FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 15 feb 2018, 00:09

Neandertalac je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:
Neandertalac je napisao/la:_______________Kjosevski

Stevanovic_Bogicevic_Osmankovic_Mehremic

______Blagojevic________Sabanadzovic

_______________Ramovic

__Zakaric____________________Zeric

_______________Mujagic


@Braco, ja bi ovako u Krupi. Da pojasnim Sd ako dopustate. Kemo prije Graovca jer drugome istice posudba a ne znamo na cemu smo sa njim. Samim tim bih forsirao Kemu kao buducnost a Bogi ne moze na klupu jer je "mozak" te zadnje linije i nekako mi "slabije" djelujemo kada su tu npr Srđan i Kemo.

Blagojević iz razloga što smo u finisu sa njim na terenu djelovali jako dobro dok je evidentno da na pripremama sa Vranjesom imamo problem u organizacji. Anel u sredini jer sam misljenja da moze više od Hajdarevića u tom segmentu i da nam je potrebniji neko ko se zna ubaciti više od fizicki superiornijeg veznjaka.

Zec nece imati toliko prostora u Krupi za brze prodore pa smatram da Zeric u igri po krilu moze biti bolje rjesenje jer je tehnicki superiorniji igrač koji ne zavisi toliko od svoje brzine. Crnova jos uvijek ne smatram ozbiljnom opcijom.

Mujagic na mjestu spica. Ovdje sam svjestan da se mnogi nece sloziti sa mojim misljenjem ali iskreno ne vidim ni jedan razlog zasto bi Vojo i Kajkut bili prvi pikovi u odnosu na njega. Jak na lopti i dovoljno pokretljiv plus skolovan da odgovori na takticke zamisli trenera plus po meni dosta opasniji po go od Voje kojg evidentno nece realizacija dok u ostalim segmentima moze dati više nego sada već vremesni Kajkut.


Eto na brzinu dok cekam ovu Valentinovsku poslasticu u Lp. :mrgreen:

Edit. Naravno pretpostavljam da nece biti ni blizu ovakav sastav i da vjerovatno idemo u postavi; Vedran, Siniša, Bogi, Graovac, Mehremic, Vranješ, Hajdarevic, Ramovic, Zakaric, Zec, Ubiparip.
Pretjera ga ti, al ono baš
Možeš ti slobodno iznijeti svoje mišljenje i pojasniti ga ako ti nije tesko. U duhu finog i konstruktivnog dijaloga.
:mrgreen:
Graovac bez obzira što će nas napustiti na ljeto je naš najbolji stoper i toga je Adžem svjestan.

Dakle, Kemo će čekati šansu s klupe jer ničim nije zaslužio da bude ispred, a ipak je iskustvo na strani Bogičevića i Graovca.

I Blagojević ide na ljeto, pa?
Trebamo nekoga drugog forsirati iz tog razloga?

Kako si ti zaključio da Vranješ nema kreatorske sposobnosti, na osnovu pripremnih utakmica u kojima su svi podbacili?
Ja volim Blagoju, ali ovo mu treba biti dodatni motiv da ne pravi šanse protivnicima kao na traci.

Anel ispred Hajdarevića?
Nikad po meni, bez obzira što je tatin sin.
Ako ćemo biti surovi, bio je jedan od najgorih pojedinaca protiv Atletica i nema on šta ponuditi što Hajdar ne može.

Za Zeca neću ni komentarisati, čisti nonsens.

Mujaga tehnički potkovan?

Zaista Neandertalac ja shvatam da si ti veliki navijač, ali u svemu treba imati granice.
Koliko god mi željeli da naša djeca nose ekipu, to u ovom momentu nije moguće jer ni Kemo, ni Mujaga, ni Žerić nisu bolji od konkurenata na svojim pozicijama.
Tako da, guranje nazor nema smisla.

Bez obzira što Adžem ni u snovima neće izvesti ovo što si ti napisao, ja sam morao reagirati na ovako lažno optimističan post.

