Bh. olimpijski tim

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 21 feb 2014, 21:41

Dado je napisao/la:Pa kako Jamajka ima bobsled tim :mrgreen:

Sve se moze kad se hoce. Samo sto se kod nas nece. Najlakse je traziti i pisati izgovore.
Reci da se šališ? Nakon tri vožnje završili su sa 6.50 sekundi zaostatka, bolji bili jedino od Srbije koja je odustala (bili iza njih prije nego što su ovi odustali), a bili su preko 3 sekunde daleko od četvrte vožnje. Današnji nastup Žane je 10 puta vrijedniji od nastupa boba dvosjeda Jamajke.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la jestamaji » 21 feb 2014, 22:17

DukeOfWellington je napisao/la:........Da imamo šampiona u Luge, Bobsleigh ili Skeleton morali bismo kao prvo da imamo luge track koja je kod nas u devastiranom stanju i služi za mnoge grafit pionire da se oprobaju prije nego što počnu crtati po zgradama. Ali staza bi bila dovoljna samo za solidne rezultate, bez ozbiljnog trenažnog procesa nema govora o borbi za medalje, a pošto nemamo trenere morali bismo ih masno platiti da dođu iz država koje ih imaju...........i.
bob staza je totalo uništena .....šteta, a imali smo veliku šansu da postanemo svjetski prvaci u spuštanju "vučkom" niz bob stazu :mrgreen:

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 21 feb 2014, 23:40

jestamaji je napisao/la: bob staza je totalo uništena .....šteta, a imali smo veliku šansu da postanemo svjetski prvaci u spuštanju "vučkom" niz bob stazu :mrgreen:
Imam velika očekivanja od EYOF-a glede infrastrukture, odlična prilika da se "na foru" dođe do odličnih borilišta.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la jestamaji » 22 feb 2014, 00:06

DukeOfWellington je napisao/la:
jestamaji je napisao/la: bob staza je totalo uništena .....šteta, a imali smo veliku šansu da postanemo svjetski prvaci u spuštanju "vučkom" niz bob stazu :mrgreen:
Imam velika očekivanja od EYOF-a glede infrastrukture, odlična prilika da se "na foru" dođe do odličnih borilišta.
:mrgreen:
nažalost nas lista sportova na EYOFu j.ebe u korjenu i u planovima, al barem su skokovi na listi :mrgreen:

Alpine Skiing
Biathlon
Cross Country
Figure Skating
Ice Hockey
Short Track
Snowboarding
Ski Jumping

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Dado » 22 feb 2014, 00:24

DukeOfWellington je napisao/la:
Dado je napisao/la:Pa kako Jamajka ima bobsled tim :mrgreen:

Sve se moze kad se hoce. Samo sto se kod nas nece. Najlakse je traziti i pisati izgovore.
Reci da se šališ? Nakon tri vožnje završili su sa 6.50 sekundi zaostatka, bolji bili jedino od Srbije koja je odustala (bili iza njih prije nego što su ovi odustali), a bili su preko 3 sekunde daleko od četvrte vožnje. Današnji nastup Žane je 10 puta vrijedniji od nastupa boba dvosjeda Jamajke.

Vazno je ucestvovati :mrgreen:

Ali kad razmislis, nacija kojima marihuana prakticno nacionalni simbol ima vece ambicije na zimskim OI nego mi koji smo imali OI. Mozda nam treba jedan Mile Hasisar na olimpijskom komitetu :mrgreen:

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la samo_lijevo » 22 feb 2014, 00:28

jestamaji je napisao/la: :mrgreen:
nažalost nas lista sportova na EYOFu j.ebe u korjenu i u planovima, al barem su skokovi na listi :mrgreen:

Alpine Skiing
Biathlon
Cross Country
Figure Skating
Ice Hockey
Short Track
Snowboarding
Ski Jumping
sta je ovako malo sportova,vise ima disciplina na Cevljanovicima.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 22 feb 2014, 00:39

Dakle ni bob staze ni velodroma. Divota.

