FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FrancescoTotti » 14 jan 2018, 00:11

To da je bolje za njih da idu cim prije stoji. Mi bi prije mogli unistit igraca nego ga razvit i pomoc da se afirmise. Ali sa ovakvim nacinom rada nista se ne postize. To da ce ti igraci koji odu praviti ugled za klub i akademiju je smijesno jer bi se onda europski klubovi nakon Dzeke 'jagmili' sto se kaze za svakog juniorskog napadaca zeljeznicara, a dobro znamo da to nije slucaj. Klub od ovih prodaja nema ama bas nista do te sice koju ce zaradit.
Mamic istrpi svake sezone jednog ili dvojicu mladica koji se forsiraju i razvijaju sto je najbitnije. I tako svake sljedece sezone ima bar jednog kovacica, roga, pjacu... Mi smo dobro krenuli sa Mihojevicem, al nekako imam osjecaj i on umjesto da napreduje, stagnira..samo da ne krene nazadovat kao radovac.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 14 jan 2018, 00:34

FrancescoTotti je napisao/la:Pricas kao da smo prvi sa deset bodova prednosti a ne na trecem mjestu gdje se borimo za europu.
Pa covjece ne govorim ja da svakog omladinca kojeg imamo u seniorima stavimo u prvi tim... Za dvojicu il trojicu sigurno ima mjesta i nimalo ne bi unazadili igru koju imamo! Primjer Heric umjesto stanojevica ili adukora, pa neka njih dvojica dijele minutazu. Ili Mujakic ispred Novakovica. NISTA LOSIJI oni nisu od tih koji su trenutno u prvom timu i sigurno ne bi bili na goroj poziciji od ove na kojoj smo sad.
Omladinci dobijaju dovoljno vremena i tu uopste nismo losi, pogledaj statistiku...ne moze Heric nikako prije dva najbolja defanzivna vezna lige, moze ucit od njih i nastaviti se razvijat....novakovic odlazi, Mujakic je tek iskusio profi fudbal i dobit ce pravu sansu kad Marko ode...garantujem da bi bili na losijoj poziciji od ove sad.....ganjati zaostatak sa promjenjivom igrom juniora bez iskustva u ligi ne bi ni najveći laik smislio za moguće i ja bih ipak uzeo misljenje Husrefa za relevantno kao nekog ko radi dnevno s njima o tome ko ima koliko talenta i kvaliteta....prije tvog uz duzno postovanje....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 14 jan 2018, 00:43

Ma brate, znamo mi našu raju i naše navijače. Evo, ja prvi bih mirne duše istrpio još dvije sezone bez trofeja (i ovako ih ne osvajamo), al da 2020. godine na jesen vidim u ekipi Kovačevića, Mujakića, Sadikua, Pidru, Herića, Mustafića, Salčinovića, Šabanovića... ja bih odmah potpisao to al ne bi 90% objektivne koševske publike. Ta djeca vjerovatno i nisu ništa lošija od ovih sad igrača, neki su i bolji, al su u fazi učenja i vjerovatno su više podložni greškama. A vjeruj mi da bi se 70% njih diglo kad bi učvrstili mjesto u prvoj postavi. Svi oni kad dobiju minute na kapaljku ginu po terenu al' bi i oni postali Radovci i Kadušići kad bi kupili prve Audije i za noć potrošili tri stoje od premije u nekoj kafani. Ja lično dobro poznajem Beganovića iz Želje, s tim momkom sam playstationa igrao godinama i kafe pio. Do gola Ferencu je bio normala momak, sad ne da gledat u sebe, k'o da je yebeni Heri Kejn. Takvi su ti mladi umovi, vrlo malo njih ostane s obje noge na zemlji i nastavi trenirat kao u procesu razvoja.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FrancescoTotti » 14 jan 2018, 01:11

DenchiNL je napisao/la: ...garantujem da bi bili na losijoj poziciji od ove sad.....
Mozda! Nikad necemo saznat.
Samo kazem ti, da mi osvajamo titule redovno m ne bih a rekao, ovako nista ne dobijamo...
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5792
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 14 jan 2018, 04:14

700k€ i 15% za dva igraca plus 2 igraca uprvi 11 marko mujkanovic, 2 igraca koja ce bit prva zamjena i koji ce dobit dovoljno minuta.

Zeljo je prodo baica i onog drugog odprilike za 1m€ i imaju po 3 do5 % znaci ako bi do kraja karijere se isprodavali do 50m zeljo ce dobit 2.5 m dok unas ako bi se ova dvoica do kraja karijere prodali za 25 miliona 3.7miliona nama.

