FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
66
13%
2. Borbu za Evropu
164
33%
3. Sredinu tabele
89
18%
4. Borbu za opstanak
180
36%
 
Ukupno glasova: 499

Avatar
Benderrr
Postovi: 737
Pridružen/a: 02 maj 2021, 00:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Benderrr » 17 okt 2021, 21:48

Ne vidim kako to nemamo priliku za Evropu.

Borac ne može pobjediti Leotara.
Sarajevo na jedvite jade pobjedi Posušje.

Znaci da smo svi u pet deka žive vage. Itekako se bazirati na Evropu jer nam je to jedini izvor ozbiljne zarade.
Na ovom intervju kad ga pitaju za Zelju vidis emociju ,vidis da je njemu cudno da uopste pomisli da vodi neki drugi klub :tokralju: samo Zeljo i da mu je to neki normalan slijed dodgadjaja AMAR AMAR OSIM OSIM .
by KANA

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 17 okt 2021, 21:53

Nisam rekao da nemamo priliku za Europu, nego da nije realno da idemo u Europu jer nismo među četiri najkvalitetnija tima u ligi.

Pobjeđivali smo i mi na jedvite jade Posušje i patili se protiv Leotara, tako da to nije neko mjerilo. Borac i Sarajevo imaju širi i kvalitetniji igrački kadar od nas (TC i Zrinjski da ne pričam), mi smo tu negdje u sredini sa Slobodom, Veležom i Širokim.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 17 okt 2021, 22:03


Raonffa je napisao/la:
17 okt 2021, 21:04
a drugo što sam siguran da ne možemo dobiti ni licencu za Europu.
Sa blokiranim racunima i bez reprograma sa poreznom ne mozemo racunati ni na licencu za ligu, a ne sta vise. Preglupo je pricati o nekoj Evropi, ne daje niko licencu za ta takmicenja na lijepe oci.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1983
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 17 okt 2021, 22:21

VeteranSA je napisao/la:
17 okt 2021, 16:46
LjoZee je napisao/la:
17 okt 2021, 15:46
kolezeljovac je napisao/la:
17 okt 2021, 15:26
Realno sa ovim pogledom na tabelu gdje je s naše pozicije do 3. mjesta razlika 2 boda, uz dobro nastavljen niz kao i uz dolazak dobra 2-3 pojačanja mogli bi na proljeće napadati evropu što je realno bilo neočekivano u 8. mjesecu kad smo svi govorili da je cilj opstanak. Objektivno gledajući sa ove tačke podcijenili smo Ivkovića i momke. Aferim Ž! :bih:
Ne treba razmisljati u ovom pravcu uopste. Mi imamo blokirane racune, Porezna ne da novi sporazum sto znaci da bi na zimu se mogli suociti sa zabranama registracije stranaca igraca pa i trenera. Pitanje je realno da li i mozemo dobiti licencu za Evropu. U ovom trenutku sa ovim i najavljenim problemima uspjeh ce nam biti da ovo sve zadrzimo na zimu, a ne sta vise. Osigurat sredinu tabele, da se ne yebemo oko opstanka i dosta.
Realno je tako. U ovu situaciju nas je dijelom dovela i euforija svako malo, nakon par dobrih tekmi i pobjeda. Ganjanje rezultata po svaku cijenu. NIsmo prvenstveno u finansijskoj situaciji, zatim i organizacijskoj da očekujemo bilo šta. Vidjeti ako se šta može dovesti za sitne pare, odnosno pojačati ekipa i konkurencija, i to je to. Čistiti dugove, i raditi na jačanju svih segmenata kluba. Sve druge opcije bi bile nastavak nebuloza kroz koje prolazimo u zadnje vrijeme.
:thumbup:

Avatar
Benderrr
Postovi: 737
Pridružen/a: 02 maj 2021, 00:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Benderrr » 17 okt 2021, 22:39

Raonffa je napisao/la:
17 okt 2021, 21:53
Nisam rekao da nemamo priliku za Europu, nego da nije realno da idemo u Europu jer nismo među četiri najkvalitetnija tima u ligi.

Pobjeđivali smo i mi na jedvite jade Posušje i patili se protiv Leotara, tako da to nije neko mjerilo. Borac i Sarajevo imaju širi i kvalitetniji igrački kadar od nas (TC i Zrinjski da ne pričam), mi smo tu negdje u sredini sa Slobodom, Veležom i Širokim.
Imas polusezonu na kojoj dovedeš par dobrih igrača i bara bara si...
Na ovom intervju kad ga pitaju za Zelju vidis emociju ,vidis da je njemu cudno da uopste pomisli da vodi neki drugi klub :tokralju: samo Zeljo i da mu je to neki normalan slijed dodgadjaja AMAR AMAR OSIM OSIM .
by KANA

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 17 okt 2021, 22:51

LjoZee je napisao/la:
17 okt 2021, 22:03

Raonffa je napisao/la:
17 okt 2021, 21:04
a drugo što sam siguran da ne možemo dobiti ni licencu za Europu.
Sa blokiranim racunima i bez reprograma sa poreznom ne mozemo racunati ni na licencu za ligu, a ne sta vise. Preglupo je pricati o nekoj Evropi, ne daje niko licencu za ta takmicenja na lijepe oci.
Ma ja, o tome ja i govorim prvenstveno. Stvari mimo terena nam ne dozvoljavaju neki optimizam što se tiče Europe, a i opet ću reći, po mom mišljenju ova ekipa nema kvalitet da bude među prva četiri ni u ludilu.
Benderrr je napisao/la:
17 okt 2021, 22:39
Raonffa je napisao/la:
17 okt 2021, 21:53
Nisam rekao da nemamo priliku za Europu, nego da nije realno da idemo u Europu jer nismo među četiri najkvalitetnija tima u ligi.