Lijep pozdrav.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 15 feb 2018, 00:20

Neandertalac je napisao/la:_______________Kjosevski

Stevanovic_Bogicevic_Osmankovic_Mehremic

______Blagojevic________Sabanadzovic

_______________Ramovic

__Zakaric____________________Zeric

_______________Mujagic


@Braco, ja bi ovako u Krupi. Da pojasnim Sd ako dopustate. Kemo prije Graovca jer drugome istice posudba a ne znamo na cemu smo sa njim. Samim tim bih forsirao Kemu kao buducnost a Bogi ne moze na klupu jer je "mozak" te zadnje linije i nekako mi "slabije" djelujemo kada su tu npr Srđan i Kemo.

Blagojević iz razloga što smo u finisu sa njim na terenu djelovali jako dobro dok je evidentno da na pripremama sa Vranjesom imamo problem u organizacji. Anel u sredini jer sam misljenja da moze više od Hajdarevića u tom segmentu i da nam je potrebniji neko ko se zna ubaciti više od fizicki superiornijeg veznjaka.

Zec nece imati toliko prostora u Krupi za brze prodore pa smatram da Zeric u igri po krilu moze biti bolje rjesenje jer je tehnicki superiorniji igrač koji ne zavisi toliko od svoje brzine. Crnova jos uvijek ne smatram ozbiljnom opcijom.

Mujagic na mjestu spica. Ovdje sam svjestan da se mnogi nece sloziti sa mojim misljenjem ali iskreno ne vidim ni jedan razlog zasto bi Vojo i Kajkut bili prvi pikovi u odnosu na njega. Jak na lopti i dovoljno pokretljiv plus skolovan da odgovori na takticke zamisli trenera plus po meni dosta opasniji po go od Voje kojg evidentno nece realizacija dok u ostalim segmentima moze dati više nego sada već vremesni Kajkut.


Eto na brzinu dok cekam ovu Valentinovsku poslasticu u Lp. :mrgreen:

Edit. Naravno pretpostavljam da nece biti ni blizu ovakav sastav i da vjerovatno idemo u postavi; Vedran, Siniša, Bogi, Graovac, Mehremic, Vranješ, Hajdarevic, Ramovic, Zakaric, Zec, Ubiparip.
Krenimo od defanzive. Po meni ipak bi trebao imati za sad Graovac ispred Keme iz razloga što je realno ove sezone titula pod muss, a Danijel je realno bolji igrač za sad od Keme. Naravno i Graovac i Kemo su imali nekoliko situacija ove sezone u kojim nisu zablistali, Graovac je pogotovo u početku znao dosta zaplivati ali kako je vrijeme odmicalo on je postajao sve bolji i bolji. Kemi se realno te greške mogu pripisati zbog tog neiskustva, ali i on je znao dosta dobro odigrati ove sezone. Ima logike u tom što pričaš da je neizvjesna budućnost Graovca na Grbavici, ali i Adžem je svjestan da bi u pohodu na toliko željenu titulu bio prevelik rizik stavit Graovca na klupu, koji kad je u formi spada među najbolje štopere lige. Mislim da treba ići s Graovcem u prvoj postavi jer scenario u kojem mi osvajamo titulu, a Danijel odluči na kraju sezone da ne ostane kod nas bih objeručke prihvatio. Yebo to što će on otići ako je svojim dobrim partijama imao udio u osvajanju titule jer bi za pare od lige prvaka bi nam obezbjedila sredstva za dovođenje jednako dobrog ili boljeg štopera od Graovca,a i plus bi vjerovatno Kemo uletio u prvih 11 od naredne sezone.

Mislim da će opet i Kemo imati solidnu minutažu ovu polusezonu jer igramo i kup, a i igrat će kad Danijel ili Bogi dobiju suspenziju zbog žutih ili gluho bilo kakve povrede njih dvojice. Opet ne treba isključiti da Bogi ili Graovac uđu u lošu formu, pa možda Kemo uleti umjesto nekog od njih dvojice. Kemo ima potencijal jer da Adžem nešto ne vidi u njemu, sad bi Kemo u visočkoj Bosni igrao. Odigrao je preko 1000 minuta prošle polusezone što je po meni prihvatljiva minutažu za prvu ozbiljniju sezonu u profi fudbalu, neka i ove polusezone odigra bar približno mislim da će Kemo imati uslove da naredne sezone bude redovan član prvih 11.

