FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

halaliMi
Postovi: 220
Pridružen/a: 09 nov 2017, 21:51
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la halaliMi » 14 dec 2017, 22:49

Sandokan87 je napisao/la:
halaliMi je napisao/la:Isto kao sto imas igraca od 200 KM, imas igraca od 500.000KM. Jedva smo uradili istocnu tribinu smlatili je samo tako a potrosili skoro 2 miliona, ne znas odakle kapa vise kad padne kisa. Nisam bas vidio da se neko zalio na tribinu, a mozda se tribina mogla uraditi 10 x bolje za 2,5 KM.

Prostri se koliko si dug. Uradi drenazu, neku srednju klasu trave, odrzavaj teren, kupi najlone za zimski period, ono koliko imas para. Sigurno se teren moze odraditi za 1,3 KM za nase uslove ce biti idealno. Volio bih ja teren kao na Bernabeu al ne ide brate mili.
A sta kapa svega ti na svijetu? Sta baljezgas da je sfusereno??? Svusereno uradjeni samo ugrubo radovi i postavljene kapije i stolice i to tebi uradjeno? Ocigledno ne poznajes dovoljno dobro tematiku gradjevinske struke. Nisam ni ja gradjevinac ali sam se hiljadu puta susretao sa milijardu vrsta izolacija. Cuo si i ti za hidro izolaciju, termo izolaciu, zvucnu izolaciju...pozarnu i more drugih ali se pravis budala pa odavno pises da "curi na sve strane". Kad se krene sa onim finalnim radovima, koji se odose na poslovne prostore u okviru tribine radit ce se iste te izolacije koje sam ti naveo. A ta hidro ce biti presudna u tome da udjes suh i izadjes suh sa tribine, da te slucajno koja kap ne pokvasi...
To pisi nekome ko nije nikad tribine vidio ocima, a mene se kani "strucnjak" za tribinu, izolaciju, cijenu trave i ostalog. Hvala unaprijed. Pored svojih ociju da me ti ubjedjujes u suprotno.Odgodjen derbi stojim na istok voda mi do clanaka i ti mi se nasao pisati o izolaciji.Razgulitis kod Misketa.

Avatar
Sandokan87
Postovi: 1172
Pridružen/a: 31 jan 2017, 19:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sandokan87 » 14 dec 2017, 22:56

halaliMi je napisao/la:
Sandokan87 je napisao/la:
halaliMi je napisao/la:Isto kao sto imas igraca od 200 KM, imas igraca od 500.000KM. Jedva smo uradili istocnu tribinu smlatili je samo tako a potrosili skoro 2 miliona, ne znas odakle kapa vise kad padne kisa. Nisam bas vidio da se neko zalio na tribinu, a mozda se tribina mogla uraditi 10 x bolje za 2,5 KM.

Prostri se koliko si dug. Uradi drenazu, neku srednju klasu trave, odrzavaj teren, kupi najlone za zimski period, ono koliko imas para. Sigurno se teren moze odraditi za 1,3 KM za nase uslove ce biti idealno. Volio bih ja teren kao na Bernabeu al ne ide brate mili.
A sta kapa svega ti na svijetu? Sta baljezgas da je sfusereno??? Svusereno uradjeni samo ugrubo radovi i postavljene kapije i stolice i to tebi uradjeno? Ocigledno ne poznajes dovoljno dobro tematiku gradjevinske struke. Nisam ni ja gradjevinac ali sam se hiljadu puta susretao sa milijardu vrsta izolacija. Cuo si i ti za hidro izolaciju, termo izolaciu, zvucnu izolaciju...pozarnu i more drugih ali se pravis budala pa odavno pises da "curi na sve strane". Kad se krene sa onim finalnim radovima, koji se odose na poslovne prostore u okviru tribine radit ce se iste te izolacije koje sam ti naveo. A ta hidro ce biti presudna u tome da udjes suh i izadjes suh sa tribine, da te slucajno koja kap ne pokvasi...
To pisi nekome ko nije nikad tribine vidio ocima, a mene se kani "strucnjak" za tribinu, izolaciju, cijenu trave i ostalog. Hvala unaprijed. Pored svojih ociju da me ti ubjedjujes u suprotno.
Sto je najtuznije slijep si pored ociju. NIsam strucnjak za travu, to nisam ni komentarisao izuzev slucaja kada sam izrazio nadu da se ovo lijepo vrijeme moze iskoristiti za oporavak koliko toliko terena koji je doslovno unisten. Sto se tice tribine slabo si upucen u neke stvari pa ti ne zamjeram. Nije bit, stajati na tribini i reci ja poznajem sve. Ti pricas kako ta tribina prokisnjava??? Halo dozovi se na istoj toj tribini su uradjeni grubi radovi, postavljanje stolica i kapije koji su bili imperativ da bi prosla tehnicki prijem. Sve ostalo podrazumjeva niz radnji koje ukljucuju i te izolacije koje ce sprijeciti prokisnjavanje koje si naveo. Tribina je uradjena korektno i zadovoljavajuce. Ja samo nisam zadovoljan kapacitetom jer je morala primati vise od 5 000, ali kad se uzme u obzir komfor i prostor medju redovima i to dolazi na svoje.
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 14 dec 2017, 23:06

