FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19314
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 09 feb 2018, 00:41

Ljudi Jug je sveti Jug ali bez terena smo 0. Bruka i sramota je onaj teren, igraci samo mogu dobiti povredu neku, mocvara ba. Jadni teren je odradio svoje i on je fajront.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 09 feb 2018, 00:56

MocMahale444 je napisao/la:Ljudi Jug je sveti Jug ali bez terena smo 0. Bruka i sramota je onaj teren, igraci samo mogu dobiti povredu neku, mocvara ba. Jadni teren je odradio svoje i on je fajront.
Ko Neil Wood nekad kad je tek došao dobijao žuljeve pa klub naručio posebne uloške samo za njega, beli čovjek nije navikao trenirati u ovim uslovima. :)

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19314
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 09 feb 2018, 01:00

braco je napisao/la:
MocMahale444 je napisao/la:Ljudi Jug je sveti Jug ali bez terena smo 0. Bruka i sramota je onaj teren, igraci samo mogu dobiti povredu neku, mocvara ba. Jadni teren je odradio svoje i on je fajront.
Ko Neil Wood nekad kad je tek došao dobijao žuljeve pa klub naručio posebne uloške samo za njega, beli čovjek nije navikao trenirati u ovim uslovima. :)
Kad smo kod Wooda imao je dobru zenu, ne mogu da nabasam na njenu sliku. Mislim da je plavusa bila.


In 2006, Wood left Old Trafford in a transfer to Blackpool.[3] Though later in the same year, he once again moved on a two-year contract to Oldham Athletic. After several appearances, Wood suffered a season-ending knee injury.[4] The injury led to his release from the team.

FK Željezničar
In February 2008, he signed for Bosnian club FK Željezničar, but was released in July 2008.

Joj kod nas je bio svako, kunto i panto.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 09 feb 2018, 10:39

- Zeljeznicar -

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15109
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 09 feb 2018, 11:16

Trebala se ova pauza iskoristit pa da se stavi umjetna trava oko terena, a posebno ondje ispod zapada kod klupa ondje je bas blato.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 09 feb 2018, 12:34

U maju se komplet teren dize do temelja od ivice tribine sjever-jug/istok-zapad, ima sve da se prokopa do dna, novi slojevi zemlje, pijeska, cijevi, instalacija za grijace i cega sve ne da se postavi, pa na vrh vrhunska trava. A time ce se srediti i prostor oko klupa, tj. prostori van linija.

Ne znam kakav je plan za vanjsko uređenje sjevera, najavio je to Misimovic u ovoj godini, vjerovatno onaj veliki reklamni prostor. Nadam se da je u pitanju kompletna popravka i uređenje izgleda sjevera zajedno sa fasadom. Stvarno je tribina ruglo vani sa onim raznim prodavnicama a pogotovo ona burekdžinica.

Samo ne znam sta se desava sa dozvolama za istok, da se rade prostori i trg (parking) iza, izgleda da nas ovi iz opstine bas maltretiraju.
- Zeljeznicar -

Avatar
Linija
Postovi: 274
Pridružen/a: 30 jan 2018, 15:09
Lokacija: Radovici
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Linija » 09 feb 2018, 17:00

Mustuluk
"Benjamin Isović, sin slavnog pjevača narodne glazbe Safeta i autor navijačke himne Sarajeva, utakmicu između Željezničara i Videotona nazvao je najznačajnijom za svakog navijača Sarajeva."

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 09 feb 2018, 17:03

TZB :mrgreen:
- Zeljeznicar -

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 09 feb 2018, 17:24

Sta se desava ?
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 09 feb 2018, 18:12

Jel vama brzo proletila ova pauza? Sljedeće hefte se nastavlja bh. premiership, a naš protivnik je Krupa. Prije nje nas očekuje generalka s Veležom gdje bi nam pobjeda dobro došla kao neki moral boost pred utakmicu sa Krupom.

