FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hilmo » 20 okt 2016, 23:34

MCMXLVI je napisao/la:Nije Kadusicu ovo druga sezona kao sto to neki ovdje pisu. Kadusic je odigrao svega 20 zvanicnih utakmica za nas sto je sasvim malo i daleko za neku konacnu ocjenu, od toga preko deset utakmica sa klupe. On je tek prije sedam dana napunio 19 godina, i jucer usao na teren nakon 6 utakmica odmora, previse za bilo kojeg igraca. Treba i to malo razumjeti i treba nam svima dosta strpljenja jer ipak je to nas igrac, a talenta sigurno da ima.
A bilo je malo iritantno jučer gledati "vihora" kako srlja iz greške u grešku, svaki napad po njegovoj strani, u jednom dijelu utakmice, je bio tako predvidiv i naslućivalo se gubljenje lopte.
Da ne kažem veći dio utakmice, ali pola utakmice je on sasvim korektno odradio, defanzivu odlično, ofanziva je škripala, a uzrok možemo tražiti i u slaboj uigranosti s Hebibovićem. Nije Advan nikakav antitalenat nego dijamant koji još treba brusiti, jer kod nas se igrači kale do 21 godine, kao i Marko uostalom, a trebali bi davno prije da se njihove greške ispravljaju. Volio bih da pogriješim ali ne vjerujem da će ni Marko moći držati dugo ovako dobru formu. Jer kod nas je to tako. Bitno je kako će on taj pad forme, ukoliko i kada do njega dođe, podnijeti. Do sada je nepravednost trenera dobro podnosio, nadam se da će i ostale loše stvari pregurati i postati još bolji. Sad igra fenomenalno i jučerašnji gol je samo nagrada za odlične igre.

Pošto odavno nisam napisao ništa, nije se imalo vremena, malo ću se osvrnuti na cjelokupan igrački kadar.
Od početka sezone je vidljiv nedostatak kvaliteta, u svakoj liniji po malo škripi, ali su neke bolje u odnosu na druge. Možemo biti zadovoljni zadnjom linijom i ako smo se nje možda najviše bojali. Novaković dosta dobro obavlja svoj dio posla, mnogo bolje nego smo očekivali. Tu je naravno i Marko koji je u životnoj formi, samo da potraje. KOd desnog beka najbolje bi bilo kada bi Advana i Dušana mogli spojiti u jednog igrača, ali tom pozicijom možemo biti zadovoljni. Hodžić, i ako kritičan na početku sezone, polako dolazi na svoj nivo, naravno to je razumljivo, nova sredina, sve novo. Advan je u padu ali popravit će to. Na lijevoj strani slična situacija, Bekić je opao baš, ali koliko sam ja mogao primjetiti u derbiju kao da je krenuo uzlaznom putanjom.

Veza je ono što nam stvara velike probleme, mnogo skloni greškama, a bezidejni. Rustemović, iako mi je drag igrač, iz dana u dan pokazuje da nije kvalitet za FK Sarajevo. Sarić je od dolaska jednu utakmicu odigrao kako treba, ostalo veoma tanko. Pitanje je da li imamo više strpljenja i vremena da čekamo da on proradi. Za Ćetkovića bi se moglo reći da polako dolazi na svoje, ali još je to daleko od onoga što mi zahtjevamo da imamo na sredini terena. Jučerašnja utakmica, kao i neke ranije koje je ulazio s klupe, Samir je odradio bez greške (nije otvorio ni jednu kontru protivniku), međutim od njega očekujemo još bolje igre. A uz malo veću konstantu u startnih 11 ja vjerujem da će se još popraviti. 100 utakmica za prvi tim, morao je biti na daleko većem nivou, ali se onda vraćamo na ono što sam rekao na početku da kod nas igrači sazrijevaju tek u 21. godini.

Krilima nemam šta zamjeriti, više zamjeram ostatku ekipe što ne znaju da jedni drugima pomognu na terenu da to mnogo bolje izgleda. Duljević, Crnkić.. to su fantastični igrači, Anđušić i Hebibović dobre zamjene. Samo nama uopće treba malo više kretanja bez lopte i brža predaja lopte, veća tačnost u pasovima i mislim da bi to izgledalo mnogo bolje na terenu.