Pobjeđivali smo i mi na jedvite jade Posušje i patili se protiv Leotara, tako da to nije neko mjerilo. Borac i Sarajevo imaju širi i kvalitetniji igrački kadar od nas (TC i Zrinjski da ne pričam), mi smo tu negdje u sredini sa Slobodom, Veležom i Širokim.
Imas polusezonu na kojoj dovedeš par dobrih igrača i bara bara si...
Ih... Ti kao da ne znaš u kakvim je klub problemima, možda možemo dovesti jednog-dva igrača za rotaciju, jer nam na nekim pozicijama toga fali (prvenstveno desni bek i napadač), a sad očekivati neka pojačanja u pravom smislu te riječi, mislim da nije realno jbg.

I generalno im ne treba nabijati taj pritisak u bilo kojem smislu, jer objektivno prije početka sezone niko nije spomenuo Europu kao neki imperativ.

Koliko se sjećam, jedini imperativ je bio opstanak u ligi (mada su to u medijskim istupima nazivali "stabilizacijom", malo upakovano za navijače) sa tendencijom da završimo na sredini tabele i profilišemo pokojeg mlađeg igrača, što nam uspjeva sa Vrhovcem i Malićem, ovo ostalo je još nedorečeno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Benderrr
Postovi: 737
Pridružen/a: 02 maj 2021, 00:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Benderrr » 17 okt 2021, 22:58

Ma ne mislim na neko Aman pojačanje ali nesto solidno možemo dovesti. Ako plaćamo stan za 3 hrvata i trenere onda nije bas da nemamo para. Plata, kirija, nabere se to fino.

Možemo iz Pl naći bar dva igrača koji su dobri od. Ekipa iz donjeg dijela tabele, upravo sto si napisao pokriti pozicije gdje nemamo zamjene.

Nas najbolji igrač od početka sezone jeste Vrhovac, a njega će sigurno prodati na polusezoni.
Na ovom intervju kad ga pitaju za Zelju vidis emociju ,vidis da je njemu cudno da uopste pomisli da vodi neki drugi klub :tokralju: samo Zeljo i da mu je to neki normalan slijed dodgadjaja AMAR AMAR OSIM OSIM .
by KANA

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 17 okt 2021, 23:20

To ti kažem, realnije je da ćemo ostati bez igrača koji valjaju u ovom timu, nego da ćemo ih zadržati + dovesti neka pojačanja.

Ja sam unaprijed halalio ovu i sljedeću sezonu što se tiče rezultata, oporavak kluba je primarna stvar, mada to je diskusija za sebe, mi se oporavljamo i tonemo 26 godina, ako se izvučemo iz ovoga onda ćemo ponovo pokleknuti nekada u budućnosti i sve tako u krug dok ne budemo našli stabilan izvor finansiranja.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

1921blue
Postovi: 198
Pridružen/a: 21 sep 2021, 00:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921blue » 17 okt 2021, 23:46

Nekima fakat nemoguće objasnit situaciju oko reprograma i računa....
FC Juventus 🖤🤍
FK Željezničar 🔵⚪

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15693
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 18 okt 2021, 11:04

1921blue je napisao/la:
17 okt 2021, 23:46
Nekima fakat nemoguće objasnit situaciju oko reprograma i računa....
Hajd meni objasni
Moze i u pp

Avatar
Benderrr
Postovi: 737
Pridružen/a: 02 maj 2021, 00:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Benderrr » 18 okt 2021, 11:24

On da ti objasni hahahahaahahah
Na ovom intervju kad ga pitaju za Zelju vidis emociju ,vidis da je njemu cudno da uopste pomisli da vodi neki drugi klub :tokralju: samo Zeljo i da mu je to neki normalan slijed dodgadjaja AMAR AMAR OSIM OSIM .
by KANA

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Shategabri » 18 okt 2021, 11:41

MojaMalenkost je napisao/la:
17 okt 2021, 21:03
Nastupi Zeca ove sezone :urnebes:
slika
Halalite al kad sam vidio odmah mi pade na pamet ovo :urnebes:

slika
Koševo Zapad

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kolezeljovac » 18 okt 2021, 11:50

MojaMalenkost je napisao/la:
17 okt 2021, 21:03
Nastupi Zeca ove sezone :urnebes:
slika
:mrgreen: A daj mrš :rol:
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 18 okt 2021, 11:51