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la icetea01 » 22 feb 2014, 00:56

jestamaji je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:
jestamaji je napisao/la: bob staza je totalo uništena .....šteta, a imali smo veliku šansu da postanemo svjetski prvaci u spuštanju "vučkom" niz bob stazu :mrgreen:
Imam velika očekivanja od EYOF-a glede infrastrukture, odlična prilika da se "na foru" dođe do odličnih borilišta.
:mrgreen:
nažalost nas lista sportova na EYOFu j.ebe u korjenu i u planovima, al barem su skokovi na listi :mrgreen:

Alpine Skiing
Biathlon
Cross Country
Figure Skating
Ice Hockey
Short Track
Snowboarding
Ski Jumping
Nece biti ni skokova. ;)

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 22 feb 2014, 00:59

Dakle, možemo se nadati jednoj solidnoj stazi za CC i bijatlon, nadam se sve sa stadionom i metama kako Bog zapovijeda, zatim možemo se nadati koliko-toliko solidnim stazama za alpsko skijanje i eventualno se možemo nadati nekoj ledenoj dvorani osim ako led ne bude ad hoc postavljen samo za taj EYOF.

Avatar
R.J.W.G.
Postovi: 1245
Pridružen/a: 13 avg 2010, 00:35
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la R.J.W.G. » 22 feb 2014, 01:09

DukeOfWellington je napisao/la: Kao prvo ničega što je bio za vrijeme OI nema jer je sve uništeno u ratu. Gdje si ti bio u međuvremenu veliko je pitanje, ali mi nije jasno kako možeš biti baš toliko neinformisan.

Da imamo šampiona u Luge, Bobsleigh ili Skeleton morali bismo kao prvo da imamo luge track koja je kod nas u devastiranom stanju i služi za mnoge grafit pionire da se oprobaju prije nego što počnu crtati po zgradama. Ali staza bi bila dovoljna samo za solidne rezultate, bez ozbiljnog trenažnog procesa nema govora o borbi za medalje, a pošto nemamo trenere morali bismo ih masno platiti da dođu iz država koje ih imaju.

Biathlon i Cross Country. Nemamo na pravi način uređenu stazu, a to bi se moglo napraviti za relativno male pare (u odnosu recimo na bob stazu). Ali problem je što kod nas nema snijega više od dva mjeseca (ako i toliko), što je naravno nedovoljno i takmičari bi morali da idu na druga mjesta gdje snijega ima duže. A i tad za ozbiljne rezultate treba ti prvo baza od više jako talentovanih skijaša (mi imamo par rekreativaca), pa ti opet trebaju vrhunski treneri koje opet treba masno platit' da dođu, jer takmičar kojeg niko ne može uputiti kako da trenira kako tokom ljetne sezone dok snijega nema tako i tokom zimske, to je cijela jedna nauka koju ne mogu raditi amateri ako se misli doći do medalje. Da ne pričamo o finesama kao što su izbor i priprema skija i slično, naši takmičari odu u Intersport, kupe skije najljepše boje i misle da je to - to. Nije.

Alpine Skiing. Ni tu nemamo neku ozbiljnu takmičarsku stazu, samo neke turističke. To bi se moglo najlakše riješiti, ali opet se javlja problem trenera, ali ne samo to, konkurencija u alpskom skijanju je ogromna, kakve sve skijaške veličine nisu došle do medalje na OI o tome se može knjiga napisati. Uz najbolji trud nema apsolutno nikakve garancije da će se doći do medalje ovdje.

Figure Skating. Bez ledene dvorane tokom cijele godine apsolutno je neozbiljno pričati o nekim rezultatima ovdje. Dalje, neke države imaju po nekoliko vrhunskih takmičara i stalno rade na njihovom usavršavanju, tako da bez ozbiljnog trenažnog procesa i vrhunskih talenata tamo se niko ne može ugurati, neki pokušavaju godinama, imaju najbolje uslove, ali ne ide.

Šampione u Ice Hockey? Reci da se šališ, ovo nema potrebe ni komentarisati.
Bravo @Duke, fantastična analiza. Još ako ovome dodamo naš mentalitet i nezainteresovanost za zimske sportove kod većine stanovništva, to upotpunjuje jasnu sliku o našim rezultatima na ZOI.
Puno veći problem su katastrofalni rezultati na ljetnim Olimpijskim igrama.
LUHG!

