FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 24 okt 2017, 12:59

invincible1921 je napisao/la:Mene zanima posto tada nisam bio aktivan na forumu toliko koji je bio razlog da 90% raje sa ovog pdfa ode :D
To je period pri zavrsetku sezone i kada je zavrsila sezona kada je ovaj portal non-stop pisao o FK Sarajevo razne stvari, neke nisu imale veze sa sportom ali su vezane za pitare, znaci dnevno po nekoliko tekstova za pitare neki preglupi, intervju sa svakim mogucim igracem ili uposlenikom kluba...itd.

Potpuno su zanemareni drugi klubovi, tada osvajac kupa, igranje drugih klubova u europi, također kad je Leh obrukao pitarre nije se K od kritike napisala.

U istom periodu je Zeljo napravio veliki rezultata sa Fencercvarsom jedva se jedan teskst spomenuo.
- Zeljeznicar -

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la invincible1921 » 24 okt 2017, 12:59

Neandertalac je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Mene zanima posto tada nisam bio aktivan na forumu toliko koji je bio razlog da 90% raje sa ovog pdfa ode :D
Možda i više od 90%. Jedinstvo koje smo pokazali tada je nešto posebno, bukvalno svi kao jedan. Glavni razlog je po meni bio lizanje admina sa pitarima koji su u tom trenutku dobili ogroman novac dok se Željo zaboravljao u trenutcima kada su nas sudije bukvalno kasapile, otele i pitarima poklonile titulu a istaknutim forumasima u naletu sile dijeljeni banovi.

Pravi se novi forum za jednu zajednicu koja je tada bila daleko najjača što se tiče svih foruma, pdf_ova, portala.
Sve ostalo je istorija.
Aha..jbg steta znam prije kadj e utakmica napise se bruka stranica sad tanko .
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la invincible1921 » 24 okt 2017, 13:47

aleksandar_veliki je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Mene zanima posto tada nisam bio aktivan na forumu toliko koji je bio razlog da 90% raje sa ovog pdfa ode :D
To je period pri zavrsetku sezone i kada je zavrsila sezona kada je ovaj portal non-stop pisao o FK Sarajevo razne stvari, neke nisu imale veze sa sportom ali su vezane za pitare, znaci dnevno po nekoliko tekstova za pitare neki preglupi, intervju sa svakim mogucim igracem ili uposlenikom kluba...itd.

Potpuno su zanemareni drugi klubovi, tada osvajac kupa, igranje drugih klubova u europi, također kad je Leh obrukao pitarre nije se K od kritike napisala.

U istom periodu je Zeljo napravio veliki rezultata sa Fencercvarsom jedva se jedan teskst spomenuo.
Pokusavam preskociti ovu propagandu, no ne mogu. Jace je od mene. Pisao sam o tome i ponovit cu jer je clan forum zajednice lijepo pitao i zasluzuje odgovor. I zamolit cu da diskusiju ne vodimo u tom smjeru. Temu su, ne forum, napustili navijaci Zelje nahajcani od Uprave kluba koja je htjela imati kontrolu nad forumom. Kada Misimovic mladji nije dobio podatke od forumasa ( mailove, ip adrese) koji su bili kriticki nastrojeni na poteze tadasnjeg rukovodstva skovan je plan kako otici negdje gdje ce se imati potpuna kontrola. Nasjeli smo na igranku i to je to. Imao sam potrebu odgovoriti uz molbu da ne idemo dalje u raspravu.

Ma daj :o :o necu ni ja da bezveze vucemo raspravu o ovome,,,ali nije valjda ovo fkt istina... :shock: :shock:
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 24 okt 2017, 13:47

aleksandar_veliki je napisao/la:Kada Misimovic mladji nije dobio podatke od forumasa ( mailove, ip adrese) koji su bili kriticki nastrojeni na poteze tadasnjeg rukovodstva skovan je plan kako otici negdje gdje ce se imati potpuna kontrola.
:puke: :puke: :puke:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 24 okt 2017, 13:51

invincible1921 je napisao/la:

Ma daj :o :o necu ni ja da bezveze vucemo raspravu o ovome,,,ali nije valjda ovo fkt istina... :shock: :shock:
Pa s obzirom da su pojedini forumasi tamo prozivani imenom, rekao bih da je istina
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 24 okt 2017, 13:52

invincible1921 je napisao/la:Ma daj :o :o necu ni ja da bezveze vucemo raspravu o ovome,,,ali nije valjda ovo fkt istina... :shock: :shock:
Naravno da je istina, nakon što su privatizovali klub i sebi omogućili apsolutnu većinu Skupštini i Upravi, to im nije bilo dovoljno, morali su kontrolisati društvene mreže i forume.