Bogi je pokazao ove sezone da je naš najkonstantniji štoper tako da po meni bi isto trebao igrati u Krupi. Možda nije blistao na pripremama, ali mislim da mu je ovo posljednja sezona gdje može pružiti ozbiljan fudbal. Od naredne sezone bi već bilo besmisleno da igra u prvih 11. Desno bi mi isto igrao SIniša jer blage nemam kakav je taj Hadžić. Siniša možda nije idealan bek ali mislim da je ok za ove lige. Lijevo bih također probao Mehremića jer Projić nas realno nije uvjerio da je neki kvalitet, ali po meni nije ni krampa ala Livaja. Sigurno da nije toliko teško Mehremiću da pruža bolje partije od Josipa, još ako je bolji u ofanzivi onda po meni nema sumnje da Mehremić treba za sad biti prvi pik na lijevom beku.

Vezni red. Malo je za sad još nezahvalno pričati o Vranješu jer bih mu dao još nekoliko takmičarskih utakmica da otprilike vidimo šta zna. Tako da na osnovu toga ne znam šta bih još mogao reći za njega, ono što svi znamo da je igrač sa odličnim renomeom za ovu ligu. Kad bi bio u nekoj približnoj formi kao u Poljskoj, bio bi zvjerka za ovu ligu. Igrao je ipak u jednoj top ekipi kao što je Legia, igrao s njima u grupnoj fazi EL i dao je gol Napoliju ako se ne varam. Ali ponovit ću se, želim prvo da ga vidim na djelu nekoliko utakmica jer želim da znam koji su njegovi defanzivni limiti tj. koliko može pružiti prema nazad jer igra na poziciji gdje ne smije biti bolikurac za defanzivom. Kolika mu je pokretljivost, da li je dizelaš ili ne. Ono što svi znamo o njemu je da ima zaista sjajan šut za distance, možda imamo najveći izbor izvođača slobodnjaka u posljednjih nekoliko godina jer pored njega imaš još i Jovana, Zakarića, Zebu i Crnova koji isto dobro izvode slobodne. Koliko sam primjetio iz njegovih videa na youtubeu, odlično i penale izvodi.

Blagojevićeva prednost u odnosu na Stojana je naravno što je uigraniji s ekipom i što je većinu utakmica prošle polusezone odigrao dosta dobro. Također znamo da kad Blagojević nema svoju žutu minutu po kojoj je poznat, da spada među najbolje veznjake lige. Ono što je dobro da je tu Adžem na slatkim mukama između Jovana i Stojana. Mada kada generalno poredimo njih dvojicu ipak je Vranješ dosta bolji igrač od njega kroz karijeru sa dosta većim "plafonom". Mada ne znači da je Stojan dobar kao prije tako da nam ostaje da vidimo šta i kako sa njima dvojicom.

Što se tiče Anela i Hajdarevića, kao što sam jučer napisao, mislim da će njih dvojica zaista imati sličnu minutažu. Baš sam u dilemi što se tiče njih dvojice, zato sam i postavio to pitanje jučer na temi. Hajdarevićeva prednost u odnosu na Anela je samo ta fizika, što u ovoj ligi kakva jest, predstavlja ipak određenu prevagu. To se vidi u tome što je gotovo sve ove jače utakmice u ligi Haris imao prednost u odnosu na Anela u Adžemovim zamislima. MIslim da u prilog mojoj tvrdnji ide to što je Haris bio u starter protiv Borca u gostima, na posljednjem derbiju te obje kup utakmice protiv Širokog. Još je Adžem izjavio da ga je strah bilo stavljat Anela na tako lošim terenima u finišu sezone u prvih 11, vjerovatno jer smatra da Anel još nije fizički jak za takve kaljuže gdje je udri nabij odlika igre. Anel svoje umjeće na takvim terenima realno ne može pokazati. Mada opet po meni ne bi bila tolika greška stavit Anela protiv Krupe jer vjerovatno teren neće biti toliko loš, a nije ni protivnik jak kao Široki ili Zrinjski tako da bi Anel dobro došao u organizaciji prema naprijed.

