FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA 2

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Robust » 15 apr 2021, 23:34

Ritamreda je napisao/la:
15 apr 2021, 23:33
Robust je napisao/la:
15 apr 2021, 23:31
Ritamreda je napisao/la:
15 apr 2021, 23:20
Javi se Robustinho.
gdje je ta kafana pa je tako veselo i slavi se bakin dolazak da se navrati i popije sta
ps baksis zagarantiran :kafa: :mrgreen: :mrgreen:
Ne rade kafane Robuste. Nek si se javio. Zabrinuo sam se.
drago mi je da si osjecajna dusa i da mislis na mene al nema potrebe :mrgreen:
bolje da gledamo kako da spasimo klub od ubleha u skupštini

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 15 apr 2021, 23:37

"Poštovani članovi Skupštine, Upravnog odbora i Nadzornog odbora.

Ovim putem podnosimo neopozive ostavke na funkcije predsjednika i potpredsjednika Skupštine FK Željezničar.

U postojećim okolnostima smatramo da smo dali svoj maksimum u svakom pogledu kako bi FK Željezničar izašao iz duboke krize u kojoj se trenutno nalazi.

U proteklih 13 mjeseci bili smo involvirani u većinu dešavanja unutar kluba u značajno većoj mjeri nego što je to bilo nužno za obavljanje funkcija na koje ste nas izabrali i vjerujemo da je naša odgovornost da se u ovom trenutku povučemo kako bi oslobodili prostor za nekoga od članova Skupštine koji će moći preuzeti i kvalitetno voditi Skupštinu u narednom periodu.

Naš angažman na zvaničnim funkcijama u FK Željezničar se završava sa današnjim danom ali ostajemo na raspolaganju da u skladu sa procedurom iniciramo sazivanje sjednice Skupštine na kojoj će biti izabrani novi predsjednik i potpredsjednik Skupštine, a mi razriješeni. Aktivnosti koje smo započeli i koje smatramo dugoročnim interesom kluba ćemo se truditi nastaviti u mjeri u kojoj nam to bude omogućeno i koliko to okolnosti dozvole", stoji u objašnjenju Čengića i Lulića.

Izjaviše ljudi, i danas na prijedlog izbora novog predsjednika i podpredsjednika skupštine, napustiše istu....

A mi se ovdje šprdamo jedni sa drugim...

Ritamreda
Postovi: 839
Pridružen/a: 23 jan 2021, 15:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Ritamreda » 15 apr 2021, 23:39

Bitno je da se izaberu pravi predsjednik i podpredsjednik odnosno ljudi bliski i lojalni navijacima. Pesto i Dzindo rak rana, posebno ovaj drugi sa onim uhljebskim glasom, kad je ulazio poslije Misketa dosao on satro da nas spasi i uliva se u savez. Citas li ovo ****?
Cetiri najodvratnije osobe: Selimovic, Pesto, Ustamujic i Dzindo. E ovo Amaru zamjeram, a on ih je okupio. Zato mi ga nije zao.
Jači od ratova, režima i partija !!!!

timpramosavePla
Postovi: 619
Pridružen/a: 20 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la timpramosavePla » 15 apr 2021, 23:47

A sta je to bilo tacno na skupstini?

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 15 apr 2021, 23:53

S obzirom da je neopoziva ostavka ja ne znam kako je bilo koja odluka, prijedlog ili vodjenje od strane Cengica validno i zakonski. Onog dana kad je dao ostavku njegova funkcija prestaje kao sto je i sam napisao i nema moc zakonsku on da bilo sta zahtjeva, predlaze.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Admir74
Postovi: 3449
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 16 apr 2021, 01:17

HITNO SAZIVANJE NASTAVKA PREKINUTE SKUPŠTINE!

Željo nas treba !

Lavor
Postovi: 62
Pridružen/a: 09 apr 2021, 14:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lavor » 16 apr 2021, 01:35

Vrijeme je da malo lupetamo sta ce se uraditi s sastavom.
Moje insekt mi kaze da bi u Bijeljini mogao braniti Bender?!

