FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Milkaodkokosa
Postovi: 50
Pridružen/a: 11 apr 2017, 19:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Milkaodkokosa » 15 maj 2017, 19:10

LjoZee je napisao/la:

Navijanje Manijaka u Krupi. Odlican video.
Stidite li se manekeni ( cast Miri i Veci ) ?

Jel dosta pljuvanja igraca? Shvatite da nemamo jak tim a bez Zebe smo ravni nuli. I pored toga teren, pritisak a i euforija su uradili svoje. Naravno svaka cast manijacima i na navijanju i na organizaciji.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 15 maj 2017, 19:13

http://****/fk-sarajevo-mora-otv ... a-derbiju/ [emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12]


Jasno meni sve koga mi imamo. Mene samo boli sto nisu htjeli da se bore jucer. Znamo svi da imaju nedostatke velike,ali bori se i niko ti nista nece prigovoriti.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Milkaodkokosa
Postovi: 50
Pridružen/a: 11 apr 2017, 19:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Milkaodkokosa » 15 maj 2017, 19:15

Borio se Stanic pa nije igrao dobro, nije samo do borbe mora se i oko lopte nesto znati :D

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 15 maj 2017, 19:21

Milkaodkokosa je napisao/la:Borio se Stanic pa nije igrao dobro, nije samo do borbe mora se i oko lopte nesto znati :D
To je tacno,ali da su pokazali bar malo zelje jucer bilo bi ruzno im onda nesto prigovoriti. Ja se jos nadam da ce se trznuti u derbiju kao sto su protiv Zrinjskog pa i neka bude x. Poslije puna Grbavica i 1:0 protiv Radnika dosta za titulu aBd.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61425
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 15 maj 2017, 19:25

Milkaodkokosa je napisao/la:Nesto mislim da ce nam dati za lavor ulaznica kao i inace ali mozda 15 km. I baciti supljak tipa mi smo gospoda necemo na njihov nivo... Dobra je to njima zarada da nas bude 7000 minimalno to je 105000 KM koje posrani malezijac nece odbiti.
Prvo, ne mogu staviti cijenu 15 KM jer ima neki pravilnik koji se mora poštovati.

Isto tako mora prestati da kruži taj mit da će oni kao izgubiti neke silne novce, jer neće! Izgubiće maksimalno 30 hiljada KM, a to je razlika zbog juga jer će nam od maksimalnih 4700 dati 1700. Ko je kontao ići na zapad, taj će svakako otići, a vjerovatno će dosta ovih što su htjeli na jug na kraju otići na zapad. To što neki kažu da će Sarajevo izgubiti stotine hiljada KM nema veze sa pameću, a vidim da je ta priča itekako aktuelna.

Isključivi krivac za ovo je naša uprava. Nije kriv ni MUP, ni uprava Sarajeva, krivi smo mi i niko više. Zbog 400 ulaznica ćemo ostati bez 5000 ljudi na Koševu. Da su im naši bar odobrili tih dodatnih 400 ovo se ne bi desilo, a Horde bi svakako bojkotovale zbog ličnih karti, ali uprava jednostavno nije imala sluha, oni su se vodili nekim svojim teorijama.

Treba da se desi čudo pa da uprava Sarajeva promijeni svoju odluku, 95% njihovih navijača je protiv toga da nam se daju ulaznice, a oni se sad moraju dodvoravati navijačima zbog očajne sezone.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 15 maj 2017, 19:31

Nasoj upravi nista ne zamjeram zbog te odluke. Sta su trebali dati njima ulaznice i tako povecati tampon zone ? Bruku nasih navijaca ima sezonske za sjever i njima se smanjuje prostor. To sto su oni glupi pa ne mogu shvatiti da je 5 puta lakse organizovati derbi na Kosevu nego na Grbavici je druga stvar. Nek daju koliko hoce,a ostali nek idu na zapad. Opet ce nas tamo biti vise od njih jer nam niko ne moze zabraniti da kupimo zapad.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Qwerty90
Postovi: 1003
Pridružen/a: 16 jun 2015, 20:49
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Qwerty90 » 15 maj 2017, 19:34