Za Žerića bih rekao također da će prvu ozbiljniju minutažu imati tek naredne sezone. Mada i ovo raduje jer se ipak vrti oko prvog tima i dobija kakvu takvu minutažu i po meni je to značajan napredak. Sada se već na njega može računati u rotaciji i pokazuje zašto se na njega računa kao talentovanog igrača. Realno je da će Zec početi protiv krupe. Zec je igrač koji mi svaku utakmicu čupa živce jer uvijek mora nešto glupo uraditi i uz to je dosta škrt. Ali opet nekako hajmo reći dosta zuji i predstavlja kakvu takvu opasnost po protivnika jer nije pasivan. Sviđa mi se kod njega što se nikad ne krije na terenu i nekako mi se čini da se on skoro najviše u ekipi nalazi u nekim šansama.

Za Voju je manje više sve rečeno na ovoj temi, dosta učestvuje u igri i presingu u kombinaciji s Ramovićem ali realno za sada mršav golgeterski učinak. Ipak ne bih ga još otpisao. Govorim zato što mislim da može bolje od ovoga plus je uletio u momčad polovinom prošle polusezone vjerovatno ne toliko spreman. Sad je obavio pripreme, uigrao je napadačke akcije s ekipom i sada ima podlogu da poveća broj datih golova. Mujagić je potencijal bez sumnje, brojke u omladinskim kategorijama stoje iza njega. Davao je ove sezone golove u omladinskoj LP, a i davao je protiv Salzburga prije 2 godine. Ne bi ga džaba Adžem vratio u tim, mislim da će od naredne sezone ozbiljno računati na njega jer koliko god se to nekom sviđalo ili ne, Vojo i Kajkut imaju prednost. Mada smo vidjeli da su i Saša i Vojo nekad znali zaigrati na poziciji polušpica, tako da bi se mogla kakva takva minutaža i za Mujagića otvoriti ove polusezone.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 15 feb 2018, 00:56

E jbg ispade Anel igra samo zato sto mu je babo Refik. Tu su negdje on i Hajdarevic samo je Harisova prednost sto je fizicki jaci pa se moze nositi sa ovim krkanima u ligi.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19204
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 15 feb 2018, 02:23

LjoZee je napisao/la:
MocMahale444 je napisao/la:Ono sto smo mogli gledati bilo ekstra :kafa: solidne pripreme.
Solidne ako ne racunamo zadnje 3-4 utakmice. :rol:
Sacekaj malo nisam mislio na tekme, mislio sam treninzi i folovi.

Prijateljske tekme i spustili su nas na zemlju nesto slicno kao Vitez. U Krupi bi trebali napasti od prve minute zestoko.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Bosna i Hercegovina ostaje pri tužbi za genocid i protiv crne gore bez obzira što je došlo do državnog razdvajanja sa srbijom.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 15 feb 2018, 08:51

LjoZee je napisao/la:E jbg ispade Anel igra samo zato sto mu je babo Refik. Tu su negdje on i Hajdarevic samo je Harisova prednost sto je fizicki jaci pa se moze nositi sa ovim krkanima u ligi.
Ko je to rekao?
Hajdarević je trenutno bolji igrač i tu sva priča završava.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 15 feb 2018, 09:40

Da se probam nadovezati na ova dva jako lijepa posta. Ako izuzmemo dio o "tatinom sinu", što osim što mi para uši nema puno osnova jer je Anel dokazao da se radi o jako kvalitetnom igraču sa velikim potencijalom, pa su takvi pridjevi deplasirani i suvisni, u većini ostalog bi se čak i mogli složiti.

Na početku mog posta piše "ja bih ovako" što po automatizmu ne znači da bi tako trebali ili da moramo. Samo iznosimo svoje mišljenje a čak u najozbiljnijem razgovoru svi smo svjesni da ova postava nikada neće zaživiti i da skoro sasvim sigurno nije baš najbolja.

