FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61432
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 27 jul 2017, 01:48

maldini3 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: Misliš da nam Misimović dovodi igrače? Pa s obzirom koliko ima dodirnih tačaka sa fudbalom, odličan je u tom poslu. Kad bi se ostavio Megamixa možda bi dobili novog Mamića jbt :mrgreen:
Jok eto ja po ustaljenim procedurama dovodim igrace
Ne sumnjam ja da se sad igrači dovode na pravi način, poprilično studiozno i da se gledaju apsolutno svi detalji. Sigurno da sad postoji prava komunikacija između stručnog štaba, sportskog direktora i uprave kluba. Ono što ne valja je to da smo morali napraviti mnogo grešaka da bi shvatili kako stvari funkcionišu. Šteta, jer tada je bilo najviše para u klubu, sad već imam osjećaj da se krpimo.

Česte smjene trenera su isto tako uticale na loše transfere, svaki trener je otpisivao neke igrače i tražio 'svoje', pa smo morali ugađati svakom od njih. Sa Adom ne bi trebalo biti tako, njemu treba samo dobar napadač, a on ima muda da na nekim drugim pozicijama traži igrača iz omladinskog pogona u šta smo se uvjerili u ponedjeljak.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19315
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 27 jul 2017, 02:49

Svi mislimo da smo pokupili svu pamet ovog svijeta ali svaki dan se nesto novo nauci :kafa:
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Moggiano
Postovi: 684
Pridružen/a: 29 jun 2011, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Moggiano » 27 jul 2017, 03:22

Ja kapu skidam onom ko je zaduzen za Zakarica,jer smo dobili vrh igraca
Na gostovanje Željo kreće, zaustavit nas niko neće...

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 27 jul 2017, 07:27

Uz kamion losih igraca doveli smo mi i kvalitetnih...Miro, Lendra, Zakaric , Graovac. Projic izgleda solidno a cekamo da vidimo kakvi su Zec i Ramovic. Znaci svi smo spremni kritikovati i pljuvati a niko da pohvali.

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 27 jul 2017, 09:58

Nema govora, dovedeno je za nase uslove nekoliko solidnih igraca. Do sada nam rezultatski nisu donijeli nista, ali ne znaci da nece. Vrijeme ce pokazati i ne bih jos ih proglasavao pojacanjima. Zakaric daje znakove zivota, Graovac bi mogao biti pun pogodak, ali ne treba smetnuti sa uma da je posudjen.

Avatar
Konzerva
Postovi: 2234
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Konzerva » 27 jul 2017, 10:10

plavousrcu je napisao/la:Nema govora, dovedeno je za nase uslove nekoliko solidnih igraca. Do sada nam rezultatski nisu donijeli nista, ali ne znaci da nece. Vrijeme ce pokazati i ne bih jos ih proglasavao pojacanjima. Zakaric daje znakove zivota, Graovac bi mogao biti pun pogodak, ali ne treba smetnuti sa uma da je posudjen.
pa Zakaricev slobodnjak protiv Zete ti je donio vise od pola miliona maraka sa prolazom u drugo pretkolo.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 27 jul 2017, 10:12

Zakaric mora biti jos dosta konstantniji, nekoliko dobrih tekmi mora uvezat, za mene se jos ne moze reci da je upotpunosti opravdao epitet pojacanja (jer je dobio za nase uslove odlicnu cifru na ruke), ali sigurno je da ima potencijal da bude jedan od nositelja igre ako nastavi ovako
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 27 jul 2017, 10:25

Konzerva je napisao/la:
plavousrcu je napisao/la:Nema govora, dovedeno je za nase uslove nekoliko solidnih igraca. Do sada nam rezultatski nisu donijeli nista, ali ne znaci da nece. Vrijeme ce pokazati i ne bih jos ih proglasavao pojacanjima. Zakaric daje znakove zivota, Graovac bi mogao biti pun pogodak, ali ne treba smetnuti sa uma da je posudjen.
pa Zakaricev slobodnjak protiv Zete ti je donio vise od pola miliona maraka sa prolazom u drugo pretkolo.
Mislio sam na to da jos nista osvojili nismo sa tim igracima. Njegov gol u Podgorici je bio vazan, ali su ovi odron da bismo ih prosli svakako.

Egzircir
Postovi: 40
Pridružen/a: 26 okt 2016, 12:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Egzircir » 27 jul 2017, 10:28

Neandertalac je napisao/la:Virtu i Stari Grad. Slažemo se skoro u potpunosti, teško je šta dodati na vaše razmišljanje osim što bih naglasio da se vaše mišljenje može uzeti i kao zrelije, razumnije nego postovi "mlađih" kolega forumaša pa ih pozivam da malo pažljivije čitaju šta se piše. Bez uvrede naravno, ima tu korektnih postova jako puno ali za nijansu se osjeti jedan veći nivo, da ga tako nazovem.