Ma računica je sve u svemu jako prosta. Nas obično bude na jugu 4.000 x 10km= 40.000 km i na zapadu 2.000 x 15km= 30.000 km, dakle oko 70.000 km od naših karti. Sada je samo pitanje gdje će smjestiti ovih naših 1.700, da li će to biti na jugu pa imamo 1.700 x10km= 17.000 km ili na zapadu pa je to 1.700 x 15km= 25.500 km. Ako nas smjeste na zapad, jug znači ostaje prazan, a opet ima ovo neko pravilo saveza po kojem su nas kao dužni smjestiti na jug sa njegovim punim kapacitetom jer je to odvojena tribina, nema dodira fizičkog dodira sa drugom. U tom slučaju ako dobijemo jug sa punim kapacitetom onda su na zapadu "naši" A1, A2 i A3 ulazi 100% zatvoreni. Nadam se da je sad malo slikovitije :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61425
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 15 maj 2017, 19:37

Qwerty90 je napisao/la:Ma računica je sve u svemu jako prosta. Nas obično bude na jugu 4.000 x 10km= 40.000 km i na zapadu 2.000 x 15km= 30.000 km, dakle oko 70.000 km od naših karti. Sada je samo pitanje gdje će smjestiti ovih naših 1.700, da li će to biti na jugu pa imamo 1.700 x10km= 17.000 km ili na zapadu pa je to 1.700 x 15km= 25.500 km. Ako nas smjeste na zapad, jug znači ostaje prazan, a opet ima ovo neko pravilo saveza po kojem su nas kao dužni smjestiti na jug sa njegovim punim kapacitetom jer je to odvojena tribina, nema dodira fizičkog dodira sa drugom. U tom slučaju ako dobijemo jug sa punim kapacitetom onda su na zapadu "naši" A1, A2 i A3 ulazi 100% zatvoreni. Nadam se da je sad malo slikovitije :mrgreen: :mrgreen:
Taj pravilnik možemo okačiti mačku o rep, kao i svaki pravilnik saveza jer niti jedan nije decidan, a taj ponajmanje.

Oni taj pravilnik mogu zaobići na više načina, ograditi dio juga, zapada, mogu raditi šta im je volja.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Qwerty90
Postovi: 1003
Pridružen/a: 16 jun 2015, 20:49
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Qwerty90 » 15 maj 2017, 19:38

Virtu4l je napisao/la:
Qwerty90 je napisao/la:Ma računica je sve u svemu jako prosta. Nas obično bude na jugu 4.000 x 10km= 40.000 km i na zapadu 2.000 x 15km= 30.000 km, dakle oko 70.000 km od naših karti. Sada je samo pitanje gdje će smjestiti ovih naših 1.700, da li će to biti na jugu pa imamo 1.700 x10km= 17.000 km ili na zapadu pa je to 1.700 x 15km= 25.500 km. Ako nas smjeste na zapad, jug znači ostaje prazan, a opet ima ovo neko pravilo saveza po kojem su nas kao dužni smjestiti na jug sa njegovim punim kapacitetom jer je to odvojena tribina, nema dodira fizičkog dodira sa drugom. U tom slučaju ako dobijemo jug sa punim kapacitetom onda su na zapadu "naši" A1, A2 i A3 ulazi 100% zatvoreni. Nadam se da je sad malo slikovitije :mrgreen: :mrgreen:
Taj pravilnik možemo okačiti mačku o rep, kao i svaki pravilnik saveza jer niti jedan nije decidan, a taj ponajmanje.

Oni taj pravilnik mogu zaobići na više načina, ograditi dio juga, zapada, mogu raditi šta im je volja.
Ne znam fkt, nisam ti stručan za te pravne stvari, ja sam ti više oko ekonomije :mrgreen: :mrgreen:

bob
Postovi: 4422
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bob » 15 maj 2017, 19:45

Ma kao sto su do sad radili dignu cijenu ulaznice a clanovima daju jeftinije i to je to ... realno godinama jug cener sto je bezobrazno s njihove strane al eto mi ko neku finocu furamo ... nego kako se na kraju racuna u slucaju istog broja bodova medjusobni duel u regularnom dijelu prvenstva?

