FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

kuma
Postovi: 64
Pridružen/a: 11 nov 2017, 14:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kuma » 14 dec 2017, 21:30

ne moze se on oporaviti sve dok god ga sunce i + ne okupa. Teren je medju najgorim u PL i treba sve resurse usmjeriti tamo pa onda jug raditi. Zvijezda je platila oko 2,5 mil KM novi teren.

Avatar
Sandokan87
Postovi: 1172
Pridružen/a: 31 jan 2017, 19:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sandokan87 » 14 dec 2017, 21:36

kuma je napisao/la:ne moze se on oporaviti sve dok god ga sunce i + ne okupa. Teren je medju najgorim u PL i treba sve resurse usmjeriti tamo pa onda jug raditi. Zvijezda je platila oko 2,5 mil KM novi teren.
Cuj ne moze, dodje proljece svi se ibretimo kako nam je dobar teren i kako se dobro odrzava. Cinjenica je da je teren los a kad jos dodas tu da je trpio snijeg, kisu skoro svaki dan i da su se utakmice igrali bukvalno srijeda subota pocevsi od repke pa do naseg prvog tima sto u ligi sto ukupu i juniorskog tima u lp. Bolje cekati, ganjati i teziti bas tom terenu od 2.5 miliona km nego uraditi nesto jeftiniju varijantu pa opet grtalice izvlaciti kada bude potrebno i lopatati do iznemoglosti.
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

kuma
Postovi: 64
Pridružen/a: 11 nov 2017, 14:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kuma » 14 dec 2017, 21:38

Hajd procitaj sta sam napisao

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 14 dec 2017, 21:39

Sto se tice terena za utakmicu djece u februaru - eventualno ako ne bude vise padavina do kraja decembra i u janauar, uz suhu zimu da se teren stisne da ne bude blata i vode. Poravanti ga valjcima, posuti necim da upije vodu, da trava proviri ili se opravi do februara nema sanse.

Znaci za utakmicu u februaru nadati se da nas vremenske prilike pomaze i da UEFA odobri teren.

A neka rekonstrukcija na proljece/ljeto to je posebna prica i veliki posao koji treba vrhunski uraditi, bilo kakve popravke ili djelimicne sanacije su bacanje para. Od temelja sve treba mjenjati i bice OK uz redovno odrzavanje.
- Zeljeznicar -

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 14 dec 2017, 21:43

One "popravke" pred Belgiju su mu jos vise dohakale. Nismo imali u ovom periodu nikad bas sjajan teren, ali je on unisten skroz kad je igrala reprezentacije.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

halaliMi
Postovi: 220
Pridružen/a: 09 nov 2017, 21:51
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la halaliMi » 14 dec 2017, 21:43

Zenzo, strucnjak za sve. Ako on kaze da trava moze izvirit, onda je tako :shh:

halaliMi
Postovi: 220
Pridružen/a: 09 nov 2017, 21:51
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la halaliMi » 14 dec 2017, 21:56

Sandokan87 je napisao/la:
kuma je napisao/la:ne moze se on oporaviti sve dok god ga sunce i + ne okupa. Teren je medju najgorim u PL i treba sve resurse usmjeriti tamo pa onda jug raditi. Zvijezda je platila oko 2,5 mil KM novi teren.
Cuj ne moze, dodje proljece svi se ibretimo kako nam je dobar teren i kako se dobro odrzava. Cinjenica je da je teren los a kad jos dodas tu da je trpio snijeg, kisu skoro svaki dan i da su se utakmice igrali bukvalno srijeda subota pocevsi od repke pa do naseg prvog tima sto u ligi sto ukupu i juniorskog tima u lp. Bolje cekati, ganjati i teziti bas tom terenu od 2.5 miliona km nego uraditi nesto jeftiniju varijantu pa opet grtalice izvlaciti kada bude potrebno i lopatati do iznemoglosti.
Ne lupajte ba s tim ciframa, cuj za teren 2,5 miliona. Ko vam baci, te cifre samo da mi je znati. Odakle ti tacno ta informacija da teren kosta 2,5 milion, negdje objavljeno, sta ?

