FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nide » 07 feb 2018, 10:41

LjoZee je napisao/la:Kisa :(
Ima li koja slika sa terena. Za nas koji nismo iz Sarajeva da vidimo kako to izgleda.

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kompromis » 07 feb 2018, 10:45

Sad je vec sunce.... odnosno malo oblacno, malo sunce ali je kisa prestala što je najvaznije... teren nece biti sigurno u losem stanju jer je prekriven ali isto tako nije palo bas puno kise.... cak i da je ostao otkriven ne bi bio znacajno ostecen... ali nema veze neka su ga pokrili...

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15109
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 07 feb 2018, 11:14

nide je napisao/la:
LjoZee je napisao/la:Kisa :(
Ima li koja slika sa terena. Za nas koji nismo iz Sarajeva da vidimo kako to izgleda.
prekriven je najlonima
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 07 feb 2018, 11:21

Samo jako momci danas :bih:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15109
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 07 feb 2018, 12:28

ajmoooooooooo
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 07 feb 2018, 12:33

Kada je generacija dječaka koji će danas istrčati na teren stadiona Grbavica u Željinom dresu rođena ili po prvi put sutnula loptu, klub za koji nastupaju je pravio neke od istorijskih uspjeha. Te 98" recimo kada su rođeni najstariji od njih, desio se čuveni "Zubandan" koji je ostao upisan zlatnim slovima u sjećanje svakog navijača Sarajevskih plavih a godine koje slijede obilježili su dominacija u domaćem prvenstvu, titule, kupovi, duple krune i najsvjetlija euro utakmica nekog kluba naše države iza rata, kada je na gradskom stadionu domaći Željezničar predvođen trenerski golobradim Amarom Osimom ugostio čuveni Newcastle United pod palicom legendarnog Bobbya Robsona i još legendarnijeg napadača "Svraka" i "Gordog Albiona", Alana Shearera.

Kažu da je bilo preko 40.000 navijača, većinom u plavim dresovima potpomognuti zaljubljenicima u fudbal i fanovima drugih klubova koji su došli iz cijele BiH na tu, "jednom u sto godina" utakmicu. Čarobno je te noći izgledao gradski stadion, kao bajka a godine iza će u neku ruku potvrditi da to jednim dijelom i jeste bila bajka, na koju se kao na rijetke komete čeka po dva desetljeća ili više.

Čuveni Newcastle.

Skoro 20" godina nakon te nikada zaboravljene noći još jedan velikan europskog fudbala stiže u BiH.

Atletico Madrid.

Ovaj put nećemo gledati Cholo Simeonea kao nekada Bobbya ili Griezmanna kao Shearera ali će po prvi put u BiH klubskoj istoriji jedan klub odigrati utakmicu euro takmičenja iza nove godine pa makar i u juniorskom uzrastu. Nikada prije niko nije napravio takav uspjeh jer u "bajkama" mali siromašni dječak nekim čudom pobijedi sve nemani na svom putu dok u stvarnom životu strašna čudovišta modernog fudbala zgrabe i pojedu "dječaka" bez milosti i bez sretnog kraja.

Ipak, svaka priča ima svoj uvod, zaplet i kraj a pero sa kojim će nastavak biti ispisan drže Željina djeca. Neman je stigla, debela, strašna, ogromna i nestvarna "ala", izmamljena iz svoje jazbine i dovedena u grotlo stadiona Grbavica gdje će je pokušati savladati, ukrotiti, spustiti na koljena kako bi se možda bajka nastavila. Jedno je sigurno, "dječak" će dati sve od sebe kao što je i do sada dok je kročio kroz močvaru BiH fudbala iz koje se samo rijetki spasu i koja već godina guta hiljade mladih da im se za ime ne čuje. Već dvije nemani su savladane ali ni iz bliza tako čudovišne kao ova, međutim dovoljno velike da "dječak" poklekne pa ipak nije nego je hrabro iz obje bitke izašao kao pobjednik.

Šta god se desilo danas "dječak" ne može biti izgubiti jer je naša bajka već ispisana na stranicama istorije a rezultat utakmice je može učiniti samo većom, manjom nikako. Svi navijači FK Željezničar to znaju i za njih su "naša djeca" već heroji koji su uspjeli ono što nikome prije nije pošlo za "nogom" i bit će tu da zajedno sa njima uživaju u nezaboravnom danu kada je "neman" došla u hram fudbala i kada su svi dali svoj maximum da je savladaju.

