smijesnim ga cinili.
Rebic maestralan i jednostavno mora igrati na lijevom krilu kao sto vec rekoh, pogotovo u utakmici gdje se Olic nije sa tri pasa sastavio.

Ukratko, rezultat plod promasene taktike, sve ide na dusu Kovaca, Meksiku cestitke, ali samo su iskoristili ponudjeno.
:thumbup:

Da, tvrdoglav isto magarac. Mogli bi ga, nakon Meksika, prozvat burrito.

Najgore je što se uvrijedio kad mu je Finke rekao da je Balkanac, a frajer je klasičan balkanski mozak, ponavlja greške kao i svi izbornici dosad i ne želi priznati pogrešku.
Hayley <3

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Signore » 24 jun 2014, 10:55

Nema se ovdje vise sta rec. Mexico je bio bolji i zasluzeno prosao. Uopce nisam ljut, nismo izgubili na neki debilski nacin od nekog tko nije zasluzio prolaz dalje. Ljudi su pokazali bolju igru, pogotovo u drugom dijelu. Jest da je to zato sto se Hrvatska otvorila, al oni su znali iskoristiti. Nasi ne mogu trcat i ne znam sta rade na prvenstvu. Na pripreme doveli 100 ku*aca palaca, nekih sa kinezioloskog fakulteta, a na kraju fizicka sprema zakazala. Takodjer ni taktika nije bila bas najbolja. Ja stvarno ne znam kojim to stilom igra Hrvatska. Da vodim momcad koja igra protiv Hrvatske nebi znao objasniti na sta treba paziti, jer Hrvatska nema bas nista prepoznatljivo i to je veliki minus nasim trenerima, a buduci da se ovdje pise o SP onda i veliki minus Kovacu. Zelio sam i ja da on sjedne na klupu, al mislim da nije dorastao izazovu. Bilic, Stimac, Kovac, ni jedan od njih prije angazmana nije napravio zapazen rezultat. Klupa reprezentacije kao da je za proizvodnju novih trenera, a bunimo se sto igraju neki Mamicevi igraci. Ni ovo nije nista bolje. Hrvatska treba iskusnog trenera, a Kovac je mogao doci za 2-3 ciklusa nakon sto se negdje vani dokaze. Ovdje je jedino Bilic napravio cudo, ali bas cudo od reprezentacije.

Sto se igraca tice. Pletikosa me najvise razocarao. Sinoc je i konacno dokazao da reprezentacija vise nije za njeg. Mislim na onu situaciju kad Corluka izbija sa crte glavom, a Pletikosa negdje u jagodama. Taj Corluka je prosle dvije bio onako OK, ali je sinoc bio nas najbolji igrac. Od Modrica i Rakitica sam puno vise ocekivao, najbolji vezni red na svijetu nije pokazao ni 10% od onog sto su '98 pokazivali oni s kojim smo ih poredili. Mandzukic nevidljiv, ali to je sve zahvaljujuci najboljem veznom redu na svijetu. Ostatak ekipe solidan, netko manje, netko vise, a samo bi Perisica za kraj istakeo. Mislim da je bio nas najbolji covjek na prvenstvu. I sam sam ga osporavao, ali mi je drago da me demantirao.

Sad se okrecemo kvalifikacijama za Euro i nastavku trpanja talijancicima :mrgreen:

Avatar
rigotina
Postovi: 780
Pridružen/a: 20 jun 2014, 23:48
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la rigotina » 24 jun 2014, 11:05

badblueboylivno je napisao/la:
BurningLegion je napisao/la:Ja sam mislio da nitko nece zaj.ebati Susica sto se tice taktike na svjetskom, ali Kovac je uspio.

Nazalost, njegova greska od A do Ž!

Koristiti Modrica i Rakitica na obrnutim pozicijama, maltretirati i muciti jednog Rakitica na zadnjem veznom 60 metara od gola, valjaju Barci i Realu, a ti im izmisljas mjesta i rotiras tri puta u tri utakmice, koristiti Pranjica u vezi i jos vrhunac izvesti Vrsaljka i vratiti Pranjica na poziciju na kojoj je dokazana rupa, pa moras dobro tvrdoglav biti, samo sto ga je stavio ovi su odmah bacili sve karte na tu lijevu stranu i smijesnim ga cinili.
Rebic maestralan i jednostavno mora igrati na lijevom krilu kao sto vec rekoh, pogotovo u utakmici gdje se Olic nije sa tri pasa sastavio.

Ukratko, rezultat plod promasene taktike, sve ide na dusu Kovaca, Meksiku cestitke, ali samo su iskoristili ponudjeno.
:thumbup:

Da, tvrdoglav isto magarac. Mogli bi ga, nakon Meksika, prozvat burrito.