Uz dobra dva vezna igrača, jedan malo ofanzivnije orijentisan (Bilbija) i jedan malo defanzivnije (Cimirot) ova bi ekipa izgledala mnogo bolje. Ahmetović se pokazao kao pravi posao. Svaka pohvala na njegov račun je suvišna. Bekić mora podići svoju formu pod hitno, ali uz bolji vezni red i on bi bio bolji, siguran sam.

Sve u svemu, ekipa mora poraditi na izvođenju prekida, tu ne da smo tanki, nego očajni. Svaki korner za nas je dobra odbrana za protivnika, slobodnjaci isto tako. Stručni štab mora odrediti max dvojicu koji će izvoditi te prekide a ne da čekamo po 2 minute kada će se oni na terenu dogovoriti ko će šta izvesti.

Stručni štab je do sada uspio nešto napraviti, ali mora još.

Avatar
pitic
Postovi: 5522
Pridružen/a: 30 nov 2013, 11:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pitic » 20 okt 2016, 23:37

Po 0 - 0 u Mostar.
SRETAN BROJ - 1725

Avatar
pitic
Postovi: 5522
Pridružen/a: 30 nov 2013, 11:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pitic » 20 okt 2016, 23:46

Porazom u Mostaru 99% padamo na mjesto lige za opstanak :shock:
SRETAN BROJ - 1725

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54365
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 20 okt 2016, 23:46

pitic je napisao/la:Porazom u Mostaru 99% padamo na mjesto lige za opstanak :shock:
Sreca nije kraj prvenstva, srce bi mi stalo.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
pitic
Postovi: 5522
Pridružen/a: 30 nov 2013, 11:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pitic » 20 okt 2016, 23:48

Da mi je neko pričao da ću možda Sarajevo jednog dana vidjeti na mjestu lige za opstanak rekao bih da je za Jagomira.

btw.

Nadam se da jubilarnih 70 godina postojanja kluba u Ponedjeljak nećemo dočekati na mjestu lige za opstanak.
Zadnja izmjena: pitic, dana/u 20 okt 2016, 23:58, ukupno mijenjano 1 put.
SRETAN BROJ - 1725

Avatar
TobeYarabi
Postovi: 7176
Pridružen/a: 18 maj 2016, 17:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TobeYarabi » 20 okt 2016, 23:58

MortemHz je napisao/la:
pitic je napisao/la:Porazom u Mostaru 99% padamo na mjesto lige za opstanak :shock:
Sreca nije kraj prvenstva, srce bi mi stalo.
pobjeda u mostaru 100000%

Avatar
fico
Postovi: 1286
Pridružen/a: 25 dec 2015, 17:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fico » 21 okt 2016, 00:20

Hoce l' se ta Tanova injekcija odnositi na nove raskide ugovora i dovodjenje novih manekena?
Ko ce dovoditi na polusezoni igrace, Faruk ili Cala?
Kakva liga za opstanak, yebacemo Nemanju i madjare.
SARAJEVO

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FrancescoTotti » 21 okt 2016, 00:26

ElCartel11 je napisao/la:
jurisicduska je napisao/la:Tan odobrio finansijsku injekciju na polusezoni.
Hoce li ta injekcija ubosti malo i sportski segment?
:think:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
crnehorde
Postovi: 243
Pridružen/a: 11 avg 2016, 19:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la crnehorde » 21 okt 2016, 00:33