Krupa je u ovoj polusezoni pokazala da nije one season wonder i da su i dalje jedna respektabilna ekipa. Polusezonu su završili na petom mjestu sa gol razlikom 24:16 u 18 utakmica. Ono što je zanimljivo da su uz nas upisali najmanje poraza u ligi (i mi i oni 3 poraza). Sezona za njih nije baš najbolje krenula jer su prvu pobjedu ostvarili tek u 5. kolu protiv slabog Čelika. Forma im se postepeno dizala i uspjeli su pobjedit aktuelnog prvaka Zrinjskog i pitare u onom nevjerovatnom meču na Koševu. Protiv nas su ipak izgubili 4:1 što im predstavlja najveći poraz ove sezone. Ono što im je svakako najveći uspjeh u dosadašnjem dijelu sezone je da su došli u polufinale kupa izbacivši na tom putu Grude, zatim njihove možemo reći najveće rivale Borac i zatim Rudar Prijedor.

Od igrača koji su ih nastupili ove zime se ističu Koljić i Jašarević. Njihove odlaske su naravno odlično naplatili jer Koljić je otišao u Lech za 350.000 eura što predstavlja najveći transfer u historiji kluba plus 15% od narednog transfera. Jašarević je otišao u novog švedskog prvoligaša Dalkurd za 150.000 eura. Ostali igrači koji su ih napustili su Stefan Barić u GOŠK (neće više nikad onakav u karijeri dati go protiv nas prošle sezone...), Nemanja Vidović u Travnik te golman Mladen Ilić na posudbu u Kozaru.

Najveće pojačanje ovog prelaznog roka im predstavlja Goran Galešić iz Borca, a doveli su još 3 mlada igrača - Mirosavljevića i Matića iz Surdulice odnosno Spisska nova koja se takmiči u drugom rangu Slovačke, te Jovo Lukić (19 godina) iz Sloge Doboj (mada još nije prebačen na transfermarktu u Krupu). Na probi im je bio i Petar Banović (20 godina iz Neretvanca iz Opuzena) za kojeg ne znam jel' potpisao ugovor ali se dobro pokazao na pripremama.

Prva kontrolna utakmica koju su odigrali ove zime je bila protiv Metalegea i pobjedili su 4:0. (2x Fajić, Marjanović, Šamara) Zatim su pobjedili Domžale 1-0 (Milanović), remizirali sa Krško 0-0, kao i protiv hrvatskog drugoligaša Novigrada 1-1(Banović) i slovenačkog Triglava 0-0. Potom su upisali pobjedu protiv mađarskog drugoligaša Gyrmot 2-1 (Savić, Marjanović). U finalu Istra Winter kupa su savladali Rudar Velenje 3-2 (Marjanović, Galešić, Šamara). Igrali su i protiv Modriče koju su pobjedili 3:1 (Fajić, Marjanović, Maksimović). Generalka im je bila protiv Tekstilca kojeg su porazili 3:0 (Banović 2x, Galešić).

Iz priloženog vidimo da su pripreme završili bez poraza. Koje će igrače protiv nas izvesti nije lako predvidjeti s obzirom što je logično da je dosta mixao u pripremnim utakmicama Starčević, no hajde da probam koliko toliko prognozirati.

Varijanta A:

slika

Mislim da je ovo najbliže onom što bi mogao Starčević izvesti. Dovoljno defanzivnog supporta od strane Dujakovića, te strane Savića kojem je to primarni zadatak budući da je razbijač. Nije nemoguće da i uleti Milutinović možda umjesto Galešića jer im je i Milutanović važan igrač, ali ipak Galešić je generalno bolji igrač od njega.

Varijanta B:

slika

Po meni manje vjerovatno zbog toga što je ovo malo ofanzivnija postavka. Dujaković i pogotovo Savić su po meni odgovorniji u defanzivi od Milutinovića. Milutinović je prije u karijeri npr. u Rudaru Prijedoru igrao ofanzivnog veznog, dok ga je Starčević u Krupi znao često korisiti kao centralnog veznog. Zbog toga govorim da ipak Milutinović naginje više ka naprijed.

Postoji i varijanta s Galešićem na krilu, a da Milutinović pređe na mjesto ofanzivnog veznog.

Čini mi se da su kompletne pripreme propustili Redžić i Ljubenović, tako da nisu povrijeđeni vjerovatno bi obojica počeli u prvih 11 protiv nas. Postoji još i šansa da ih Vukotić napusti, pa će na njegovo mjesto uletit Makitan.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 09 feb 2018, 18:18

Braco prekucao igricu :thumbup:
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 09 feb 2018, 19:05

Treba Bekrića kontaktirati da postavi ekipu
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19314
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 09 feb 2018, 20:52

Ovaj @Braco radi za neki portal ili klub, mozda cak i agenciju neku.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 09 feb 2018, 21:50

Lijepo ovo za GS, ako je istina. Bio bi to jedan dodatni i veliki iskorak u organizaciji i finansijskoj stabilizaciji kluba.Ali i ako ne bude, pojaviće se neko brzo. Trasparentan, pošten i čestit rad mora biti prepoznat, i neko će pronaći interes sigurno. A sa rezultatima dolaziće sve jači i jači sponzori.