Ono na Rujevici je tzv. MIXTO teren, podloga koja je kako ste vec ranije spomenuli, prirodna trava sa odredjenim postotkom umjetne, to je danas u evropi svugdje standard, i rijetko ce se naci neki teren kod ovih vecih stadiona da ne koristi ovu tehnologiju.
Eh sad posto je najkvalitetniji, znaci da je i najskuplji i pitanje je koliko je finansijski moguce uraditi tako nesto.
slika

Vrijeme postavljanja ovoga je otprilike 2 mjeseca, ne ukljucujuci pripremu za njega (dakle skidanje prethodne povrsine), tako da bi to na kraju bilo vjerovatno oko 3 mjeseca. Takodjer dobra stvar je sto je njegovo odrzavanje nesto jeftinije nego 100% prirodnih terena.
Minus je i to sto je teren dosta brzi od obicno i tesko se prilagoditi na njega, pa tako ekipe koje ne treniraju ili ne igraju na njemu imaju problema, tako da je preporuka da osim sto se igraju utakmice na njemu, treba i trenirati na takvom terenu, pa je zato Rijeka instalirala ovakav teren i u svom trening kampu, a mi bi nazalost mogli samo na stadionu, jer je preskupo da ga stavimo i na pomocni.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Sandokan87
Postovi: 1172
Pridružen/a: 31 jan 2017, 19:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sandokan87 » 14 dec 2017, 23:16

irfo je napisao/la:Ono na Rujevici je tzv. MIXTO teren, podloga koja je kako ste vec ranije spomenuli, prirodna trava sa odredjenim postotkom umjetne, to je danas u evropi svugdje standard, i rijetko ce se naci neki teren kod ovih vecih stadiona da ne koristi ovu tehnologiju.
Eh sad posto je najkvalitetniji, znaci da je i najskuplji i pitanje je koliko je finansijski moguce uraditi tako nesto.
slika

Vrijeme postavljanja ovoga je otprilike 2 mjeseca, ne ukljucujuci pripremu za njega (dakle skidanje prethodne povrsine), tako da bi to na kraju bilo vjerovatno oko 3 mjeseca. Takodjer dobra stvar je sto je njegovo odrzavanje nesto jeftinije nego 100% prirodnih terena.
Minus je i to sto je teren dosta brzi od obicno i tesko se prilagoditi na njega, pa tako ekipe koje ne treniraju ili ne igraju na njemu imaju problema, tako da je preporuka da osim sto se igraju utakmice na njemu, treba i trenirati na takvom terenu, pa je zato Rijeka instalirala ovakav teren i u svom trening kampu, a mi bi nazalost mogli samo na stadionu, jer je preskupo da ga stavimo i na pomocni.
I koliko kosta ovaj teren svega ti?
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 14 dec 2017, 23:21

Sandokan87 je napisao/la: I koliko kosta ovaj teren svega ti?
Zavisi dosta koliko treba potrositi na pripremu i uredjenje prije postavljanja, ali ukupna cijena u pravilu bi trebala biti iznad 1 mil. eura
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Sandokan87
Postovi: 1172
Pridružen/a: 31 jan 2017, 19:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sandokan87 » 14 dec 2017, 23:24

irfo je napisao/la:
Sandokan87 je napisao/la: I koliko kosta ovaj teren svega ti?
Zavisi dosta koliko treba potrositi na pripremu i uredjenje prije postavljanja, ali ukupna cijena u pravilu bi trebala biti iznad 1 mil. eura
Ma lijepo nase blato, ni divovi ne mogu na njemu da povezu svoju leprsavu igru. Odakle nam te pare jarane, i da nas uefa pogura nece ti sigurno dati cijeli iznos. Naci ce se neka **** u savezu da to odmah prepolovi po "kljucu" pa da dio tih para da i nekom drugom "podobnom" premierligasu za obnovu travnjaka. Kad se sjetim u sta skrsise grne pare koje su bile namjenjene za gradnju Velezovog stadiona pa iste zavrsise u Orasju...
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 14 dec 2017, 23:28

