FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 25 nov 2016, 22:50

Izgradnja istočne tribine je zaista istorijski projekat i zaslužuje našu punu podršku, ali paralelno sa ovim pozitivnim procesima dešavaju se i oni negativni i retrogradni o kojima se također mora govoriti.

Skupština koja je izabrala postojeći UO i NO nema nikakvu informaciju kako funkcioniše Upravni odbor nakon što su najmanje dva člana Upravnog odbora podnijela ostavke niti nam se iko obraća sa odgovorom na pitanje da li su tačne ili netačne informacije iz medija da su novi članovi Upravnog odbora već inkorporirani u rad UO te da ćemo na narednoj sjednici skupštine imati priliku samo aminovati njihovo članstvo. Konačno, i sama činjenica da nam se kao članovima Skupštine kluba, u vezi sa jednim tako važnim pitanjem kao što je podrška izgradnji istočne tribine, ne obraća predsjednik Skupštine niti predsjednik UO nego član Nadzornog odbora dovoljno govori sama za sebe. Ono što je, po mom mišljenju, formalni razlog ovako narušenih unutarklupskih odnosa je zadiranje pojedinih nosilaca funkcija u Klubu u prava koja im Statut ne daje.

Značaj Skupštine i njenih članova je sveden na odgovaranje na anketna pitanja koja se, u konačnici, svode na to koliko novca je pojedini član Skupštine spreman dati za pojedine infrastrukturne projekte uz očekivanje da već donesene odluke Upravnog i Nadzornog odbora budu bezuvjetno potvrđene. Marginaliziranje Skupštine kluba kao najdemokratskijeg oblika organiziranja ljudi kojima je Željo u srcu za posljedicu ima agresivno nametanje stavova i mišljenja uske grupe ljudi koju sve češće čini samo jedan čovjek, a njegovi lični stavovi i elaboracija se medijski i u javnosti tumače kao stavovi cijelog FK Željezničar, što je opet predstavlja najgrublju manipulaciju. Željezničar nikada nije bio niti će ikada biti društvo jednog lica.

Nažalost, sve češće slušamo samo jedan glas, a press konferencije postaju poligon za obračun sa neistomišljenicima iz klupskih struktura te sa svima koji se usuđuju javno neslagati sa načinom na koji se vodi Klub i metodama koje se koriste u nametanju ambicioznih i u sportskom dijelu, nažalost, neispunjenih ciljeva.

Umjesto otvorenog razgovora ali i postavljanja pitanja odgovornosti upravljačkih struktura kluba za katastrofalnu transfer politiku i promašaje u dovođenju igrača i smjenama unutar stručnog štaba, slušamo tirade o dugovima prethodnih struktura i poreskoj odgovornosti i transparentnosti postojećeg UO i NO. Mjerilo ljubavi prema Klubu postaje, izgleda, spremnost da povjerujemo u mantru kako će se nagomilani problemi riješiti sami od sebe kada napravimo tribinu. I zato trebamo pričati o građevinskim radovima, a nećemo o tome kako je Željo, u samo godinu dana, prešao put od kluba čiji su nosioci igre (ali i njegov finansijski oslonac) njegovi omladinci, do kluba u kojem u prvih 16 igrača ima samo jedan ili dva koji su potekli iz naše omladinske škole, a sve uz deklarativno zaklinjanje u naše mlade snage.

Pri tom se na funkcioniranje fudbalskog tima i stvaranje sportskog rezultata pokušavaju primjeniti pravila funkcioniranja firme u kojoj dobro plaćeni zaposlenici (fudbaleri) i dobar menadžer (trener) te strog vlasnik (upravljačke strukture) garantiraju poslovni rezultat (titulu ili Evropu), što je apsurd koji ne treba dalje obrazlagati jer to tako u fudbalu i sportu jednostavno ne ide.

Naročito indikativan u tom smislu je detalj sa press konferencije posvećene najavi izgradnje istočne tribine, kada u jednom momentu izrečena rečenica koja je zapravo suština te filozofije "društva jednog lica" i brisanja višedecenijske prakse funkcionisanja Želje kao udruženja ravnopravnih građana. "Novac jest jednako klub".

Drugim riječima, ova poruka se može čitati i na sljedeći način: ako i kad tih para nestane da bi i Želju, nedaj Bože, mogla zadesiti sudbina KK Bosne. Mi, obični navijači i simpatizeri koji smo uz klub bili i ostali proteklih ne godina nego decenija, znamo da je Željo bio, jeste i biće uvijek puno više od svoje materijalne vrijednosti i da nikada njegov rezultat u sportskom dijelu nije korespondirao sa količinom para koje smo imali nego samo i jedino sa atmosferom jedinstva i solidarnosti koja je stvarana u svim segmentima Kluba, a prije svega kroz gajenje ljubavi prema plavom dresu od malih nogu. Ja nemam taj luksuz da izjavim da ću, ako istočna tribina ne bude završena zbog nedostatka finansijskih sredstava, iz svog džepa platiti radove, ali očigledno da oni koji te pare imaju na perspektivu FK Željezničar ne gledaju kroz prizmu sportskih postignuća i zadržavanja njegovih temeljnih vrijednosti nego isključivo u okvirima profita. Pri čemu nas niko usput nije obavijestio da smo umjesto udruženja građana postali dioničko društvo čija je jedina logika postojanja ostvarivanje dobiti.