Da krenem od napada ovaj put i spomenutog dvojca Ubiparip/Zec tj, Mujagić/Žerić. Ako bi Vojo u većini kombinacija bio prvi špic za Zeca bi se kao krilnog napadača već dalo diskutovati. Mišljenja sam kako je on trenutno jedna od najskromnijih poluga u igri naseg tima i da njegov učinak od gola na svakih šest utakmica ili asistencije na dvanaest nije nešto što ga čini nedodirljivim. Isto tako ako se za Voju moze reći da doprinosi svojom trkom u ofanzivnom i defanzivnom dijelu tako za Zeca mozemo ustvrditi da je i tu jedan sasvim prosječan igrač koji jako često zakasni da obavi zadaću u defanzivi ili se ofanzivno nerijetko istakne svojom sebicnoscu i nerezonskim potezima. Ne znam za vas ali za mene je Zeric vec sada bolji, tehnicki potkovaniji i raznovrsniji igrač nego je to Zec. Naravno brzina je nešto što apsolutno ide u korist Zeca ali kako sam gore već napisao smatram da u Krupi neće imati dosta prostora da iskoristi tu svoju prednost i da bi bolja opcija bila tehnicki i takticki školovaniji igrac.

Sa druge strane Ubiparipa je tesko zamijeniti jer iako skromne realizacije radi dosta za tim a renome i kretnje ga cine opasnim pa defanzivci protivnickih ekipa moraju biti konstatno na oprezu što opet otvara više prostora ostatku navalne linije. Ipak, kao i u slucaju Zeca njegove igre nisu spektakularne te od njega očekujem da pokaže više pogotovo u realizaciji. Mujagic kao prva opcija u ovom trenutku skoro da nije moguće ali je varijanta koja itekako ima prostora u nekim situacijama na terenu jer se formacija koju forsira Adžem može igrati sa dva različita napadača, jedan brži i pokretljiviji ili drugi robusniji i fizicki dominatniji. U budućnosti očekujem Mujagica u samom vrhu a posebno protiv ekipa koje igraju zatvorenije ili se brane kao što bi se reklo. Eh sada možemo pričati je li Ajdnin kapacitet da bude prva opcija i tu je veliki upitnik ali isto tako su upitnik bili mnogi mladi prije njega pa su postali nosioci igre ili su danas nezamjenjivi dio prve postave. Vjerovatnije da taj film necemo skoro gledati a pitanje je hocemo li uopšte.

Anel prije Hajdara iz razloga koji je i @Braco naveo. Trebat ce nam takticki bolji igrač i to je jedini razlog. Sa druge strane iako sam u više navrata isticao Blagojevića kao mozda i najslabiju kariku našeg tima ne mogu se zanemariti njegove vrlo dobre igre u finišu jesenjeg dijela. Malo ranije se pisalo kako smo proigrali dolaskom Ubiparipa što u jednom dijelu i jeste istina ali sam misljenja da više zasluga imaju stavljanje Zebe na klupu i Ramović na prednjem veznom te dizanje forme Blagojevica koji je u paru sa mladima iz Op odradivao jako dobar posao u oba pravca. Kao takav smatram da je olako zamijenjen i da ce Vranješ trebati određeni period da se uklopi a samim tim će trebati vremena da se ostatak ekipe navikne na njegov stil što se posebno vidjelo u generalci protiv Veleža u kojoj nismo napravili dovoljan broj uigranih akcija i u kojoj smo imali problema sa posjedom i organizacijom napada. Vremenom bi vjerovatno do izražaja došao Vranjesov kvalitet ali bi to po meni na tako osjetljivom mjestu u timu ipak trebalo ici postepeno a ne naglo.

Situacija u odbrani je najkomplikovanija ali opet najpovoljnija za kako mnogi vole reći "najslabiju" kariku, Osmankovica. On je i u jesenjem dijelu imao jako veliku minutažu pa njegovo ubacivanje u tim nije nikakav experiment već ga možemo gledati kao ravnopravnog ostaloj dvojici. Čak u situacijama kada je teren koliko toliko dobar ja uopšte ne vidim Graovca kao "prvi pik" već Bogićevića a pošto u Krupi nije blato i dzombe Kemo bi mogao uskociti. To što ne znamo na čemu smo sa Graovcem na kraju sezone je samo dodatni tas na Keminu stranu i sigurno nije nešto što bi mogli zanemariti jer i iduće godine će se igrati fudbal u dolini cupova.

