FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

fera
Postovi: 12811
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fera » 17 jan 2018, 23:00

skoroalen je napisao/la:Pa za situaciju s juniorima, kome se ne sviđa, treba krivit stručni štab. Ja recimo nemam nikakvu zamjerku na rad Šefa do sad, ako Ahmetović trpa i treba da igra, al' ne vidim poentu u tome da se piše po forumu i krivi recimo uprava, Sabrina, Valentin itd, kad je Husref taj koji slaže ekipu, i on je taj koji pored Hadžića traži novog špica, pored Mujakića i Sadikua traži stopere itd. Kao što je Čala bio krivac za neigranje Herića i izmišljanje pozicija samo da ne bi dao priliku djeci. Stisnite muda i svalite na Husrefa to neigranje i odlaske djece, koja u Sarajevu nikad neće dobit pravu priliku. :kafa:
Ja mislim da je bas suprotno... politika kluba je izgleda da se prodajom igraca iz akademije dijelom finansira prvi tim...a sumnjam da husref diktira politku kluba.
Akademija igra po raznim turnirima da bi igraci bili u izlogu cim se neki tim javi za probu nasi jedva docekaju i salju igrače... prilicno sam siguran da postoji plan da se igraci prodaju direktno iz akademije. A ako cemo realno to je manje vise i jedini put jer ocigledno je da se ne prave igrači za prvi tim pa i taj najvise pominjani mihojevic je tu dosao iz trebinja sa jako dobrom podlogom nije bas klasican produkt akademije. Nema se bez nekog B tima kada davati šansa mladima ako se zelis svake godine za trofeje boriti.
Mozda je i najbolje tako prodavati ih uz neki buduci postotak i nadati se da ce se razviti u dobre igrace i napraviti fine transfere jer ovdje kod nas bi tesko ispunili svoj potencijal. Naravno ovo sve u slucaju ako je istina za veladzica i nedima.
Zadnja izmjena: fera, dana/u 17 jan 2018, 23:01, ukupno mijenjano 1 put.
You are someone else I am still right here

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la haris004 » 17 jan 2018, 23:00

emir79 je napisao/la:Ja ne znam jeste li vi ozbiljni. Kakav ba Sadiku i Hadzic. Daleko je to od ozbiljnog fudbala jos.
Ko bi jos normalan stavio dijecu u pohod na Evropu, a mozda i titulu.

Traze se bolji od onih koje smo imali u pocetnom sastavu. Mladi igraci redovno dobijaju svoje minute.

Koliko bi vas da ste treneri stavili Sadikua prije u pocetni sasta nego ovog novajliju?

Imamo jednu od najmlađih ekipa lige, ja ne znam sta vi hocete.
Neki klub iz Francuske stavio dijete u prvu postavu i ganja naslov prvaka Europe, ne znam jel se to računa :rol:

Avatar
ledesma
Postovi: 4989
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 17 jan 2018, 23:02

haris004 je napisao/la:
ledesma je napisao/la:
haris004 je napisao/la:Igrao protiv Zrinjskog u prvom kolu, kako se sjećam sudjelovao u jedinoj prilici koju smo stvorili, Čeliku zabio gol, odigrao veoma dobro, protiv Goška također dobro odirao, također sudjelovao u najboljoj prilici na utakmici, protiv Mladosti lošije odigrao kao i cijela ekipa i na derbiju izborio penal. Poslije toga nije imao nikakvu zapaženu minuntažu što je u neku ruku opravdano obzirom da je Ahmetović odigrao odličnu polusezonu ali za rezervnog napadača je više nego dobar izbor. Sramotno bi bilo nekog dovesti i njega ostaviti kao trećeg napadača. Doduše ne bi ni treći bio obzirom da bi prije Krste igrao u napadu nego on..
Nikad on napadač neće postati... Zar si zaboravio njegovo natezanje kod ugovora kao da je već Ronaldo? Mnogo on još mora da radi. I da se najede go.vana. stipu to on zvijezda. Zvijezda je trenutno Marko Mihojević, Rijad Sadiku!
I kao takav ispade bolji od kapitena Duljevića i produkta naše omladinske škole Kadušića :kafa: .
Gledajući par njegovih intervijua momak mi izgleda veoma kulturno i normalno tako da ga ne hejtam što se tog tiče. Njegovo je da radi, sumnjam da bilo koji trener može ostati imun na dobar rad na treningu tako da se nadam da će dobiti priliku.
Liga je počela sa podmlađivanjem, i sami se znamo pohvaliti kako imamo jednu od najmlađih ekipa u ligi tako da su se pozitivne stvari počele događati. A i pored svega toga smatram da je momak već sad kvalitet za premijer lige i da samo radi godina ne igra redovno.
Ja ovdje ne govorim o ljudskim kvalitetima, nego o sportskim. Ali većina forumaša zna, da sam ja govorio da Dulji trebaju bolji tereni i uslovi za igru, da iskoristi svoju brzinu i tehniku. Dulja je ipak institucija za njega, i više je dao za klub, nego što će mali ikad. Kadušić je seljače za sebe i to ne mogu komentarisati.
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

badboy
Postovi: 793
Pridružen/a: 03 apr 2009, 15:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la badboy » 17 jan 2018, 23:10

Ko god imalo poznaje Husrefa i njegov rad, morao bi da zna da on generalno ne vjeruje mladim igracima u smislu da je spreman da mu perspektivni juniori igraju ozbiljnu rolu u ekipi. Taj rizik Husref ne uzima niti je ikad to radio bilo gdje da je bio, tako da taj film necemo gledat.