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 14 dec 2017, 21:57

Nema šanse da se teren može nešto posebno popraviti do februara, i iskreno sumnjam da ćemo na Grbavici igrati utakmicu sa Atletikom. Travi treba sunca i dobre pozitivne temperature da bi napredovala, a do februara nema šanse za takvo vrijeme.
Ima li neko informaciju koliko se od utakmce sa Zetom ukupno utakmica odigralo na Grbavici, a koliko na drugim sličnim stadionima?

halaliMi
Postovi: 220
Pridružen/a: 09 nov 2017, 21:51
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la halaliMi » 14 dec 2017, 22:02

Nakon što je izravnom pogodbom, a opet pod patronatom gradskih čelnika, izabran novi izvođač radova, tvrtka Jadro, početkom rujna ove godine počelo se sa samim radovima čija ukupna vrijednost s uključenim PDVmdash;om iznosi 4.010.955,19kn. S obzirom na to da je Poljud dolaskom Ultre i tisuća partijanera počeo donositi veliki profit gradu, ali i željom gradskih otaca da se apliciraju za neke buduće svjetske sportske smotre, ne iznenađuje da su se uključili u obnovu stadiona. Tome je sigurno doprinijela i racionalizacija poslovanja u klubu, ali i micanje politike, jer je sadašnje vodstvo i javno počelo tražiti uključivanje grada u održavanje gradske imovine, što, dok su Hajdukom upravljali političari, nije bio običaj (Hajduk godinama nije dobio niti jednu kunu iz gradskog proračuna, bilo za omladinski pogon, bilo za održavanje stadiona, a i videonadzor i brojače, koji su ugrađeni ranije ove godine, financirao je Hajduk iz vlastitih sredstava.

Znaci 1 milion maraka Hajduk uradio Poljud.

U 38 dana intenzivnih aktivnosti promijenili su se svi zemljani slojevi te se postavila nova drenaža, sustav navodnjavanja i naposljetku nova zelena površina, a završni dodir napravljen je postavljanjem novih vratnica koje će krasiti mreža u crvenomdash;plavoj boji. Iz grada smo doznali da su tijekom radova pronađene stijene od tupine koje su se morale razbijati, pa ne čudi da na nekim dijelovima teren nije bio propustan za kišu, ali i sam sustav drenažnih cijevi, postavljen ’79, nije baš bio funkcionalan u svim svojim dijelovima.

O novom travnjaku će se u budućnosti brinuti koncesionar, budući da je Hajduk koncem prošlog mjeseca raspisao javni natječaj kojim traži pogodnog partnera. Još nije poznato o kojoj će se tvrtki raditi, ali ona će, prema informacijama kojima raspolažemo, imati obvezu na odgovarajući način zbrinuti radnike koji su do sada radili na održavanju poljudskih terena. Sam travnjak došao je iz Austrije posredstvom tvrtke Zehetbauer Fertigrasen koja se od 1974. godine bavi proizvodnjom trave za golf i nogometne terene.

Ne lozite raju ciframa koje nemaju nikakvo pokrice. Ma hajte molim vas 2,5 miliona, nije Santiago Bernabe jbt!!

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 14 dec 2017, 22:11

Jeste CZ je platila 2.5mil KM dok taj teren na Poljudu je kriminalan i prevarili su se sto su izabrali jeftiniju varijantu umjesto skuplje, tacnije od 2.5mil KM. Teren na Rujevici je isto kostao koliko i CZ a takav je najbolji.
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

halaliMi
Postovi: 220
Pridružen/a: 09 nov 2017, 21:51
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la halaliMi » 14 dec 2017, 22:15

Teren Qarabaga je kostao preko 3 miliona, to nije poenta. Poenta je da se teren moze uraditi odlicno za 1,3 plafon. Teren na Bilinom polju je odlican samo se nije odrzavao i nije kostao 2 miliona.

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 14 dec 2017, 22:16

halaliMi je napisao/la:Teren Qarabaga je kostao preko 3 miliona, to nije poenta. Poenta je da se teren moze uraditi odlicno za 1,3 plafon. Teren na Bilinom polju je odlican samo se nije odrzavao i nije kostao 2 miliona.
Ne znam fkt, ja bi gledao da imamo isti teren kao i na Rujevici, onakav je perfektan za mene.