hilmo je napisao/la:
MCMXLVI je napisao/la:Nije Kadusicu ovo druga sezona kao sto to neki ovdje pisu. Kadusic je odigrao svega 20 zvanicnih utakmica za nas sto je sasvim malo i daleko za neku konacnu ocjenu, od toga preko deset utakmica sa klupe. On je tek prije sedam dana napunio 19 godina, i jucer usao na teren nakon 6 utakmica odmora, previse za bilo kojeg igraca. Treba i to malo razumjeti i treba nam svima dosta strpljenja jer ipak je to nas igrac, a talenta sigurno da ima.
A bilo je malo iritantno jučer gledati "vihora" kako srlja iz greške u grešku, svaki napad po njegovoj strani, u jednom dijelu utakmice, je bio tako predvidiv i naslućivalo se gubljenje lopte.
Da ne kažem veći dio utakmice, ali pola utakmice je on sasvim korektno odradio, defanzivu odlično, ofanziva je škripala, a uzrok možemo tražiti i u slaboj uigranosti s Hebibovićem. Nije Advan nikakav antitalenat nego dijamant koji još treba brusiti, jer kod nas se igrači kale do 21 godine, kao i Marko uostalom, a trebali bi davno prije da se njihove greške ispravljaju. Volio bih da pogriješim ali ne vjerujem da će ni Marko moći držati dugo ovako dobru formu. Jer kod nas je to tako. Bitno je kako će on taj pad forme, ukoliko i kada do njega dođe, podnijeti. Do sada je nepravednost trenera dobro podnosio, nadam se da će i ostale loše stvari pregurati i postati još bolji. Sad igra fenomenalno i jučerašnji gol je samo nagrada za odlične igre.

Pošto odavno nisam napisao ništa, nije se imalo vremena, malo ću se osvrnuti na cjelokupan igrački kadar.
Od početka sezone je vidljiv nedostatak kvaliteta, u svakoj liniji po malo škripi, ali su neke bolje u odnosu na druge. Možemo biti zadovoljni zadnjom linijom i ako smo se nje možda najviše bojali. Novaković dosta dobro obavlja svoj dio posla, mnogo bolje nego smo očekivali. Tu je naravno i Marko koji je u životnoj formi, samo da potraje. KOd desnog beka najbolje bi bilo kada bi Advana i Dušana mogli spojiti u jednog igrača, ali tom pozicijom možemo biti zadovoljni. Hodžić, i ako kritičan na početku sezone, polako dolazi na svoj nivo, naravno to je razumljivo, nova sredina, sve novo. Advan je u padu ali popravit će to. Na lijevoj strani slična situacija, Bekić je opao baš, ali koliko sam ja mogao primjetiti u derbiju kao da je krenuo uzlaznom putanjom.

Veza je ono što nam stvara velike probleme, mnogo skloni greškama, a bezidejni. Rustemović, iako mi je drag igrač, iz dana u dan pokazuje da nije kvalitet za FK Sarajevo. Sarić je od dolaska jednu utakmicu odigrao kako treba, ostalo veoma tanko. Pitanje je da li imamo više strpljenja i vremena da čekamo da on proradi. Za Ćetkovića bi se moglo reći da polako dolazi na svoje, ali još je to daleko od onoga što mi zahtjevamo da imamo na sredini terena. Jučerašnja utakmica, kao i neke ranije koje je ulazio s klupe, Samir je odradio bez greške (nije otvorio ni jednu kontru protivniku), međutim od njega očekujemo još bolje igre. A uz malo veću konstantu u startnih 11 ja vjerujem da će se još popraviti. 100 utakmica za prvi tim, morao je biti na daleko većem nivou, ali se onda vraćamo na ono što sam rekao na početku da kod nas igrači sazrijevaju tek u 21. godini.

Krilima nemam šta zamjeriti, više zamjeram ostatku ekipe što ne znaju da jedni drugima pomognu na terenu da to mnogo bolje izgleda. Duljević, Crnkić.. to su fantastični igrači, Anđušić i Hebibović dobre zamjene. Samo nama uopće treba malo više kretanja bez lopte i brža predaja lopte, veća tačnost u pasovima i mislim da bi to izgledalo mnogo bolje na terenu.

Uz dobra dva vezna igrača, jedan malo ofanzivnije orijentisan (Bilbija) i jedan malo defanzivnije (Cimirot) ova bi ekipa izgledala mnogo bolje. Ahmetović se pokazao kao pravi posao. Svaka pohvala na njegov račun je suvišna. Bekić mora podići svoju formu pod hitno, ali uz bolji vezni red i on bi bio bolji, siguran sam.

