Bh. olimpijski tim

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 feb 2014, 14:51

O kavim ba vi planinama pricate? Imamo mi njih ali nisu uredjene, ne moze se trenirati na obicnim brdima za turiste. Da ne pricam o tome sto je svaka redom minirana..Sve je od starta kriva drzava i niko vise, nije ni manjak talenta niti sta drugo..

Evo ja sam iz TZ kantona, mi nemamo postene planine. Nemamo nikakve staze, nemamo nista sto se tice zimskih sportova, a tu je BIH najgusce naseljena u TZ kantonu..

Moze se jedino nesto napraviti ako drzava pogura djecaka curicu od 10-15 godina negdje u inostranstvo da se ozbiljno bavi tim i ulozi dosta novca u njega i onda cete vidjeti rezultate. Ne moze ovako, nesto kao imamo takmicare, a mogu se okladit da tamo vise ganjaju fax nego sport..

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Bistrik » 17 feb 2014, 15:36

sramota je da su prestavnici ANdore, Monaka, Čile itsl bolji od nas. kažu nema uvjeta. recimo 1.8 km nordijsko trčanje znači tu ti treba fizička sprema kao najbitnija i nju možeš nabiti bez snijega.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Admir_Sa » 17 feb 2014, 15:38

Bistrik je napisao/la:sramota je da su prestavnici ANdore, Monaka, Čile itsl bolji od nas. kažu nema uvjeta. recimo 1.8 km nordijsko trčanje znači tu ti treba fizička sprema kao najbitnija i nju možeš nabiti bez snijega.
ajd andora poluzimska je zemlja, al brate togo, brazil, danska, madjarska nas redovno izdominiraju i to je sramota
nema potpisa

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 feb 2014, 15:39

Bistrik je napisao/la:sramota je da su prestavnici ANdore, Monaka, Čile itsl bolji od nas. kažu nema uvjeta. recimo 1.8 km nordijsko trčanje znači tu ti treba fizička sprema kao najbitnija i nju možeš nabiti bez snijega.
Ne bih se slozio da je tako, jedno je nabiti fizicku spremu, a drugo je znati. Treba poznavati taj sport i on se razvija kao i svi ostali sportovi, treba imati moderan trening i opremu sto zahtijeva novac.

I uz to moras dugi niz godina ucestvovati u svjetskom kupu i biti medju 20ak najboljih kako bi bio ozbiljan takmicar..A sumnjam da ovi nasi idu na svaku trku svjetskog kupa te na prvenstva. I to trazi dosta novca..Jednostavno ne mozes se pojaviti i rasturiti OI, moras od djetinstva se baviti tim, poznavati svaki milimetar trke i znati. Jedno je biti spreman, a drugo biti strucnjak za taj sport..

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Bistrik » 17 feb 2014, 15:53

tuzlak1987 je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:sramota je da su prestavnici ANdore, Monaka, Čile itsl bolji od nas. kažu nema uvjeta. recimo 1.8 km nordijsko trčanje znači tu ti treba fizička sprema kao najbitnija i nju možeš nabiti bez snijega.
Ne bih se slozio da je tako, jedno je nabiti fizicku spremu, a drugo je znati. Treba poznavati taj sport i on se razvija kao i svi ostali sportovi, treba imati moderan trening i opremu sto zahtijeva novac.

I uz to moras dugi niz godina ucestvovati u svjetskom kupu i biti medju 20ak najboljih kako bi bio ozbiljan takmicar..A sumnjam da ovi nasi idu na svaku trku svjetskog kupa te na prvenstva. I to trazi dosta novca..Jednostavno ne mozes se pojaviti i rasturiti OI, moras od djetinstva se baviti tim, poznavati svaki milimetar trke i znati. Jedno je biti spreman, a drugo biti strucnjak za taj sport..
to što ti govoriš jeste tačno za prvih 30ak pozicija ali se valjda može biti 60ti uz dobru fizičku spremu bez ičega ostaloga. odakle Togu snijega pa su bolji od nas ili Monaku.

