Bh. olimpijski tim

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la invincible1921 » 14 feb 2014, 16:19

ma dzaba svi izgovori ovo je jednom rijecu SRAMOTA! et ovaj dns u kombinaciji nije bio tako los ,al sve u svemu ocaj ocaja.Najvise me dojmilo 78 mjesto:( ili onaj spust ...pa gdje je u spustu uspio nabit oniliki zaostatak
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la kovacic » 14 feb 2014, 21:33

adisice je napisao/la:Koji je najbolji rezultat naših na ZOI od nezavisnosti?
Bećirbegović 1998. bio 21. u spustu ;)

sergejbarba
Postovi: 73
Pridružen/a: 01 feb 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la sergejbarba » 14 feb 2014, 21:35

a jesmo antitalenti lol

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la bistrikboy » 14 feb 2014, 22:08

Ovo je jos gore nego sto sam mislio,Igor tu i tamo u okviru ocekivanog,Tanja u sprintu isto OK,ostalo bogu plakati...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la adisice » 14 feb 2014, 22:43

A šta bi sa Mojcom Rataj?ona odjednom nestade a nije bila toliko ni loša
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la icetea01 » 14 feb 2014, 23:45

Admir_Sa je napisao/la:a jel znaš da ovi naši primaju stipendiju od OK? i te cifre uopšte nisu male za naše prilike

togo inace ulaže u skijasko trcanje, masne pare :roll:
Znam, ma da nisam siguran kolika je i ne vjerujem da je nesto veliko... citao sam negdje da je 750 KM!?

Sigurno da Togo nista ne ulaze, ali nista me ne iznenadjuje sto njihovi sportisti imaju bolju formu/kondiciju od nasih sportista. Pogledaj samo druge sportove, maraton, ironman, itd. vecinom iz takvih zemalja dolaze najbolji sportisti u tim sportovima, a sigurno da Togo ni u te sportove nista ne ulaze. Ali nismo mi takav narod da imamo par pojedinaca koji ce zahvaljujuci samim njima uspjeti u necem, nesto tipa fam. Kostelic. Mozda ce doci nekad neko tako, ali tesko se nama ako budemo na to cekali.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la legenda reala » 14 feb 2014, 23:47

kovacic je napisao/la:
adisice je napisao/la:Koji je najbolji rezultat naših na ZOI od nezavisnosti?
Bećirbegović 1998. bio 21. u spustu ;)
zar nije Mojca zabilježila u Torinu najbolji rezultat :?:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Admir_Sa » 14 feb 2014, 23:52

icetea01 je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:a jel znaš da ovi naši primaju stipendiju od OK? i te cifre uopšte nisu male za naše prilike

togo inace ulaže u skijasko trcanje, masne pare :roll:
Znam, ma da nisam siguran kolika je i ne vjerujem da je nesto veliko... citao sam negdje da je 750 KM!?

Sigurno da Togo nista ne ulaze, ali nista me ne iznenadjuje sto njihovi sportisti imaju bolju formu/kondiciju od nasih sportista. Pogledaj samo druge sportove, maraton, ironman, itd. vecinom iz takvih zemalja dolaze najbolji sportisti u tim sportovima, a sigurno da Togo ni u te sportove nista ne ulaze. Ali nismo mi takav narod da imamo par pojedinaca koji ce zahvaljujuci samim njima uspjeti u necem, nesto tipa fam. Kostelic. Mozda ce doci nekad neko tako, ali tesko se nama ako budemo na to cekali.
ja citao 10 000KM godišnje :roll:

fazon je što mi ovde imamo uslove za te sportove i dovoljno je da profesionalno odradiš pripreme, odeš tamo normalno spremljen i siguran sam 1000% da neceš praviti ovako kriminalne rezultate. ja ne ocekujem sada bog zna kakve rezultate, al bar neke normalne, a ne da budeš rame uz rame sa nekom iz irana koja je tu samo turisticki, al ako ništa cura/žena se bar trudi. kod naših ni truda, ni želje, ni volje

kunem se da bi i ja i ti napravili bolje rezultate da se 2-3 godine aktivno spremamo na romaniji, jahorini ili igmanu, ustani svaki dan, trci, hrani se zdravo, skijaj od jutra do sutra i nema šanse da neces moci odskijati normalno 1,8km, a ne da budeš 84/86 takmicara i da te brazilci ostave za minut
nema potpisa