Avatar
domorocki1921
Postovi: 69
Pridružen/a: 05 feb 2018, 09:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la domorocki1921 » 09 feb 2018, 22:36

Zenzo je napisao/la:TZB :mrgreen:
Jel generalni ili nesto drugo :)

Avatar
domorocki1921
Postovi: 69
Pridružen/a: 05 feb 2018, 09:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la domorocki1921 » 09 feb 2018, 22:39

Raonffa je napisao/la:
domorocki1921 je napisao/la:............Kjosevski..............
Hadžić.....Graovac.....Mehremić.....Stevanović
Zakarić.....Hajdarević..........Vranješ.....Modić.....Zec
...........................Ubiparip....................

Idealna kombinacija. Zna li neko zbog čega Kenan Hadžić nije igrao do sad, jel neka teža povreda?
Al' si izmiješao odbranu :mrgreen:
Mislim da je ovo najbolja kombinacija za nasu losu sadasnju odbranu.. treba malo izmiksati to pa da vidimo na sta ce da lici

Avatar
Maxi
Postovi: 529
Pridružen/a: 23 jul 2011, 00:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Maxi » 09 feb 2018, 23:39

braco je napisao/la:Jel vama brzo proletila ova pauza? Sljedeće hefte se nastavlja bh. premiership, a naš protivnik je Krupa. Prije nje nas očekuje generalka s Veležom gdje bi nam pobjeda dobro došla kao neki moral boost pred utakmicu sa Krupom.

Krupa je u ovoj polusezoni pokazala da nije one season wonder i da su i dalje jedna respektabilna ekipa. Polusezonu su završili na petom mjestu sa gol razlikom 24:16 u 18 utakmica. Ono što je zanimljivo da su uz nas upisali najmanje poraza u ligi (i mi i oni 3 poraza). Sezona za njih nije baš najbolje krenula jer su prvu pobjedu ostvarili tek u 5. kolu protiv slabog Čelika. Forma im se postepeno dizala i uspjeli su pobjedit aktuelnog prvaka Zrinjskog i pitare u onom nevjerovatnom meču na Koševu. Protiv nas su ipak izgubili 4:1 što im predstavlja najveći poraz ove sezone. Ono što im je svakako najveći uspjeh u dosadašnjem dijelu sezone je da su došli u polufinale kupa izbacivši na tom putu Grude, zatim njihove možemo reći najveće rivale Borac i zatim Rudar Prijedor.

Od igrača koji su ih nastupili ove zime se ističu Koljić i Jašarević. Njihove odlaske su naravno odlično naplatili jer Koljić je otišao u Lech za 350.000 eura što predstavlja najveći transfer u historiji kluba plus 15% od narednog transfera. Jašarević je otišao u novog švedskog prvoligaša Dalkurd za 150.000 eura. Ostali igrači koji su ih napustili su Stefan Barić u GOŠK (neće više nikad onakav u karijeri dati go protiv nas prošle sezone...), Nemanja Vidović u Travnik te golman Mladen Ilić na posudbu u Kozaru.

Najveće pojačanje ovog prelaznog roka im predstavlja Goran Galešić iz Borca, a doveli su još 3 mlada igrača - Mirosavljevića i Matića iz Surdulice odnosno Spisska nova koja se takmiči u drugom rangu Slovačke, te Jovo Lukić (19 godina) iz Sloge Doboj (mada još nije prebačen na transfermarktu u Krupu). Na probi im je bio i Petar Banović (20 godina iz Neretvanca iz Opuzena) za kojeg ne znam jel' potpisao ugovor ali se dobro pokazao na pripremama.