Moraju se pocet igraci prodavat iz dva razloga prvi da bi se probili na trzistu drugo radi financija. Za 700k € nije mala lova da zaradis za pocetak , vec sledeca tura ako osvoi titulu u prvenstvu i odigra dobro u lp ce bit 1 m i vise.

U koliko mi izbacimo 2 igraca u 2 godine za prvi 11 i prodamo jednog ili dvoicu po €350-€400 uz to da budemo prvaci svako 3 godine, mi mozemo reci da je Akademija uspjela.

Akademija ako vako nastavi, mi bi trebali jos vise ulagat u tu omladini i ljude koji rade, isto tako boim se da se nedignu previse radi ovog svega i onda da stanu.

Cinimi se da treba ovoj djeci neki pedagog doktor daim objasni da audi i par milja € u dzepu nije nista vise od samog mali pocetak, i da trebaju da rade jos vise i jace.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 14 jan 2018, 07:43

FrancescoTotti je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la: ...garantujem da bi bili na losijoj poziciji od ove sad.....
Mozda! Nikad necemo saznat.
Samo kazem ti, da mi osvajamo titule redovno m ne bih a rekao, ovako nista ne dobijamo...
niti trebamo saznavat, evo i klub gdje sad idu obojica je za mlade igrače, kompletna liga(2. portugalska je razvojna) je puna B ekipa najjačih portugalskih klubova, ne mogu promovisat ali mogu stavit sve talente što imaju da igraju, koji se razvije pređe u glavnu ekipu...odličan sistem...to smo trebali napraviti sa Bosnom V. ili Olimpicom ili nekim...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FrancescoTotti » 14 jan 2018, 08:26

DenchiNL je napisao/la:
FrancescoTotti je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la: ...garantujem da bi bili na losijoj poziciji od ove sad.....
Mozda! Nikad necemo saznat.
Samo kazem ti, da mi osvajamo titule redovno m ne bih a rekao, ovako nista ne dobijamo...
niti trebamo saznavat, evo i klub gdje sad idu obojica je za mlade igrače, kompletna liga(2. portugalska je razvojna) je puna B ekipa najjačih portugalskih klubova, ne mogu promovisat ali mogu stavit sve talente što imaju da igraju, koji se razvije pređe u glavnu ekipu...odličan sistem...to smo trebali napraviti sa Bosnom V. ili Olimpicom ili nekim...
Ma ja, a dok ne dobijemo sarajevo b (a necemo nikad) trosit cemo polovnjake, djecu ucit kako sjedit na klupi a da se kicma ne iskrivi, titulu osvajat svakih 5-6-7 godina i qurcit se kako smo divovi.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 14 jan 2018, 08:57

FrancescoTotti je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la:
FrancescoTotti je napisao/la: Mozda! Nikad necemo saznat.
Samo kazem ti, da mi osvajamo titule redovno m ne bih a rekao, ovako nista ne dobijamo...
niti trebamo saznavat, evo i klub gdje sad idu obojica je za mlade igrače, kompletna liga(2. portugalska je razvojna) je puna B ekipa najjačih portugalskih klubova, ne mogu promovisat ali mogu stavit sve talente što imaju da igraju, koji se razvije pređe u glavnu ekipu...odličan sistem...to smo trebali napraviti sa Bosnom V. ili Olimpicom ili nekim...
Ma ja, a dok ne dobijemo sarajevo b (a necemo nikad) trosit cemo polovnjake, djecu ucit kako sjedit na klupi a da se kicma ne iskrivi, titulu osvajat svakih 5-6-7 godina i qurcit se kako smo divovi.
ili ćemo poslat sve mlade igrače na posudbe izuzev 2-3 kojima se objektivno mogu dati neke bitne minute....bez da utiče na rezultate....što Hus i radi..
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 14 jan 2018, 11:00

Mada, dosta je i upita za igrače Sarajeva s druge strane, a jedan od onih koji ima ponuda je Mićo Kuzmanović.

Za mladog bh. reprezentativca zanimao se rumunski Botosani, koji je čak i ponudio određene uslove, ali je tim s Koševa odbio da pusti Kuzmanovića, koji će i u nastavku sezone biti na raspolaganju Husrefu Musemiću.

Rumunski portal Fanatik.ro je objavio kako je Botosani prije sedam dana poslao službenu ponudu za 21-godišnjeg napadača, ali nije otkriven iznos. Kuzmanović je od ljeta član Sarajeva, a Botosani mu je nudio oko 3.500 eura mjesečnu platu.

Spomenuti izvor tvrdi da su šanse da Kuzmanović pređe u Botosani male, a tržišna vrijednost ovog nogometaša po Transfermarktu iznosi 400.000 eura.
mada bi se trebalo rješit ovog momka...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BosnianKingdom » 14 jan 2018, 11:01

3 omladinca + 3 vrhunska stranca + 5 iznadprosjecnih domacih igraca mislim da su dovoljni za ovu ligu I da imas prodati igraca, zaraditi na tome i ubaciti nove omladince koji ce se pokusati probiti.
Sabrine mi moje!

