FK Sarajevo - Stadion "Asim Ferhatović Hase" - Koševo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la Neutral » 18 okt 2016, 20:34

Pričalo se mnogo 20 godina sa investitorima. Nisam isfrustiran, nego ne mogu vjerovati da uopće možeš kopirati ovako besmislen tekst na ovoj temi.

Ne treba nam ekskluziva i na forumu kada je ima na bacanje na fejzbuku.

Pozdrav i tebi.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo: Stadion

Post Postao/la Virtu4l » 29 okt 2016, 23:16

Virtu4l je napisao/la:
BordoArmy88 je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Da, ali šta ćemo sa vlasništvom tih objekata. Čiji će biti? Kako to regulisati sa Opštinom, koja više neće biti 1/1 vlasnik stadiona, sigurno će tražiti mnogo zauzvrat.

Koliko para možeš dobiti za njih, za rentu ili prodaju samog prostora. Sigurno ne mnogo.

Komplikovano je to moj hilmo i veoma je teško naći investitora za tako rizičan projekat.
Ništa se ti ne brini za nas:

slika

+

Bilo je ponuda da se FK Sarajevo izmješta na druge lokalitete. I sada postoje ponude. Ipak, kažem stadion Koševo je naš dom i pokrenuli smo inicijativu za njegovu rekonstrukciju u okviru regulacionog plana Općine Centar", pričao je Kusturica novinaru Anadoliju, nadalje kazavši:

"Pozamašan je to finansijski i investicijski projekt. Osim renoviranja stadiona u planu je i izgradnju hotela visoke kategorije, shoping malla, etažnih garaža. Projekt je to koji niko ne može sam uraditi. Potrebna je interakcija interesa i kapitala domaćeg ili iz inostranstva. Država mora dati podršku projektu koji nije nemoguće ostvariti. Postoji raspoloženje i interes Vlade Kantona Sarajevo predvođene premijerom Konakovićem, Općine Centar i načelnika Dževada Bećirevića. Prilikom zadnjeg dolaska Vincenta Tana u Sarajevo primio nas je Bakir Izetbegović, član Predsjedništva BiH. Razgovarali smo o mnogim stvarima, te i o stadionu Koševo, o potrebi da se otvori priča. Usaglasili smo se da je treba osvojiti. FK Sarajevo će nastojati u tom kontekstu biti lokomotiva procesa, oko kojeg se mora okupiti mnogo ljudi. Mora se okupiti ozbiljnih investitora".

http://www.****/sport/nogome ... adiona-bih

= poruka tebi i ostalim dušmanima:

slika

A razlog više da vjerujem u sve ovo gore ste i vi dušmani koji pljujete sada po ovome isto kao što ste pljuvali i po Bordo Prijateljima, Adži, Akademiji itd. a SVE SE TO OSTVARI, PA HOĆETE LI IKADA NAUČITI DA SMO MI DRUGA DIMENZIJA ZA VAS NEOKUPANE?! :kralj:
Sacekao sam da prodje pola godine pa da te citiram. Nisam dusman, stadioni su nam potrebni i to nema veze sa rivalitetima nasih klubova, ali od ovoga nema nista prika moj i nikad nece ni biti, naravno, u ovom obliku.

Nesto skromnije moze, ali ovakav megalomanski projekat nije izvodljiv. Razloge sam napisao iznad.
Evo momčino prođe godina, vjeruješ li još uvijek u sve gore napisano?
Evribadi sej Željo
Željoooo

BordoArmy88
Postovi: 3097
Pridružen/a: 22 mar 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la BordoArmy88 » 30 okt 2016, 01:22

Ako tvoji jadnici sa višemilionskim dugovima mogu najavljivati i vjerovati u mercedes arene, možemo i mi sa 0KM duga u renovirano Koševo. Ali samo se ti nastavi nama zabavljati, očito da ti je to prioritet, 'ebeš stanje u tvom malom klubu i misketa kamatara. ;)

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la belosevic28 » 30 okt 2016, 18:49

http://www..klix.ba/sport/nogomet/zeljeznicar-predstavio-novog-trenera-i-najavio-titulu-kostic-odgovorio-vratit-cu-je/160601054

Crnogorac, jel jos vjerujes u ovo :D

http://www.f.****/vijest/fk-zeljezn ... ica-188328

April :o
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la Virtu4l » 02 nov 2016, 12:34

BordoArmy88 je napisao/la:Ako tvoji jadnici sa višemilionskim dugovima mogu najavljivati i vjerovati u mercedes arene, možemo i mi sa 0KM duga u renovirano Koševo. Ali samo se ti nastavi nama zabavljati, očito da ti je to prioritet, 'ebeš stanje u tvom malom klubu i misketa kamatara. ;)
Ne. Samo želim da shvatiš da je ovo prekomplikovana materija za tebe i da ne postoji ni promil šanse da vi imate svoj stadion po ovom principu, o tome sam diskutovao sa hilmom kada si se ti agresivno ubacio u diskusiju. Moj klub ne želim uvlačiti u ovu diskusiju jer gradu Sarajevu trebaju stadioni, vaš, Olimpicov, Vrbanjušin, naš... svejedno je.