Avatar
1921boy
Postovi: 5812
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 16 apr 2021, 01:38

Lavor je napisao/la:
16 apr 2021, 01:35
Vrijeme je da malo lupetamo sta ce se uraditi s sastavom.
Moje insekt mi kaze da bi u Bijeljini mogao braniti Bender?!
Bez Stevanovića i Alispahića u Bijeljini

Očekujem sljedeće promjene :

Bender na golu
Čeliković štoper
Bojo ili Šabanadžović vezni
Lendrić špic

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 16 apr 2021, 01:42

Vracaju se Ikic, Celikovic i Kosoric, a nema Alispahica i Stevanovica. Na ovim slikama na portalu sa treninga jedino Sabanadzovica i Zeca nisam vidio nigdje. Ramovic trenira normalno reklo bi se.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

sarajevskiPlavi1921
Postovi: 1251
Pridružen/a: 01 nov 2020, 21:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sarajevskiPlavi1921 » 16 apr 2021, 01:49

Bender
Blažević Ikić Čeliković Miličević
Bojo Štilić Mujezinović
Zec Lendrić Gasal
Željezničar iznad svega.
Ivica Osim!!!

UVIJEK UZ TEBE

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 16 apr 2021, 01:53

A sto mislite da ce Bendera staviti? Zato sto je rekao da je gledao utakmicu protiv Mladosti ili sto je Hajdukovac? :mrgreen:
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Lavor
Postovi: 62
Pridružen/a: 09 apr 2021, 14:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lavor » 16 apr 2021, 01:56

1921boy je napisao/la:
16 apr 2021, 01:38
Lavor je napisao/la:
16 apr 2021, 01:35
Vrijeme je da malo lupetamo sta ce se uraditi s sastavom.
Moje insekt mi kaze da bi u Bijeljini mogao braniti Bender?!
Bez Stevanovića i Alispahića u Bijeljini

Očekujem sljedeće promjene :

Bender na golu
Čeliković štoper
Bojo ili Šabanadžović vezni
Lendrić špic
Nemoj Celikovica ziv bio, kakva je ono taraba od igraca. Ne bi imali toliko poraza da smo nasli normalnu zamjenu za Dadu.
Miletic, Celikovic i Ikic su Amarova greska stoljeca.Htio neko priznati ili ne Kosoric je Ramos za nasu ligu, samo sto imamo problem s drugim stoperom. Da se uspio vratiti Bogdanovic to bi bila skroz druga prica. Losa selekcija igraca mu je na kraju dosla glave. Mislio je da ce moci kao prije 10 godina, al se dobro zaje.bo. Sreca da su ovi igraci samo na posudbi, jer da su nesto valjali ne bi dosli kod nas.

Kad te pobjedi Olimpic, Mladost, Krupa, Sloboda sve je jasno.
Ono jedino sto se nadam od Bake, jeste da osam kola bude isti sastav, a ne da svaka utakmica bude drugih pet igraca.
Zadnja izmjena: Lavor, dana/u 16 apr 2021, 02:21, ukupno mijenjano 2 puta.

zeljovac21
Postovi: 2029
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljovac21 » 16 apr 2021, 02:05

Eric
Blazevic Ikic Kosoric Milicevic
Celikovic Bojo
Mujezinovic Stilic Veselinovic
Zec

sarajevskiPlavi1921
Postovi: 1251
Pridružen/a: 01 nov 2020, 21:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sarajevskiPlavi1921 » 16 apr 2021, 02:05

LjoZee je napisao/la:
16 apr 2021, 01:53
A sto mislite da ce Bendera staviti? Zato sto je rekao da je gledao utakmicu protiv Mladosti ili sto je Hajdukovac? :mrgreen:
Oboje pomalo. :mrgreen:
Željezničar iznad svega.
Ivica Osim!!!

UVIJEK UZ TEBE

Avatar
1921boy
Postovi: 5812
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 16 apr 2021, 02:51

Pošto dugo pratim bh.fudbal odlučio sam da kao navijač napišem analizu narednog protivnika Plavih (ako vam se dopadne nastavit ću i za naredne protivnike)

Sljedeći protivnik sarajevskih Plavih biti će Bijeljinski Radnik. Radnik se trenutno nalazi na poziciji broj 10 sa istim brojem bodova kao i Olimpik.

Sa klupe Radnik predvodi bivši selektor U21 reprezentacije Darko Nestorović.

Radnik je u proljetnoj polusezoni osvojio 5 bodova dok je naša ekipa osvojila mizerna 3 boda i to sa tri remija dok je Radnik imao pobjedu i dva remija.

