FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 18 nov 2018, 22:19

Ma treba se pojačavat, bez obzira na utakmicu u Mostaru. To je bila odlična utakmica bez par ključnih igrača, al mi smo sa odličnim rosterom odigrali dvije užasne utakmice s GOŠKom, slabo smo igrali i sa Slobodom i Širokim... Naravno, ne treba gomilat igrače, al ciljano se pojačat prije svega na bekovskim pozicijama, a onda ako nam ispadne i neko dobro lijevo krilo. To nam je trenutno najgora pozicija. Igra nam Velkoski koji na toj poziciji pruži 40% svojih mogućnosti, neupotrebljivi Halilović, i kao treća opcija Bekić. Treba bolji igrač, jak i ofanzivno i defanzivno jer prečesto Pidro ostaje sam nazad.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5814
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 18 nov 2018, 22:50

Bilo na kojoj pozici ispadne igrac al da je bolji za 3x od trenutnog u rosteri treba dovest, netreba to stedit jer igramo na dva fronta dolazi blato led, tehnika zvana Miske- sda-hdz treba **** sirotinju vec na pocetku priprema, opteretit sergiju i hdz dodatno budzet, posto ako se mi budemo pojacavali to odma tjera da oruzije i druga strana mora da kupuje znamo da je miske tu do ljeta sledece godine dok vrati 10x vise nego je dao da naplati rad hdz je niko i nista vise sva mjesta financiska koja su imali su izmuzli a sad i izgubili. Ja bih kupovo igrace bilo koji poziciju da igra sem golmanske.

Imali smo mi veoma losi utakmica
Gosk 2 puta
Radnik
Velez
Kakanj
Vase miskin crni prva utakmica
Ubice
Cak i protiv radnika druga je bila siromasna

Ja bi pojaco ekipu iz takticki razloga al bi par najbolji juniora poveo tako da ovi starohani nemogu taktizirat, cim malo popusti junior uskoci cao prvi 11 klupa ubrzo radkidanje ugovora i upis b licence

Samozdravlje
Postovi: 7750
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 18 nov 2018, 23:32

[quote="Pitar6785"]Bilo na kojoj pozici ispadne igrac al da je bolji za 3x od trenutnog

To 3x bolji je reprezentativac ala Cimirot,Dulja,Jajalo,onaj Benko .Bojim se da nemamo para.U ovu sezonu smo usli da istrpimo i eventualno EL bi bilo ok.Naravno ukazala se sansa i treba je iskoristiti.Misljenja sam da cemo sljedece sezone imati najbolji bekovski par.Podcjenjujemo nasu skolu u OP.
Slazem se da nam treba lijevi bocni,vise ofanzivno.Ima li takvih slobodnih ?Da je 3x korisniji od Krste V. ili 3x bolji od Harisa,Bekica,Halil.,Sisica.
Iskreno ne poznam situaciju u PL ,jedino mi za oko zapeo onaj veznjak iz Krupe(nesto kao Milovanovic ?).
Jako ,jako bitna tekma dolazi ,onakve kao Radnik,Sloboda,Listica ili jos teza.Ako dobijemo bit ce 2/3 titule tu.Zvijezda ce sigurno biti stimulisana od Laznih . Nadati se da kompletniji mozemo do pobjede. Poz. :thumbup:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 18 nov 2018, 23:47

Steta sto igramo u nedjelju, subota je dosta sretnija, al hajde.. mađari gostuju Tuzli u subotu, idem svim srcem navijat za Azmirovce, jer u slučaju da uzmu bod(ove) imamo priliku da napravimo još jedan ogromni korak ka tituli.
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 18 nov 2018, 23:49

BordoSarajevo je napisao/la:Steta sto igramo u nedjelju, subota je dosta sretnija, al hajde.. mađari gostuju Tuzli u subotu, idem svim srcem navijat za Azmirovce, jer u slučaju da uzmu bod(ove) imamo priliku da napravimo još jedan ogromni korak ka tituli.
Jesi to član DIVIZIJE kralju? :bih:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Kenozoik
Postovi: 61
Pridružen/a: 12 apr 2009, 19:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kenozoik » 19 nov 2018, 04:45