O tome i još nekim stvarima koje smatram nedopustivim i neprimjerenim te apsolutno suprotnim višedecenijskoj tradiciji djelovanja i rada u Želji planiram govoriti na narednoj sjednici Skupštine. Ukoliko, naravno, dobijem priliku da, prije nego izvadim novčanik i prebrojim pare koje trebam dati, nešto kažem o načinu na koji, po mom mišljenju, funkcionišu oni koji će te pare u moje ime trošiti.

Dio Cengicevog pisma. Mozemo zakljuciti iz dva saopstenja clanova organa kluba da je u klubu sranje i obojica za sranje optuzuju jednog covjeka. Nece se na ovom zavrsiti, ovdje ce biti jos saopstenja vidjet cete bez obzira na rezultate u zadnja dva kola. Mi smo zglajzali dobro, nikada se nesto slicno nije desavalo. U drzavi smo predmet ismijavanja, neko ko ne zna ni ove ni one stidim se u sta nam se klub pretvorio. Nema nevinih, svi su krivi i sto se mene tice mozemo birti prvaci, napraviti istok i jug za tri mjeseca, ne zelim ih gledati vise u klubu ni u skupstini. Mars gadovi.

HausMan
Postovi: 988
Pridružen/a: 05 maj 2016, 12:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HausMan » 25 nov 2016, 23:07

ovi da budu prvaci ne budi smijesan ..mogu samo srat s saopstenjim i raju hajcat da budu podjeljena...od Zelje nam smetlje napravili...

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 25 nov 2016, 23:11

Davno sam govorio; ne možeš reći; Oni prije.

Ono što me ne ubije ojača me. Sutra po tri boda!
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 25 nov 2016, 23:13

Kad su rezultati tu, sve ostalo je sporedno, mnogo manje se prikazuju neke realne situacije i često se zataškavaju problemi.

Kada nema rezultata, dešava se ovo, dešava se da jedan bezobrazni igrač, kojeg smo kovali u zvijezde, pokrene lavinu nakih saopštenja i unese nemir.
Ova saopštenja prave šprdnju od najvećeg kluba u BiH.
Ovo mora prestati.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 25 nov 2016, 23:15

Neandertalac je napisao/la:Davno sam govorio; ne možeš reći; Oni prije.

Ono što me ne ubije ojača me. Sutra po tri boda!
Uhvatim sebe kako razmisljam ma svejedno mi je. Pitam se onda sta se desava, jesam li normalan. Doveli su me do te faze da sam sebi kazem svjedno mi. Eto to su mi uradili jedni, drugi, treci. Ni u malom prstu nikom nije klub.

mohikanac123
Postovi: 185
Pridružen/a: 11 sep 2015, 08:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac123 » 25 nov 2016, 23:50

plavousrcu je napisao/la:
Neandertalac je napisao/la:Davno sam govorio; ne možeš reći; Oni prije.

Ono što me ne ubije ojača me. Sutra po tri boda!
Uhvatim sebe kako razmisljam ma svejedno mi je. Pitam se onda sta se desava, jesam li normalan. Doveli su me do te faze da sam sebi kazem svjedno mi. Eto to su mi uradili jedni, drugi, treci. Ni u malom prstu nikom nije klub.
Bas tako. Nek se nose svi sto dalje od kluba. Sve dusebriznici satro, a svi uprljani


Amar Osim gospodar familije !

Alipasino
Postovi: 7895
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 25 nov 2016, 23:57

Jahicu picko sta glumite vise ba **** vam sva saopstenja sta je ovo koje su ovo picketine u klubu ovo nije nikad bilo.

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 26 nov 2016, 00:02

Rokoko87 je napisao/la:Kad su rezultati tu, sve ostalo je sporedno, mnogo manje se prikazuju neke realne situacije i često se zataškavaju problemi.

Kada nema rezultata, dešava se ovo, dešava se da jedan bezobrazni igrač, kojeg smo kovali u zvijezde, pokrene lavinu nakih saopštenja i unese nemir.
Ova saopštenja prave šprdnju od najvećeg kluba u BiH.
Ovo mora prestati.
Zajebi igraca, nije on kriv. Mogli smo i trebali u sutiti, te rijesiti to na nacin propisan pravilnicima kluba. Ne, radi sujeta, ego, citaju se forumi i prate drustvene mreze i uocava se da masa zeli odgovor. Klub odgovara mahalskim saopstenjem, a dan kasnije proziva ljude ni krive ni duzne. Sta smo ocekivali? Da ce predsjednik Skupstine sutiti i to nakon sto mu nije saopstenje objavljeno na sluzbenoj stranici. Zapitajmo se u sta smo se pretvorili? Ne zelim se priklanjati nikom, ali ovo nije Zeljo kakvog se sjecam. To su nam napravili od kluba. Kad ukljucim laptop prvo gledam ima li saopstenja. Svi nek se gone od Zelje jer oni ne znaju sta je Zeljo.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 26 nov 2016, 00:06

mohikanac123 je napisao/la:
plavousrcu je napisao/la:
Neandertalac je napisao/la:Davno sam govorio; ne možeš reći; Oni prije.