Najgore je što se uvrijedio kad mu je Finke rekao da je Balkanac, a frajer je klasičan balkanski mozak, ponavlja greške kao i svi izbornici dosad i ne želi priznati pogrešku.
svaka mu cast ko igracu ali da on svoju trenersku karijeru pocinje graditi na jednoj reprezentaciji i svjetkom prvenstvu to mi nikada nece biti jasno isto kao ni ljudi koji podrzavaju njega i ovaj vrh HNS-a. :puke:
goveđigulašmajka

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jun 2014, 11:19

rigotina je napisao/la: svaka mu cast ko igracu ali da on svoju trenersku karijeru pocinje graditi na jednoj reprezentaciji i svjetkom prvenstvu to mi nikada nece biti jasno isto kao ni ljudi koji podrzavaju njega i ovaj vrh HNS-a. :puke:
To govori o tim ljudima. ;) A upravo je taj HNS, skupa s tim ljudima koji ga vode, doveo do toga da nema euforije ni približno kako je nekad bilo.

Mislim da je jasno zašto će se i dalje gurati ovakve trenere, početnike, i davati im u ruke ovakve igrače. Dobro kaže Alaž za indeks, dok je ovih u HNS-u, i dalje ćemo viđati cirkus izbornike (po nenogometnim linijama, Štico da se smiri, Kovač da smiri javnost, a i kum je) kojima će neki drugi skrajati popise igrača.

Što bih dao za jednog Magatha (ili nekog sličnog). :tokralju:
Hayley <3

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Amar Dzeko » 24 jun 2014, 11:53

Nije ni Kovač toliko kriv koliko se priča (ova poređenja sa debilom Sušićem), nego je jednostavno Meksiko puno bolja ekipa. To su dokazali sinoć, a oni koji u to ne vjeruju će se uvjeriti već protiv Holandije. ;)

Biće to strašna utakmica, vrlo vjerovatno borba za polufinale Svjetskog prvenstva. :tokralju:
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Lillard » 24 jun 2014, 12:05

Amar Dzeko je napisao/la:Nije ni Kovač toliko kriv koliko se priča (ova poređenja sa debilom Sušićem), nego je jednostavno Meksiko puno bolja ekipa. To su dokazali sinoć, a oni koji u to ne vjeruju će se uvjeriti već protiv Holandije. ;)

Biće to strašna utakmica, vrlo vjerovatno borba za polufinale Svjetskog prvenstva. :tokralju:
Meksiko je odlicna momcad, ali to ne umanjuje apsolutni neuspjeh Kovaca. Postavio je momcad, blago receno, katastrofalno.

Rakitic koji dominira na prednjem veznom, igra jbenog libera kao Marquez, a kad ga je stavio zadnjih 15 minuta tamo gdje mu je mjesto odmah je asistirao Perisicu. Forsiranje jben Pranjica i jos stosta.

Pa samo da je stavio sve igrace na PRIRODNE pozicije, bili bi u egalu makar. Kad pogledas da vrijedimo gotovo 3 puta vise nego Meksiko, a ljudi nas razvale. Zamijeni trenere pa cemo vidjet ko je bolji, al jbga.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Unofficialpage » 24 jun 2014, 12:11

Ne kontam zašto treneri, Sušić i Niko, mijenjaju formacije, koncept igre u odlučujućim utakmicama? Ostavi onako kako si igrao i prije, možda neke male promjene, ako treba malo defantzivnije igrat, ubacit defanzivca i to je to. A ne sad mjenjat sve.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la MaGiCa » 24 jun 2014, 12:12

Meni nije jano kako je Kovach, koji je celog zhivota bio razbijach, DM, zadnji vezni, kako god da neko to zove..., napravio ekipu bez zadnjeg veznog. :tokralju: :crazy:

Pranjic u vezi :?: Brozovic :?: Rakitic kao DM :?: Daj bre choveche, pa protivnicima si dao igracha fore samo na tu stavku. :facepalm:

Shta je sa onim Strinicem na LB :?: Tu je isto Hrvatska bila bushna.

Dodati tome sporije stopere, kao i golmana koji nije klasa i eto belaja.

Avatar
floyd
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 feb 2011, 13:44
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la floyd » 24 jun 2014, 12:16

Ima li gdje pretrcana kilometarza, na stranici Fife ne mogu nac...

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Batko » 24 jun 2014, 12:18

Najvise su propali Pletikosa i Srna...

Pletikosa je postao velika rupa, maltene sve sto je islo po golu je uslo u ove tri tekme.... 3 velika kiksa je imao...