Kad smo već kod toga, mi imamo osnovu da se nadamo Mercedes areni, jer imamo zemljište na top lokaciji, tako da su nam šanse višestruko veće u odnosu na vaše. Sve one priče o kulama na Grbavici su itekako izvodive, ali samo u slučaju da se riješe imovinsko-pravni odnosi koje su prethodne uprave veoma zakomplikovale, jer niti jedan investitor te neće ni saslušati dok mu ne dokažeš da si 1/1 vlasnik zemljišta koje mu nudiš.

Da ti pojednostavim, jedino rješenje za FKS jeste kupovina zemljišta i lagano iz temelja. Sve ostalo je bacanje prašine u oči.
Evribadi sej Željo
Željoooo

BordoArmy88
Postovi: 3097
Pridružen/a: 22 mar 2014, 21:59
Kontakt:

Re: RE: Re: Stadion

Post Postao/la BordoArmy88 » 02 nov 2016, 14:11

Virtu4l je napisao/la:
BordoArmy88 je napisao/la:Ako tvoji jadnici sa višemilionskim dugovima mogu najavljivati i vjerovati u mercedes arene, možemo i mi sa 0KM duga u renovirano Koševo. Ali samo se ti nastavi nama zabavljati, očito da ti je to prioritet, 'ebeš stanje u tvom malom klubu i misketa kamatara. ;)
Ne. Samo želim da shvatiš da je ovo prekomplikovana materija za tebe i da ne postoji ni promil šanse da vi imate svoj stadion po ovom principu, o tome sam diskutovao sa hilmom kada si se ti agresivno ubacio u diskusiju. Moj klub ne želim uvlačiti u ovu diskusiju jer gradu Sarajevu trebaju stadioni, vaš, Olimpicov, Vrbanjušin, naš... svejedno je.

Kad smo već kod toga, mi imamo osnovu da se nadamo Mercedes areni, jer imamo zemljište na top lokaciji, tako da su nam šanse višestruko veće u odnosu na vaše. Sve one priče o kulama na Grbavici su itekako izvodive, ali samo u slučaju da se riješe imovinsko-pravni odnosi koje su prethodne uprave veoma zakomplikovale, jer niti jedan investitor te neće ni saslušati dok mu ne dokažeš da si 1/1 vlasnik zemljišta koje mu nudiš.

Da ti pojednostavim, jedino rješenje za FKS jeste kupovina zemljišta i lagano iz temelja. Sve ostalo je bacanje prašine u oči.
Nikada... Jel isto kao što ste tvrdili da Tan ne samo da nikada neće uložiti u FKS, nego da lik uopšte ne postoji kako su neki tvoji štrumfovi tvrdili? A misliš da se samo zemljište u Butmiru može uzeti na 30 god. a ne i neko drugo gdje bi mogao biti stadion?! Ponavljam, vi slabo odnosno nikako ne učite iz sopstvenih grešaka tj. Nikad ne reci nikad kada je FKS u pitanju! ;)

I samo nas nastavi pratiti, pošto prema avataru vidim da ti je FKS daleko važnije nego išta! :rol:

Avatar
Evander
Postovi: 14427
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: RE: Re: Stadion

Post Postao/la Evander » 02 nov 2016, 21:37

Virtu4l je napisao/la:
BordoArmy88 je napisao/la:Ako tvoji jadnici sa višemilionskim dugovima mogu najavljivati i vjerovati u mercedes arene, možemo i mi sa 0KM duga u renovirano Koševo. Ali samo se ti nastavi nama zabavljati, očito da ti je to prioritet, 'ebeš stanje u tvom malom klubu i misketa kamatara. ;)
Ne. Samo želim da shvatiš da je ovo prekomplikovana materija za tebe i da ne postoji ni promil šanse da vi imate svoj stadion po ovom principu, o tome sam diskutovao sa hilmom kada si se ti agresivno ubacio u diskusiju. Moj klub ne želim uvlačiti u ovu diskusiju jer gradu Sarajevu trebaju stadioni, vaš, Olimpicov, Vrbanjušin, naš... svejedno je.