Avatar
BijelaCokolada
Postovi: 926
Pridružen/a: 05 feb 2016, 15:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BijelaCokolada » 15 maj 2017, 19:49

nas gore ide 10 milja sad je jedino pitanje kako cemo se rasporediti

bob
Postovi: 4422
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bob » 15 maj 2017, 19:54

LjoZee je napisao/la:To sto su oni glupi pa ne mogu shvatiti da je 5 puta lakse organizovati derbi na Kosevu nego na Grbavici je druga stvar. Nek daju koliko hoce,a ostali nek idu na zapad. Opet ce nas tamo biti vise od njih jer nam niko ne moze zabraniti da kupimo zapad.
Ma nisu glupi nego je to taj seljacki mentalitet u cijeloj drzavi (bar ove populacije koja se pojavljuje u medijima) ... nismo mi vi ste! .. I kad su neke realne stvari il kad useres vazda je neko vadjenje i milion razloga nekog pravdanja a nidje veze ... ne znam jel se desilo ikad da neko preuzme krivicu ili posteno kaze upravu ste nasa greska i slicno nego vazda je ta seljacka politika nekog pravdanja da je neko drugi kriv ccc

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 15 maj 2017, 20:11

Ja najviše volim gledati Englesku ligu, i nje mi bitno ko igra. Zašto? Pa kako god bilo siguran sam da će bez obzira na kvalitet ekipa, kvalitet igre i tehnike, taktike, to biti utakmica sa 90 minuta trke, požrtvovanja, bacanja glavom na kopačku, o tome se ne razmišlja, gine se. Daje se sve za klub navijače, rezultat. Neko iz ljubavi i para naravno, a neko samo zbog para. Ali razlika se ne vidi.Navijač može biti ljut nakon utakmice, može biti nesretan zbog rezultata, može biti razočaran zbog suđenja, ali rijetko kada, skoro pa nikada ne može reći ili konstatovati da ekipa nije dala svoj maksimum na terenu. To je osnovna poenta i poruka našoj ekipi, treneru, igračima. Dajte svoj maksimum, poginite za svaku loptu, i bićete ko šampioni tretirani, ma šta se desilo poslije utakmice....

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 15 maj 2017, 20:15

Ma kao da je bitno koliko ce dati ulaznica kad ce nas biti veci broj od tog sto su oni omogucili. Niko nam nema pravo zabraniti da odemo na zapad ipak je to gradski stadion.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SlevinKelevra » 15 maj 2017, 20:41

Monci je napisao/la:Ja najviše volim gledati Englesku ligu, i nje mi bitno ko igra. Zašto? Pa kako god bilo siguran sam da će bez obzira na kvalitet ekipa, kvalitet igre i tehnike, taktike, to biti utakmica sa 90 minuta trke, požrtvovanja, bacanja glavom na kopačku, o tome se ne razmišlja, gine se. Daje se sve za klub navijače, rezultat. Neko iz ljubavi i para naravno, a neko samo zbog para. Ali razlika se ne vidi.Navijač može biti ljut nakon utakmice, može biti nesretan zbog rezultata, može biti razočaran zbog suđenja, ali rijetko kada, skoro pa nikada ne može reći ili konstatovati da ekipa nije dala svoj maksimum na terenu. To je osnovna poenta i poruka našoj ekipi, treneru, igračima. Dajte svoj maksimum, poginite za svaku loptu, i bićete ko šampioni tretirani, ma šta se desilo poslije utakmice....
To je OK, samo sto je fudbal takav sport sto mozes odigrati tekmu odlicnu tekmu i izgubiti, a mozes odigrati kao mi sa MDK na Grbavici i pobjediti.
Ja fakak jucer nisam mogao primjetit ni kod jednog igraca nedostatak zelje ili htjenja. Cak i indisponirani Zakaric je kao nesto pokusavao, nudio se, gradio, izlazio na beka.... Jednostavno nije islo i to je to. Primili smo eurogol, domacin je izgledao bas domacinski na onoj njihovoj podlozi, mi kao krme u Teheranu i to je to. Vec na nekoliko mjesta vidim kao 'nek ste stide hiljadu ljudi' i sl... Pa, brate, kao da oni nisu htjeli tri boda. Nije Playstation yebote, pa da uvijek iste stvari prolaze. Mislim da su igraci dobili apalauz na kraju tekme, i to mi je bilo drago vidjeti. Treba se malo uzdici iz tipicnog balkanskog nacina pracenja ekipe, valjaju mi samo dok pobjedjuju.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61425
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 15 maj 2017, 20:52