Ne treba ni pretjerivati sa pojačanjima, ova ekipa je sasvim solidna i ovakva kakva je. Neki traže desnog beka, ali ja se nadam da će se do kraja sezone Šabanović namjestiti tu isto kao i Mujakić, Pidro, i Kovačević na svojim pozicijama. Jedino gdje možda donekle škripi je na lijevom krilu, jer ni Velkoskom ni Tataru to nije prirodna pozicija a Halilović stvarno nije na tom nivou koji nam treba.

Nama bi najveće pojačanje u stvari bilo da održimo dobru atmosferu u ekipi. Treba paziti i na to pri odabiru igrača, ne treba nam neki novi Hodžić. U ovoj ligi atmosfera i uigranost mnogo više vrijede od pojedinačnih imena. Ovo je prva sezona odavno da imamo obadvoje i mislim da je to ključ našeg uspjeha.

Treba produžiti ugovore sa Adukorom i Rahmanovićem, makar na još jednu godinu pa da možemo nešto zaraditi. Ako ne produže ili ako bude samo na godinu, e onda bi vrijedilo već sad tražiti adekvatne zamjene. Na žalost ne vidim neke juniore koji su u stanju da preuzmu njihove uloge.

Avatar
alenpitar
Postovi: 1585
Pridružen/a: 22 jan 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la alenpitar » 19 nov 2018, 04:51

Samozdravlje je napisao/la: Selam @ :bih: **** (rebus ?)
Selam brate :kafa:
-usro musemic:VOLIM SARAJVO VISE OD SVOG ZIVOTA
-nakon besplatnog godisnjeg odmora usro u FKS uhljebljuje rundine pekare od 22 god koji nikad nisu sutnuli loptu i oni idu na pripreme umjesto akademaca FKS
-usro vaistinu voli Sarajvo

mma_hz
Postovi: 10626
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mma_hz » 19 nov 2018, 09:55

Dovesti Milanovića,Cabraju i Pecu i sve smo rjesili.
Defanzivna nam je svakako akademija :D
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 19 nov 2018, 11:32

Zrinjski naredne dvije bez Bilbije i Filippvica. Zreli da kiksaju negdje aBd.
Mi moramo dibiti ove dvije kuci, vjerujte mogla bi ti biti prekretnica u i ovako dibroj sezoni.
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

zagorski
Postovi: 7675
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 19 nov 2018, 11:50

belosevic28 je napisao/la:Zrinjski naredne dvije bez Bilbije i Filippvica. Zreli da kiksaju negdje aBd.
Mi moramo dibiti ove dvije kuci, vjerujte mogla bi ti biti prekretnica u i ovako dibroj sezoni.
Samo mi moramo biti na nivou,a ubijeden sam da ce oni kiksati u Tuzli i tu bi se vec napravila znacajna razlika.

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 19 nov 2018, 12:33

Slazem se zato maximalno pristupiti zadnje dvije utakmice. A onda probati zadrzati Amara i Joakima, i odraditi dobar prelazni rok.
Cabraja je nepotreban (sklon povredama a navodno i nedisciplini), s Vegom smo zakasnili ali eto imaju Pidro i Bekic (za ne daj Boze). Sabanovica bi ja forsirao ali posto ga Husref ne forsira toliko onda dovesti d.beka, Halid zamjena a Hebib na krilo. Ne gomilati igrace, samo na 2-3 mjesta dodatno osnaziti ekipu.
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

bordobijeli
Postovi: 14258
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 19 nov 2018, 12:50

Ma jednog da dovedemo al.da bude pun pogodak to ce biti odlicno . bitno ovo zadrzati sto imamo ,treba pojacat broj ljudi na tribinama to mi moramo raditi a Husref,Hadzija i igraci svoje .