Plavi su bez pobjede čak 8.kola što je sigurno jedan od najvećih negativni nizova za klub renomea kakav je Željezničar.

Najveća prepreka za ofanzivni dio Plavih biti će golman Radnika - Luka Bilobrk.
Svima je poznato da se Bilobrk "razbrani" protiv ekipa iz vrha lige.

Treba istaknuti da će Radnik u ovoj utakmici biti znatno oslabljen jer je zbog tri kartona suspendiran Nedim Mekić. Mnogi smatraju da je Mekić najbolji pojedinac Radnika u ovoj sezoni.

Želim naglasiti da je Radnik prošlo kolo u Mostaru protiv Zrinjskog igrao bez "klasičnog" napadača.

Karić, Jelić i Vušurović nisu bili ni među 18 igrača. Tako da je očekivati da će barem dvojica od navedenih igrati protiv Željezničara.

U redovima Radnika igraju bivši igrači Željezničara Milivoje Lazić i nekadašnji omladinac Nedim Mekić.

U zadnjih 5 utakmica protiv Radnika ekipa sarajevskih plavih
ostvarila je 4 pobjede i samo 1 remi uz gol razliku 7:1

Zadnja pobjeda Radnika protiv Željezničara bila je čak 24.februara 2019 kada je ponovo "debitovao" Amar Osim. I to rezultatom 1:0. Kada je grešku Vedrana Kjosevskog trenutnog golmana Veleža kaznio iskusni lisac Velibor Đurić golom sa preko 45 metara.

U nedjeljnom meču na klupi Plavih će debitovati legenda mostarskog Veleža i splitskog Hajduka - Blaž Slišković.

Blaž Slišković je protiv narednog protivnika Plavih kao trener Zrinjskog upisao 5 pobjeda, 3 remija i samo 1 poraz sa gol razlikom 13:6.

U dosadašnjem duelu Darka Nestorovića i Blaža Sliškovića uspješniji je bio trener Radnika kada je u sezoni 18/19 kao trener Zvijezde 09 ostvario pobjedu nad ekipom Zrinjskog rezultatom 1:0.

Nema sumnje da će Baka i ovog vikenda ići na pobjedu !
Ekipe Blaža Sliškovića uvijek igraju atraktivno; za gol više i naravno uvijek teže ka tome da osvoje tri boda.

Blaž Slišković će zbog suspenzije biti lišen usluga Mehmeda Alispahića i Siniše Stevanovića.

Naravno da navijači sarajevskih Plavih sa nestrpljenjem isčekuju nedjeljni meč i očekuju da će novi šef struke Blaž Slišković donijeti pozitivan šok u ekipu da konačno nakon 8 utakmica osvoje tri boda a samim tim ponovo uključe u borbu za evropska takmičenja koja će trajati do zadnjeg kola.

Nadam se kao i većina ostalih navijača da u nedjelju sa 3 boda kreće nova era i da će Blaž Slišković biti najbolji potez Željezničara u posljednjih par godina.

Alipasino
Postovi: 7890
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 16 apr 2021, 06:00

Sisu nevidio Remzinu mi idemo u Evropu.Od ovih 8 6 uzimamo i 2 nerjeseno sto ce bit dovoljno za 4 mjesto.

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 16 apr 2021, 07:44

Opet lupetate. Skupstina je sazvana samo iz jednog razloga a to je da se omoguci online odrzavanje. Promjena tog clana u Statutu. I onda u po frke se pokusavaju pogurati novi predsjednik i podpredsjednik. Zato je prekinuto. Ne moze se na silu nista, treba ispostovati proces. Najbolje da smo na tribini birali predsjednika i podpredsjednika najveceg klupskog organa.

Avatar
Mamba21
Postovi: 3278
Pridružen/a: 11 feb 2020, 00:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamba21 » 16 apr 2021, 08:22

MIRZA RAŠČIĆ
16.04. 2015 - 16. 04.2021!
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!

Avatar
KANA
Postovi: 4613
Pridružen/a: 17 okt 2019, 11:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KANA » 16 apr 2021, 09:05

1921boy je napisao/la:
16 apr 2021, 02:51
Pošto dugo pratim bh.fudbal odlučio sam da kao navijač napišem analizu narednog protivnika Plavih (ako vam se dopadne nastavit ću i za naredne protivnike)

Sljedeći protivnik sarajevskih Plavih biti će Bijeljinski Radnik. Radnik se trenutno nalazi na poziciji broj 10 sa istim brojem bodova kao i Olimpik.