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 feb 2014, 11:46

Trebalo je Fazliju nauciti da skija kad vec zna da gadja :mrgreen:

Sve je ovo drzava kriva od starta nazalost..Nije to do talenta, 95% je rad kvalitetan, a to nemamo. Kod nas se sportasi ne smiju baciti samo u sport vec idu i na fakultet, to je nidje veze ko kad nema egzistencije u sportu

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la icetea01 » 16 feb 2014, 17:33

Admir_Sa je napisao/la:
ja citao 10 000KM godišnje :roll:

fazon je što mi ovde imamo uslove za te sportove i dovoljno je da profesionalno odradiš pripreme, odeš tamo normalno spremljen i siguran sam 1000% da neceš praviti ovako kriminalne rezultate. ja ne ocekujem sada bog zna kakve rezultate, al bar neke normalne, a ne da budeš rame uz rame sa nekom iz irana koja je tu samo turisticki, al ako ništa cura/žena se bar trudi. kod naših ni truda, ni želje, ni volje
a zar imamo to? Prema treneru Tanje Karisik nemamo uslove za profesionalnu pripremu, a siguran sam da je u pravu, inace ne znam zasto za EYOF 2017 (sto je ujedno i jedina nada za nas zimski sport) moramo uloziti 10 mil. € (ako znaci imamo vec te neke uslove) ?
Admir_Sa je napisao/la:kunem se da bi i ja i ti napravili bolje rezultate da se 2-3 godine aktivno spremamo na romaniji, jahorini ili igmanu, ustani svaki dan, trci, hrani se zdravo, skijaj od jutra do sutra i nema šanse da neces moci odskijati normalno 1,8km, a ne da budeš 84/86 takmicara i da te brazilci ostave za minut
Nije da "branim" ove nase sportiste, mozda oni ne treniraju onoliko koliko je u njihovoj mogucnosti, ali sve dok oni budu imali taj izgovor "nemamo uslove", necemo ni mi njih moci optuzivati za lose rezultate. Zasto sad traziti krivicu kod ove Tanje Karisik? Sta je sa onima sto nisu uspinili ni B normu? A pored toga, nikad se ne trazi odgovornost kod takmicara, vec kod trenera i ostale ekipe koja je zaduzena za takmicare. To je u drugim zemljama sasvim normalno, ali eto samo kod nas nije, sto me ni neiznenadjuje kad vidim koliko je zainteresiranost za zimskim sportom, ali ne samo zimskim, nego i ostalim koji nisu fudbal, kosarka ili rukomet. :roll:
Zadnja izmjena: icetea01, dana/u 16 feb 2014, 18:02, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Admir_Sa » 16 feb 2014, 17:37

uslove imamo kakve takve i sigurno bolje od brazilaca, togoanaca, cileanaca i slicnih koji naše sportiste ostave za par minuta. ne tražim ja sada bog zna kakve rezultate, al u poredjenju sa ovim anonimusima iz egzoticnih zemalja mi se brukamo
nema potpisa

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la pinoglavi » 16 feb 2014, 18:00

Ma glavni problem je što ovi iz dijaspore neće ni pomislit da nastupaju za BiH,nit ih ko zove.Možda ih nema u tolikom broju,kao fudbalera,al ih sigurno ima.Neće tamo neko kome je Švedska sve pružila reć e odo ja ganjat državljanstvo da bi mogo nastupat za zemlju u kojoj sam se rodio i proveo par godina,ili što je sve češće,zemlju iz koje su moji roditelji.Probajte zamislit fudbalsku reprezentaciju bez dijaspore,većina njih je prve fudbalske osnove naučili van BiH, što je veoma tužno.