Avatar
InnocentEmeghara
Postovi: 39
Pridružen/a: 12 dec 2013, 21:48
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la InnocentEmeghara » 22 feb 2014, 01:25

Duke, razumijem da je sruseno u ratu - volio bih da se obnovi - to je istrosen potencijal

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 22 feb 2014, 01:29

InnocentEmeghara je napisao/la:Duke, razumijem da je sruseno u ratu - volio bih da se obnovi - to je istrosen potencijal
U državi u kojoj se raspravlja o presudi Sejdić-Finci i sličnim fundamentalnim stvarima, nema šanse da se ljudi bave visokosofisticiranim stvarima kao što je izgradnja bob staze.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la legenda reala » 22 feb 2014, 01:35

još smo postali i egzotična zemlja, snijega nema ni za lijeka hahhahah
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
InnocentEmeghara
Postovi: 39
Pridružen/a: 12 dec 2013, 21:48
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la InnocentEmeghara » 22 feb 2014, 01:41

DukeOfWellington je napisao/la:
InnocentEmeghara je napisao/la:Duke, razumijem da je sruseno u ratu - volio bih da se obnovi - to je istrosen potencijal
U državi u kojoj se raspravlja o presudi Sejdić-Finci i sličnim fundamentalnim stvarima, nema šanse da se ljudi bave visokosofisticiranim stvarima kao što je izgradnja bob staze.
:cry:

Avatar
InnocentEmeghara
Postovi: 39
Pridružen/a: 12 dec 2013, 21:48
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la InnocentEmeghara » 22 feb 2014, 20:16

Nadam se da obnovimo onoga sto imamo pa da postanemo velesila

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Dado » 23 feb 2014, 04:17

DukeOfWellington je napisao/la:
InnocentEmeghara je napisao/la:Duke, razumijem da je sruseno u ratu - volio bih da se obnovi - to je istrosen potencijal
U državi u kojoj se raspravlja o presudi Sejdić-Finci i sličnim fundamentalnim stvarima, nema šanse da se ljudi bave visokosofisticiranim stvarima kao što je izgradnja bob staze.
Izvini sto mlatim u prazno ali morao sam :lol:

[youtube][/youtube]

Avatar
InnocentEmeghara
Postovi: 39
Pridružen/a: 12 dec 2013, 21:48
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la InnocentEmeghara » 23 feb 2014, 19:37

Da dobijemo cak i jednu medalju i onda mogu otici na miru sa ovog svijeta :lol:

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la admin » 25 feb 2014, 13:16

Da arhiviramo ove igre?

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 25 feb 2014, 13:28

admin je napisao/la:Da arhiviramo ove igre?
Evo sad, kad se sve završilo, imam potrebu da vas pohvalim radi odličnog praćenja naših sportista i njihovih trenera. Nisam zadovoljan njihovim vječitim traženjem alibija, ali to već nije vaša stvar. Žao mi je što nije bio neki intervju sa nekom istinskom zvijezdom na OI (barem ja nisam vidio), ali dobro, vjerujem da do istih nije lako doći. U svakom slučaju sa dva novinara uradili ste ogroman posao, tamo se nije sjedilo i to je dobro. Sjetićemo se kako se ekipa sa BHT-a ponašala u Londonu.

Što se tiče pdf-a, po meni najbolje zatvorit' i sakrit' u arhivu, svaki put kad uđem na forum hvata me nostalgija.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la jestamaji » 25 feb 2014, 13:29

DukeOfWellington je napisao/la:
admin je napisao/la:Da arhiviramo ove igre?
Evo sad, kad se sve završilo, imam potrebu da vas pohvalim radi odličnog praćenja naših sportista i njihovih trenera. Nisam zadovoljan njihovim vječitim traženjem alibija, ali to već nije vaša stvar. Žao mi je što nije bio neki intervju sa nekom istinskom zvijezdom na OI (barem ja nisam vidio), ali dobro, vjerujem da do istih nije lako doći. U svakom slučaju sa dva novinara uradili ste ogroman posao, tamo se nije sjedilo i to je dobro. Sjetićemo se kako se ekipa sa BHT-a ponašala u Londonu.

Što se tiče pdf-a, po meni najbolje zatvorit' i sakrit' u arhivu, svaki put kad uđem na forum hvata me nostalgija.
i mene, ali za ZOI 84 :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.