Sve u svemu, ekipa mora poraditi na izvođenju prekida, tu ne da smo tanki, nego očajni. Svaki korner za nas je dobra odbrana za protivnika, slobodnjaci isto tako. Stručni štab mora odrediti max dvojicu koji će izvoditi te prekide a ne da čekamo po 2 minute kada će se oni na terenu dogovoriti ko će šta izvesti.

Stručni štab je do sada uspio nešto napraviti, ali mora još.

Potpisujem sve ovo ali da nam treba jedna klasicna 10tka,jedan spic jako dobar a da je razlicit od Ahmeta,zadnji vezni da igra sa Samirom,dok se Saric ne dohaviza sve bi to super bilo,samo mozda Andjusicu bi urucio papire,mora biti jaca zamjena od njega,na zimskoj pauzi znaci ocekujem 3,4 igraca,podrska Cali i ostalom strucnom stabu,ako je Tan jos odobrio pare,nadamo se da klosari u upravi se nece rastaliti,vec da ce napokon nesto strucni lazni pape nesto uraditi i dovesti dobre igrace
SARAJ'VO ZIVOT JE MOJ !!!
DUPLA KRUNA 2018/19
Halalolsun
ŠAMPIONI 2019/20

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pasica » 21 okt 2016, 01:36

jurisicduska je napisao/la:Tan odobrio finansijsku injekciju na polusezoni.
Ovo ako je istina on je bas lud, baca pare bezveze.
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54365
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 21 okt 2016, 12:21

aleksandar_veliki je napisao/la:Vidim bacala se diskusija oko Kadusica. Cudne su biljke ti mladi igraci. Nikad ne znas kako ce reagovati na razne situacije s kojima se susrecu u profesionalnom fudbalu. Bio sam mlad, igrao i iz iskustva to govorim. Mladicima treba prilaziti na poseban nacin, ne smiju osjetiti das su izgubili tesko steceno povjerenje. Pogubno je za mene gurati mladog igraca jedno vrijeme, a onda ga odjednom skloniti. Psiha je zajebana stvar.
Kadusic je dobar igrac i ako nastavi ovako bit ce nesto od njega. Ne znam sta se desilo sad u srijedu, bio je medju najlosijim igracima na terenu, mozda cak i najlosiji. Krivo mi je jer je pruzao odlicne partije protiv mnogo jacih klubova i to u Premier ligi. Zadnjih par utakmica nije igrao pa ga je to mozda i poremetilo. Ja mu necu i ne mogu zamjeriti ovu jednu losu partiju gdje se vala niko i nije pokazao i svi su bili mrtvi prosjek, sreca pa je Kozara gostovala, druga liga.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
pitic
Postovi: 5522
Pridružen/a: 30 nov 2013, 11:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pitic » 21 okt 2016, 14:20

pasica je napisao/la:
jurisicduska je napisao/la:Tan odobrio finansijsku injekciju na polusezoni.
Ovo ako je istina on je bas lud, baca pare bezveze.
Zašto bacanje para :?: Ulaže u svoje ne tuđe... Amidža samo ulaži u FKS koliko god možeš.
SRETAN BROJ - 1725

Avatar
Septerra
Postovi: 1315
Pridružen/a: 16 avg 2014, 10:26
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Septerra » 21 okt 2016, 14:35