Kad smo već kod toga, mi imamo osnovu da se nadamo Mercedes areni, jer imamo zemljište na top lokaciji, tako da su nam šanse višestruko veće u odnosu na vaše. Sve one priče o kulama na Grbavici su itekako izvodive, ali samo u slučaju da se riješe imovinsko-pravni odnosi koje su prethodne uprave veoma zakomplikovale, jer niti jedan investitor te neće ni saslušati dok mu ne dokažeš da si 1/1 vlasnik zemljišta koje mu nudiš.

Da ti pojednostavim, jedino rješenje za FKS jeste kupovina zemljišta i lagano iz temelja. Sve ostalo je bacanje prašine u oči.
Koja top lokacija? Jeste top, ali stambena.
Na par stotina metara imas dva Robot komerca koji propadaju i zjape prazni.
Imas nedaleko Bosmal u kojem poslovni prostori prazni zjape.

Za nasih zivota, moderan stadion u Sarajevu nece biti.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: RE: Re: Stadion

Post Postao/la Virtu4l » 02 nov 2016, 22:14

Evander je napisao/la:Koja top lokacija? Jeste top, ali stambena.
Na par stotina metara imas dva Robot komerca koji propadaju i zjape prazni.
Imas nedaleko Bosmal u kojem poslovni prostori prazni zjape.
Hajde malo mi pričaj o zemljištima i investitorima, da vidim da si i za to stručan. Mislim, ja živim od toga, ali ti vjerovatno znaš bolje.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Evander
Postovi: 14427
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: RE: Re: Stadion

Post Postao/la Evander » 02 nov 2016, 22:25

Virtu4l je napisao/la:
Evander je napisao/la:Koja top lokacija? Jeste top, ali stambena.
Na par stotina metara imas dva Robot komerca koji propadaju i zjape prazni.
Imas nedaleko Bosmal u kojem poslovni prostori prazni zjape.
Hajde malo mi pričaj o zemljištima i investitorima, da vidim da si i za to stručan. Mislim, ja živim od toga, ali ti vjerovatno znaš bolje.
Robot kokerc jedan zjapi prazan.
Robot komerc dva, zjapi prazan.
Bosmal zjapi prazan. Pokusavaju da dio pretvore u hotel, ni to ne ide.
Shoping na Grbavici, zjapi prazan.
U svim navedenim objektima, radnje propadaju.
Ocito predugo izbivas, pa si malo izgubio pojam o tome sta se desava u Satajevu.
Strucnjak, znas li ti koji promet ljudi treba da bi neka lokacija se nazvala atraktivnom? A ti pritom Grbavicu nazivas TOP.
Atraktivan poslovni i trgovinski dio grada je od Vijecnice do Marijin Dvora. TOP dio grada je Ferhadija i Carsija. Na zalost, to je Sarajevo.
Mozda da ti kakvog rusa dovedes da ulaze?

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la belosevic28 » 03 nov 2016, 01:44

Moj Evander to objasnjavas liku koji vidi Sarajevo samo na TV-u :D I koji nama ''ptvara oci'' kako nas lazu, njima obecase titulu pa kar.ina, izgradnju tribine u aprilu pa kar.ina...ali ne, on se brine o nama...
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: Stadion

Post Postao/la Quinlan » 03 nov 2016, 08:29

belosevic28 je napisao/la:Moj Evander to objasnjavas liku koji vidi Sarajevo samo na TV-u :D I koji nama ''ptvara oci'' kako nas lazu, njima obecase titulu pa kar.ina, izgradnju tribine u aprilu pa kar.ina...ali ne, on se brine o nama...
Pa vama obecase troduplo vise stvari znaci dobili ste troduplo vise ka.rima?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54269
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RE: Re: Stadion

Post Postao/la MortemHz » 03 nov 2016, 10:52

Quinlan je napisao/la:
belosevic28 je napisao/la:Moj Evander to objasnjavas liku koji vidi Sarajevo samo na TV-u :D I koji nama ''ptvara oci'' kako nas lazu, njima obecase titulu pa kar.ina, izgradnju tribine u aprilu pa kar.ina...ali ne, on se brine o nama...
Pa vama obecase troduplo vise stvari znaci dobili ste troduplo vise ka.rima?
Doduse.. :lol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la belosevic28 » 03 nov 2016, 15:52

Obecali 0 KM duga - ispunili, obecali pocetak izgradnje kampa - ispunili, ove godine obecali Evropu - Evropa upitna, mi ih vec tjeramo i trazimo ostavke. A vi lobotomci svrs.avajte na Kosticeve prezentacije, Nikoliceve ustaljene procedure, te Misketovih 7 %...
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la Virtu4l » 04 nov 2016, 15:14

belosevic28 je napisao/la:Moj Evander to objasnjavas liku koji vidi Sarajevo samo na TV-u :D I koji nama ''ptvara oci'' kako nas lazu, njima obecase titulu pa kar.ina, izgradnju tribine u aprilu pa kar.ina...ali ne, on se brine o nama...
Ne otvaram ja oči likovima poput evandera ili tebe, to je nemoguća misija. Ja sam ovdje diskutovao sa hilmom kad su padobranci počeli da iskaču, a citiram se samo da se ne zaboravi kakvi su nemači pojma.

