FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

mohikanac123
Postovi: 185
Pridružen/a: 11 sep 2015, 08:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac123 » 01 nov 2017, 13:23

Neandertalac je napisao/la:Da vas podsjetim na dva genijalca koja su udarila temelje u Op FK Željezničar i bez kojih rezultati mladih ne bi bili mogući.



Kakvo je zadovoljstvo slušati ih kako pričaju :bih:

Hvala vam :bow:

Nadrealisti sunce ti ljubim. Rodney i Del Boy :rol:
Spojis svabu, zabara i spanca u eto ga. Ihh ko da je to tesko hahahahhahaha


Postano kroz Forum SportSport.ba app.

za_zivot_cijeli
Postovi: 676
Pridružen/a: 14 jul 2010, 10:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la za_zivot_cijeli » 01 nov 2017, 13:58

Neandertalac je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Ovi juniori su Doganovi pa onda Adžemovi, nemojte se kititi tuđim perjem, vaši su tek kadeti, a vidimo kako im ide.
Ne treba zaboraviti Mulalica, Serbu, Čiču. Svi oni imaju udio u stvaranju ovog tima, neko više neko manje. Tica, Ćenan i ostali, golman i Brajlovic na klupi.

O procedurama i sistemu ne vrijedi ni trositi riječi. Sreća pa Ado nije dao da Hadzialagic bude trener juniora već odabrao Omera a Čiča preuzeo kadete od Sehe amatera koji je izgubio poziciju odlaskom Tice. Kadeti su oslabljeni jer su ukinute privilegije talentovanoj djeci, ako se ovako nastavi pitari ce nas poderat za par godina.

Ublehasi. Nista prije nije valjalo, sad cemo mi napraviti a ono što valja reći ćemo mi stvorili. Slično kao što kolega reče za Dzeku i udio Tice u stvaranju igraca. Ne zna covjek bi li se smijao ili plakao...
ublehasi. sve do jednog.
da im Lajhner nije donio loptu u Sarajevo jos bi klisa igrali. :mrgreen:
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 01 nov 2017, 14:05

Kakav Lajhner, nigdje veze. Svijet je nastao 2015.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

za_zivot_cijeli
Postovi: 676
Pridružen/a: 14 jul 2010, 10:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la za_zivot_cijeli » 01 nov 2017, 14:11

ja bi rekao da je nekim i propao.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 01 nov 2017, 14:24

Za vikend se uopšte ne nadam dobroj igri jer nema Šabana i Ramovića, tako da ćemo ići na pogon matoraca Zebe, Kajkuta i Elsnera. :mrgreen:

Jedino ako Adžem ne odluči da je Hajdarević i pored jučerašnje utakmice spreman nekih 60-70 minuta da odigra u Vitezu. Mislim da će Elsner startat u prvih 11 i volio bih da se dokaže kao korektan igrač za rotaciju.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 01 nov 2017, 14:34

braco je napisao/la:Za vikend se uopšte ne nadam dobroj igri jer nema Šabana i Ramovića, tako da ćemo ići na pogon matoraca Zebe, Kajkuta i Elsnera. :mrgreen:

Jedino ako Adžem ne odluči da je Hajdarević i pored jučerašnje utakmice spreman nekih 60-70 minuta da odigra u Vitezu. Mislim da će Elsner startat u prvih 11 i volio bih da se dokaže kao korektan igrač za rotaciju.
Ja bih volio da je Elsner puno bolji od onoga sto mislim i da izdominira protiv viteza al daj Boze kceri, da te beg uzme...
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 01 nov 2017, 14:42

irfo je napisao/la:
braco je napisao/la:Za vikend se uopšte ne nadam dobroj igri jer nema Šabana i Ramovića, tako da ćemo ići na pogon matoraca Zebe, Kajkuta i Elsnera. :mrgreen:

Jedino ako Adžem ne odluči da je Hajdarević i pored jučerašnje utakmice spreman nekih 60-70 minuta da odigra u Vitezu. Mislim da će Elsner startat u prvih 11 i volio bih da se dokaže kao korektan igrač za rotaciju.
Ja bih volio da je Elsner puno bolji od onoga sto mislim i da izdominira protiv viteza al daj Boze kceri, da te beg uzme...
To je i poenta. :)

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Jaozinho22 » 01 nov 2017, 14:47