Naravno ponavljam ovo je samo moje razmišljanje a ne "guranje na silu" jer sasvim sigurno fudbal ne gledamo svi istim očima. Uvijek će biti razlicitih pogleda na formu, kvalitet, potrebu itd.
Zadnja izmjena: Neandertalac, dana/u 15 feb 2018, 11:16, ukupno mijenjano 1 put.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 15 feb 2018, 11:10

Nisam htio stvoriti negativan prizvuk u vezi Anela, nego sam jednostavno mišljenja da Hajdarević u kompleksnijim utakmicama može pružiti više od Anela.
Anela neizmjerno cijenim jer živi sportski život, ali u ovom trenutku, po meni, prednost ide Hajdareviću.


Ostalo je sve jasno, mi možemo naglabati, ali ekipa koja ja je počela protiv Veleža vjerovatno starta i u Krupi, Adžemove zamisli su takve i ja ih poštujem.

Ps, Samo se nadam da u ligi za prvaka neće igrati u paru Vranješ i Blagojević u paru, osim ako Anel i Hajdar ne budu dostupni.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 15 feb 2018, 11:57

Ponovo kreće medijska hajka pitarske nejači, istih onih krugova koji su prije par godina najavljivali borbu protiv korupcije u BiH fudbalu pa nakon toga potresli domaću javnost nevidenom količinom nesportskih radnji nakon kojih je FK Željezničar oštećen za trofej prvaka naše države. Isto tako pitarska nejač zaboravlja kako su sudije pored silnih spornih situacija u korist "njihovog" kluba u više navrata te iste sezone drastično oštetili najveći i najtrofejniji BiH klub što je kao kulminaciju imalo aferu punac, tragikomediju u kojoj su akteri koji su ucestvovali poceli javno pjevat i iznositi detalje nekih od mutnih radnji. U tim radnjama su im pored korumpiranih pojedinaca u savezu i sudijskoj organizaciji koji su usput rečeno vecina deklarisani navijači "njihovog" kluba, pomagali i podobni potkupljivi novinarčići koji su za sitan novac sakrivali činjenice i obmanjivali javnost. Te radnje u neku ruku nisu prošle nekažnjeno pa su ovi koji dans još uvijek pišu saopštenja marginalizirani i udaljeni od kluba, predsjednik, generalni i sportski direktor te vecina upravnog i nadzornog odbora otjerani iz kluba a i iz na radost svih poštenih i iskrenih ljudi, samog BiH sporta. Tim potezom su se ili pokušali sakriti tragovi neviđene sportske pljačke u režiji gore spomenutih ili ograditi od takvih radnji iako je i trenutni vlasnik manjeg Sarajevskog kluba u jednom trenutku bio povezivan sa kladionicarskom mafijom.

Nije FK Željezničar krivac što je najveći, najtrofejniji klub i sa najsvjetlijom tradicijom koji još pored toga predstavlja svijetao primjer u sivilu BiH fudbala konstantno radeći na izgradnji infrastrukture i poboljsanju uslova u BiH fudbalu. Za razliku od ovih koji su se prodali i doveli sumnjivi kapital u BiH a umjesto milionskih investicija dobili donirane veš mašine i No čija imena više znače u svijetu Lgbt populacije te pripremanju mačijih i psećih specijaliteta nego u fudbalu, već je to posljedica pokušaja da se stigne i prestigne kako sam već rekao, najveći i najtrofejniji BiH klub, FK Željezničar.