Još tužnije je što olimpijska zemlja nema apsolutno ni jednog imalo dobrog sportaša u bilo kojem zimskom sportu,nit smo kad imali.I ko što neko reče gore,najgore je što niko ne vidi budućnost u sportu,nego idu na fakultet pored što se bave nekim sportom,lijepo se provedu na OI,dodju kući i nastave svojim poslom.

I pored svega ovoga definitivno se ovi naši ne trude dovoljno,nit se drže sportskog života.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 16 feb 2014, 18:33

pinoglavi je napisao/la:Ma glavni problem je što ovi iz dijaspore neće ni pomislit da nastupaju za BiH,nit ih ko zove.Možda ih nema u tolikom broju,kao fudbalera,al ih sigurno ima.Neće tamo neko kome je Švedska sve pružila reć e odo ja ganjat državljanstvo da bi mogo nastupat za zemlju u kojoj sam se rodio i proveo par godina,ili što je sve češće,zemlju iz koje su moji roditelji.Probajte zamislit fudbalsku reprezentaciju bez dijaspore,većina njih je prve fudbalske osnove naučili van BiH, što je veoma tužno.

Još tužnije je što olimpijska zemlja nema apsolutno ni jednog imalo dobrog sportaša u bilo kojem zimskom sportu,nit smo kad imali.I ko što neko reče gore,najgore je što niko ne vidi budućnost u sportu,nego idu na fakultet pored što se bave nekim sportom,lijepo se provedu na OI,dodju kući i nastave svojim poslom.

I pored svega ovoga definitivno se ovi naši ne trude dovoljno,nit se drže sportskog života.
Još nikad nisam vidio nekog alpinca ili nordijca našeg imena u Svjetskom kupu da nastupa za neku drugu reprezentaciju. Možda i ima, nisam siguran, ali ništa ozbiljne klase.

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la pinoglavi » 16 feb 2014, 18:49

DukeOfWellington je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:Ma glavni problem je što ovi iz dijaspore neće ni pomislit da nastupaju za BiH,nit ih ko zove.Možda ih nema u tolikom broju,kao fudbalera,al ih sigurno ima.Neće tamo neko kome je Švedska sve pružila reć e odo ja ganjat državljanstvo da bi mogo nastupat za zemlju u kojoj sam se rodio i proveo par godina,ili što je sve češće,zemlju iz koje su moji roditelji.Probajte zamislit fudbalsku reprezentaciju bez dijaspore,većina njih je prve fudbalske osnove naučili van BiH, što je veoma tužno.

Još tužnije je što olimpijska zemlja nema apsolutno ni jednog imalo dobrog sportaša u bilo kojem zimskom sportu,nit smo kad imali.I ko što neko reče gore,najgore je što niko ne vidi budućnost u sportu,nego idu na fakultet pored što se bave nekim sportom,lijepo se provedu na OI,dodju kući i nastave svojim poslom.

I pored svega ovoga definitivno se ovi naši ne trude dovoljno,nit se drže sportskog života.
Još nikad nisam vidio nekog alpinca ili nordijca našeg imena u Svjetskom kupu da nastupa za neku drugu reprezentaciju. Možda i ima, nisam siguran, ali ništa ozbiljne klase.

