Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
Elki
Postovi: 806
Pridružen/a: 15 sep 2012, 19:29
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Elki » 04 feb 2014, 00:45

Admir_Sa je napisao/la:
Elki je napisao/la:Dragi su mi Morgi,Šliri i Loitzl i vjerujem da ce neko od njih imati i zlatnu medalju.A isto tako bih volio da ljudina Kasai osvoji koju.Uvijek su japanci imali savrsen stil i bilo ih je milina gledati posebno Haradu.
nije haradu nikada stil krasio, funaki je bio glavni za stil u svoje vrijeme. harada je bio tipicni lovac na daljine i zesci tremaros. kako je samo usrao japancima zlato 1994, nemoguce kratko skocio
Vidim da bas pratis ovaj sport,svaka cast i ja volim pogledati kad uhvatim na telki koju skakaonicu nije bitno dal je repriza,najdrazi su mi austrijanci,a japance volim gledati kako skacu il sam ih ja zagotivio od malena bas sto kazes sto je harada lovio daljinu,a funaki je isto bio legenda heheh...
I mrtvi žive za ŽELJU! 1921..TM87..

Forza Željo..forza Inter..!!!!WILD!!!!

Avatar
lugi88
Postovi: 122
Pridružen/a: 12 dec 2013, 23:14
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la lugi88 » 04 feb 2014, 01:34

Elki je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:
Elki je napisao/la:Dragi su mi Morgi,Šliri i Loitzl i vjerujem da ce neko od njih imati i zlatnu medalju.A isto tako bih volio da ljudina Kasai osvoji koju.Uvijek su japanci imali savrsen stil i bilo ih je milina gledati posebno Haradu.
nije haradu nikada stil krasio, funaki je bio glavni za stil u svoje vrijeme. harada je bio tipicni lovac na daljine i zesci tremaros. kako je samo usrao japancima zlato 1994, nemoguce kratko skocio
Vidim da bas pratis ovaj sport,svaka cast i ja volim pogledati kad uhvatim na telki koju skakaonicu nije bitno dal je repriza,najdrazi su mi austrijanci,a japance volim gledati kako skacu il sam ih ja zagotivio od malena bas sto kazes sto je harada lovio daljinu,a funaki je isto bio legenda heheh...

nagano 98 god.lik 5 dvadesetki dobio za stil, bio ga merak gledat, ja mislim da se onakav nece rodit...

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 04 feb 2014, 02:10

mislim da bi Slovenija mogla "iznenaditi"
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

0123456
Postovi: 151
Pridružen/a: 02 jul 2012, 20:54
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la 0123456 » 04 feb 2014, 03:58

Ekipa Slovenije glavni je favorit za zlato (uz Nijemce). U zadnje dvije sezone svjetskog kupa Slovenci pobijedili su na pet od osam takmicenja i dva puta bili treci. Individualno mogli bi uzeti jos neke dvije medalje (pogledaj rezultate nakon novogodisnje turneje http://en.wikipedia.org/wiki/2013%E2%80 ... ual_events).

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la bistrikboy » 04 feb 2014, 08:46

U pojedinacnim takmicenjima odavno nije bilo izjednacenije,nekih 7-8 skakaca konurise za zlato a najmanje jos 5 moze iznenaditi,bice veoma interesantno pratiti ski skokove na ovim OI.U timskom je Slovenija favorit broj 1,daleko su najizjednacenija ekipa poslije njih Njemacka,Poljska i Austrija,koja ce morati dobro zapeti za medalju u timskom.
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la _dreamer_ » 04 feb 2014, 11:01

Admir_Sa je napisao/la:
Elki je napisao/la:Dragi su mi Morgi,Šliri i Loitzl i vjerujem da ce neko od njih imati i zlatnu medalju.A isto tako bih volio da ljudina Kasai osvoji koju.Uvijek su japanci imali savrsen stil i bilo ih je milina gledati posebno Haradu.
nije haradu nikada stil krasio, funaki je bio glavni za stil u svoje vrijeme. harada je bio tipicni lovac na daljine i zesci tremaros. kako je samo usrao japancima zlato 1994, nemoguce kratko skocio

[youtube][/youtube]
Funaki neprevazidjen sto se tice stila.