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la adisice » 17 feb 2014, 16:21

Bistrik je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:sramota je da su prestavnici ANdore, Monaka, Čile itsl bolji od nas. kažu nema uvjeta. recimo 1.8 km nordijsko trčanje znači tu ti treba fizička sprema kao najbitnija i nju možeš nabiti bez snijega.
Ne bih se slozio da je tako, jedno je nabiti fizicku spremu, a drugo je znati. Treba poznavati taj sport i on se razvija kao i svi ostali sportovi, treba imati moderan trening i opremu sto zahtijeva novac.

I uz to moras dugi niz godina ucestvovati u svjetskom kupu i biti medju 20ak najboljih kako bi bio ozbiljan takmicar..A sumnjam da ovi nasi idu na svaku trku svjetskog kupa te na prvenstva. I to trazi dosta novca..Jednostavno ne mozes se pojaviti i rasturiti OI, moras od djetinstva se baviti tim, poznavati svaki milimetar trke i znati. Jedno je biti spreman, a drugo biti strucnjak za taj sport..
to što ti govoriš jeste tačno za prvih 30ak pozicija ali se valjda može biti 60ti uz dobru fizičku spremu bez ičega ostaloga. odakle Togu snijega pa su bolji od nas ili Monaku.
Monako je blizu alpa a i imaju para na bacanje
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 17 feb 2014, 16:44

Kakva svaka utrka SK-a, ni u jednom sportu nemamo nikog ko vozi SK osim pred OI i SP kada se ubace par utrka. Ali ne voze ni ovi južnoamerikanci pa opet bolje prođu. Ako je priča o tome što nismo bolji od Brazilaca onda je priča na mjestu, a ako je priča što naši takmičari nisu konkurentni ozbiljnim reprezentacijama onda je priča deplasirana, ako ne radimo ništa onda ne možemo ni očekivati nešto. Da smo mi ozbiljna sportska nacija ovi takmičari ne bi ni išli na OI, išli bi neki bolji kojih nemamo. Ovo su turisti, a da imaju barem neki talenat onda bi uzimali makar ove iz Južne Amerike.

RiverPlate
Postovi: 1817
Pridružen/a: 05 avg 2013, 11:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la RiverPlate » 17 feb 2014, 16:51

Ma mi jednostavno nemamo atlete za Olimpijske igre, bilo zimske ili ljetne, kad vidim da nikad ne konkurišemo za neku od medalja, ali nikad, dođe mi da plačem , ne može se uvijek govoriti nemaju uslova, nemaju opreme, nemaju ovo, nemaju ono, eto oni iz Afrike imaju sve moguće centre, tehnologiju, masažere, kondicione trenere!Ne treba nikog slati ni na jedne olimpijske igre, samo se brukamo ljudi bezveze, nemamo atlete i to je to!
Grbavica naš je Hram!!!

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la icetea01 » 17 feb 2014, 17:35

Ovaj Mladen Plakalovic sto izgleda smotano, ali je izgleda i u ponasanju i govoru smotan. Na svako pitanje 2-3 rijeci, i to je to. :lol: steta tu njemu Srbija nije dodjelila drzavljanstvo :roll:

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la badblueboylivno » 17 feb 2014, 17:57

tuzlak1987 je napisao/la:O kavim ba vi planinama pricate? Imamo mi njih ali nisu uredjene, ne moze se trenirati na obicnim brdima za turiste. Da ne pricam o tome sto je svaka redom minirana..Sve je od starta kriva drzava i niko vise, nije ni manjak talenta niti sta drugo..

Evo ja sam iz TZ kantona, mi nemamo postene planine. Nemamo nikakve staze, nemamo nista sto se tice zimskih sportova, a tu je BIH najgusce naseljena u TZ kantonu..