Sandokan87 je napisao/la:
irfo je napisao/la:
Sandokan87 je napisao/la: I koliko kosta ovaj teren svega ti?
Zavisi dosta koliko treba potrositi na pripremu i uredjenje prije postavljanja, ali ukupna cijena u pravilu bi trebala biti iznad 1 mil. eura
Ma lijepo nase blato, ni divovi ne mogu na njemu da povezu svoju leprsavu igru. Odakle nam te pare jarane, i da nas uefa pogura nece ti sigurno dati cijeli iznos. Naci ce se neka **** u savezu da to odmah prepolovi po "kljucu" pa da dio tih para da i nekom drugom "podobnom" premierligasu za obnovu travnjaka. Kad se sjetim u sta skrsise grne pare koje su bile namjenjene za gradnju Velezovog stadiona pa iste zavrsise u Orasju...
Da, nazalost ne vidim da u skorije vrijeme mozemo nabaviti pare da bi napravili ovakav teren, imamo 500k od kantona, mi ulozimo jos malo i moze se nesto solidno za 700-800k napravit, uglavnom puno bolje nego ovo sad.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Sandokan87
Postovi: 1172
Pridružen/a: 31 jan 2017, 19:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sandokan87 » 14 dec 2017, 23:31

Ma ona braca Ilic sto vode Krupu pametni ljudi. Stavili plastiku pa se ti jarane navikavaj ako mozes. Druga stvar skontali jeftinije im 10 puta sipat one bobice i mjenjat istrosene kvadrate vjestacke podloge nego se **** sa busenjem prave trave i kojekakvim hemikalijama, i ostalim pizdarijama za odrzavanje iste. Ima li gdje cijena one podloge na AIK-ovom stadionu. Ono je koliko se sjecam plastika ali neka najsavremenija.
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Jaozinho22 » 14 dec 2017, 23:36

Braća Ilić ne mijenjaju kvadrate istrošene vještačke podloge, da mijenjaju teren ne bi bio onakav kakav jest. :)
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 14 dec 2017, 23:38

Sandokan87 je napisao/la:Ma ona braca Ilic sto vode Krupu pametni ljudi. Stavili plastiku pa se ti jarane navikavaj ako mozes. Druga stvar skontali jeftinije im 10 puta sipat one bobice i mjenjat istrosene kvadrate vjestacke podloge nego se **** sa busenjem prave trave i kojekakvim hemikalijama, i ostalim pizdarijama za odrzavanje iste. Ima li gdje cijena one podloge na AIK-ovom stadionu. Ono je koliko se sjecam plastika ali neka najsavremenija.
Mislim da je trava i na AIK-ovom stadionu, jer se sjecam da sam negdje citao da su morali nedavno promijeniti teren i potrositi 1.5 miliona eura, jer trava u tako zatvorenim arenama nema dug zivotni vijek.
Edit: Ispravka
- The grass has already been changed 13 times. That's more than expected.
- The president of the managing company also admits that the grass is not good, but says it will take time to find the right solution, the right type of grass and so on. He also says they're looking how Amsterdam Arena and Melbourne solved their grass problems.
Ne jednom vec 13 puta za 4-5 godina :mrgreen:
Zadnja izmjena: irfo, dana/u 14 dec 2017, 23:40, ukupno mijenjano 1 put.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Sandokan87
Postovi: 1172
Pridružen/a: 31 jan 2017, 19:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sandokan87 » 14 dec 2017, 23:40