Nadam se da Slovenci mogu do zlata, mada mislim da Prevc nije na tom nivou.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la OnlyUnited » 04 feb 2014, 11:26

I Austrija ce da bude u konkurenciji sa Gregorom, Morgestanom, Diethartom i Loitzlom... Poljaci bi mogli zavisiti od vjetra.. Slovenija timski u velikom usponu. Ali iskren da budem, osobno vidim Svabe kao favorite. Welinger i Freund veoma jaki, Neumayer je timski skakac, i ako nema cesto dobar telemark, vrlo je eksplozivan i moze taj zaostatak nadoknaditi daljinom(vecinom ocjene 17, 17.5)... Ostaje dilema za cetvrtog skakaca.. Freitag je mozda i najveci talenat, ali u zadnje vrijeme i ne skace sjajano, dok su mu Kraus pa i Gaiger za petama... Ali sve ove ocjene i potcjene bi upravo mogle odgovarati Japanu. Kasai, Ito i Takeusi su itekako konkurenti, ali ostaje da vidimo ko ce da bude cetvrti putnik, i on bi mogao biti presudan u borbi za podijum...

Norvesku sam iskljucio, bar za sad, jer je jedini Bardal taj koji se istice na visokom nivou. Hilde nije onaj i proslih sezona, Rune Velta cisti prosjek, te Jakobsen koji je mozda slicno Ahonenu u stanju da uradi velike stvari onda kada je najpotrebnije. Ali dva dobra skakaca su premalo za neke visoke ciljeve.
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Admir_Sa » 04 feb 2014, 12:45

slika

majstor na putu za Sochi!
nema potpisa


Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la bistrikboy » 04 feb 2014, 22:40

OnlyUnited je napisao/la:I Austrija ce da bude u konkurenciji sa Gregorom, Morgestanom, Diethartom i Loitzlom... Poljaci bi mogli zavisiti od vjetra.. Slovenija timski u velikom usponu. Ali iskren da budem, osobno vidim Svabe kao favorite. Welinger i Freund veoma jaki, Neumayer je timski skakac, i ako nema cesto dobar telemark, vrlo je eksplozivan i moze taj zaostatak nadoknaditi daljinom(vecinom ocjene 17, 17.5)... Ostaje dilema za cetvrtog skakaca.. Freitag je mozda i najveci talenat, ali u zadnje vrijeme i ne skace sjajano, dok su mu Kraus pa i Gaiger za petama... Ali sve ove ocjene i potcjene bi upravo mogle odgovarati Japanu. Kasai, Ito i Takeusi su itekako konkurenti, ali ostaje da vidimo ko ce da bude cetvrti putnik, i on bi mogao biti presudan u borbi za podijum...

Norvesku sam iskljucio, bar za sad, jer je jedini Bardal taj koji se istice na visokom nivou. Hilde nije onaj i proslih sezona, Rune Velta cisti prosjek, te Jakobsen koji je mozda slicno Ahonenu u stanju da uradi velike stvari onda kada je najpotrebnije. Ali dva dobra skakaca su premalo za neke visoke ciljeve.
Nece Neumayr upasti u ekipu prije ces gledati Wanka...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la OnlyUnited » 04 feb 2014, 23:00

Bolje je plasiran od Wanka. Ali od oba skakaca opet je u generalnom bolji Kraus.. Medjutim, ovaj tim je mlad.
Freund odskace sa 26 godina, ostali Welinger, Gaiger, Kraus, Freitag znatno mladji, pa i Wank. Treba neko sa iskustvom, a to je Neumayer (srebrena medalja sa timom u Vankuveru, te sa OI iz Turina zapazeno 11.).. Koga izbaciti, msm da su Welinger i Freund sigurni. Neumayer kao iskusan, mislim da ce biti u timu te ostaju Freitag, Gaiger, Kraus i Wank, da se bore za to cetvrto mjesto. Po meni najvece sanse ima Freitag(iako ove sezone u nesto losijoj formi, ali je jedan od najvecih njemackih potencijala u zadnje vrijeme), te Kraus koji je ispred pomenutih u GP...
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7527
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Maestro^^ » 05 feb 2014, 03:39

Očekujem da i moji Poljaci osvoje bar jednu medalju na OI.
Vjerujem da bi Kamil Stoch mogao individualno uzeti medalju , kojeg sjaja , to ostaje da se vidi.
U timskom natjecanju i nemaju nekih šansi pored Austrije,Njemačke,Slovenije , pa i Japana , tako da će tu morati vraški skakati , ako žele biti među prva 3. :)
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la bistrikboy » 05 feb 2014, 08:41