Sa klupe Radnik predvodi bivši selektor U21 reprezentacije Darko Nestorović.

Radnik je u proljetnoj polusezoni osvojio 5 bodova dok je naša ekipa osvojila mizerna 3 boda i to sa tri remija dok je Radnik imao pobjedu i dva remija.

Plavi su bez pobjede čak 8.kola što je sigurno jedan od najvećih negativni nizova za klub renomea kakav je Željezničar.

Najveća prepreka za ofanzivni dio Plavih biti će golman Radnika - Luka Bilobrk.
Svima je poznato da se Bilobrk "razbrani" protiv ekipa iz vrha lige.

Treba istaknuti da će Radnik u ovoj utakmici biti znatno oslabljen jer je zbog tri kartona suspendiran Nedim Mekić. Mnogi smatraju da je Mekić najbolji pojedinac Radnika u ovoj sezoni.

Želim naglasiti da je Radnik prošlo kolo u Mostaru protiv Zrinjskog igrao bez "klasičnog" napadača.

Karić, Jelić i Vušurović nisu bili ni među 18 igrača. Tako da je očekivati da će barem dvojica od navedenih igrati protiv Željezničara.

U redovima Radnika igraju bivši igrači Željezničara Milivoje Lazić i nekadašnji omladinac Nedim Mekić.

U zadnjih 5 utakmica protiv Radnika ekipa sarajevskih plavih
ostvarila je 4 pobjede i samo 1 remi uz gol razliku 7:1

Zadnja pobjeda Radnika protiv Željezničara bila je čak 24.februara 2019 kada je ponovo "debitovao" Amar Osim. I to rezultatom 1:0. Kada je grešku Vedrana Kjosevskog trenutnog golmana Veleža kaznio iskusni lisac Velibor Đurić golom sa preko 45 metara.

U nedjeljnom meču na klupi Plavih će debitovati legenda mostarskog Veleža i splitskog Hajduka - Blaž Slišković.

Blaž Slišković je protiv narednog protivnika Plavih kao trener Zrinjskog upisao 5 pobjeda, 3 remija i samo 1 poraz sa gol razlikom 13:6.

U dosadašnjem duelu Darka Nestorovića i Blaža Sliškovića uspješniji je bio trener Radnika kada je u sezoni 18/19 kao trener Zvijezde 09 ostvario pobjedu nad ekipom Zrinjskog rezultatom 1:0.

Nema sumnje da će Baka i ovog vikenda ići na pobjedu !
Ekipe Blaža Sliškovića uvijek igraju atraktivno; za gol više i naravno uvijek teže ka tome da osvoje tri boda.

Blaž Slišković će zbog suspenzije biti lišen usluga Mehmeda Alispahića i Siniše Stevanovića.

Naravno da navijači sarajevskih Plavih sa nestrpljenjem isčekuju nedjeljni meč i očekuju da će novi šef struke Blaž Slišković donijeti pozitivan šok u ekipu da konačno nakon 8 utakmica osvoje tri boda a samim tim ponovo uključe u borbu za evropska takmičenja koja će trajati do zadnjeg kola.

Nadam se kao i većina ostalih navijača da u nedjelju sa 3 boda kreće nova era i da će Blaž Slišković biti najbolji potez Željezničara u posljednjih par godina.
E moj braco ko ti uze posao :stop:

Avatar
lijevapolutka
Postovi: 2026
Pridružen/a: 02 jul 2019, 14:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lijevapolutka » 16 apr 2021, 09:36