Avatar
sarajlija
Postovi: 3224
Pridružen/a: 17 jul 2013, 12:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sarajlija » 14 jan 2018, 11:41

Meni samo.nije jasna stvar oko ovih para za ovu dvojicu.
Kako je moguce da klub iz 2.portugalske lige da vise para od Benfike?
S obzirom da znamo da je Nedo bio u Benfici na probi i da je odbijena ponuda za njega od 150.000 €
04.10.2009 !!

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 14 jan 2018, 11:48

sarajlija je napisao/la:Meni samo.nije jasna stvar oko ovih para za ovu dvojicu.
Kako je moguce da klub iz 2.portugalske lige da vise para od Benfike?
S obzirom da znamo da je Nedo bio u Benfici na probi i da je odbijena ponuda za njega od 150.000 €
Benfica je tražila igrača koji bi vjerovatno godinu - dvije igrao za njihovu B ekipu. A i onda je pitanje da li bi se nametnuo u Benfici, veliki je to klub, previše velik'. Oni će u ovom prelaznom roku kupit 15 talenata po 150k, od trojice će napravit igrače, ostali se izgube. Ovim drugoligašima trebaju igrači za prvu postavu, za borbu za promociju.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
sarajlija
Postovi: 3224
Pridružen/a: 17 jul 2013, 12:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sarajlija » 14 jan 2018, 12:25

skoroalen je napisao/la:
sarajlija je napisao/la:Meni samo.nije jasna stvar oko ovih para za ovu dvojicu.
Kako je moguce da klub iz 2.portugalske lige da vise para od Benfike?
S obzirom da znamo da je Nedo bio u Benfici na probi i da je odbijena ponuda za njega od 150.000 €
Benfica je tražila igrača koji bi vjerovatno godinu - dvije igrao za njihovu B ekipu. A i onda je pitanje da li bi se nametnuo u Benfici, veliki je to klub, previše velik'. Oni će u ovom prelaznom roku kupit 15 talenata po 150k, od trojice će napravit igrače, ostali se izgube. Ovim drugoligašima trebaju igrači za prvu postavu, za borbu za promociju.
Ok je to slazem se.
Ali zasto platiti ovoliko.Posebno za igrace koji nemaju haman nikakvu minutazu u seniorskom fudbalu.
Realno za ove pare mogu dovesti 2 brazilca da gore i da im ostane nesto.para.
Mislim da je ova prica oko cifri cista ubleha i da oni odose za dosta manje.
04.10.2009 !!

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BosnianKingdom » 14 jan 2018, 12:32

sarajlija je napisao/la:
skoroalen je napisao/la:
sarajlija je napisao/la:Meni samo.nije jasna stvar oko ovih para za ovu dvojicu.
Kako je moguce da klub iz 2.portugalske lige da vise para od Benfike?
S obzirom da znamo da je Nedo bio u Benfici na probi i da je odbijena ponuda za njega od 150.000 €
Benfica je tražila igrača koji bi vjerovatno godinu - dvije igrao za njihovu B ekipu. A i onda je pitanje da li bi se nametnuo u Benfici, veliki je to klub, previše velik'. Oni će u ovom prelaznom roku kupit 15 talenata po 150k, od trojice će napravit igrače, ostali se izgube. Ovim drugoligašima trebaju igrači za prvu postavu, za borbu za promociju.
Ok je to slazem se.
Ali zasto platiti ovoliko.Posebno za igrace koji nemaju haman nikakvu minutazu u seniorskom fudbalu.
Realno za ove pare mogu dovesti 2 brazilca da gore i da im ostane nesto.para.
Mislim da je ova prica oko cifri cista ubleha i da oni odose za dosta manje.
Ovo je veliki rizik sa njihove strane. Mozda ce baciti 400k u vodu, a mozda ce ih za dvije godine pretvoriti u 5 miliona. Mi nismo imali hrabrosti rizikovati bez ulaganja, neka oni pokusaju sa ulaganjem.
Sabrine mi moje!

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zip » 14 jan 2018, 12:42

Bio mlad ili star, kvalitet se treba gledati...

Godine ne igraju ulogu. Za nasu djecu je najveci problem balkanski mentalitet...

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 14 jan 2018, 12:43

DenchiNL je napisao/la:
Mada, dosta je i upita za igrače Sarajeva s druge strane, a jedan od onih koji ima ponuda je Mićo Kuzmanović.