Pogledaj kakav je, fantastican.
Zadnja izmjena: Zeljo92, dana/u 14 dec 2017, 22:20, ukupno mijenjano 1 put.
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 14 dec 2017, 22:19

Zeljo92 je napisao/la:
halaliMi je napisao/la:Teren Qarabaga je kostao preko 3 miliona, to nije poenta. Poenta je da se teren moze uraditi odlicno za 1,3 plafon. Teren na Bilinom polju je odlican samo se nije odrzavao i nije kostao 2 miliona.
Ne znam fkt, ja bi gledao da imamo isti teren kao i na Rujevici, onakav je perfektan za mene.
Najbolji za naše vremenske prilike zbog tog odnosa prirodne i umjetne trave, 80/20 ili 70/30% otprilike u zavisnosti od potreba. Bili su naši dole i oduševljeni otišli.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Sandokan87
Postovi: 1172
Pridružen/a: 31 jan 2017, 19:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sandokan87 » 14 dec 2017, 22:20

halaliMi je napisao/la:
Sandokan87 je napisao/la:
kuma je napisao/la:ne moze se on oporaviti sve dok god ga sunce i + ne okupa. Teren je medju najgorim u PL i treba sve resurse usmjeriti tamo pa onda jug raditi. Zvijezda je platila oko 2,5 mil KM novi teren.
Cuj ne moze, dodje proljece svi se ibretimo kako nam je dobar teren i kako se dobro odrzava. Cinjenica je da je teren los a kad jos dodas tu da je trpio snijeg, kisu skoro svaki dan i da su se utakmice igrali bukvalno srijeda subota pocevsi od repke pa do naseg prvog tima sto u ligi sto ukupu i juniorskog tima u lp. Bolje cekati, ganjati i teziti bas tom terenu od 2.5 miliona km nego uraditi nesto jeftiniju varijantu pa opet grtalice izvlaciti kada bude potrebno i lopatati do iznemoglosti.
Ne lupajte ba s tim ciframa, cuj za teren 2,5 miliona. Ko vam baci, te cifre samo da mi je znati. Odakle ti tacno ta informacija da teren kosta 2,5 milion, negdje objavljeno, sta ?
Sta ja znam, ja sam citirao ovog pasicu samo. Nisam bas upucen u to koliko kosta dobar teren sa svom pratecom opremom tako da nisam kompetentan.
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

Avatar
Sandokan87
Postovi: 1172
Pridružen/a: 31 jan 2017, 19:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sandokan87 » 14 dec 2017, 22:28

halaliMi je napisao/la:Teren Qarabaga je kostao preko 3 miliona, to nije poenta. Poenta je da se teren moze uraditi odlicno za 1,3 plafon. Teren na Bilinom polju je odlican samo se nije odrzavao i nije kostao 2 miliona.
Ma ja sam teren na Bilinom polju cekao da vidim tokom kisnog perioda i tokom obilnih snjeznih padavina. Nisam odusevljen. Teren je perfektan na proljece, ali ko je malo vise obracao paznju mogao je vidjeti da se na pojedinim dijelovima terena usljed obilnih padavina stvaraju lokve, a druga stvar ne zelim lopate i grtalice da vidim na terenu kao sto je to slucaj bio sada u zenici za koji ce se dati 1 ili 1.5 miliona km. Onda bolje cekati neka bolja vremena pa uraditi teren kako treba, bas onako kako ima Rujavica, Marakana...
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

halaliMi
Postovi: 220
Pridružen/a: 09 nov 2017, 21:51
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la halaliMi » 14 dec 2017, 22:34

Isto kao sto imas igraca od 200 KM, imas igraca od 500.000KM. Jedva smo uradili istocnu tribinu smlatili je samo tako a potrosili skoro 2 miliona, ne znas odakle kapa vise kad padne kisa. Nisam bas vidio da se neko zalio na tribinu, a mozda se tribina mogla uraditi 10 x bolje za 2,5 KM.

Prostri se koliko si dug. Uradi drenazu, neku srednju klasu trave, odrzavaj teren, kupi najlone za zimski period, ono koliko imas para. Sigurno se teren moze odraditi za 1,3 KM za nase uslove ce biti idealno. Volio bih ja teren kao na Bernabeu al ne ide brate mili.

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 14 dec 2017, 22:38

halaliMi je napisao/la:Isto kao sto imas igraca od 200 KM, imas igraca od 500.000KM. Jedva smo uradili istocnu tribinu smlatili je samo tako a potrosili skoro 2 miliona, ne znas odakle kapa vise kad padne kisa. Nisam bas vidio da se neko zalio na tribinu, a mozda se tribina mogla uraditi 10 x bolje za 2,5 KM.