A šta je fazon s tim Šarićem ?
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 01 nov 2017, 14:52

irfo je napisao/la:
braco je napisao/la:Za vikend se uopšte ne nadam dobroj igri jer nema Šabana i Ramovića, tako da ćemo ići na pogon matoraca Zebe, Kajkuta i Elsnera. :mrgreen:

Jedino ako Adžem ne odluči da je Hajdarević i pored jučerašnje utakmice spreman nekih 60-70 minuta da odigra u Vitezu. Mislim da će Elsner startat u prvih 11 i volio bih da se dokaže kao korektan igrač za rotaciju.
Ja bih volio da je Elsner puno bolji od onoga sto mislim i da izdominira protiv viteza al daj Boze kceri, da te beg uzme...
Tako nešto. Nema ga ko bi volio da on bude loš ali isto tako i ja sumnjam u njegove trenutne kvalitete. Naravno, ako doda loptu pet puta kako treba siguran sam da ćemo čitati kako je wow, baš ono što nam je trebalo. Unaprjeđenje postojeceg kadra i ostale morbidnosti kojima nas filuju.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 01 nov 2017, 15:01

Ma ako ništa da korektno odigra to bi mi bilo ok, da znaš da ove sezone možeš računat na njega baš u ovim situacijama kad imamo suspenzije ili povrede.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 01 nov 2017, 15:17

Jaozinho22 je napisao/la:A šta je fazon s tim Šarićem ?
Pa najbolji kadet u ovoj generaciji, i onda presao u redove gradskog rivala
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61422
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 01 nov 2017, 15:29

Jaozinho22 je napisao/la:A šta je fazon s tim Šarićem ?
Bio je najbolji igrač na onom turniru u Bijeljini, stvarno veliki potencijal i Misimović i Ćenan ga prepuste pitarima, jbg, ne znamo mi djecu odgajati, bolje će mu biti u akademiji sa Kobilje glave.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 01 nov 2017, 15:31

Došao je kod nas iz zeničkog Tempa. Dao go na turniru prijateljstva Dinamu i OFK Beogradu. Otišao je kod pitara, trenutno 7 postignutih golova u kadetskoj ligi. Na tom turniru prijateljstva naš najbolji strijelac je ipak bio Mujić sa 3 postignuta gola, a Mujić je trenutno najbolji strijelac kadetske lige sa 12 golova.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 01 nov 2017, 15:35

Zamislite samo da nema plata Nikolica, Bekrica, Markovic, Crnova itd. i da te pare preusmjerimo na omladinski pogon, pa ne bi nam kraja bilo.
Al zato valja isplacivat Markovic, Crnova i Nikolica jos godinu a Bekrica 2 godine :crazy:
Bukvalno bacanje para :crazy: :crazy:

Na ovu cetvoricu vjerujem da mjesecno ide priblizno 20 k maraka.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 01 nov 2017, 15:40

Virtu4l je napisao/la:
Jaozinho22 je napisao/la:A šta je fazon s tim Šarićem ?
Bio je najbolji igrač na onom turniru u Bijeljini, stvarno veliki potencijal i Misimović i Ćenan ga prepuste pitarima, jbg, ne znamo mi djecu odgajati, bolje će mu biti u akademiji sa Kobilje glave.
To generalno i nije njihova greška koliko gluposti u savezu i tonom nerijesenih stvari oko mladih igraca. Takav je sistem da sa parama mogu pokupiti sve što valja a veliki je rizik vezivati ih ugovorima kao kadete. Nismo još uvijek finansijski toliko moćni.

Možemo bar neke stvari popraviti, ne ukidati stanarinu, hranarinu i oslobadati mlade koji valjaju clanarina. Nemaju raja para i svako ce u startu svoje dijete dati tamo gdje ce ga manje kostati bez obzira što mi jesmo još uvijek najbolja škola u BiH.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 01 nov 2017, 15:54

Neandertalac je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
Jaozinho22 je napisao/la:A šta je fazon s tim Šarićem ?
Bio je najbolji igrač na onom turniru u Bijeljini, stvarno veliki potencijal i Misimović i Ćenan ga prepuste pitarima, jbg, ne znamo mi djecu odgajati, bolje će mu biti u akademiji sa Kobilje glave.
To generalno i nije njihova greška koliko gluposti u savezu i tonom nerijesenih stvari oko mladih igraca. Takav je sistem da sa parama mogu pokupiti sve što valja a veliki je rizik vezivati ih ugovorima kao kadete. Nismo još uvijek finansijski toliko moćni.