LjoZee je napisao/la:Niko nam nema pravo zabraniti da odemo na zapad ipak je to gradski stadion.
Ovo je veoma bitno. Oni nemaju mogućnost da striktno odrede ko može doći na zapad, šta god da urade ugroziće brojnost njihovih navijača. Budimo realni, njihova posjeta je svakako očajna i svaka restrikcija će ih samo još više unazaditi. Ovaj derbi može biti veliki fijasko u pogledu posjete jer oni trenutno nemaju toliku bazu pa da kažu 'ne damo im, naših će svakako biti dovoljno', jer neće.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 15 maj 2017, 20:55

Meni Željini igrači valjaju uvijek. Nikada ih ne vrijeđam, i kada ih najveća kur_cobolja fata ne zviždim, ne psujem, uvijek sam za to da se pokušaju pozitivno animirati. Međutim po mom mišljenju ono juče nije bio angažman kakav treba da bude u utakmici u kojoj faktički osvajaš titulu. Ljudi su nas nadtrčali, nadigrali, kako neko napisa, željeli pobjedu više od nas, a ne treba im nizašta...po meni je jučerašnje izdanje ekipe bilo i više nego tanko...
Naravno dozvoljavam i da se drukčije misli, da se ne slažemo, i ok sam sa tim. Bilo bi super kada bi se naredni vikend svi zajedno složili kako smo pobjedom u derbiju obezbjedili titulu...heheeh, ko zna sa ovom ekipom nikada nisi na čisto i sve je moguće...

Silkoni
Postovi: 486
Pridružen/a: 24 maj 2008, 02:36
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Silkoni » 15 maj 2017, 20:58

Na zapadu od loze prema jugu 99% zapad biti zatvoren...a od loze ljevo gdje su navijaci sarajeva biti otvoren...vi mislite da su oni glupi..

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 15 maj 2017, 21:01

Oni ako popuse kup moci ces birati mjesto na stadionu jer ih nece ni 1000 doci.

Za sve postoji nacin.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 15 maj 2017, 21:05

Virtu4l je napisao/la:
LjoZee je napisao/la:Niko nam nema pravo zabraniti da odemo na zapad ipak je to gradski stadion.
Ovo je veoma bitno. Oni nemaju mogućnost da striktno odrede ko može doći na zapad, šta god da urade ugroziće brojnost njihovih navijača. Budimo realni, njihova posjeta je svakako očajna i svaka restrikcija će ih samo još više unazaditi. Ovaj derbi može biti veliki fijasko u pogledu posjete jer oni trenutno nemaju toliku bazu pa da kažu 'ne damo im, naših će svakako biti dovoljno', jer neće.
Osnovni razlog cijelog belaja oko broja karata je nesrazmjer u stadionima. Davanjem većeg udjela komšijama na tribini mi bi uskratili neke od navijača Želje koji su redovno sa svojim godišnjim kartama na sjevernoj tribini. Takođe i bez navijača Sarajeva mi možemo napuniti 90% kapaciteta Grbavice, pa s toga nas njihovo odsustvo i ne košta previše. Sa druge strane Koševo je njima preveliko za bilo koju utakmicu. Pa nikada ga nisu napunili više od 70% (Jug je uvijek prazan, zapad i istok nikada puni, a i na cjebepy imaju rupa po ćoškovima).
Dakle bilo kakvo limitiranje njima donosi minus, dok mi fakat nemamo problema sa tim. Ako nas u subotu (nedelju) limitiraju sa brojem ulaznica, to znači da će oni ubuduće fakat imati maksimalno 5% stolica, što je nekih 750 dok ćemo mi na koševu imati 1750... pa evo neka se vidi kome ovakav odnos više (ne) odgovara...Takođe treba vidjeti i cijene karata. Dosta je njihovog šupljaka sa članskim...bude li ponovo za nas duplo skuplje na istoj tribini, biti pametan, pa i na Grbavici staviti sjever 20, ali sa članskim cener...naravno pred tekmu i sa dresom, šalom cener...pa neka ga flautaju kinezi...u svakom slučaju oni ga puše....

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: ladicar i 19 gostiju.