Za mladog bh. reprezentativca zanimao se rumunski Botosani, koji je čak i ponudio određene uslove, ali je tim s Koševa odbio da pusti Kuzmanovića, koji će i u nastavku sezone biti na raspolaganju Husrefu Musemiću.

Rumunski portal Fanatik.ro je objavio kako je Botosani prije sedam dana poslao službenu ponudu za 21-godišnjeg napadača, ali nije otkriven iznos. Kuzmanović je od ljeta član Sarajeva, a Botosani mu je nudio oko 3.500 eura mjesečnu platu.

Spomenuti izvor tvrdi da su šanse da Kuzmanović pređe u Botosani male, a tržišna vrijednost ovog nogometaša po Transfermarktu iznosi 400.000 eura.
mada bi se trebalo rješit ovog momka...
Ja bi ga pustio za jedno 200 milja, kombinujes to sa ovim akademcima i zaradili bi na kraju veoma pristojan iznos = moze se dovesti odlican igrac ili 2 extra igraca i jos da ti ostane..
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 14 jan 2018, 13:00

sarajlija je napisao/la:
skoroalen je napisao/la:
sarajlija je napisao/la:Meni samo.nije jasna stvar oko ovih para za ovu dvojicu.
Kako je moguce da klub iz 2.portugalske lige da vise para od Benfike?
S obzirom da znamo da je Nedo bio u Benfici na probi i da je odbijena ponuda za njega od 150.000 €
Benfica je tražila igrača koji bi vjerovatno godinu - dvije igrao za njihovu B ekipu. A i onda je pitanje da li bi se nametnuo u Benfici, veliki je to klub, previše velik'. Oni će u ovom prelaznom roku kupit 15 talenata po 150k, od trojice će napravit igrače, ostali se izgube. Ovim drugoligašima trebaju igrači za prvu postavu, za borbu za promociju.
Ok je to slazem se.
Ali zasto platiti ovoliko.Posebno za igrace koji nemaju haman nikakvu minutazu u seniorskom fudbalu.
Realno za ove pare mogu dovesti 2 brazilca da gore i da im ostane nesto.para.
Mislim da je ova prica oko cifri cista ubleha i da oni odose za dosta manje.
jer portugalski klubovi imaju dobra iskustva sa balkanskim igračima, + dodatni rejting Nedima(ona lista), ti "zeznuti brazilci" idu u francusku, rusiju, kinu i ove "parali" lige gdje te ne pita niko ništa, većina igrača ovog kluba su posudbe i free agenti...dakle ne bacaju ih bezveze...a promovirat će najvjerovatnije jer su Porto B i Benfica B konkurencija koja ne može u višu ligu...jbg odlučili uložiti u njih...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

10.Skoro
Postovi: 816
Pridružen/a: 19 nov 2010, 11:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 10.Skoro » 14 jan 2018, 15:56

Pitar6785 je napisao/la:700k€ i 15% za dva igraca plus 2 igraca uprvi 11 marko mujkanovic, 2 igraca koja ce bit prva zamjena i koji ce dobit dovoljno minuta.

Zeljo je prodo baica i onog drugog odprilike za 1m€ i imaju po 3 do5 % znaci ako bi do kraja karijere se isprodavali do 50m zeljo ce dobit 2.5 m dok unas ako bi se ova dvoica do kraja karijere prodali za 25 miliona 3.7miliona nama.

Moraju se pocet igraci prodavat iz dva razloga prvi da bi se probili na trzistu drugo radi financija. Za 700k € nije mala lova da zaradis za pocetak , vec sledeca tura ako osvoi titulu u prvenstvu i odigra dobro u lp ce bit 1 m i vise.

U koliko mi izbacimo 2 igraca u 2 godine za prvi 11 i prodamo jednog ili dvoicu po €350-€400 uz to da budemo prvaci svako 3 godine, mi mozemo reci da je Akademija uspjela.

Akademija ako vako nastavi, mi bi trebali jos vise ulagat u tu omladini i ljude koji rade, isto tako boim se da se nedignu previse radi ovog svega i onda da stanu.

Cinimi se da treba ovoj djeci neki pedagog doktor daim objasni da audi i par milja € u dzepu nije nista vise od samog mali pocetak, i da trebaju da rade jos vise i jace.
Ne mozes od svakog narednog dobiti 15% vec samo od prvog sljedeceg. A od ostalih dobijas samo naknadu za solidarnost. I sad je bezveze nagadjati za koliko ce se prodati u buducnosti.
Mi nikada odustati necemo...

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5792
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 14 jan 2018, 16:04

Moja greska ja sam mislio za svako prodavanje al bez obzira opet 15% je ok procenat plus 2-3% za trniranje

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 14 jan 2018, 18:49

Što se klub nije oglasio nakon odlaska Hadžića i Veladžića, nije još zvanično?
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.