OnlyUnited je napisao/la:Bolje je plasiran od Wanka. Ali od oba skakaca opet je u generalnom bolji Kraus.. Medjutim, ovaj tim je mlad.
Freund odskace sa 26 godina, ostali Welinger, Gaiger, Kraus, Freitag znatno mladji, pa i Wank. Treba neko sa iskustvom, a to je Neumayer (srebrena medalja sa timom u Vankuveru, te sa OI iz Turina zapazeno 11.).. Koga izbaciti, msm da su Welinger i Freund sigurni. Neumayer kao iskusan, mislim da ce biti u timu te ostaju Freitag, Gaiger, Kraus i Wank, da se bore za to cetvrto mjesto. Po meni najvece sanse ima Freitag(iako ove sezone u nesto losijoj formi, ali je jedan od najvecih njemackih potencijala u zadnje vrijeme), te Kraus koji je ispred pomenutih u GP...
Freitag,Freund i Wellinger su sigurni.Cetvrto mjesto ce zauzeti najbolji iz pojedinacnih takmicenja od ovih preostalih.Ja licno ocekujem da ce Schuster staviti Wanka jer od njega znas sta ocekivati dok je Neumayer dosta nestabilan zadnjih sedmica,Kraus nema sanse po meni.
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Bistrik » 05 feb 2014, 08:46

nikada interesantnije takmičenje nema izarzitog favorita. Gregor nije ondaj on ranije malo je ove sezone propao. a timski za sadsa Austrija i Slovenija po meni največi favoriti za zlato ostali za bronzu iz razloga što mnogima repreznetacijama fali 4 skakč. npr Poljska ima Stoha ostkače ostali nisu nešto mada mogu bljesnuti. Japan ima Kasai, Ito i Takeući nemaju 4tog. Njemačka ima Freund, Welinger, Kraus ostali tu i tamo. Norveška samo Bardala.Finci nikoga itd

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la OnlyUnited » 05 feb 2014, 10:18

bistrikboy je napisao/la:
OnlyUnited je napisao/la:Bolje je plasiran od Wanka. Ali od oba skakaca opet je u generalnom bolji Kraus.. Medjutim, ovaj tim je mlad.
Freund odskace sa 26 godina, ostali Welinger, Gaiger, Kraus, Freitag znatno mladji, pa i Wank. Treba neko sa iskustvom, a to je Neumayer (srebrena medalja sa timom u Vankuveru, te sa OI iz Turina zapazeno 11.).. Koga izbaciti, msm da su Welinger i Freund sigurni. Neumayer kao iskusan, mislim da ce biti u timu te ostaju Freitag, Gaiger, Kraus i Wank, da se bore za to cetvrto mjesto. Po meni najvece sanse ima Freitag(iako ove sezone u nesto losijoj formi, ali je jedan od najvecih njemackih potencijala u zadnje vrijeme), te Kraus koji je ispred pomenutih u GP...
Freitag,Freund i Wellinger su sigurni.Cetvrto mjesto ce zauzeti najbolji iz pojedinacnih takmicenja od ovih preostalih.Ja licno ocekujem da ce Schuster staviti Wanka jer od njega znas sta ocekivati dok je Neumayer dosta nestabilan zadnjih sedmica,Kraus nema sanse po meni.
Sta ocekivati od Wanka? Juniorski prvak svijeta iz 2008. Sta je napravio od tada? Evo samo ove sezone, najbolji plasman 10. mjesto iz Engelberga.. Inace standard, 20. i vise... U sezoni 2012/13. imao 3. mjesto, ali u Sapporu uz izostanak najmanje 10 bolje plasiranih... Inace, ako ima bilo kakvih "prednosti" da ih tako nazovem, onda bih rekao da je na skakaonicama (HS 100) cisti prosjek i nista vise..
Ni Neumayer ne blista ove sezone, ali ako nista znas da moze puno bolje.. Jedina prednost Wanka u odnosu na pomenutog je ta sto ako skoce na pribliznu daljinu, Wank ima za nijansu bolji telemark. Ali kakve koristi od toga, kada cesto skace ispod K-linije, gdje opet ne moze dobiti bolje ocjene..
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la bistrikboy » 05 feb 2014, 10:30

prestani pratiti skokove preko statistika molim te
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la OnlyUnited » 05 feb 2014, 10:32

Ne, statistiku sam ti naveo cisto informativno. Znas i sam da je Neumayer bolji skakac. Medjutim, ove sezone ne biljezi zeljene rezultate, ali je i takav na nivou pa cak i jaci od jednog Wanka..

Medjutim, na WS je da odluci..
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la jestamaji » 05 feb 2014, 11:57

j.ebeš skokove kad Eddie the Eagle ne skače :mrgreen:

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Admir_Sa » 05 feb 2014, 23:00

slika

ekipa kulira u sochiju ;)
nema potpisa

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Claus » 06 feb 2014, 17:21

Biti ili ne biti za Jannea. Osjećam da nam sprema nešto veliko (rijetko kad bi pukao pod pritiskom, a 5 Novogodišnjih turneja ide tome u prilog 8-) ), ali ne bih se zakleo u dobar rezultat, u prevodu - medalju, jer postoji i realna šansa da će podbaciti.

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.