Srna, neprepoznatljiv, spor, ispada, jednostavno nema kvalitet vise kao prije.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la MaGiCa » 24 jun 2014, 12:25

PerryFred je napisao/la:slika



:urnebes: :urnebes:

slika


Jeste da je psihic, ali kako mu se ne pokloniti na ovakvoj strasti :?:

:tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la NeverGiveUp » 24 jun 2014, 12:28

Prelazi granice zdravog ukusa. Tzv. pretjerivanje u punom sjaju.
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Amar Dzeko » 24 jun 2014, 12:30

NeverGiveUp je napisao/la:Prelazi granice zdravog ukusa. Tzv. pretjerivanje u punom sjaju.
Čuj pretjerivanje što se čovjek raduje. Svaka mu čast, on je 50% ove reprezentacije, kamo sreće da je naš firaun ovakav. ;)
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9940
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 24 jun 2014, 12:30

ma ja i dalje tvrdim da vremenski uslovi igraju glavnu ulogu na ovom prvenstvu..da mi je neko rekao max 5-6 (ako i toliko) evropljana ce ostat u igri da budu medju 16 do treceg kola rekao bih mu, ko i svako normalan , da je budala...

tehnicki nadarene evropske ekipe i one koje su imale teske sezone ispadaju ko cepovi..da bi kao evropska ekipa uspio na ovom turniru moras imati SVE, odlicnog trenera, fizicki PRESPRMNU ekipu i gro igraca koji je odigrao znacajno manje utakmica ove sezone..ne kuka Pirlo dzaba da je nepodnosljivo, a et oni jos nisu ni ispali...

i ovi crnci imaju velike sanse da idu dalje, samo ako su imalo normalni i cisti u glavi, da se ne kolju medjusobno ko Kamerunci...

ispast ce na kraju procentualno najlosiji fudbal se igra u evropi, jbg ako je tako..il su sad svi odjednom predvidjeli gigantske uzlete Kostarike, Meksika itd itd...koliko god Kovac sje.ao sinoc tekmu, ili Susic protiv Nigerije ni jedni nisu bolji od nas toliko (nisu uopce bolji) da nas raskuju ko staru supu da se igra u normalnim uslovima.

u modernom fudbalu gdje odlucuju nijanse, ovakve vremenske prilike znacajno pomazu/odmazu...sve je.eni profesionalci, prespremni igraci iz najjacih liga a ko prebjene macke se vuku po terenu, ne mogu da disu..nije to samo fudbalski faktor
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la NeverGiveUp » 24 jun 2014, 12:32

Amar Dzeko je napisao/la:
NeverGiveUp je napisao/la:Prelazi granice zdravog ukusa. Tzv. pretjerivanje u punom sjaju.
Čuj pretjerivanje što se čovjek raduje. Svaka mu čast, on je 50% ove reprezentacije, kamo sreće da je naš firaun ovakav. ;)

Nije pretjerivanje činjenica što se raduje, nego način na koji to radi, kao što rekoh, prelazi granice zdravog ukusa.
Pomalo čak i iritantan.

Naš pak ne zna sastaviti dvije proste, o njemu je već suvišno išta reći.
Zadnja izmjena: NeverGiveUp, dana/u 24 jun 2014, 12:32, ukupno mijenjano 1 put.
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jun 2014, 12:32

MaGiCa je napisao/la:Meni nije jano kako je Kovach, koji je celog zhivota bio razbijach, DM, zadnji vezni, kako god da neko to zove..., napravio ekipu bez zadnjeg veznog. :tokralju: :crazy:

Pranjic u vezi :?: Brozovic :?: Rakitic kao DM :?: Daj bre choveche, pa protivnicima si dao igracha fore samo na tu stavku. :facepalm:

Shta je sa onim Strinicem na LB :?: Tu je isto Hrvatska bila bushna.

Dodati tome sporije stopere, kao i golmana koji nije klasa i eto belaja.
Strinić se ozlijedio pred turnir, nastala ogromna rupa, a imamo sjajnog LB u Rostovu, Milića, koji je **** jer je **** Mamića i Dinamo.

Sjajan point u prvom pasusu. :thumbup:


Herrera je legenda... poznajem ga otprije, ali me ovim svojim "divljanjem" kupio. :tokralju: :tokralju:
Hayley <3

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Amar Dzeko » 24 jun 2014, 12:35

Evropski igrači su previše istrošeni da bi podnijeli ovakav tempo koji zadaje recimo meksička reprezentacija. Ako na to dodamo vremenske uvjete, kojima Evropljani nisu prilagođeni, i slabo odrađene pripreme kao što je slučaj bio sa bh. reprezentacijom, jasno je da su to glavni razlozi za ovaj fijasko evropskih reprezentacija.

Čast Holandiji i Francuskoj koji igraju fantastično prvenstvo.

@NeverGiveUp

Možda tebi prelazi, ali za mene je to fanstastično vođenje svoje reprezentacije, uključujući i takva radovanja.
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
samirr
Postovi: 8834
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la samirr » 24 jun 2014, 12:42

slika

:lol: :urnebes: :rol:
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

Avatar
Andrej
Postovi: 6729
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Andrej » 24 jun 2014, 12:43

MaGiCa je napisao/la:
PerryFred je napisao/la:slika



:urnebes: :urnebes:

slika


Jeste da je psihic, ali kako mu se ne pokloniti na ovakvoj strasti :?:

:tokralju: :tokralju: :tokralju:
slika
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Odgovori

Natrag na “Protivnici”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.