Mene od svega na forumu najviše iritira "fronta" koja bez obzira da li je to razumno, ispravno, u korist kluba, brani sve što se dešava i svaki mogući potez. Ono kao nije u redu ali, hbga mora tako. Tako i u situaciji sa Ćenanom koji nam je "podvaljen" da se tako izrazim, osoba bez apsolutno ikakvih referenci, stručnih, oskudnih poznanstava, jako puno odsutan iz svijeta fudbala i na mala vrata preko Misimovića ulazi kao scout pa onda preko noći popunjava tako bitnu funkciju u današnjem modernom fudbalu. Još na sve to pitar, moram opet naglasiti taj "fakt" i koliko mi je to neshvatljivo iz perspektive jednog bolesnika Željinog. To ne mogu shvatiti a ni halaliti. Dalje, kada sve saberemo vrlo lako je vidljivo da je Ćenan u svoj toj priči jedna obična marioneta pa ako je tako, zašto da ga plaćamo, za te pare jedan solidan igrač na kraju krajeva.

Apsolutno sam za opciju da se sa njim prekine suradnja i to bezuslovno a ako neko ima kontra argumente neka ih iznese.
Nisam advokat Ćenanov niti mi je to namjera da budem, ali hajde da probamo posložiti kockice na pravo mjesto.

Evo ja kao laik koji gleda sa strane vidim u medijima, onoga što se priča u raji i sl., da je on dovodio igrače isključivo po željama trenera, jer nema toliku moć da sam odluči koga dovesti, on samo predlaže. To što se nije pojavljivao u svijetu fudbala, ne znači i da je glup dečko i da ne zna ništa o istom. Mislim da je itekako sposoban i da ima konekcija širom evrope, pa čak i svijeta. Nije njegov posao baš nazovi, dogovori, dovedi, potpiši. Igrači su većinom ograničeni kao balkoni i sa njima je izuzetno teško raditi i još kad dodaš da imaš trenera kao što je to bio Edis Mulalić ili Slavko Petrović, e tu nastaju još veći problemi u svemu tome. Evo znam npr., da je Edis hladno odbio usluge Zeca kada mu se nudio i mnogo još dobrih igrača je odbio, a sad su i bili su kvalitetni. Slavko npr., ima žarku želju da dovlači iz Srbije igrače, mislim da je većinom samo lupao bezveze, jer prema njegovom načinu igre, dovoljno mu je 13 igrača da rotira, a ostali su mogli umrijeti. Onaj famozni spisak koji se spominje, pa onaj spisak smo mogli ti i ja hladno napraviti i reći to je to, a u njemu sve najbolji igrači PL. Odakle novci za takve igrače, pa mi bili novi Dinamo da smo to mogli uraditi, ali treba malo povući ručnu i biti realan. Ako Ćenan nije za ovog posla što radi, onda bih ja volio da vidim koji su to tvoji/vaši prijedlozi za novim SD, a da nije AO, jer je on za tebe mit, ikona, i on svakako ne ide u paru sa gospodinom Senadom!?

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 27 jul 2017, 10:47

Koliko se mogo pročitati iz medija, ili čuti u raji pozicija SD je nuđena Šabanu i Mariu Staniću. Bilo je neke priče i oko Rahimića. Neko je spominjao i Zubana, ali bi morao zamrznuti managerske aktivnosti. Oko Amara fkt ne znam, tu je previše mahalaštinje, pa ne bi ulazi u tu priču. Za ostale poznate Željovce, ili bivše nogometaše ja fkt ne znam je li i kome je bilo nuđeno, uglavnim ovi nabrojani su izgleda svi imali svoje razloge da odbiju ponde (opet kažem ako ih je bilo, jer ja iskreno nemam provjerene info)
Po meni je najveći problem ove pozicije što je ona operativna "na papiru" dok u realnosti klub nema budgeta koji bi dao toj poziciji na upravljanje, i dovođenje igrača, pa samim tim u ovom momentu bar po meni ta pozicija i nema smisla. Možda je i to jedan od razloga što je iole ozbiljnije nogometne veličine i legende i odbijaju. Trenutno mi je Ćenan više neki koordinator na relaciji trener, uprava, igrači. Umiksano je tu svega po malo, i fakat je nedorečeno, Mislim i isključivo zbog nedostatka novca.