Sretno Plavi i volim te Željo.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la anonimni » 07 feb 2018, 12:39

Sretno djeco, samo ponosno i hrabro!
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Alipasino
Postovi: 7895
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 07 feb 2018, 12:59

Sudija sviraj sviro na fruli.

Avatar
jasan
Postovi: 503
Pridružen/a: 02 jul 2015, 16:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jasan » 07 feb 2018, 13:37

Zar nije trebao biti prenos na SK??
Ja cu biti sijed, ja cu biti star al' voljet cu i tad Zeljeznicar.

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 07 feb 2018, 13:40

slika

Jedna svjeza slikica.
- Zeljeznicar -

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DevilsAdvocate » 07 feb 2018, 13:42

jasan je napisao/la:Zar nije trebao biti prenos na SK??
kako znam arena sport prenosi bile su najave
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
jasan
Postovi: 503
Pridružen/a: 02 jul 2015, 16:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jasan » 07 feb 2018, 13:59

Ahaa jest, sad sam gledao program, Arenasport BiH
Ja cu biti sijed, ja cu biti star al' voljet cu i tad Zeljeznicar.

tareizo
Postovi: 1675
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tareizo » 07 feb 2018, 14:10

sretno vama i momcima danas ,vjerujte bez zeze odigrat cu 20 eura na keca,vjerjem u te momke

p.s.jel ima stvarno negdje prenos i soryy za upad

p.s.s. kota na zelju u austriji 4,5
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 07 feb 2018, 14:16

Arena na podruciju balkana prenosi, ne znam ima li taj kanal vani za dijsporu, ali imas youtube prenos kanal od uefa.

https://www.youtube.com/watch?v=lVFcz5R ... ie-C_dLRo6
- Zeljeznicar -

tareizo
Postovi: 1675
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tareizo » 07 feb 2018, 14:19

Zenzo je napisao/la:Arena na podruciju balkana prenosi, ne znam ima li taj kanal vani za dijsporu, ali imas youtube prenos kanal od uefa.

https://www.youtube.com/watch?v=lVFcz5R ... ie-C_dLRo6
hvala valjda ce biti imam ona iptv

SRETNO PLAVI
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 07 feb 2018, 14:29

braco je napisao/la:
Neandertalac je napisao/la:
braco je napisao/la:...
Gdje ta analiza Atl Mad "direktore"?

Iskopaj nam kakvih pikanterija jer kakvo je sportsko novinarstvo u BiH daj Bože i da sastav pogode. Imaš vremena do sutra uveče. :mrgreen:
Welcome back. :)

Ne bih puno da vazim o njima, evo jedan link pa neka raja (i novinari koje spominješ :) ) pročitaju recimo kako funkcioniše sistem za analize u Atletikovoj akademiji, šta se radi koji dan, kad djeca pišaju kad seru. Mislim da je dosta interesantan text.

https://www.nacsport.com/en/index.php/b ... lysis-work

Ali evo ono osnovno je da su prvi u svojoj ligi sa 3 boda ispred Reala. Inače ta njihova juniorska liga je valjda podjeljena na 7 grupa, a u svakoj grupi je 16 timova. Sad za vikend su pobjedili neke levate s dna tabele 3-2 u gostima. Najbolji strijelci u LP su im napadači Alberto Salido i Giovanni Navaro. Salido je sva 3 gola dao kad je ulazio sa klupe tako da im ga dođe ko Solskjaer. Salido i Oscar Castro su nastupali za U17 reprezentaciju Španije. Najčešće su nastupali u 4-2-3-1 formaciji.

@Braco, kao da me malo ovaj tvoj članak iz linka podsjeća na ovaj sa portala. Kažem ti ja pomozi, sevap je. :mrgreen:
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 07 feb 2018, 14:43

Vidiš dokle je došlo, moramo mi forumaši njihov posao raditi. :mrgreen:

ZaZelju
Postovi: 1356
Pridružen/a: 09 avg 2014, 23:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ZaZelju » 07 feb 2018, 15:04

Prognoziram da ćemo povesti 1:0 rano. Bilo bi dobro da tako i ostane.

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nide » 07 feb 2018, 15:06

Zenzo je napisao/la:slika

Jedna svjeza slikica.
Hvala zenzo

Fudbalbr1
Postovi: 442
Pridružen/a: 28 nov 2016, 15:51
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Fudbalbr1 » 07 feb 2018, 15:28

Prenosi li neka tv utakmicu

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.