Ma nisam ni ja al je nemoguće da nema,samo kažem da su olimpijade odraz našeg ulaganja u sport,nije fudbal ništa bolji nego nas dijaspora izvalči.To je bila moja poenta.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la invincible1921 » 16 feb 2014, 21:55

opcenito zimski sportovi su skupi za trenirat za nase uslove zivota i preskupi.Nemoj da se neko uvrijedi ,ali vecina djece koja se time bave su losa za fudbal i kosraku,a njihovi roditelji hoce da se hvale kako su im djeca dobra u necemu jer boze moj imaju para pa samim tim moraju bit i "talnetovani" i onda ih prijave za skijanje ,klizanje,itd gdje prakticno i nema konkurencije neke i jbg....da postoji neki odredjeni plan i program da se vise posveti tome da se naprave kampovi za taletnovane da se daju stipendije itd moglo bise i medalji nadat za nekih 2-3 olipmijade.Meputim kakvo skijanje kad u glavnom gradu nemas ozbiljan ni kosarksaski ni rukometni klub ...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la BelminM23 » 16 feb 2014, 22:27

Ajmo osnovati Karling Ekipu, možda u tom sportu imamo potencijala
pa da neko od nas ode na Olimpijadu :)

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Otelo » 16 feb 2014, 22:39

BelminM23 je napisao/la:Ajmo osnovati Karling Ekipu, možda u tom sportu imamo potencijala
pa da neko od nas ode na Olimpijadu :)
U zenskoj konkurenciji bi bilo dominantni :lol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la icetea01 » 16 feb 2014, 22:42

invincible1921 je napisao/la:opcenito zimski sportovi su skupi za trenirat za nase uslove zivota i preskupi.Nemoj da se neko uvrijedi ,ali vecina djece koja se time bave su losa za fudbal i kosraku,a njihovi roditelji hoce da se hvale kako su im djeca dobra u necemu jer boze moj imaju para pa samim tim moraju bit i "talnetovani" i onda ih prijave za skijanje ,klizanje,itd gdje prakticno i nema konkurencije neke i jbg....da postoji neki odredjeni plan i program da se vise posveti tome da se naprave kampovi za taletnovane da se daju stipendije itd moglo bise i medalji nadat za nekih 2-3 olipmijade.Meputim kakvo skijanje kad u glavnom gradu nemas ozbiljan ni kosarksaski ni rukometni klub ...
cista glupost, s 13,14 godina a da ne pricam o 9, 8, 7 ili manje, ti ne mozes reci dali je neko "los" ili dobar za fudbal, kosarku, opcenito za bilo kakav sport. Sta znam primjera kad su govorili za neku djecu "od ovog ce biti nesto" pa od tih takvih vecinom nista ne bude, a od onih sto niko nista nije ocekivao, vecinom bude nesto, ili uspiju koliko toliko. Bitne su ti godine 16-19, tu ko se posveti treningu, izostavi opijanke, nocne klubove, itd. (tad to vecinom pocne) taj ce i uspjeti. Sta je fudbalera u tim godinama propalo.
Isto tako, nemas ti sta djete upisivat za neki sport, koji mu se ne svidja, odnosno koji mu nikad nisi ni pokazao. Ovdje npr. u Austriji idu djecima vec od 6, 7 godina na planine na skijanje, i normalno dace se ono dijete baviti skijanjem a ne npr. fudbalom, kosarkom, itd. ;)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la badblueboylivno » 17 feb 2014, 00:14

BelminM23 je napisao/la:Ajmo osnovati Karling Ekipu, možda u tom sportu imamo potencijala
pa da neko od nas ode na Olimpijadu :)
Nemamo leda, možda negdje na jezeru. :mrgreen:


Šteta, imamo potencijal, imamo geografske uvjete, ali para ni za lijeka.
Hayley <3

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la pinoglavi » 17 feb 2014, 10:03

badblueboylivno je napisao/la:
BelminM23 je napisao/la:Ajmo osnovati Karling Ekipu, možda u tom sportu imamo potencijala
pa da neko od nas ode na Olimpijadu :)
Nemamo leda, možda negdje na jezeru. :mrgreen:


Šteta, imamo potencijal, imamo geografske uvjete, ali para ni za lijeka.
To je ono zbog čega se ja jedem.Da živim u Mozambiku pa ajde,al birat možemo na koju planinu otić i imat pripreme,ali ...
Nad tobom sunce najljepše sja

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.