Moze se jedino nesto napraviti ako drzava pogura djecaka curicu od 10-15 godina negdje u inostranstvo da se ozbiljno bavi tim i ulozi dosta novca u njega i onda cete vidjeti rezultate. Ne moze ovako, nesto kao imamo takmicare, a mogu se okladit da tamo vise ganjaju fax nego sport..
Kupres ima 15 kilometara uređenih staza, hotele, smještaj, žičare, ski-liftove, vučnice, topove za umjetni snijeg, umjetna jezera oko staze, sve uvjete za fantastičan skijaški centar i za stvaranje par skijaša koji bi mogli bilježiti stoput bolje rezultate od ovoga što trenutno imamo. Samo, nikad se nitko (iz, naravno, relevantnih institucija tipa olimpijskog odbora ili skijaškog saveza) nije ni malčice zapitao i zainteresirao za pokušaj nečega s tim Kupresom.
Hayley <3

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la bistrikboy » 17 feb 2014, 19:17

tuzlak1987 je napisao/la:O kavim ba vi planinama pricate? Imamo mi njih ali nisu uredjene, ne moze se trenirati na obicnim brdima za turiste. Da ne pricam o tome sto je svaka redom minirana..Sve je od starta kriva drzava i niko vise, nije ni manjak talenta niti sta drugo..

Evo ja sam iz TZ kantona, mi nemamo postene planine. Nemamo nikakve staze, nemamo nista sto se tice zimskih sportova, a tu je BIH najgusce naseljena u TZ kantonu..

Moze se jedino nesto napraviti ako drzava pogura djecaka curicu od 10-15 godina negdje u inostranstvo da se ozbiljno bavi tim i ulozi dosta novca u njega i onda cete vidjeti rezultate. Ne moze ovako, nesto kao imamo takmicare, a mogu se okladit da tamo vise ganjaju fax nego sport..
Sta sad vlast treba napraviti planine :mrgreen: Kostelici osvojili boga oca a trenirali na planini nivoa Mojmila.Sve je do volje takmicara i trenera i nista vise,sistem je onda lako uspostaviti kada imas profesionalce,a mi imamo rekreativce u najbolje slucaju.Dvije godine priprema za alpsko skijanje ukljucujuci i putovanja kosta oko 100 000 maraka to je sigurno suma koja bi se mogla naci kad bi ski savez dosao sa strategijom za 2-3 takmicara i predtavio perspektivu,a do tada...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61251
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Virtu4l » 17 feb 2014, 19:24

Svi mi jako dobro znamo da se to nikada neće desiti, situacija bez ikakve perspektive.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Bistrik » 18 feb 2014, 08:13

badblueboylivno je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:O kavim ba vi planinama pricate? Imamo mi njih ali nisu uredjene, ne moze se trenirati na obicnim brdima za turiste. Da ne pricam o tome sto je svaka redom minirana..Sve je od starta kriva drzava i niko vise, nije ni manjak talenta niti sta drugo..

Evo ja sam iz TZ kantona, mi nemamo postene planine. Nemamo nikakve staze, nemamo nista sto se tice zimskih sportova, a tu je BIH najgusce naseljena u TZ kantonu..

Moze se jedino nesto napraviti ako drzava pogura djecaka curicu od 10-15 godina negdje u inostranstvo da se ozbiljno bavi tim i ulozi dosta novca u njega i onda cete vidjeti rezultate. Ne moze ovako, nesto kao imamo takmicare, a mogu se okladit da tamo vise ganjaju fax nego sport..
Kupres ima 15 kilometara uređenih staza, hotele, smještaj, žičare, ski-liftove, vučnice, topove za umjetni snijeg, umjetna jezera oko staze, sve uvjete za fantastičan skijaški centar i za stvaranje par skijaša koji bi mogli bilježiti stoput bolje rezultate od ovoga što trenutno imamo. Samo, nikad se nitko (iz, naravno, relevantnih institucija tipa olimpijskog odbora ili skijaškog saveza) nije ni malčice zapitao i zainteresirao za pokušaj nečega s tim Kupresom.
;)
100% tačno @badblueboylivno. nek oni kukaju kako nema uvjeta i nek treniraju van BIH a u Kupresu imaju sve. dodaj da Vlašić, Jahorina i Bjelašnica imaju kapacitete uz minimalna ulaganja eto ti dovoljno borilišta da se spremiš da budeš bbarem bolji od ovih južnoamerikanaca i Španaca.