Pomoću svojih poltrona su čekali pravi trenutak da ss.ba napravi grešku koja je došla u vidu streama i napali su kao lešinari. Dosta forumaša im se pridružilo u lobiranju, da bi većina njih danas shvatila o čemu se zapravo radilo pa ni tamo više ne pišu a ovdje valjda ne mogu od sramote.

Nekolicinu nas koji smo to shvatili na vrijeme kao irfo, neandertalac i ja, su prozivali imenima i prezimenima, lagali, petljali, da bi nas ušutkali... ali kurko.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 24 okt 2017, 14:22

aleksandar_veliki je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Mene zanima posto tada nisam bio aktivan na forumu toliko koji je bio razlog da 90% raje sa ovog pdfa ode :D
To je period pri zavrsetku sezone i kada je zavrsila sezona kada je ovaj portal non-stop pisao o FK Sarajevo razne stvari, neke nisu imale veze sa sportom ali su vezane za pitare, znaci dnevno po nekoliko tekstova za pitare neki preglupi, intervju sa svakim mogucim igracem ili uposlenikom kluba...itd.

Potpuno su zanemareni drugi klubovi, tada osvajac kupa, igranje drugih klubova u europi, također kad je Leh obrukao pitarre nije se K od kritike napisala.

U istom periodu je Zeljo napravio veliki rezultata sa Fencercvarsom jedva se jedan teskst spomenuo.
Pokusavam preskociti ovu propagandu, no ne mogu. Jace je od mene. Pisao sam o tome i ponovit cu jer je clan forum zajednice lijepo pitao i zasluzuje odgovor. I zamolit cu da diskusiju ne vodimo u tom smjeru. Temu su, ne forum, napustili navijaci Zelje nahajcani od Uprave kluba koja je htjela imati kontrolu nad forumom. Kada Misimovic mladji nije dobio podatke od forumasa ( mailove, ip adrese) koji su bili kriticki nastrojeni na poteze tadasnjeg rukovodstva skovan je plan kako otici negdje gdje ce se imati potpuna kontrola. Nasjeli smo na igranku i to je to. Imao sam potrebu odgovoriti uz molbu da ne idemo dalje u raspravu.
Samo mi reci kako onda objasnjavas cinjenicu da su na portalu u to vrijeme dominirali tesktovi veznao za FK Sarajevo, i to samo pohvale i hvalospjesvi ?

Ko je to imao kontrolu nad poratalom, kada se pise samo o jednom klubu i sportskim desavanjima vezano za isto ?
- Zeljeznicar -

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 24 okt 2017, 14:38

Koliko im je muka tamo morao je kladionicar admin da kopira postove sa ovog foruma i da smiri raju :kafa:

Vidjet cete vi kad Misimovic ode, pola forumasa koji se samo jave da komentarisu moguca pojacanja, najave boomva i kad se treba ovaj portal kritikovat ce nestati ko da nikad nisu ni postojali a bas ti su vas povukli sa sobom na privatizovani forum, sramota.
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 24 okt 2017, 14:41

Glupo je i nama vise komentarisat o drugom forumu iskreno, ko zeli da vidi, vidit ce, ko ne zeli nece, i na kraju se nista nece promijenit.
Uostalom vrijeme ce sve pokazat.
Ja ne namjeravam vise trosit postove na tu temu
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1328
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la grbavicka1921 » 24 okt 2017, 14:43

Politika je kurvaaaaa (pa i u sportu), ubila je bombaaa... :thumbdown:
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 24 okt 2017, 14:44

Ma 80% njih je svjesno na cijem forumu oni pisu, svjesni su da se mnogo puta medju njima provlacila misljenja iz uprave da testiraju raju kako ce reagovat, sta misle o tome i slicno a najgore mi je ono kad onaj vodja sto je tjerao raju s ovog foruma na onaj napisao nakon sto je jug skandirao "Cenane napolje" da uprava napusta klub :urnebes:

Jos nesto, mozete sad primjetit da sve njegovi haveri ismijavaju ovaj forum i sarkasticno odgovaraju i ismijavaju aleksandrov post, tuzno da ne moze tuznije biti :D
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 24 okt 2017, 14:47

Zeljo92 je napisao/la:Jos nesto, mozete sad primjetit da sve njegovi haveri ismijavaju ovaj forum i sarkasticno odgovaraju i ismijavaju aleksandrov post, tuzno da ne moze tuznije biti :D
Zato smo u ovakvom qrcu jer niko nije u stanju skloniti ego u stranu i razmisliti svojom glavom. Ići će Bošnjo glavom kroz zid do posljednjeg trenutka, ali dobro, kao što reče kolega sa EPL teme, mi ovdje uživamo :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 24 okt 2017, 14:51

Eno im vodje, javio se :rol:
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 24 okt 2017, 14:57

Ego je zajebana stvar, i naravno, da se ne zaboravi,
slika
Mi ovdje uživamo :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1328
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la grbavicka1921 » 24 okt 2017, 15:03

:facepalm: :roll:
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 24 okt 2017, 15:06

I niko ne smije da prozove autora ovog posta, sve se automatski briše... a samo odabrani znaju o kome se radi :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 24 okt 2017, 15:27

Ovo je pogrešna tema ali kada smo je već započeli i kao neko ko je učestvovao u tim dešavanjima mogu reći:

Tačno je da se portal ss nakon godina saradnje sa Željom preko noći okrenuo ponajviše novcu koji je došao kod pitara. Željo je pomogao da se ovaj portal izdigne i bude najbolji, zaboravili su to.
Tačno je da su štitili pitarske interese kao medijski partner što je po meni razumljivo. Obostrani interes.
Tačno je da jedan određeni period navijači Želje nisu mogli diskutovati niti kritikovati portal a admini su iznosili interne i poslovne stvari na forum iako su ako se dobro sjecam jos uvijek bili medijski partner. Navijači banovani, neki od njih apsolutno neopravdano.
Tačno je da smo bili zapostavljeni duži vremenski period, interesantnije bilo šta je doruckovao Ibraković od naših nastupa u Evropi.
Tačno je da smo bili pozvani da pređemo na drugi forum i to se organizovalo između određene grupe ljudi a trenutni glavni moderator "lobotomije" Storm@ pronalazi domenu i obezbjeđuje "dom", da se tako izrazim. Bila je priča već tada da je to Fks Info ali kao ok su momci, nece praviti probleme. Bio sam među onima koji su prešli, takođe ogorčen nekim stvarima na ovom portalu što sam u lice rekao kome sam trebao reći.
Tačno je da se pravio tajni forum i zahtijevali privatni podatci sa članskom kluba, konkretno Lars@ mi je pisao pp u kojem sam pojasnio da ja ne želim pisati tajno već javno kao što pišem i sada.

Sada, sa ove vremenske distance, ubijeđen sam da i pored velike greške urednika i admina ovog portala, ono što se desilo jeste bila podvala da bi se navijači mogli lakše kontrolisati i da bi im se nametalo mišljenje. Izmanipulisani smo i za taj potez kapa dole. Trenutna situacija "tamo" to pokazuje i dobrodošli su samo oni koji uredno podržavaju poteze uprave uz minimalna odstupanja. Možeš malo zagalamiti i na startu ti se nakaci ponekad i desetak likova, dva tri kao razgovaraju sa tobom a ostali ismijavaju pa čak nerijetko i vrijeđaju. Neki po zadatku, neki da su uližu a neki jer je to moderno uz dužno poštovanje svoj raji koja ima namjeru bar saslušati tuđe mišljenje, jednostavno ne mogu doći na red. Ne dopušta se argumentovana rasprava, ko misli da lažem neka pokuša i iskusice na svojoj koži ono što sam ja i jos jako puno ljudi iskusili. Mašinerija. Samo odabrani znaju sa koliko acc mašinerija raspolaže. Koliko puta sam samo procitao, nemojte čitati njih tamo, zašto citate smetljarske portale, novinari su ****, svi u protiv nas, svi lažu, petljaju, svi su neprijatelji. Samo smo mi ispravni, samo mi govorimo istinu i valjamo. Klasicno ispiranje mozga.
Par ljudi drži konce, ostali samo plešu kako oni sviraju.