Prostri se koliko si dug. Uradi drenazu, neku srednju klasu trave, odrzavaj teren, kupi najlone za zimski period, ono koliko imas para. Sigurno se teren moze odraditi za 1,3 KM za nase uslove ce biti idealno. Volio bih ja teren kao na Bernabeu al ne ide brate mili.
Ne lazi za tribinu, ja bas se sjetio tvog komentara kad sam otisao na istocnu tribinu kad je tekma otkazana protiv Sirokog, nidje veze ti prica Bgm + nema logike da "prokisnjava" beton.
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

halaliMi
Postovi: 220
Pridružen/a: 09 nov 2017, 21:51
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la halaliMi » 14 dec 2017, 22:40

Zeljo92 je napisao/la:
halaliMi je napisao/la:Isto kao sto imas igraca od 200 KM, imas igraca od 500.000KM. Jedva smo uradili istocnu tribinu smlatili je samo tako a potrosili skoro 2 miliona, ne znas odakle kapa vise kad padne kisa. Nisam bas vidio da se neko zalio na tribinu, a mozda se tribina mogla uraditi 10 x bolje za 2,5 KM.

Prostri se koliko si dug. Uradi drenazu, neku srednju klasu trave, odrzavaj teren, kupi najlone za zimski period, ono koliko imas para. Sigurno se teren moze odraditi za 1,3 KM za nase uslove ce biti idealno. Volio bih ja teren kao na Bernabeu al ne ide brate mili.
Ne lazi za tribinu, ja bas se sjetio tvog komentara kad sam otisao na istocnu tribinu kad je tekma otkazana protiv Sirokog, nidje veze ti prica Bgm + nema logike da "prokisnjava" beton.
Prijatelju ne znam u sta si gledao, na svakom ulazu u tribinu kapa odakle stigne. To znaju svi koji idu na istok. Zasto bih pisao nesto ako tako nije ne vidim svrhu.

Avatar
Sandokan87
Postovi: 1172
Pridružen/a: 31 jan 2017, 19:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sandokan87 » 14 dec 2017, 22:43

halaliMi je napisao/la:Isto kao sto imas igraca od 200 KM, imas igraca od 500.000KM. Jedva smo uradili istocnu tribinu smlatili je samo tako a potrosili skoro 2 miliona, ne znas odakle kapa vise kad padne kisa. Nisam bas vidio da se neko zalio na tribinu, a mozda se tribina mogla uraditi 10 x bolje za 2,5 KM.

Prostri se koliko si dug. Uradi drenazu, neku srednju klasu trave, odrzavaj teren, kupi najlone za zimski period, ono koliko imas para. Sigurno se teren moze odraditi za 1,3 KM za nase uslove ce biti idealno. Volio bih ja teren kao na Bernabeu al ne ide brate mili.
A sta kapa svega ti na svijetu? Sta baljezgas da je sfusereno??? Svusereno uradjeni samo ugrubo radovi i postavljene kapije i stolice i to tebi uradjeno? Ocigledno ne poznajes dovoljno dobro tematiku gradjevinske struke. Nisam ni ja gradjevinac ali sam se hiljadu puta susretao sa milijardu vrsta izolacija. Cuo si i ti za hidro izolaciju, termo izolaciu, zvucnu izolaciju...pozarnu i more drugih ali se pravis budala pa odavno pises da "curi na sve strane". Kad se krene sa onim finalnim radovima, koji se odose na poslovne prostore u okviru tribine radit ce se iste te izolacije koje sam ti naveo. A ta hidro ce biti presudna u tome da udjes suh i izadjes suh sa tribine, da te slucajno koja kap ne pokvasi...
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 14 dec 2017, 22:45

Kad smo vec kod istoka da je nekako srediti prostore ispod da krenu u rad da se pare pocnu zarađivati od rentanja, valjda nije krov uslov za to radi tog navodnog prokisnjavanja mada ja licno nisam vidio.

Uglavnom sad prioritet ima teren ispred sve ostale infrastrukurue.
Zadnja izmjena: Zenzo, dana/u 14 dec 2017, 22:49, ukupno mijenjano 1 put.
- Zeljeznicar -

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.