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Otelo » 18 feb 2014, 08:23

Ma mislim da se kod nas moze organizirati i utrka SK-a.
Uvjeti su tu. U Sarajevu je zimi prelijepo, narod bi dosao i bila bi bolja atmosfera nego u Zagrebu.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
bhsport
Postovi: 11249
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la bhsport » 18 feb 2014, 08:45

Zana 42 sa starnim brojem 51, od ukupno zavrsene 74 skijasice. Neka popravi jos koje mjesto taj plasman i puna saka brade.
Na kraju 36 ili 37 11 sekundi zaostatka.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la invincible1921 » 19 feb 2014, 01:56

icetea01 je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:opcenito zimski sportovi su skupi za trenirat za nase uslove zivota i preskupi.Nemoj da se neko uvrijedi ,ali vecina djece koja se time bave su losa za fudbal i kosraku,a njihovi roditelji hoce da se hvale kako su im djeca dobra u necemu jer boze moj imaju para pa samim tim moraju bit i "talnetovani" i onda ih prijave za skijanje ,klizanje,itd gdje prakticno i nema konkurencije neke i jbg....da postoji neki odredjeni plan i program da se vise posveti tome da se naprave kampovi za taletnovane da se daju stipendije itd moglo bise i medalji nadat za nekih 2-3 olipmijade.Meputim kakvo skijanje kad u glavnom gradu nemas ozbiljan ni kosarksaski ni rukometni klub ...
cista glupost, s 13,14 godina a da ne pricam o 9, 8, 7 ili manje, ti ne mozes reci dali je neko "los" ili dobar za fudbal, kosarku, opcenito za bilo kakav sport. Sta znam primjera kad su govorili za neku djecu "od ovog ce biti nesto" pa od tih takvih vecinom nista ne bude, a od onih sto niko nista nije ocekivao, vecinom bude nesto, ili uspiju koliko toliko. Bitne su ti godine 16-19, tu ko se posveti treningu, izostavi opijanke, nocne klubove, itd. (tad to vecinom pocne) taj ce i uspjeti. Sta je fudbalera u tim godinama propalo.
Isto tako, nemas ti sta djete upisivat za neki sport, koji mu se ne svidja, odnosno koji mu nikad nisi ni pokazao. Ovdje npr. u Austriji idu djecima vec od 6, 7 godina na planine na skijanje, i normalno dace se ono dijete baviti skijanjem a ne npr. fudbalom, kosarkom, itd. ;)
svedno ,poenta je da sam htio rec da skijanje uglanom treniraju djeca koja imaju vise para u odnosu na svoje vrsnjake a ne oni koji su fkt talentovani za to
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Bistrik » 19 feb 2014, 08:05

gledam u ratu i iza rat mismo imali više sportista na OI nego sada. evo gledam imali smo bob dvosjed i četvresjed pa sanjaknje,sada ovoga nemamo, i skijanje.

Avatar
bhsport
Postovi: 11249
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la bhsport » 19 feb 2014, 08:37

Bistrik je napisao/la:gledam u ratu i iza rat mismo imali više sportista na OI nego sada. evo gledam imali smo bob dvosjed i četvresjed pa sanjaknje,sada ovoga nemamo, i skijanje.
Imali smo solidnu ekipu boba, ali to su bili momci koji su krenuli trenirati prije rata ...
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
bhsport
Postovi: 11249
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la bhsport » 19 feb 2014, 09:39

Marko Rudic velikih 8.47 sekundi zaostatka za vodecim nakon prve voznje. Sramota!
Lajkert gospodski odustao sa staze, izvini Marko za ovo sramota sto sam napisao. :oops:
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61251
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Virtu4l » 19 feb 2014, 09:44

Laikert ima problema sa kapijom :oops:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.