Za kraj, molite Boga da Željo osvoji kup kako biste i pored neosnovanih sampionskih ambicija ipak ugrabili euro takmičenja, šampioni svemira i ubleha. Raspali se. Amin.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
domorocki1921
Postovi: 69
Pridružen/a: 05 feb 2018, 09:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la domorocki1921 » 15 feb 2018, 12:48

jadovi su to vazda bili, ne treba ni pričati o njima. Čime se sve neće baviti da bi opravdali svoje neuspjehe jade blijedo bijele

Avatar
ackeey
Postovi: 3886
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ackeey » 15 feb 2018, 13:29

Neandertalac je napisao/la:Ponovo kreće medijska hajka pitarske nejači, istih onih krugova koji su prije par godina najavljivali borbu protiv korupcije u BiH fudbalu pa nakon toga potresli domaću javnost nevidenom količinom nesportskih radnji nakon kojih je FK Željezničar oštećen za trofej prvaka naše države. Isto tako pitarska nejač zaboravlja kako su sudije pored silnih spornih situacija u korist "njihovog" kluba u više navrata te iste sezone drastično oštetili najveći i najtrofejniji BiH klub što je kao kulminaciju imalo aferu punac, tragikomediju u kojoj su akteri koji su ucestvovali poceli javno pjevat i iznositi detalje nekih od mutnih radnji. U tim radnjama su im pored korumpiranih pojedinaca u savezu i sudijskoj organizaciji koji su usput rečeno vecina deklarisani navijači "njihovog" kluba, pomagali i podobni potkupljivi novinarčići koji su za sitan novac sakrivali činjenice i obmanjivali javnost. Te radnje u neku ruku nisu prošle nekažnjeno pa su ovi koji dans još uvijek pišu saopštenja marginalizirani i udaljeni od kluba, predsjednik, generalni i sportski direktor te vecina upravnog i nadzornog odbora otjerani iz kluba a i iz na radost svih poštenih i iskrenih ljudi, samog BiH sporta. Tim potezom su se ili pokušali sakriti tragovi neviđene sportske pljačke u režiji gore spomenutih ili ograditi od takvih radnji iako je i trenutni vlasnik manjeg Sarajevskog kluba u jednom trenutku bio povezivan sa kladionicarskom mafijom.

Nije FK Željezničar krivac što je najveći, najtrofejniji klub i sa najsvjetlijom tradicijom koji još pored toga predstavlja svijetao primjer u sivilu BiH fudbala konstantno radeći na izgradnji infrastrukture i poboljsanju uslova u BiH fudbalu. Za razliku od ovih koji su se prodali i doveli sumnjivi kapital u BiH a umjesto milionskih investicija dobili donirane veš mašine i No čija imena više znače u svijetu Lgbt populacije te pripremanju mačijih i psećih specijaliteta nego u fudbalu, već je to posljedica pokušaja da se stigne i prestigne kako sam već rekao, najveći i najtrofejniji BiH klub, FK Željezničar.

Za kraj, molite Boga da Željo osvoji kup kako biste i pored neosnovanih sampionskih ambicija ipak ugrabili euro takmičenja, šampioni svemira i ubleha. Raspali se. Amin.
Amin.
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 15 feb 2018, 13:37

Pa ne bi bilo lose u finalu kupa dogovorit sa protivnikom da izadjemo u nesto slabijem sastavu :kafa:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

krepo
Postovi: 60
Pridružen/a: 12 sep 2017, 17:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la krepo » 15 feb 2018, 14:34

Rokoko87 je napisao/la:
LjoZee je napisao/la:E jbg ispade Anel igra samo zato sto mu je babo Refik. Tu su negdje on i Hajdarevic samo je Harisova prednost sto je fizicki jaci pa se moze nositi sa ovim krkanima u ligi.
Ko je to rekao?
Hajdarević je trenutno bolji igrač i tu sva priča završava.
Stoji konstatacija,al i da je Haris godinu stariji.
Ovo su jako osjetljivi uzrasti,posebno rad sa prvim timom.
A rade odlicno i to je najvaznije,djelit će minute svakako,zavisno od Adine postavke,sto je meni super.
Dva dijamanta,vjerujte mi.
Mi imamo jednog Boga,a na klupi sina Njegovoga
KRAJ PRIČE

krepo
Postovi: 60
Pridružen/a: 12 sep 2017, 17:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la krepo » 15 feb 2018, 14:46

irfo je napisao/la:
bhsport je napisao/la: Nije navijac Voje, vec Senada Misimovica, samo ne znam sta ce na ovome forumu, kad postoji forum navijaca tog gospodina :hmmmmm:
Bravo ublehasi,ne valja lagiti,ne ne
Cim vas argumenti raznesu,kao kod onih,odmah je etiketiran.