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 27 jul 2017, 10:48

U kakvom smo mi ponoru ako je istina ovo sto pise Egzircir. Ako je istina, a svjesni smo da nije. Moze li ijedan covjek na ovom forumu, bio pljuvac ili zastitnik svakog poteza UO, nakon tjeranja Petrovica vjerovati da se strucni stab iskljucivo pita za igracki kadar. Ko kolika god bio neznalica moze dopustiti strucnom stabu da dovodi igrace, da odradi pripreme sa tom ekipom i onda ga otjerati dan prije prvenstva. Imamo jos govor Misimovica sa Skupstine koji demantuje Egzircira. Nikako mi nije jasno zbog cega se brani SD i niko nije odgovorio na osnovu kojih kriterija je izabran za SD.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 27 jul 2017, 10:50

Sudije za utakmicu protiv Mladosti (subota 17.30)

Živković Ilija (Orašje) - glavni sudija
Radaković Igor (Prijedor) - A1
Vićić Čedomir (Bijeljina) - A2


Edis Zukić (Tuzla) - 4 sudija

Čovčić Ferid (Goražde) - delegat
Čejvanović Izet (Tuzla) - posmatrač suđenja

Avatar
Konzerva
Postovi: 2234
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Konzerva » 27 jul 2017, 10:54

Dok god Zeljo ulazi u projekte izgradnje stadiona tesko da ce se moci dovuci zvucna pojacanja sam misljenja, jer izgradnja stadiona iscrpljuje budzet kluba, samim tim Cenanu su vezane ruke po pitanju dovodjenja, ali bare angazovati vise pa dovoditi slobodne igrace, ako treba i do brazila otici siguran sam da se nesto moze naci.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 27 jul 2017, 10:57

Konzerva je napisao/la:Dok god Zeljo ulazi u projekte izgradnje stadiona tesko da ce se moci dovuci zvucna pojacanja sam misljenja, jer izgradnja stadiona iscrpljuje budzet kluba, samim tim Cenanu su vezane ruke po pitanju dovodjenja, ali bare angazovati vise pa dovoditi slobodne igrace, ako treba i do brazila otici siguran sam da se nesto moze naci.
Pare za izgradnju stadiona preusmjeri u osvajanje titule, zaradi do sada najveće pare, sa kojima ćeš onda mnogo lakše sagraditi i stadion. Kada bi ovako bilo spomenik bi im digli. Bez titule, vjerovatno im je noga, ako ne i prije....Nije neka velika matematika...

Avatar
maldini3
Postovi: 1704
Pridružen/a: 31 jan 2017, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la maldini3 » 27 jul 2017, 11:05

Monci je napisao/la:
Pare za izgradnju stadiona preusmjeri u osvajanje titule, zaradi do sada najveće pare, sa kojima ćeš onda mnogo lakše sagraditi i stadion. Kada bi ovako bilo spomenik bi im digli. Bez titule, vjerovatno im je noga, ako ne i prije....Nije neka velika matematika...

Ne moze jednostavije od ovoga. Mogu napraviti novi Etihad na Grbavici al ako ne osvoje titulu oni ce morati otici.
Željezničar za život cijeli
Forza Milan
Pivopije

Avatar
Konzerva
Postovi: 2234
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Konzerva » 27 jul 2017, 11:08

Monci je napisao/la:
Konzerva je napisao/la:Dok god Zeljo ulazi u projekte izgradnje stadiona tesko da ce se moci dovuci zvucna pojacanja sam misljenja, jer izgradnja stadiona iscrpljuje budzet kluba, samim tim Cenanu su vezane ruke po pitanju dovodjenja, ali bare angazovati vise pa dovoditi slobodne igrace, ako treba i do brazila otici siguran sam da se nesto moze naci.
Pare za izgradnju stadiona preusmjeri u osvajanje titule, zaradi do sada najveće pare, sa kojima ćeš onda mnogo lakše sagraditi i stadion. Kada bi ovako bilo spomenik bi im digli. Bez titule, vjerovatno im je noga, ako ne i prije....Nije neka velika matematika...
eh tu dolazi ona prica Misimovica o upravljaju sa rizicima, znaci dali Ovako ili onako, sta je rizicnije.

potrosit na pojacanja pare pa ne osvojiti titulu ili potrosit pare na pojacanja pa da ti se mnogostruko vrati kad dodje evropa sledece godine.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 27 jul 2017, 11:13

E jbg zato na nogometne tekme širom svijeta dođe i po sto milja raje. Čak i mi sa onako smješnom igrom napunimo Grbavicu. Nije ovo ekonomija, gdje se sve izkalkuliše brojevima i procentima. Lopta je čudo....

