FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 19 jan 2019, 18:49

Nije to stvar u trckaranju, i da neko nesto radi, tu se radi o "ponavljanjima" u sprintu gdje bekovi, vezni, napadaci, krila otvaraju prostor sprintevima gdje ili dobije loptu ili dobije prostor.
U ajaksovoj skoli su napravili statistiku da je najbitnije vjezbati sprinteve na 10-15 metara jer je to prosjecna duzina sprintevaa.
Kod nas je sve usporeno i sprinta se samo u slucaju da je kontra ili imas loptu u nogama pa driblas
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 19 jan 2019, 18:50

Samozdravlje je napisao/la:
Denchi je napisao/la:
AlfredNobel je napisao/la:Ostaje li mali Đokanović s prvim timom u nastavku?

Pričao je o tome Jelešković. Ne trče naši manje u odnosu na najjače lige, samo što im te kretnje nisu pravilno usmjerene, tj. dosta je nedefinisano. U Evropi se tačno zna gdje, ko, kada i zašto radi, zna se u svakoj sekundi čija je čija uloga na terenu. To se najbolje vidjelo protiv Atalante, ljudi strašno organizovani, kao da je Barca razvezala tiki-taku.
sistem/organizacija igre

e tu je 10 nivoa razlike, naročito talijani sa njihovim opsesijama u taktici su majstori u tome...svi konstantno u pokretu, uvijek svaki igrač radi nešto...
Kako do toga ? Bar priblizno , "da bude 6 nivoa".
treneri, prvo ovi u akademiji, pa s tim Akademcima neki "Gasperini"-light da to izvede kao seniorima da im je poznato, proces...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 19 jan 2019, 18:55

Naravno, da ne spominjem da su potrebni kvalitetni igrači. Hajde ti mutavom Hodžiću objasni da tako nešto mora raditi, nasmijao bi ti se i poslao u pizdu materinu. Nemoguće je to kod nas još uvijek, nažalost, barem ja ne vidim neki način da se to popravi uskoro.

Ozbiljni igrači i treneri kroz selekcije do prvog tima - Dinamo je primjer toga.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 19 jan 2019, 18:57

AlfredNobel je napisao/la:Naravno, da ne spominjem da su potrebni kvalitetni igrači. Hajde ti mutavom Hodžiću objasni da tako nešto mora raditi, nasmijao bi ti se i poslao u pizdu materinu. Nemoguće je to kod nas još uvijek, nažalost, barem ja ne vidim neki način da se to popravi uskoro.

Ozbiljni igrači i treneri kroz selekcije do prvog tima - Dinamo je primjer toga.
pa zato i kažem kroz Akademiju , u koju svakako skupljaš najbolje...i trebaće vremena da dobiješ jednu generaciju kojoj je to prirodno...i moraš imati baš tad i trenera seniorskog tima koji to konta i isto tako hoće igrat....u nestašici takvog vjerovatno najbolje promovisat tog iz juniora trenera
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 19 jan 2019, 19:03

Denchi je napisao/la:
AlfredNobel je napisao/la:Naravno, da ne spominjem da su potrebni kvalitetni igrači. Hajde ti mutavom Hodžiću objasni da tako nešto mora raditi, nasmijao bi ti se i poslao u pizdu materinu. Nemoguće je to kod nas još uvijek, nažalost, barem ja ne vidim neki način da se to popravi uskoro.

Ozbiljni igrači i treneri kroz selekcije do prvog tima - Dinamo je primjer toga.
pa zato i kažem kroz Akademiju , u koju svakako skupljaš najbolje...i trebaće vremena da dobiješ jednu generaciju kojoj je to prirodno...i moraš imati baš tad i trenera seniorskog tima koji to konta i isto tako hoće igrat....u nestašici takvog vjerovatno najbolje promovisat tog iz juniora trenera
Pazi ovo.. Trebaju ti odlični stručnjaci u Akademiji za taktiku i sve te aspekte. Mislim da to još uvijek nemamo.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Samozdravlje
Postovi: 7752
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 19 jan 2019, 19:14