hilmo je napisao/la:Veza je ono što nam stvara velike probleme, mnogo skloni greškama, a bezidejni. Rustemović, iako mi je drag igrač, iz dana u dan pokazuje da nije kvalitet za FK Sarajevo. Sarić je od dolaska jednu utakmicu odigrao kako treba, ostalo veoma tanko. Pitanje je da li imamo više strpljenja i vremena da čekamo da on proradi. Za Ćetkovića bi se moglo reći da polako dolazi na svoje, ali još je to daleko od onoga što mi zahtjevamo da imamo na sredini terena. Jučerašnja utakmica, kao i neke ranije koje je ulazio s klupe, Samir je odradio bez greške (nije otvorio ni jednu kontru protivniku), međutim od njega očekujemo još bolje igre. A uz malo veću konstantu u startnih 11 ja vjerujem da će se još popraviti. 100 utakmica za prvi tim, morao je biti na daleko većem nivou, ali se onda vraćamo na ono što sam rekao na početku da kod nas igrači sazrijevaju tek u 21. godini.
Misliš li da bi vezni red bolje izgledao kad bi umjesto Rustemovića igrao neko ko je odgovoran u defanzivi, s dobrom pas igrom i vizijom? Tipa, kad bi s Ćetkovićem i Sarićem igrao Mihojević?

Ako se sjećaš Sarićeve igre prošle sezone i komentara navijača Slobode kad je dolazio, najviše voli da igra na centru s orijentacijom prema naprijed. S Rustemovićem iza i sa visoko isturenim krilima bez naročitih defanzivnih zadaća on tako ne može igrati. Ćetković je, s druge strane, ofanzivni veznjak koji, kad mora, onda zahvalno odrađuje zadatke centralnog veznjaka (tipa protiv Širokog). Moje mišljenje je da bi iskoristio potencijale Ćetkovića i Sarića kad bi iza njih imao pouzdanog osigurača. Trenutno tu ne vidim nikoga osim Mihojevića.

Opet, Marko je bolji od Balića u svakom slučaju i svjestan sam i ja da je potrebniji u zadnjoj liniji. Još je s Novakovićem razvio fino partnerstvo.

Kadušić je, kako reče MCMXLVI, odigrao sve skupa skoro jednu vezanu sezonu. Vidjelo se da je živnuo prema naprijed kad je Rustemović dao treći gol. Samo ga istrpiti malo treba i doći će on na svoje.

Iz ovog rostera trebaju ispasti Rustemović, Anđušić i Amer Bekić. Lično bih se zahvalio i Hebiboviću i umjesto njega dao priliku Gljivi a Balića bih zadržao čisto zbog širine rostera.

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pasica » 21 okt 2016, 20:08

pitic je napisao/la:
pasica je napisao/la:
jurisicduska je napisao/la:Tan odobrio finansijsku injekciju na polusezoni.
Ovo ako je istina on je bas lud, baca pare bezveze.
Zašto bacanje para :?: Ulaže u svoje ne tuđe... Amidža samo ulaži u FKS koliko god možeš.
Prvo se popravi rupa da ne curi, pa se onda sipa gorivo ;)
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

Avatar
kupus army
Postovi: 1550
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kupus army » 21 okt 2016, 20:27

Dal ce Cala sa dva spica sutra krenuti ili experimentisati sa ofanzivnim veznim umjesto Cetkovica?
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

Avatar
zlo87
Postovi: 3272
Pridružen/a: 04 dec 2015, 21:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zlo87 » 21 okt 2016, 20:34

slika
e moj Saricu
Pjevam ti iz duše kad svi ostali šute, poklanjam ti vječnost, ne samo minute..

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pasica » 21 okt 2016, 21:12

Za onakav pas ti na terminu je.bu mater, realno :) I onda se cude psovkama sa tribina.
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

fks74
Postovi: 9256
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fks74 » 21 okt 2016, 21:40

sutra sarić ili rustem paša rješavaju pobjednika 0-1 :kafa: :kafa:

Avatar
amorovski
Postovi: 1893
Pridružen/a: 18 feb 2013, 11:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amorovski » 21 okt 2016, 22:32

Ma Rustem nije ni za termina, realno..
Titula - 1966/1967, 1984/1985, 1998/1999, 2006/2007, 2014/2015
Kup - 1996/1997, 1997/1998, 2001/2002, 2004/2005, 2013/2014
Superkup - 1996/1997

Avatar
ledesma
Postovi: 4997
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 21 okt 2016, 23:00

hahhahahhaha
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Lobudaraczapamcenje, murky i 74 gosta.