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 27 jul 2017, 11:25

Monci je napisao/la:
Konzerva je napisao/la:Dok god Zeljo ulazi u projekte izgradnje stadiona tesko da ce se moci dovuci zvucna pojacanja sam misljenja, jer izgradnja stadiona iscrpljuje budzet kluba, samim tim Cenanu su vezane ruke po pitanju dovodjenja, ali bare angazovati vise pa dovoditi slobodne igrace, ako treba i do brazila otici siguran sam da se nesto moze naci.
Pare za izgradnju stadiona preusmjeri u osvajanje titule, zaradi do sada najveće pare, sa kojima ćeš onda mnogo lakše sagraditi i stadion. Kada bi ovako bilo spomenik bi im digli. Bez titule, vjerovatno im je noga, ako ne i prije....Nije neka velika matematika...

Da nešto razjasnimo.

Izgradnja stadiona nema nikakve veze sa ekipom niti ekipa trpi zbog toga! To je ubleha i spin!

Da pojasnim. Prošle sezone a i ona ranije kada nismo uzeli europu su dvije najskuplje ekipe, neto, u posleratnoj istoriji. Da pojasnim u brojevima najskuplja Amarova ekipa koja se šprdala sa ligom i osvojila duplu za više od 30.000 neto, mjesečno, jeftinija od npr ekipe iz prošle godine. Takođe novac na ruke, nemjerljivo.

P.S. A ako dodamo trenera i njegova, primanja, premije onda je baš, ima se može se.

Virtu@ vam je fino par puta objašnjavao a i malo iznad imate post kako, zašto. Samo treba biti realan i iskren.


Glede Ćenana. Nisam vidio niti jedan argument zašto baš on. Puno priče a ništa konkretno.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 27 jul 2017, 11:45

Sad je najvaznije donjeti bodove iz Doboj-Kaknja, nasi kazu da traze napadaca pa cemo vidjeti, nama treba jos koje pojacanje.
- Zeljeznicar -

Egzircir
Postovi: 40
Pridružen/a: 26 okt 2016, 12:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Egzircir » 27 jul 2017, 11:58

Neandertalac je napisao/la:
Monci je napisao/la:
Konzerva je napisao/la:Dok god Zeljo ulazi u projekte izgradnje stadiona tesko da ce se moci dovuci zvucna pojacanja sam misljenja, jer izgradnja stadiona iscrpljuje budzet kluba, samim tim Cenanu su vezane ruke po pitanju dovodjenja, ali bare angazovati vise pa dovoditi slobodne igrace, ako treba i do brazila otici siguran sam da se nesto moze naci.
Pare za izgradnju stadiona preusmjeri u osvajanje titule, zaradi do sada najveće pare, sa kojima ćeš onda mnogo lakše sagraditi i stadion. Kada bi ovako bilo spomenik bi im digli. Bez titule, vjerovatno im je noga, ako ne i prije....Nije neka velika matematika...

Da nešto razjasnimo.

Izgradnja stadiona nema nikakve veze sa ekipom niti ekipa trpi zbog toga! To je ubleha i spin!

Da pojasnim. Prošle sezone a i ona ranije kada nismo uzeli europu su dvije najskuplje ekipe, neto, u posleratnoj istoriji. Da pojasnim u brojevima najskuplja Amarova ekipa koja se šprdala sa ligom i osvojila duplu za više od 30.000 neto, mjesečno, jeftinija od npr ekipe iz prošle godine. Takođe novac na ruke, nemjerljivo.

P.S. A ako dodamo trenera i njegova, primanja, premije onda je baš, ima se može se.

Virtu@ vam je fino par puta objašnjavao a i malo iznad imate post kako, zašto. Samo treba biti realan i iskren.


Glede Ćenana. Nisam vidio niti jedan argument zašto baš on. Puno priče a ništa konkretno.
Moj dobri, meni nije jasno zbog čega ti nemaš svoj stav/mišljenje, već prenosiš ono što ti se servira u Tuborgu? Jasno mi je da neko može nekoga gotiviti, ali da ne uvažavaš ničije mišljenje osim ono slično ili isto tvom, e to mi nije jasno. Željezničar je postojao i prije tvog druga, a vjeruj da će i poslije njega. Naklatio si se na kosti AĆ, a realno nije tu Ćenan meta da budemo iskreni, već druga osoba, koju pokušavate da maknete. Nadam se da ćete na Vikendici ponovo dogovoriti neku novu smicalicu ili možda sazvati vanrednu skupštinu.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, BIZMARK66, Brkooo i 55 gostiju.