Denchi je napisao/la:
Samozdravlje je napisao/la:
Denchi je napisao/la:


e tu je 10 nivoa razlike, naročito talijani sa njihovim opsesijama u taktici su majstori u tome...svi konstantno u pokretu, uvijek svaki igrač radi nešto...
Kako do toga ? Bar priblizno , "da bude 6 nivoa".
treneri, prvo ovi u akademiji, pa s tim Akademcima neki "Gasperini"-light da to izvede kao seniorima da im je poznato, proces...
Znaci obuka,seminari itd.. Na tome treba treba da insistira Sabrina . Ja sam dobro poznavao tehnicko crtanje , pa samouk savladao AutoCAD(tek po neko pitanje kolegama),a ne znanjuci engleski i word . Sto znaci svi treneri svakodnevno unapredjivati svoje znanje(igrali fudbal-znaci znaju tehnicko crtanje).Bojim se da bez toga nema grupa EL i Lp. U Akademiji prvenstveno.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 19 jan 2019, 19:27

Radi se na tome. Evo sad Dženis, Sarić i još jedan kondicioni borave na ovom seminaru, gdje je predavanje držao jedan od najboljih kondicionih trenera na svijetu. Samo usavršavanje i praćenje modernog načina fudbala, bez toga ćemo vazda biti qarine.

Također, za Akademiju bi najbolji bili treneri poput Nermina Bašića. Mlad, gladan uspjeha, stručan, moderan, vidim da ide po tim seminarima i da se stalno usavršava, dosta pridaje značaja tom taktičkom aspektu. Takvi treneri nam trebaju u Akademiji, pa i u prvom timu nekad u budućnosti, od starohana nema ništa, vrtićemo se vazda u krug. Evo sada taj trend vlada i u svijetu, koliko se povjerenja ukazuje mladim trenerima, poput Machina u Sevilli, Naigelsmana u Hoffenheimu, Eddie Howe u Bournemouthu, Southgate u Engleskoj, EDF u Romi, pa i Tuchel, mada je on već dokazan trener, ali i on je mlad.

Od naših mladih trenera, strašno mi se sviđa Jasmin Krajina koji je odnedavno u Želji. Poznajem momka iz Novog Grada, predan do boga, Guardiolu izučava do detalja. Takvi ljudi nam trebaju.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Inijesta
Postovi: 2171
Pridružen/a: 10 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Inijesta » 19 jan 2019, 20:01

AlfredNobel je napisao/la:Radi se na tome. Evo sad Dženis, Sarić i još jedan kondicioni borave na ovom seminaru, gdje je predavanje držao jedan od najboljih kondicionih trenera na svijetu. Samo usavršavanje i praćenje modernog načina fudbala, bez toga ćemo vazda biti qarine.

Također, za Akademiju bi najbolji bili treneri poput Nermina Bašića. Mlad, gladan uspjeha, stručan, moderan, vidim da ide po tim seminarima i da se stalno usavršava, dosta pridaje značaja tom taktičkom aspektu. Takvi treneri nam trebaju u Akademiji, pa i u prvom timu nekad u budućnosti, od starohana nema ništa, vrtićemo se vazda u krug. Evo sada taj trend vlada i u svijetu, koliko se povjerenja ukazuje mladim trenerima, poput Machina u Sevilli, Naigelsmana u Hoffenheimu, Eddie Howe u Bournemouthu, Southgate u Engleskoj, EDF u Romi, pa i Tuchel, mada je on već dokazan trener, ali i on je mlad.

Od naših mladih trenera, strašno mi se sviđa Jasmin Krajina koji je odnedavno u Želji. Poznajem momka iz Novog Grada, predan do boga, Guardiolu izučava do detalja. Takvi ljudi nam trebaju.
I ja sam cuo za tog JK i da je strasan, al zar on nije otiso vani, koliko znam nije vise kod gurbeta u OP
LJUBAV ZA TEBE MJERE NEMA !