Naša tribina kasni, ali sa razlogom i svi to shvatamo, nema nikakve frke oko toga. Naši su izabrali realan put do stadiona i niko više ne mašta o deda mrazu koji će dati milione. Tribina po tribina, pa će nekad izgledati kao pristojan stadion, a što je najbitnije naš je.
Evribadi sej Željo
Željoooo

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la belosevic28 » 05 nov 2016, 00:56

Jel vam i titula koja je najavljena ove godine kasni, iz vama poznatih razloga? :D
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la FrancescoTotti » 05 nov 2016, 02:51

belosevic28 je napisao/la:Jel vam i titula koja je najavljena ove godine kasni, iz vama poznatih razloga? :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la DenchiNL » 05 nov 2016, 08:02

čisto sumnjam da ćemo dobiti stadion dok je Tan tu....
stadion je dug, klub digne kredit i radi stadion, to je novo zaduživanje nakon što se klub riješio dugova i to ne malo zaduživanje....
troškove održavanja i svega ostalog za normalan rad tog stadiona neću ni spominjati, za koliko bi se budžet a samim tim i prihodi morali povećati samo da bi poslovali na 0 su fantazija....ponovno zaduživanje je nešto što se sigurno neće desiti....
stoga što prije prihvatite činjenicu da se to neće desiti bit će vam lakše i sad je nadati se da niko od Koševa ne napravi neku Arenu jer ćemo seliti na otoku onda ili možda i dalje, jer rentanje ovog Koševa i tog Bayern Minhen Arene Koševa nije za iste pare.......

jedino ostaje neka Fantazija da frajer sam iskešira 60 miliona i napravi stadion i pokloni klubu ili nešto, za tako nešto su nam šanse jednake kao za plasman u grupe u Evropi, čak mislim da je plasman u grupe realniji.... :wave: :kafa:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Ado76
Postovi: 3112
Pridružen/a: 31 mar 2014, 08:54
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la Ado76 » 05 nov 2016, 09:19

belosevic28 je napisao/la:Jel vam i titula koja je najavljena ove godine kasni, iz vama poznatih razloga? :D
Kasni im,oplodio ih Miske :lol: :lol:
Svi u napad jedan je Hase!!

de vam je budet, yeboti obitelj

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54269
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Stadion

Post Postao/la MortemHz » 05 nov 2016, 10:41

DenchiNL je napisao/la:čisto sumnjam da ćemo dobiti stadion dok je Tan tu....
stadion je dug, klub digne kredit i radi stadion, to je novo zaduživanje nakon što se klub riješio dugova i to ne malo zaduživanje....
troškove održavanja i svega ostalog za normalan rad tog stadiona neću ni spominjati, za koliko bi se budžet a samim tim i prihodi morali povećati samo da bi poslovali na 0 su fantazija....ponovno zaduživanje je nešto što se sigurno neće desiti....
stoga što prije prihvatite činjenicu da se to neće desiti bit će vam lakše i sad je nadati se da niko od Koševa ne napravi neku Arenu jer ćemo seliti na otoku onda ili možda i dalje, jer rentanje ovog Koševa i tog Bayern Minhen Arene Koševa nije za iste pare.......

jedino ostaje neka Fantazija da frajer sam iskešira 60 miliona i napravi stadion i pokloni klubu ili nešto, za tako nešto su nam šanse jednake kao za plasman u grupe u Evropi, čak mislim da je plasman u grupe realniji.... :wave: :kafa:
Ne kosta toliko stadion. Nemoguc scenario ali recimo plasman u grupne faze CL bi ti donio dovoljno novca da izgradis novi stadion. Tu bi racunao i karte od svakog meca, tv prava, dodatne nagrade a za svaki solidan rezultat u grupi imas dodatni priliv novca ali eto, necemo to racunati nego samo ulazak. Od ovog svega bi imali nekih 15 miliona eura, nek' se navijaci u dijaspori i Bosni i Hercegovini ukljuce i eto ti nov novcat stadion koji zadovoljava sve uslove za odigravanje grupnih faza. Ne bi morali nista na kredit dici ali eto ako bi zafalio milion dva - sto da ne. Opet ponavljam, nemoguc scenario ali eto, neka vrsta diskusije.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Stadion

Post Postao/la High » 05 nov 2016, 11:01

Ovu temu treba obrisati.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.