S druge strane kod nas se rezultat toliko stavlja u prvi plan da bez obzira koliko se svi busali u prsa sa akademijama, vizijama o razvoju igraca iz svoje skole, stvaranjem i prodajom igraca i sta sve ne, cim uvezes dva poraza i nisi medju prve tri ekipe na tabeli leti trener pa da si Ferguson, tako da ga ne krivim.

Avatar
ledesma
Postovi: 4989
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 17 jan 2018, 23:14

badboy je napisao/la:Ko god imalo poznaje Husrefa i njegov rad, morao bi da zna da on generalno ne vjeruje mladim igracima u smislu da je spreman da mu perspektivni juniori igraju ozbiljnu rolu u ekipi. Taj rizik Husref ne uzima niti je ikad to radio bilo gdje da je bio, tako da taj film necemo gledat.

S druge strane kod nas se rezultat toliko stavlja u prvi plan da bez obzira koliko se svi busali u prsa sa akademijama, vizijama o razvoju igraca iz svoje skole, stvaranjem i prodajom igraca i sta sve ne, cim uvezes dva poraza i nisi medju prve tri ekipe na tabeli leti trener pa da si Ferguson, tako da ga ne krivim.
Apsolutna istina, i realnost.
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 17 jan 2018, 23:14

badboy je napisao/la:Ko god imalo poznaje Husrefa i njegov rad, morao bi da zna da on generalno ne vjeruje mladim igracima u smislu da je spreman da mu perspektivni juniori igraju ozbiljnu rolu u ekipi. Taj rizik Husref ne uzima niti je ikad to radio bilo gdje da je bio, tako da taj film necemo gledat.

S druge strane kod nas se rezultat toliko stavlja u prvi plan da bez obzira koliko se svi busali u prsa sa akademijama, vizijama o razvoju igraca iz svoje skole, stvaranjem i prodajom igraca i sta sve ne, cim uvezes dva poraza i nisi medju prve tri ekipe na tabeli leti trener pa da si Ferguson, tako da ga ne krivim.
To je to, potpisujem sve. :thumbup:
U svakom slučaju, za momke je bolje ovo nego da ovdje gube vrijeme na klupi. A i mi ćemo dobit finu odštetu plus procenat. Svakako su ti procenti glavna stvar. Eto, mi smo uzeli oko milion eura za Cimirota, a budući da su danas cijene u fudbalu vrtoglave i da top ekipe rezervnog golmana plaćaju 10+ miliona eura, više ćemo zaradit na njegovom transferu iz PAOKa nego što smo direktno uzeli.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 17 jan 2018, 23:30

Slažem se s @badboy i to je suština svega.

Prvo mi sami ne znamo gdje gonimo.. Kad se igra bez djece, "daj djecu imaju talenat", "propasti će bezveze", "bolji su nego polovnjaci iz Srbije i Hrvatske", "barem ginu na terenu" i tako neke gluposti, koje sam pročitao 1903792894738 puta u zadnjih par sezona.

Ako staviš djecu, samim tim se i nemoj čuditi ako gubiš kompas na rezultatskom polju. Sad Husref da stavi Sadikua i Hadžića i pritom ne pobijediš recimo Radnik, Slobodu, Krupu, yebali biste im mrtve i ne bi smijeli prići Sarajevu na 50 km.

Mislite da bi mogli prodati nekog mladog igrača vani ako bi on igrao redovno u prvoj ekipi? Smiješno. Prvo zato što bilo koji klub jedva izvuče neku finu odštetu prilikom transfera, jer sama liga, tj. njena infrastruktura prije svega i ostali parametri qurcu ne valjaju. Još dugo dugo se neće ponoviti izlazni transfer poput transfera Cimirota. I jedan takav igrač je otišao iz naše lige za milion, a to je prije svega posljedica loše lige. Niko normalan ti neće platiti "masno" za igrača iz ove lige. To je tako.