Ono što me ne ubije ojača me. Sutra po tri boda!
Uhvatim sebe kako razmisljam ma svejedno mi je. Pitam se onda sta se desava, jesam li normalan. Doveli su me do te faze da sam sebi kazem svjedno mi. Eto to su mi uradili jedni, drugi, treci. Ni u malom prstu nikom nije klub.
Bas tako. Nek se nose svi sto dalje od kluba. Sve dusebriznici satro, a svi uprljani


Amar Osim gospodar familije !
Europski Željo. Izlazimo iz mahale...

Meni žao kluba, sve što se desilo, dešava ili će se dešavati na nei način ga je unazadilo. O tome slabo ko razmišlja.
Bitan je govor...
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 26 nov 2016, 00:08

Kako nije unazadilo. Dovoljno je da smo predmet ismijavanja u gradu i drzavi, te na drustvenim mrezama. Smiju nam se ljudi i koji nas simpatisu, a navijaju za neki drugi manji klub.

Avatar
amar92
Postovi: 222
Pridružen/a: 07 jul 2015, 16:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amar92 » 26 nov 2016, 00:52

LjoZee je napisao/la:slikaslika

Eto i od mene dvije slike koje su mi drage. Lijepa ekipa.
Neka nam vrate Yania i Kerlu da opet odbrana bude beton.
Zadnja izmjena: amar92, dana/u 26 nov 2016, 01:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
IlProfessore
Postovi: 1790
Pridružen/a: 20 jan 2014, 00:37
Lokacija: Piazza del Duomo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la IlProfessore » 26 nov 2016, 00:55

Kerla se kažu okrenuo vjeri da valja, neki dan imao ders u hadžićkoj džamiji o sportu i vjeri u njegovom životu :mrgreen:
“Čuvajte i očuvajte svoju naciju i ime Bošnjak, vjeru i tradiciju. Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem.”

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 26 nov 2016, 00:58

Nek se onda i nama smiluje. Neku dovu da nam prouci da nam dragi Bog pomogne u ovim teskim vremenima,a vala mogu bi i on da se vrati. Kad mogu Zeba i Bekric moze i on.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
amar92
Postovi: 222
Pridružen/a: 07 jul 2015, 16:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amar92 » 26 nov 2016, 01:20

Problem je sto je Kerla u Kazahstanu standardan igrac, cak jedan od kljucnih igraca i vjerovatno ima dobra primanja. Dobra stvar je sto je njima tamo sezona zavrsila prije mjesec dana pa ne znam do kad ima ugovor i to.
Yani je izguboi mjesto u Jihlavi i mozda bi pristao doci, po meni bolji bek od Kvese.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 26 nov 2016, 01:24

Meni se cini da Kerla ide iz kluba tj. nece produziti ugovor. Kao da sam to negdje procitao,ali nisam 100% siguran.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
amar92
Postovi: 222
Pridružen/a: 07 jul 2015, 16:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amar92 » 26 nov 2016, 02:00

Nazalost mi se prvo moramo pozabaviti sa ovim nesportskim internim stvarima i rijesiti ih prije nego krenemo rijesavati igracku krizaljku za drugi dio sezone.

TikTak
Postovi: 105
Pridružen/a: 07 nov 2016, 15:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TikTak » 26 nov 2016, 08:34

0:2 danas u inat svima. Ako izgubimo cirkus se nastavlja. Valjat ce pronaci tema da se ne bi pricalo o novom porazu.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 26 nov 2016, 10:14

Pripremite se da su moguci svi rezultati. Ne idemo kod Olimpika na Otoku vec negdje gdje nismo pobjedili od 2010. Vazno mi je mlatnemo Celik sljedece sedmice i da sa pobjedom zavrsimo stresnu polusezonu
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 26 nov 2016, 10:17

LjoZee je napisao/la:Pripremite se da su moguci svi rezultati. Ne idemo kod Olimpika na Otoku vec negdje gdje nismo pobjedili od 2010. Vazno mi je mlatnemo Celik sljedece sedmice i da sa pobjedom zavrsimo stresnu polusezonu
Derbi je, Zrinjski kvalitetniji i nama bod puna saka brade. Bod u Mostaru uvijek ekstra, ali zbog mnogo prokockanih bodova nece nam donijeti pomak na tabeli. Pitarima bi bod najvise odgovarao zato idemo uzeti tri da se njima sutra gace tresu i da ostanemo u igri za titulu.

Alipasino
Postovi: 7895
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 26 nov 2016, 10:41

Misevi jel cekate opet da se Dzeko proda da mozete sta para maznut pa pobjec nevolite vi Zelju Zeljo je vama izvor za pljacku kriminal sram vas bilo svi glumite trenere menadzere a veze nemate **** vas Cenan u supak.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Gargamel22, TMovac i 19 gostiju.