Moje mišljenje, slagao se neko sa njim ili ne, iako me znaju skoro svi, nemam problema da ga javno iznesem. Takođe nemam problema sa tim ni da drugi imaju svoje mišljenje, sa desetcima svojih drugova navijača Želje se ne slazem oko x stvari, od igraca, do taktike pa sve do uprave i ostaloga. I to treba da bude ljepota u kojoj cemo uzivati, pricati o svemu i diskutovati. To nije razlog da ja njih ili oni mene pljuju ako imamo različite stavove. A sjećam se vrlo dobro kako su me pojedinci vrijeđali, banovali, omalovazavali, iznosili neistinu i hajcali na mene kao što hajcaju i danas jer sam imao u tom trenutku drugačije mišljenje i stav. Džaba što sam u nekim stvarima bio u pravu a oni ne. Na moju i na našu žalost.

Ova prepucavanja štete svima nama. Realno. Ali ako tako mora biti, ok. A ne mora. Od mene evo ruka, sve najbolje vam želim i neću vas više prozivati. To očekujem i od vas jer valjda smo svi naucili da svaka akcija ima reakciju. Neka piše šta ko misli i vjerujem da je ovo poštena i fer ponuda, na kraju krajeva i u interesu kluba a to bi nam trebao biti prvi interes. Ne garantujem za ostale, slobodna volja niti od ostalih sa teme ocekujem da postupaju kao ja. Naravno, ukoliko smatrate da je potrebno da replicirate ako se ne slažete sa iznesenim, voljan sam pročitati vašu verziju.

S poštovanjem, vaš Neandertalac.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 24 okt 2017, 15:41

Braco@, ko će nam beka igrati šta misliš? Daj malo o Mladosti, da se odmaknemo od ovih previranja. Jako bitna utakmica sutra, jeste kup ali može donijeti ili odnijeti prijeko potrebno samopouzdanje. Ovi jesu mali klub ali nisu levati, imaju kompaktan tim, par dobrih igrača, kvalitetne trenere, jako puno rade i mogu napraviti problem ako ne budemo sto posto u utakmici. Vjerujem da će Adžem tražiti maximum.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 24 okt 2017, 16:56

markovic uredno trenira sa prvim timom, a ni blizu klupe a kamo li startnih 11, a plata lagano u padze svaki mjesec
Isto i bekric,
nikolic,
bobic,
hasanovic...

Jesam li koga zaboravio?
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 24 okt 2017, 17:16

Neandertalac je napisao/la:Braco@, ko će nam beka igrati šta misliš? Daj malo o Mladosti, da se odmaknemo od ovih previranja. Jako bitna utakmica sutra, jeste kup ali može donijeti ili odnijeti prijeko potrebno samopouzdanje. Ovi jesu mali klub ali nisu levati, imaju kompaktan tim, par dobrih igrača, kvalitetne trenere, jako puno rade i mogu napraviti problem ako ne budemo sto posto u utakmici. Vjerujem da će Adžem tražiti maximum.
Ovo sam napisao pred prvu utakmicu sa njima ove sezone i ovo je neko moje temeljno viđenje njihove ekipe.
braco je napisao/la:Kao što sinoć napisah, slijedi nam jedna jako teška utakmica za vikend protiv Mladosti u gostima. Na suprotnim stranama će biti 2 Željina fanatika, Adžem i Edis tako da će biti interesantno gledati taktičku borbu njih dvojice. Mladost je na domaćem terenu porazila Viteza 1:0. Pošto nisam gledao utakmicu, niti mogu naći neki izvještaj sa te utakmice, ne mogu reći kako su igrali ali mogu dati neku pretpostavku Sabljine ekipe generalno.

Protiv Viteza su izašli u sljedećem sastavu:

Mladost: Velić, Metalsi, Zahirović, Šišić, Aganspahić, Arežnina, Lazić, Čomor, Šećerović, Karahmet, Isaković.