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 19 jan 2019, 20:02

Prve utakmice kupa odmah poslije gostovanja u Tuzli.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagor1987 » 19 jan 2019, 20:12

FrancescoTotti je napisao/la:
Denchi je napisao/la:Dizdarević i Kovačević :D
slika
AKADEMIJA :bih: :bih:
Dobro zapamtite ovog momka !
slika
Dobar je al je Vladan bolji,rijetko dobra gradja za golmana,pametan ide na loptu i kad pogrijesi ko god malo poznaje fudbal vidi u njemu taj x faktor

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 19 jan 2019, 20:18

Inijesta je napisao/la:
AlfredNobel je napisao/la:Radi se na tome. Evo sad Dženis, Sarić i još jedan kondicioni borave na ovom seminaru, gdje je predavanje držao jedan od najboljih kondicionih trenera na svijetu. Samo usavršavanje i praćenje modernog načina fudbala, bez toga ćemo vazda biti qarine.

Također, za Akademiju bi najbolji bili treneri poput Nermina Bašića. Mlad, gladan uspjeha, stručan, moderan, vidim da ide po tim seminarima i da se stalno usavršava, dosta pridaje značaja tom taktičkom aspektu. Takvi treneri nam trebaju u Akademiji, pa i u prvom timu nekad u budućnosti, od starohana nema ništa, vrtićemo se vazda u krug. Evo sada taj trend vlada i u svijetu, koliko se povjerenja ukazuje mladim trenerima, poput Machina u Sevilli, Naigelsmana u Hoffenheimu, Eddie Howe u Bournemouthu, Southgate u Engleskoj, EDF u Romi, pa i Tuchel, mada je on već dokazan trener, ali i on je mlad.

Od naših mladih trenera, strašno mi se sviđa Jasmin Krajina koji je odnedavno u Želji. Poznajem momka iz Novog Grada, predan do boga, Guardiolu izučava do detalja. Takvi ljudi nam trebaju.
I ja sam cuo za tog JK i da je strasan, al zar on nije otiso vani, koliko znam nije vise kod gurbeta u OP
Bio u Omanu čini mi se, godinu-dvije ne znam tačno, pa se vratio, jer mu je ovdje porodica. Kad vidim nedavno da je u OP kod gurbeta, ne znam koju selekciju vodi.
Odličan momak, završen fakultet, ovih dana dobio i UEFA-inu A licencu.

I Dženis Čosić je bio u to vrijeme vani kad i Krajina, samo u Jemenu. Dobri mladi treneri, Dženis je još stariji. On je vodio individualne treninge Dulji dok je još kao dijete bio u Novom Gradu.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Samozdravlje
Postovi: 7752
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 19 jan 2019, 21:42

Onaj ko od talentovanih djecaka napravi igrace kvaliteta Mujakic,Pidro,Dizdarevic i na desetine drugih je sasvim ok. Onog ko pobjedi na turniru Prijateljstva u regionu respektabilne ekipe ne treba podcjenjivati.Imamo mi dovoljno strucnih trenera,prije svih Uscuplic(na neki svoj nacin). Pojacani sa Saricem, kondicionim,nutricinistkinjom , pa mladim Cosicem,Dzakmicem(nadam se da je dobro).Ono sto treba ovoj ekipi trenera je stalno usavrsavanje.Kao sto je ovaj seminar.Ova trojica podnijet izvjestaj i prenjeti nauceno na trenere u Akademiji i pratiti da li se novine primjenjuju.Nek nastave ovako i trebali bi biti zadovoljni.Iskopirati te sprinteve ala Ajax , popraviti regenerisanje poslije treninga i utakmica i nadasve davati sto vise sansu Akademcima.Ovo je dobro , ali moze i treba bolje.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
senad82
Postovi: 188
Pridružen/a: 20 mar 2008, 16:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la senad82 » 19 jan 2019, 22:17