[*]- Željo je trenutno u takvoj situaciji da su nam najmanje potrebne priče o procedurama i formalnostima jer imamo gorućih stvari za rješavanje. Ali ako se ne pridržavamo procedura i međusobnih dogovora, onda nismo ni svjesni u kakve probleme još možemo upasti. Stara poslovica kaže „volovi se drže za rogove, a ljudi za riječ“. Sjednica Skupštine FK Željezničar je prekinuta zbog ljudi koji su pogazili riječi dogovora u pripremi sjednice. Ako nekoga zanima detaljnije objašnjenje, vanredna sjednica bila je sazvana sa samo jednom tačkom dnevnog reda i sa samo jednim formalnim razlogom: da se izmjeni Poslovnik o radu skupštine kako bi se omogućilo da se najviši organ FK Željezničar sastaje i donosi odluke online, na sjednicama putem internetskih aplikacija za video konferenciju. Tako je dogovoreno i komunicirano sa svim delegatima. Također je unaprijed najavljeno i održavanje online sjednice u roku od sedam dana, kako bi se razmatrala brojna otvorena pitanja, a pored izbora novog rukovodstva Skupštine, tu bi svakako bilo mjesta za priču o sportskom rezultatu, promjenama na čelu stručnog štaba, finansijskoj situaciji... Za sve to je u ovom momentu jedini adekvatan prostor - internet. U najavi sam rekao da ćemo usvajanjem izmjena poslovnika omogućiti praksu za budućnost i dati mogućnost za aktivniji rad Skupštine, bez obzira kakva bude situacija sa korona virusom. Zbog aktuelnih epidemijskih mjera i želje da zaštitimo zdravlje ljudi, kada sam dobio potvrdu da će na sjednicu na stadionu Grbavica doći više delegata od potrebnog minumuma za održavanje sjednice i usvajanje predložene izmjene Poslovnika, čak sam sugerisao da nije nužno da na petominutnu formalnu sjednicu dolaze oni koji nisu u mogućnosti, zbog toga što ili ne žive u Sarajevu ili imaju poslovne ili privatne obaveze. Nakon otvaranja sjednice, prilikom izjašnjavanja o dnevnom redu, što je isto trebala biti puka formalnost, jedan od delegata je bez ikakve ranije najave pitao zašto ne bi glasali i o izboru predsjednika i potpredsjednika Skupštine, inicirajući izmjenu usaglašenog i dogovorenog dnevnog reda. U odgovoru sam po treći ili četvrti put obrazložio da je ova sjednica tematska i formalna, radi ispunjavanja zakonskih normi a ne radi rasprave o bitnim pitanjima, te da nije korektno prema delegatima koji nisu prisutni da se izjašnjava o izboru rukovodstva, a ni prema meni koji sam im sugerisao da nije nužno da dolaze. Međutim, još jedan ili dva delegata su se uključila u ovu diskusiju, tražeći izmjenu dnevnog reda. Pošto bi eventualno izjašnjavanje o promijenjenom dnevnom redu odnosno unošenje tačke izbora rukovodstva Skupštine bez prisustva 20 delegata (od kojih neki nisu bili tu samo zbog toga što im je rečeno da imamo kvorum i da je sjednica formalnog karaktera) proizvelo brojna pitanja, a moguće uticalo i na pravnu utemeljenost donesenih odluka, te usput od predsjednika skupštine napravilo osobu koja jedno priča i piše, a drugo pod pritiskom radi, odlučio sam prekinuti sjednicu. Oni koji su željeli ovu sjednicu pretvoriti u ono što nije trebala biti snose najveću odgovornost za prekid sjednice i zastoj u planiranim aktivnostima Skupštine. Ispada da je trenutno najveći Željin problem to što ima predsjednika i potpredsjednika Skupštine u ostavci, pa se nije moglo sačekati još sedam dana da se to pitanje riješi na normalan i neupitan način, u regularnoj proceduri i uz prisustvo svih koji žele i imaju pravo biti na sjednici, te birati i biti izabrani. Ja želim otići sa funkcije predsjednika Skupštine i što prije dati prostor za rad nekog drugog Željovca, ali na način koji je proceduralno jasan i dostojan renomea kluba. U skladu sa tim principom i ranijim dogovorom moguće je očekivati zakazivanje nastavka sjednice o izmjenama Poslovnika. Nažalost, izgleda da je moja misija i želja da u Skupštini FK Željezničar postignemo najviši mogući nivo potrebnog jedinstva, a ne jednoumlja, doživjela fijasko. Iskreno se nadam da će budući predsjednik i potpredsjednik Skupštine nastaviti raditi tako da ovaj organ Kluba ide u pravcu konkretnih prijedloga za rješavanje brojnih problema u FK Željezničar i da uvijek Željo i timski rad, a ne ego pojedin(a)ca, budu i ostanu na prvom mjestu, rekao je Čengić.
moSa ljoŽe

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: BIZMARK66, MrkiMedo i 53 gosta.