Pretpostavljam da je formacijski to ovako izgledalo:

slika

Sabljine ekipe igraju dosta čvrst fudbal sa mnogo trke, sjajan motivator kao što on i jeste ne sumnjam da će maximalno naložiti igrače da daju posljedni atom snage. Čvrstinu koju spomenuh najbolje možemo vidjeti u defanzivnom bloku veznog reda Mladosti sa Zahirovićem i Šećerovićem. Zahirović igrač koji je itekako dobar u defanzivi, ali je ofanzivno limitiran jer je veznjak starog kova. Šećerović iako se nije proslavio u našem dresu, u Radniku je pokazivao da je igrač zadatka koji prema nazad može biti odličan support odbrani. Tako da od njih dvojice ne vidim neku prijetnju u ofanzivi ali kad mi budemo napadali, tandem Zaha- Šećer pretpostavljam da nam neće učiniti posao laganim.

Ispred njih dvojice djeluje ona budala Arežina koji sigurno da nije lud kao što jeste mogao je dosta bolju karijeru napraviti. Čitao sam da na priprema Mladosti je Arežina dosta dobro izgledao, tako je on jedna od opasnosti na koju Adžem mora ukazati našim igračima. Krasi ga sjajan šut sa distance, nije mu strano iz slobodnjaka da daje golove.

Kad smo kod tih prekida, pored dobrog izvođača Arežine. moramo se paziti i zračne opasnosti kod prekida Mladosti. Imaju dva visoka igrača koji bi nam mogli praviti probleme u tim situacijama, a to su njihov štoper Aladin Isaković koji je visok skoro 2 metra i njihov napadač Aganspahić koji je također visok.

Na krilima bi po meni možda više pažnje trebalo obratiti na Aladina Šišića nego na našeg bivšeg igrača Lazića unatoč tome što je postigao go za vikend. Šišić nije imao lošu statistiku prošle sezone u vidu 4 gola i 3 asistencije, igrao je 2-3 godine u Domžalama gdje je skupio 47 nastupa. Solidan igrač, po meni bolji od Lazića. Mada naravno ne govorim da treba skroz zaboravit na Lazića, možda mu je ovaj go za vikend dao neki podstrek da pruža bolje partije.

Na bekovima desno Čomor, lijevo Karahmet. Iskreno po meni je Čomor krampa, dok je Karahmet bolji igrač. Znao je u protekle 2 godine odigrati dosta dobre partije, nekako se stidiljivo spominjao njegov odlazak u inostranstvo ili u neku jaču ekipu iz naše lige ali ipak je ostao u Mladosti.

U protekla 2 dana su potpisali Dilavera i Regoja. Iskreno se nadam da neće stići Dilavera registrovat jer je ipak on jedan od najzaslužnijih igrača Mladosti za ulazak iz federalne u Premijer ligu i omiljen je među navijačima tako da će imati dosta motiva da se pokaže u njegovoj povratničkoj utakmici. Uz to nije loš igrač, vjerovatno bi nam pravio više problema nego Aganspahić.

Nadam se da ćemo odigrat ponovo dobru partiju, jer nam neće biti lako kao protiv Goška. Našu šansu vidim u Zakariću za kojeg se nadam da sinoćnja utakmica nije bio sam jedan bljesak, zatim u Stevi Nikoliću koji će sigurno gristi na terenu ne bil' se iskupio za promašaje protiv Goška. Zec i dalje se traži i sigurno da ima motiva da konačno pročepi. Adžem će vjerovatno ponovo igračima u veznom redu pružiti dosta više slobode u odnosu na prethodni period jer će nam trebati itekako raznovrsnosti u igri protiv već spomenutog čvrstog veznog reda. Nadam se da se neće ponavljati propusti u odbrani koji su se dešavali u posljednjih 15 minuta sinoć. Adžem će konačno imati vremena da odradi koji trening sa ekipo ,tako da će imati koliko toliko vremena da implementira neke svoje zamisli i ukaže na greške koje su desile protiv Goška.
Kako god postoje neke korekcije u igri Mladosti, u odnosu na prethodni meč sa nama. Odmah da kažem, da ne mogu sa sigurnošću reći kakav će sastav izvesti u kupu jer postoji mogućnost da će Sablja rotirati u odnosu na najjačih prvih 11. Prošli put protiv nas su izveli sastav tačno onakav kakav sam mislio da će izvesti (pogledaj spoiler). Šta se promjenilo u Mladosti od tada? Generalno, može se i reći očekivano su malo ispuhali u odnosu na početak sezone. Tada se bili zaneseni Edisovim pristupom prema njima, dao im je njegov pečat agresivnosti, ratnički kakav je on kao i trener,a takav je bio kao igrač. Kako to inače ide u fudbalu, na taj neki motiv i agresivnosti ne možeš dugoročno pobjeđivati utakmice, određeni period da. U septembru i oktobru je Mladost upisala samo 1 pobjedu, i to protiv Čelika 4:0.