irfo je napisao/la:
Sandokan87 je napisao/la:Ma ona braca Ilic sto vode Krupu pametni ljudi. Stavili plastiku pa se ti jarane navikavaj ako mozes. Druga stvar skontali jeftinije im 10 puta sipat one bobice i mjenjat istrosene kvadrate vjestacke podloge nego se **** sa busenjem prave trave i kojekakvim hemikalijama, i ostalim pizdarijama za odrzavanje iste. Ima li gdje cijena one podloge na AIK-ovom stadionu. Ono je koliko se sjecam plastika ali neka najsavremenija.
Mislim da je trava i na AIK-ovom stadionu, jer se sjecam da sam negdje citao da su morali nedavno promijeniti teren i potrositi 1.5 miliona eura, jer trava u tako zatvorenim arenama nema dug zivotni vijek.
Edit: Ispravka
- The grass has already been changed 13 times. That's more than expected.
Ne jednom vec 13 puta za 4-5 godina :mrgreen:
Ja koliko se sjecam a sjecanje me dobro sluzi rekli su da je rijec o umjernoj travi ali nekoj najsavremenijoj. E sad ne znam jel se sta u medjuvremenu promjenilo.
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

kuma
Postovi: 64
Pridružen/a: 11 nov 2017, 14:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kuma » 14 dec 2017, 23:57

halaliMi je napisao/la:
Sandokan87 je napisao/la:
kuma je napisao/la:ne moze se on oporaviti sve dok god ga sunce i + ne okupa. Teren je medju najgorim u PL i treba sve resurse usmjeriti tamo pa onda jug raditi. Zvijezda je platila oko 2,5 mil KM novi teren.
Cuj ne moze, dodje proljece svi se ibretimo kako nam je dobar teren i kako se dobro odrzava. Cinjenica je da je teren los a kad jos dodas tu da je trpio snijeg, kisu skoro svaki dan i da su se utakmice igrali bukvalno srijeda subota pocevsi od repke pa do naseg prvog tima sto u ligi sto ukupu i juniorskog tima u lp. Bolje cekati, ganjati i teziti bas tom terenu od 2.5 miliona km nego uraditi nesto jeftiniju varijantu pa opet grtalice izvlaciti kada bude potrebno i lopatati do iznemoglosti.
Ne lupajte ba s tim ciframa, cuj za teren 2,5 miliona. Ko vam baci, te cifre samo da mi je znati. Odakle ti tacno ta informacija da teren kosta 2,5 milion, negdje objavljeno, sta ?
Bacio je predsjednik Zvijezde

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1319
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la grbavicka1921 » 15 dec 2017, 08:25

Pa koliko je na kraju krajeva koštao teren na Bilinom Polju i eto nam reference i pouzdane cifre šta nam treba? Svakako su igrači i rukovodstvo prije svega vidjeli u više navrata travnjak na Bilinom Polju i valjda znaju koliko para mogu potrošiti u skorije vrijeme na muziku.
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 15 dec 2017, 10:18

Nakon dvije godine provedene na poziciji predsjednik Upravnog odbora Vedran Vukotić se odlučio povući sa tog mjesta. Kako saznaju **** njegovo mjesto zauzet će Senad Misimović, koji je do sada obavljao funkciju predsjednika Nadzornog odbora.
Misimović je i do sada, istina neslužbeno, važio za prvog čovjeka Plavih sa Grbavice, a od sutra bi i zvanično trebao preuzeti tu funkciju.

Na mjesto predsjednika Nadzornog odbora Fudbalskog kluba Željezničar, gdje je do sada bio Misimović, sjest će nekadašnji predsjednik Plavih, Amar Bajramović.
Sad ce mu Bajramovic odredjivat sta da radi :rol:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 15 dec 2017, 10:55

Jedna dilema je otklonjena, mada se znalo ko je gazda. :mrgreen:
- Zeljeznicar -

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 15 dec 2017, 11:01

Zenzo je napisao/la:Jedna dilema je otklonjena, mada se znalo ko je gazda. :mrgreen:
Nismo mi pitari ili Simin Han pa da imamo "gazdu".
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la hamzaTM87 » 15 dec 2017, 13:13

Daleko Kadušiću kuća od Grbavice bila...
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 15 dec 2017, 13:15

Kakvom Kadušiću?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 15 dec 2017, 13:17

Raonffa je napisao/la:Kakvom Kadušiću?
Nakon rastanka sa bordo klubom: Advan Kadušić između Zrinjskog i Željezničara
moze sto se mene tice, samo da pitari kmece :kafa:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 15 dec 2017, 13:20

Kakve su ovo objave na fbu... bezveze se brukamo sa ovim "oznaci prijatelja", "glasaj emojima" :silent: pa nije ovo clickbait stranica za 12-godisnjake, trebaju se malo uozbiljit
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Antikloc, drzgemboadislic i 10 gostiju.