Možemo bar neke stvari popraviti, ne ukidati stanarinu, hranarinu i oslobadati mlade koji valjaju clanarina. Nemaju raja para i svako ce u startu svoje dijete dati tamo gdje ce ga manje kostati bez obzira što mi jesmo još uvijek najbolja škola u BiH.
Ovo se mora radit u modernom fudbalu danas, pa kolko god kostalo, cim igrac dodje u kadete a ima odredjeni kvalitet mora se preuzet rizik i potpisat ugovor sa njim, nazalost ko sto kazes danas je situacija takva da se parama moze pokupit sve sto valja.

Real Madrid plati dijete od 16 godina 40 miliona, a sta je nekom klubu iz lupam slovenije, hrvatske problem prosetat se nasim omladinskim pogonom, svidi im se par kadete i potpisu ih, a mi izvisimo, a jedan da uspije, njima se isplati.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 01 nov 2017, 16:03

NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 01 nov 2017, 16:12

Moderacijo dajte nam novu anketu, ova je vise od tri mjeseca stara
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

BlueMatrix
Postovi: 32
Pridružen/a: 13 sep 2017, 20:00
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BlueMatrix » 01 nov 2017, 16:21

Virtu4l je napisao/la:Zbog Šarića se u normalnim klubovima podnose ostavke i dijele otkazi, što od ovih licemjera ne možeš očekivati naravno.
Znaci,trebao je i Amar podnijeti ostavku kad je otisao Đip,Vila,pa Hajradinović pa Gojak...
Bas lupas...
HVALA TI DIMITRIJE

Avatar
ackeey
Postovi: 3889
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ackeey » 01 nov 2017, 16:23

Vezano za nasu kadetsku selekciju. Uopste to nije toliko losa ekipa koliko se ovdje pise. Ima "hljeba" i u ovoj generaciji.
Njihov hendikep je sto su za godinu dana promijenili 4 trenera: Seha, Hadzialagic, ponovo Seha, i poslije prvog kola je dosao Cica.
Osim toga, ostali su bez pominjanog Sarica, koji iako nije bio najbolji igrac, bio je motor ekipe. Otisao je malo ranije mali Spahic, strasan centralni vezni, u Njemacku, a vjerovatno cemo i mi ostali put Minhena. :lol: :lol: :lol:
Ipak, reci da je to skroz losa generacija ipak nije u redu, znam o cemu pricam, redovno ih gledam, na gostovanjima i kod kuce. Npr., mali Mujic, najbolji je strijelac kadetske premier lige, sa 12 golova. I reprezentativac. Zajedno sa golmanom Mufticem koji je jos jedan pokazatelj dobrog rada sa golmanima u Zelji.
Ima tu jos par extra djecaka, spic Husic je strasan, mali Ramic u veznom redu, pa onda Durakovic, također vezista. Pa onda mali Music, koji ce vjerovatno u Bayern.
Dosta od tih nasih djecaka je i godinu mladje, 2002.godiste, a ovu sezonu Premier ligu igra godiste 2001.
Znaci, mislim da nije u redu da kazemo da je generacija losa, ali su mijenjali trenere, promijenili par igraca, ubaceni mladji klinci, a dosao im trener koji nije selektirao ekipu. Nakon sto je to Cica poslozio, zadnjih 9 kola, imaju sedam pobjeda (Sloboda, Zrinjski, Celik, GOSK ...) jedan poraz (Mladost, a i to je trebala biti ubjedljiva pobjeda, ali eto) i remi s Krupom, a trebali smo dobiti bar 4 - 5 razlike.
Hocu reci, i ti klinci mogu izrasti u velike igrace, koji ce klubu nekad nesto donijeti. Najveci problem jeste to sto ta djeca nemaju apsolutno nikakvih privilegija, placaju clanarinu, kupuju opremu...
Oni sa strane recimo placaju stan, hranu, clanarinu... Ja sam licno u toj situaciji i vjerujte da za to mjesecno treba bar 8 - 9 stoja, a ako se kupuju recimo kopacke u toku mjeseca, onda je to boli glava cifra.
Da neko bar kaze, iako je klinac standardni prvotimac, igra stalno i 2 - 3 puta je bio igrac utakmice, da se ne mora clanarina placati...
Nazalost, od toga nema nista, zato sto nema para, i samim tim nismo u mogucnosti pokupiti kvalitetne klince. Ipak, o tom - potom, licno se nadam da ce se to brzo rijesiti, a neke stvari sam i nacuo, tako da...
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.