Avatar
Memara
Postovi: 5371
Pridružen/a: 21 dec 2015, 14:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Memara » 19 nov 2018, 13:00

Svi naši od prve mintue :bow:

zagorski
Postovi: 7675
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 19 nov 2018, 13:42

bordobijeli je napisao/la:Ma jednog da dovedemo al.da bude pun pogodak to ce biti odlicno . bitno ovo zadrzati sto imamo ,treba pojacat broj ljudi na tribinama to mi moramo raditi a Husref,Hadzija i igraci svoje .
I to sto kazes :thumbup:

Avatar
miky_hz
Postovi: 23121
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 19 nov 2018, 14:14

Hadzija nam je u Amsterdamu trenutno,sta radi valjda cemo saznati naknadno :)
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Historicar
Postovi: 5276
Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Historicar » 19 nov 2018, 15:03

Pidro asistirao za drugi gol protiv Azerbejdžana :thumbup: :thumbup:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54338
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 19 nov 2018, 15:17

Historicar je napisao/la:Pidro asistirao za drugi gol protiv Azerbejdžana :thumbup: :thumbup:
Selmireee :tokralju: :tokralju:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Historicar
Postovi: 5276
Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Historicar » 19 nov 2018, 15:23

U odbrani, ispred Kovačevića su bili Šabanović, Mujakić i Pidro

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54338
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 19 nov 2018, 15:28

Adukor: Sarajevo ima nešto posebno

slika

Joachim Adukor, koji igra na poziciji zadnjeg veznog i štopera, neizostavna je karika Fudbalskog kluba Sarajevo. Internacionalac ima 38 nastupa u bordo dresu, a na Koševo je stigao u ljeto prošle godine.

U Sarajevu ste već duže od godinu dana. Upisali ste 38 nastupa sa tri pogotka. Koji meč pamtite?

Definitivno ću reći da je to posljednji derbi na Koševu. Pobijedili smo gradskog rivala sa 2-1. Utakmica je bila dinamična, igralo se brzo, a navijači su napravili nevjerovatnu atmosferu.

U posljednjoj utakmici protiv ekipe Zrinjskog postigli ste pogodak. Tim je u meč ušao desetkovan, bez par standardnih prvotimaca. Jeste li zadovoljni igrom?

Najveća prednost Sarajeva je što ima velik i kvalitetan roster igrača i da su svi oni u svakom trenu spremni zaigrati. U Mostaru smo odigrali borbeno, dali sve od sebe i mislim da možemo biti zadovoljni pruženom partijom.

Igrali ste u Francuskoj, Švedskoj i Portugalu. Kada uporedite lige, koje su najveće razlike?

Mislim da je infrastruktura najveći problem i nešto što zahtjeva hitno rješenje. Što se vremenskih prilika tiče, one dosta utiču na uslove igre. Upravo zbog toga mislim da je ulaganje u terene prioritet.

Izazovi sa kojima ste se suočili prilikom preseljenja u Sarajevo?

Nije bilo jednostavno preseliti se u nepoznatu državu gdje ne poznajete ljude, običaje i kulturu. Kako je vrijeme prolazilo bilo je sve lakše. Sarajevo nije veliki grad, ali zaista ima nešto posebno.

Kako provodite slobodno vrijeme?

Većinu vremena nakon treninga i utakmica provodim kući. Razgovaram sa porodicom i prijateljima. Pratim fudbal, čitam, a ponekad izađem popiti kafu.

Navijači FK Sarajevo važe za jako stroge jer imaju velika očekivanja od igrača. Zbog truda i zalaganja na terenu, iznimno vas cijene. Kako se osjećate zbog toga?

Navijači Sarajeva su jako zahtjevni i to nije nikakva tajna. Vole svoj klub i strastveni su. Sretan sam što sam dio kolektiva koji iza sebe ima takve navijače. Ponosan sam na odnos koji je nastao kao produkt kontinuiranog rada. Dobre stvari ne dolaze same od sebe, za njih je neophodno raditi.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 19 nov 2018, 15:30

Historicar je napisao/la:U odbrani, ispred Kovačevića su bili Šabanović, Mujakić i Pidro
Ova činjenica je bolja od sek.sa
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jadnimi i 18 gostiju.