Uzet ćemo uzorak od prethodnih nekoliko utakmica Mladosti. I dalje igraju standardnu 4-2-3-1 formaciju, ali sa određenim modifikacijama u prvih 11. U toku sezone su se pojačali sa 2 igrača koja nisu bili tu kad su igrali protiv nas, a to su desni bek Mišić koji je bio na probi kod nas i štoper Regoje. Njih dvojica su se sada ustalili u prvih 11, tako što je Mišić izbacio Čomora iz postave, a Regoje Metalsija. Čomor i Metalsi su igrali protiv nas. Sljedeća promjena u njihovoj ekipi je Abid Mujagić umjesto Šišića na desnom krilu i po formi u posljednje vrijeme Mujagić je to opravdao jer u posljednje 3 utakmice dao 2 gola. Možda mi je to malo iznenađenje jer je Šišić solidan igrač, ali Mladost je u posljednje 3 utakmice igrali protiv Viteza, GOŠK-a i Čelika. Šišić nije bio uopšte u protokolu protiv GOŠK-a i Čelika, dok je protiv Viteza ušao s klupe pa pretpostavljam da je neka povreda u pitanju.

Veliki hendikep za Mladost je izostanak Zahirovića koji je povrijedio koljeno i za njega je polusezona završena. E sada je pitanje ko će igrati u mjesto njega. Ako gledamo 3 posljednje utakmice, Mladost nije imala teške protivnike. Mulalić je tu odlučio da postavi ofanziviju varijantu, što i nije bio pun pogodak jer su primili 2 gola od GOŠK-a i 2 od Viteza. Tu se vidi taj izostanak Zahirovića po meni, jer je Sablja na mjesto centralnog veznog povukao Arežinu koji realno ne može dati dobar doprinos u defanzivnom segmentu veznog reda. Arežina je igrao u paru sa Šećerovićem, a ispred njih su se na mjesto ofanzivnog veznog mjenjali Anes Vazda koji je sin našeg nekadašnjeg igrača Nermina Vazde i naš nekadašnji junior Hiroš. Zato mislim da postoji mogućnost da se Sablja odluči za Čomora kao partnera Šećeroviću u veznom redu,a da Arežinu pomjeri prema naprijed. Čomoru nije strano da igra u veznom redu, a defanzivno je bolji od Arežine. To mi je nekako logično jer mi nismo ni Vitez ni Čelik, tako da će Edis morati po meni ići na tu defanzivniju varijantu u veznom redu, pogotovo jer igra u gostima.

Na golu je i dalje Velić, dok se desila promjena i u vrhu napada u odnosu na meč sa nama. Protiv nas je igrao Aganspahić koji nam je i dao go, ali u posljednje vrijeme je Dilaver taj koji predvodi napad Mladosti. Dao je 3 gola ove sezone. Na lijevom krilu je i dalje naš bivši igrač Lazić.

Nadam se da mi nećemo praviti onako smiješne greške u odbrani koje su nas sjebale protiv njih prošli put, igrači će sigurno imati motiva da se revanširaju za taj poraz. Sastav koji će Adžem odrediti sutra će biti interesantno vidjeti. Mislim da će šansu u prvih 11 dobiti Zec, Elsner/Hasanović, Hajdarević, Dženis. Za Žeru nisam siguran da li će od prvih 11 krenuti mada bih volio. Za ostatak ekipe nisam siguran jer ne znam kako teče oporavak Zebe, Ramovića i Siniše. Za bekove nemam pojma pravo da ti kažem, za Beširevića sumnjam. Možda Šehić krene. Ili će se zbog nedostatka bekova možda Adžem odlučiti za 3 trojicu u odbrani, a wingbackovi bi bili recimo Zakarić kao protiv Širokog (što mi se ne sviđa), a lijevo Stanić recimo.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.