Prva kontrolna utakmica koju su odigrali ove zime je bila protiv Metalegea i pobjedili su 4:0. (2x Fajić, Marjanović, Šamara) Zatim su pobjedili Domžale 1-0 (Milanović), remizirali sa Krško 0-0, kao i protiv hrvatskog drugoligaša Novigrada 1-1(Banović) i slovenačkog Triglava 0-0. Potom su upisali pobjedu protiv mađarskog drugoligaša Gyrmot 2-1 (Savić, Marjanović). U finalu Istra Winter kupa su savladali Rudar Velenje 3-2 (Marjanović, Galešić, Šamara). Igrali su i protiv Modriče koju su pobjedili 3:1 (Fajić, Marjanović, Maksimović). Generalka im je bila protiv Tekstilca kojeg su porazili 3:0 (Banović 2x, Galešić).

Iz priloženog vidimo da su pripreme završili bez poraza. Koje će igrače protiv nas izvesti nije lako predvidjeti s obzirom što je logično da je dosta mixao u pripremnim utakmicama Starčević, no hajde da probam koliko toliko prognozirati.

Varijanta A:

slika

Mislim da je ovo najbliže onom što bi mogao Starčević izvesti. Dovoljno defanzivnog supporta od strane Dujakovića, te strane Savića kojem je to primarni zadatak budući da je razbijač. Nije nemoguće da i uleti Milutinović možda umjesto Galešića jer im je i Milutanović važan igrač, ali ipak Galešić je generalno bolji igrač od njega.

Varijanta B:

slika

Po meni manje vjerovatno zbog toga što je ovo malo ofanzivnija postavka. Dujaković i pogotovo Savić su po meni odgovorniji u defanzivi od Milutinovića. Milutinović je prije u karijeri npr. u Rudaru Prijedoru igrao ofanzivnog veznog, dok ga je Starčević u Krupi znao često korisiti kao centralnog veznog. Zbog toga govorim da ipak Milutinović naginje više ka naprijed.

Postoji i varijanta s Galešićem na krilu, a da Milutinović pređe na mjesto ofanzivnog veznog.

Čini mi se da su kompletne pripreme propustili Redžić i Ljubenović, tako da nisu povrijeđeni vjerovatno bi obojica počeli u prvih 11 protiv nas. Postoji još i šansa da ih Vukotić napusti, pa će na njegovo mjesto uletit Makitan.
@braco - Negdje sam pročitao da ih je napustio Milutinović i otišao u Voždovac.
Plavo je srce u meni!
FKŽ 1921 🔵⚪

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 10 feb 2018, 00:13

domorocki1921 je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:TZB :mrgreen:
Jel generalni ili nesto drugo :)
Ja mislim da je redovni ili malo jaci sponzor, vidjet cemo u narednim danima.
- Zeljeznicar -

narodniheroj
Postovi: 1393
Pridružen/a: 19 okt 2015, 22:39
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la narodniheroj » 10 feb 2018, 07:50

Evo stigosmo do kraja priprema, još sutrašnja u Mostaru i onda kreće rovovska borba za svaki bod. Neću komentarisati period iza nas jer je opšte poznato da pripremne utakmice rijetko kad nagovijeste kakva će sezona biti. Ono što se uvijek mora naglasiti jesu naša djeca koja su nam po ko zna koji put priredili dosta radosti i jedan spektakl u periodu godine kad se u BIH još spava zimski san. Ponovo je Željo bio taj koji je pokrenuo novu, bolju priču, igrali smo Evropu iza nove godine :kafa: . Bilo je milina čitati postove frustriranih navijača drugih-manjih klubova koji u nedostatku vlastitih razloga za malo sreće svoje zadovoljstvo iskazaše u pačeničkim komentarima i molitvama da naš mladi tim ne uspije. Uspjela su djeca i to mnogo više nego im se dalo pažnje i zato im još jednom veliko hvala za radost što nam priuštiše.
Nadam se da smo sazreli i naučili na vlastitim greškama iz prošlih sezona te da je došlo vrijeme za barem jedan trofej u Dolini. Biće ebeno do bola, ima tu 4-5 ekipa koje se također nadaju i imaju svoje ambicije. Niko ovdje nije toliko iskoračio da može sa sigurnšću nešto planirati tako da i ja vjerujem da je naš Željo konačno spreman za nove trofeje.
VTŽ

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 10 feb 2018, 12:34

Maxi je napisao/la: @braco - Negdje sam pročitao da ih je napustio Milutinović i otišao u Voždovac.
U pravu si, sad vidim da nije uopšte igrao u generalci Krupe.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.