Zato, moje mišljenje je da Husref treba nastaviti slijediti svoju putanju. Mene ne zanima i ne ebem ni 1% tu priču oko mladih igrača, koja se kod nas nafurala zadnjih nekoliko sezona i od koje mi je muka svaki put. Neka igra ko je kvalitetniji, ko je u boljoj formi i ko se trudi.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
GangEvil
Postovi: 934
Pridružen/a: 25 jul 2013, 08:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GangEvil » 17 jan 2018, 23:36

muhamedhulk je napisao/la:
GangEvil je napisao/la:
muhamedhulk je napisao/la:Za tacno mjesec dana (17.2.) igramo na pecari. :D
Netačno. Igramo 18.02. :tralala:
Onda ovi na oficijelnoj stranici grijese. :D
Da ne misliš da te ložim:

slika

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5812
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 18 jan 2018, 01:36

U SARAJEVU nikad nece igrat 11 igraca ispod 21 godinu, znaci nikad. Drugo prodat svakog igraca direktno iz akademije za 350000€ i od 10-15% bez razmisljanja.

Za 400000€ mozes benka imat 3 godine u klubu. Normalno davat sansu omladincima koje niko nece a kvalitetom se dokazu husrefu da mogu ekipi pomoc (npr heric mujakic i njima slicni)

Mnogo vise u akademi ulagat u napadace i vise paznje prema njima imat nego prema odbranbenim i veznim, posto mnogo vise musterija ima za napadace nego za sve ostale, plus 4x skuplji.

I na kraju nasi tereni hladnoca kisa blato slabo sudenje, lopovi na selektorskim mjestima, niko ne prenosi utakmice nikakve emisije nista se ne radi na promovisamji timova niti igraca PLUS PLATA 60x manjaa su razlozi zasto netreba gledat da se mladi igraci razvijaju po ovim barama, vec prodat sto se prodat moze ono sto ostane da moze pomoc ostavit sebi i par na posudbu i to je to. Ako od ovih sto ostanu slucajno neko ispliva kao gojko extrica za nas ako budu prosjek ko dusan kadusic opet dobro ako koji propadne to je sastavni dio sporta.

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 18 jan 2018, 09:09

Inace u svim velikim klubovima igraju samo njihova djeca i igraci do 19 godina :D Ima djece kojima sve pruzis pa se pokenjaju po klubu tipa Kadusic isl, opet imas djece koja maximalno koriste sansu...treba naci neki balans ybg.
Zna li se sta oko produzenja sa Saricem?
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pasica » 18 jan 2018, 09:15

Sta ce biti? Nije uopste u pregovorima niti ga je neko kontaktirao.
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 18 jan 2018, 09:20

Cuj nije ga niko kontaktirao kao da je igrac SPALa a ne nas :D
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pasica » 18 jan 2018, 09:22

Niko iz uprave povodom produzenja, ako ti je lakse. On licno pricao prije 10tak dana, jedino ako je sta bilo u medjuvremenu.
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

Avatar
saskend444
Postovi: 82
Pridružen/a: 11 apr 2016, 20:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la saskend444 » 18 jan 2018, 10:05

pasica je napisao/la:Niko iz uprave povodom produzenja, ako ti je lakse. On licno pricao prije 10tak dana, jedino ako je sta bilo u medjuvremenu.
Nema potrebe siriti stvari koje nisu kao takve. Od novembra prićaju svi odgovorni vezano za produzenje sa njim.

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pasica » 18 jan 2018, 10:45

Onda laze on, ili "odgovorni".
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 18 jan 2018, 11:16

Da hoće doć Obradović
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Avatar
Memara
Postovi: 5371
Pridružen/a: 21 dec 2015, 14:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Memara » 18 jan 2018, 11:34

Ne vidim uopšte dobar razlog zašto bi Obradović potpisao za nas a ne za Slobodu.

zagorski
Postovi: 7675
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 18 jan 2018, 11:40

Memara je napisao/la:Ne vidim uopšte dobar razlog zašto bi Obradović potpisao za nas a ne za Slobodu.
Dobra plata,ugovor sa bonusima,gazda nam ugledni vlasnik vise fudbalskih klubova...itd. :D

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 18 jan 2018, 11:43

On hoce u Sarajevo. ali kod nas je on samo drugi napadac koji nece puno igrati. zato je blizi Slobodi. ali mi igramo 4-4-2 :D

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 18 jan 2018, 11:52

Pa nek se nametne, ako bude bolji od Ahmeta, igrat će, često ćemo ganjat i rezultat pa će u igri biti dva napadača. Ja bi volio da dođe, imali bi dva podjednako dobra napadača kojo znaju dati gol i koji su se istih nadavali.

Šta će mu Sloboda, borba za opstanak, svakih par mjeseci remont ekipe, strucnog staba, uprave, turbulencije, gasenje kluba, prepirka i svadja na relaciji predsjednik - igraci... istina, igrao bi standardno i mogao bi otici kad god poželi ali to mu je veliki korak unazad, dok bi kod nas mogao dosta više dobiti ako se pokaže i ako bude na nivou kakav je bio u Radniku.
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.