Jasmin Krajina je clan Akademije FK Sarajevo ima 15 dana, trenutno je pomocnik Hasancicu koliko ja znam i to je dobra stvar za AFKS ali je problem taj sto u AFKS u mladjim kategorijama imamo trenere koji nisu ni T od trenera i koji ni po koju cijenu nebi smjeli biti tu niti sa profesionalnog niti sa pedagoškog aspekta (neki nikad nisu sutnuli ozbiljno loptu) i bilo bi fino da se odstrane i zamjeni sto prije kvalitetnim strucnjacima. Isto tako ovaj kondicioni Mustafovic koji je u Turskoj ovo mu je ja mislim najmanje 3 put da odlazi dolazi u klub (bio trener otkud sada kondicioni :) ) i takodjer takve ptice selice ne zasluzuju da budu na takvim ozbiljnim mjestima
F.K. SARAJEVO

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 19 jan 2019, 22:58

Kakva Akademija, to si ti nešto pobrkao. Čovjek vodi u Želji neku selekciju u OP, dječica od 13-14 godina, ako ne i manji. Nema dodirne tačke s FKS.

Ovo dole se slažem, dosta trenera kojima ni ja ne bi dao da rade.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

michplatini
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 mar 2018, 09:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la michplatini » 19 jan 2019, 23:12

AlfredNobel je napisao/la:Kakva Akademija, to si ti nešto pobrkao. Čovjek vodi u Želji neku selekciju u OP, dječica od 13-14 godina, ako ne i manji. Nema dodirne tačke s FKS.

Ovo dole se slažem, dosta trenera kojima ni ja ne bi dao da rade.
Nije pobrkao,Jasmin Krajina je presao u Akademiju.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 19 jan 2019, 23:14

Postajemo jači na svim poljima. :cool:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Samozdravlje
Postovi: 7752
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 19 jan 2019, 23:24

MortemHz je napisao/la:Postajemo jači na svim poljima. :cool:
Neko ovdje napisa da iz Uprave citaju ovaj forum ? Jak mi ovaj post @senad82 , ne mogu da sudim je li ili nije u pravu.Tako treba pisati,ako zna sta pise ?
Samo Saraj"vo . Akademija FKS :bow: :bow:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
senad82
Postovi: 188
Pridružen/a: 20 mar 2008, 16:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la senad82 » 19 jan 2019, 23:31

@AlfredNobel očigledno nisi upucen a evo @Michplatini ti je potvrdio. Nije sve na fb, niti smije biti zabranjeno im je da osta smiju objavljivati osim sluzbenih i zvanicnih objava.
@Samozdravlje mislim da vrlo dobro znam sta pisem a to se vidi po postu o Jasminu Krajini jer kao sto vidis vecina ovdje nije znala da je on presao kod nas u Akademiju :)
F.K. SARAJEVO

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 19 jan 2019, 23:32

michplatini je napisao/la:
AlfredNobel je napisao/la:Kakva Akademija, to si ti nešto pobrkao. Čovjek vodi u Želji neku selekciju u OP, dječica od 13-14 godina, ako ne i manji. Nema dodirne tačke s FKS.

Ovo dole se slažem, dosta trenera kojima ni ja ne bi dao da rade.
Nije pobrkao,Jasmin Krajina je presao u Akademiju.
Baš me čudi. Nedavno u Želji tek počeo raditi, vidim i na fejsu stalno štajnca slike. Ako je tako, onda odlično.

@Senad
Moje isprike. :D
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Samozdravlje
Postovi: 7752
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 19 jan 2019, 23:37

senad82 je napisao/la:@AlfredNobel očigledno nisi upucen a evo @Michplatini ti je potvrdio. Nije sve na fb, niti smije biti zabranjeno im je da osta smiju objavljivati osim sluzbenih i zvanicnih objava.
@Samozdravlje mislim da vrlo dobro znam sta pisem a to se vidi po postu o Jasminu Krajini jer kao sto vidis vecina ovdje nije znala da je on presao kod nas u Akademiju :)
Izvini , nisam mislio da te uvrijedim . Ono ne poznajemo se . Forum .Pozdrav.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.