Malkice smo sa posjetom zakazali,znam da je i hladnije al mislim da ove momke treba pokušati maksimalno ispoštovati.
Možda neki paket napraviti za kup i Zrinjski.
Znam da smo nekad pravili akcije,kupiš dvije karte i uvedeš jednog besplatno,tako nekako.
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

MojaMalenkost
Postovi: 2247
Pridružen/a: 22 feb 2020, 19:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MojaMalenkost » 18 okt 2021, 12:02

kolezeljovac je napisao/la:
18 okt 2021, 11:50
MojaMalenkost je napisao/la:
17 okt 2021, 21:03
Nastupi Zeca ove sezone :urnebes:
slika
:mrgreen: A daj mrš :rol:
Prilikom ova dva kontakta doslo je do povrede sake. Mjesec pauza. :mrgreen:
Pročepit će negdje.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 18 okt 2021, 12:22

UBIPITAR je napisao/la:
18 okt 2021, 11:51
Malkice smo sa posjetom zakazali,znam da je i hladnije al mislim da ove momke treba pokušati maksimalno ispoštovati.
Možda neki paket napraviti za kup i Zrinjski.
Znam da smo nekad pravili akcije,kupiš dvije karte i uvedeš jednog besplatno,tako nekako.
Mislim da bi i snizene karte za sjever i istok dale rezultata kada je rijec o posjeti u ovom periodu kad je hladno i kad su padavine. Mora se klub malo prilagoditi navijacima i odredjenom periodu. Kod nas orilo, gorilo nista se ne mijenja. Ljeti i na proljece ok ovakve cijene karata, ali na jesen i kad je zima uvesti snizene zbog krovova na istoku i sjeveru.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Pametinikaddosta
Postovi: 117
Pridružen/a: 15 apr 2021, 21:17
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pametinikaddosta » 18 okt 2021, 13:25

LjoZee je napisao/la:
18 okt 2021, 12:22
UBIPITAR je napisao/la:
18 okt 2021, 11:51
Malkice smo sa posjetom zakazali,znam da je i hladnije al mislim da ove momke treba pokušati maksimalno ispoštovati.
Možda neki paket napraviti za kup i Zrinjski.
Znam da smo nekad pravili akcije,kupiš dvije karte i uvedeš jednog besplatno,tako nekako.
Mislim da bi i snizene karte za sjever i istok dale rezultata kada je rijec o posjeti u ovom periodu kad je hladno i kad su padavine. Mora se klub malo prilagoditi navijacima i odredjenom periodu. Kod nas orilo, gorilo nista se ne mijenja. Ljeti i na proljece ok ovakve cijene karata, ali na jesen i kad je zima uvesti snizene zbog krovova na istoku i sjeveru.
A kako klub da dođe do novca, svi vole klub a skupe karte, hladno, kiša, loš protivnik... a onda se očekuje da neko donese iz ljubavi prema klubu milion, većina nije spremna odvojiti kutiju-dvije cigara za klub.

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kolezeljovac » 18 okt 2021, 13:27

MojaMalenkost je napisao/la:
18 okt 2021, 12:02
kolezeljovac je napisao/la:
18 okt 2021, 11:50
MojaMalenkost je napisao/la:
17 okt 2021, 21:03
Nastupi Zeca ove sezone :urnebes:
slika
:mrgreen: A daj mrš :rol:
Prilikom ova dva kontakta doslo je do povrede sake. Mjesec pauza. :mrgreen:
Nadamo se da će se oporaviti do marta da bar zadnjih 20 minuta odigra... :D
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 18 okt 2021, 13:35

Pametinikaddosta je napisao/la:
18 okt 2021, 13:25
A kako klub da dođe do novca, svi vole klub a skupe karte, hladno, kiša, loš protivnik... a onda se očekuje da neko donese iz ljubavi prema klubu milion, većina nije spremna odvojiti kutiju-dvije cigara za klub.
Doci ce do novca jer ce vise ljudi doci. Ta prica "vecina nije spremna odvojiti kutiju-dvije cigara za klub, nargila, klinaca, palaca" mogla je proci prije korone. Trenutna realnost je da zivotne namirnice su preskupe, gorivo isto, rezije. Porodicno ce se lakse ljudi odluciti da dodju kad npr. znaju da za 10 KM ako ih je dvoje ili koliko god mogu uci na sjever (koji bi bio npr. 5 KM) gdje nije hladno toliko, ne puse i ima krov nego da za cenera idu na jug gdje to nista nemas. Svakako, ima ljudi kojima nije bitna cijena, ali mora se gledati sira slika. Moras sve opciju ukljuciti.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1983
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 18 okt 2021, 13:45

Klub treba dati do znanja javno da smo mi navijači trenutno jedini finansijer i garant kakvog takvog opstanka kluba. Niti igramo Evropu, niti čekamo novce od transfera ili fonda solidarnosti niti imamo vlasnika ili finansijera. Pa i ako je nekome hladno, nije u mogućnosti da dodje, makar neka kupi kartu. Naš stadion je takav da će i tri hiljade ljudi uz dobro navijanje i podršku napraviti ekstra atmosferu. Vidjeli smo to u subotu. Ja ne bih smanjivao cijenu.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Brkooo i 40 gostiju.