Eto ne znam sta bih sa nabrojanim osoboma,briga me bas za nabrojane,samo gledam interes FK Željeznicara i činjenice,koje govore ovo sto pisem.
Razliciti smo,svako gleda ovu igru drugim očima,a ja sam ljubitelj timske igre,ako vas to vrijeđa,meni je žao,al ima ko da ureduje na ovom PDF-u.
Mi imamo jednog Boga,a na klupi sina Njegovoga
KRAJ PRIČE

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 15 feb 2018, 15:30

krepo je napisao/la:
irfo je napisao/la:
bhsport je napisao/la: Nije navijac Voje, vec Senada Misimovica, samo ne znam sta ce na ovome forumu, kad postoji forum navijaca tog gospodina :hmmmmm:
Bravo ublehasi,ne valja lagiti,ne ne
Cim vas argumenti raznesu,kao kod onih,odmah je etiketiran.

Eto ne znam sta bih sa nabrojanim osoboma,briga me bas za nabrojane,samo gledam interes FK Željeznicara i činjenice,koje govore ovo sto pisem.
Razliciti smo,svako gleda ovu igru drugim očima,a ja sam ljubitelj timske igre,ako vas to vrijeđa,meni je žao,al ima ko da ureduje na ovom PDF-u.
Meni je interes zeljeznicara na prvom mjestu i to FK, i za taj interes je Lendric ugradio 30 golova u 50 utakmica a Vojo 2 gola u 9 utakmica.
Sasvim dovoljno da jos uvijek ne mogu u istu recenicu. Ako Vojo svojim golovima donese titulu ove godine, bit ce mi ispred Lendrica jer je svojim golovima donio titulu. Lendric nam je donio prolaz protiv Zete. Fine je pare donio tim i obestecenjem. Vojo za sada ni blizu takvog doprinosa za mog Zelju.
Jesu li to argumenti ili ne? Koji je tvoj argument kojim si me raznio za Voju?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 15 feb 2018, 15:37

I Vojo i Lendric su placeni da igraju, kao sto su Kerla, Jahic, Bekric bili itekako dobro placeni pa nas unazadili svojim igrama. Kao i svi ostali sto su sada tu - placeni da igraju. Koji vam je qurac vise navijaci Zelje, Misketa, Amara, djece, infrastukture,...itd.
- Zeljeznicar -

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 15 feb 2018, 15:43

Ako me sjećanje dobro služi Bekrić sa Željom ima osvojene tri titule prvaka. Plus kup. Plus smo na njegovom transferu uzeli pravo dobre pare. Plus, oprostio je sada nekih sto milja.

Unazadio nas pravo. Hvala mu za sve!
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TMovac » 15 feb 2018, 16:07

irfo je napisao/la:Pa ne bi bilo lose u finalu kupa dogovorit sa protivnikom da izadjemo u nesto slabijem sastavu :kafa:
ne treba nas pucati pitarluk. Navijamo za Zelju, a ne protiv Sarajeva. Ako mozemo uzeti oba trofeja i trebamo uzeti oba. Nikakve kalkulacije ne treba praviti
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Alipasino
Postovi: 7839
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 15 feb 2018, 16:46

Hajdarevic je za Anela Sabanhadzovic.

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19204
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 15 feb 2018, 16:52

Sabanhadzovic 51 % - 49 % Hajdarevic dejtonski duo.

Kaze u finalu da izadjemo u nesto slabijem sastavu :silent: da ne znam da se salis, bilo bi bruka.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Bosna i Hercegovina ostaje pri tužbi za genocid i protiv crne gore bez obzira što je došlo do državnog razdvajanja sa srbijom.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 15 feb 2018, 17:14

Hadzic i Projic nemaju pravo nastupa u ovom kolu. Hadzic dobio dva zuta u HNL-u u zadnjem kolu i prebacili mu suspenziju. :D
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.