FK Željezničar - Omladinske selekcije

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la sajo10 » 11 nov 2015, 18:53

Nadam se da ce juniori uspjeti da ponovo osvoje ligu da bi ih ponovo gledali u UEFA Youth League! Ali kako vidim stanje na tabeli, a i kvalitet naseg tima bice to vrlo tesko...
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la DooVe » 11 nov 2015, 18:55

sajo10 je napisao/la:Nadam se da ce juniori uspjeti da ponovo osvoje ligu da bi ih ponovo gledali u UEFA Youth League! Ali kako vidim stanje na tabeli, a i kvalitet naseg tima bice to vrlo tesko...
Ma dobro juniori su imali zaista splet nesretnih okolnosti, neki igrači su prebačeni u prvi tim što se ja mislim automatski odrazilo na nešto lošiji start + liga prvaka za omladince i tu smo gdje smo trenutno :)
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la AnelZ » 11 nov 2015, 19:13

sajo10 je napisao/la:Nadam se da ce juniori uspjeti da ponovo osvoje ligu da bi ih ponovo gledali u UEFA Youth League! Ali kako vidim stanje na tabeli, a i kvalitet naseg tima bice to vrlo tesko...
I kada bi osvojili juniorsku premijer ligu, nismo 100% ucesnici u uefa youth league. Razlog? Nasa liga je pala sa 35. na 37. poziciju na UEFA country ranking. Pravo nastupa u UEFA youth league ostavaraju juniorski prvaci najboljih 32. lige Evrope (pored onih koji pravo nastupa dobiju jer su se njihovi seniori plasirali u Ligu Prvaka), a ukoliko je prvak juniorske lige neke drzave ekipa ciji su senioru takodjer obezbjedili nastup u Ligi Prvaka onda naredna liga na UEFA country ranking dobija predstavnika. Tako je ove godine bilo pet takvih klubova pa je 37. liga Evrope takodjer dobila predstavnika, a to je bio Island. Znaci sanse su preko 50% da bi imali opet predstavnika, ali nije sigurno.

FKZ1921
Postovi: 1555
Pridružen/a: 01 avg 2013, 16:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la FKZ1921 » 11 nov 2015, 19:23

DooVe je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:Nadam se da ce juniori uspjeti da ponovo osvoje ligu da bi ih ponovo gledali u UEFA Youth League! Ali kako vidim stanje na tabeli, a i kvalitet naseg tima bice to vrlo tesko...
Ma dobro juniori su imali zaista splet nesretnih okolnosti, neki igrači su prebačeni u prvi tim što se ja mislim automatski odrazilo na nešto lošiji start + liga prvaka za omladince i tu smo gdje smo trenutno :)
I to ali i činjenica da dajemo najviše reprezentativaca. I po tom osnovu nam je juniorski tim često hendikepiran.
Kad bi za juniore igrali najbolji naši juniori (Amir,Žera, Mujaga...plus da reprezentativci nisu tako često odsutni),bez problema bi osvojili ligu i kup.
Ono što me raduje jeste odlična kadetska ekipa. Generacija 99.g plus jedan odličan igrač 2000.g koji je zimu s doveden iz Fojnica, čine jako dobru ekipu.
Nasi stručnjaci kažu da nam je to najbolja generacija u posljednje vrijeme.
Gledam ih redovno u zadnje vrijeme i dobri su. Imaju igru,brzo igraju...

IvanOsim
Postovi: 264
Pridružen/a: 03 maj 2015, 21:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la IvanOsim » 13 nov 2015, 19:36

FKZ1921 je napisao/la:
DooVe je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:Nadam se da ce juniori uspjeti da ponovo osvoje ligu da bi ih ponovo gledali u UEFA Youth League! Ali kako vidim stanje na tabeli, a i kvalitet naseg tima bice to vrlo tesko...
Ma dobro juniori su imali zaista splet nesretnih okolnosti, neki igrači su prebačeni u prvi tim što se ja mislim automatski odrazilo na nešto lošiji start + liga prvaka za omladince i tu smo gdje smo trenutno :)
I to ali i činjenica da dajemo najviše reprezentativaca. I po tom osnovu nam je juniorski tim često hendikepiran.
Kad bi za juniore igrali najbolji naši juniori (Amir,Žera, Mujaga...plus da reprezentativci nisu tako često odsutni),bez problema bi osvojili ligu i kup.
Ono što me raduje jeste odlična kadetska ekipa. Generacija 99.g plus jedan odličan igrač 2000.g koji je zimu s doveden iz Fojnica, čine jako dobru ekipu.
Nasi stručnjaci kažu da nam je to najbolja generacija u posljednje vrijeme.
Gledam ih redovno u zadnje vrijeme i dobri su. Imaju igru,brzo igraju...
I ja sam cuo za tu generaciju da je dobra kolektivno, al da nemaju individualca bas koji je vodja.. Je li Mehuljic moguci vodja, kazu da je malo pao u formi??
Jeste li znali da je Zeljeznicar jedini tim koji je osvojio duplu krunu u BiH, i to je ucinio dva puta.

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la DooVe » 14 nov 2015, 15:38

Kadeti našeg Željezničara jesenji prvaci Bosne i Hercegovine :clap:
http://fkzeljeznicar.ba/kadeti-naseg-ze ... bih/17470/

Juniori odigrali 0:0 protiv Drine.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la DooVe » 22 nov 2015, 19:08

Odlični rezultati selekcija Omladinskog pogona FK Željezničar

http://fkzeljeznicar.ba/odlicni-rezulta ... car/17487/

Čisto da imamo i ovdje :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

Avatar
club21
Postovi: 1747
Pridružen/a: 24 okt 2015, 17:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la club21 » 22 nov 2015, 19:10

Čestitke kadetima.

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la DooVe » 12 jan 2016, 20:06

Selekcije 2004. i 2005. godište osvojile prvo mjesto na turniru

http://fkzeljeznicar.ba/selekcije-2004- ... iru/17967/

:clap: :clap:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!


Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la sajo10 » 17 jan 2016, 16:41

Bravo, bravo djeco nasa!
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la DooVe » 17 jan 2016, 17:49

Svaka čast mališani :clap:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!


Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la DooVe » 06 feb 2016, 20:59

Samo nek igraju djeca ;) :salut:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

Avatar
GoodisonPark
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2015, 14:26
Lokacija: U lovu na jazavce
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la GoodisonPark » 06 feb 2016, 21:01

Što više ovakvih druženja mališana je poželjno :thumbup:
povratak otpisanih!

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la DooVe » 07 feb 2016, 19:54

Već drugi dan „U-16“ reprezentativci BiH se pripremaju u Zenici, a među njima je i igrač Željezničara Ahmed Hasanović.

Mladi ofanzivac je zadovoljan uslovima koje pruža Trening kamp NS/FS BiH: „Radimo u odličnim uslovima. Trening centar nam nudi sve što je potrebno da se kvalitetno spremimo za obaveze koje nas očekuju.“

Hasanović smatra da su treninzi u ovom periodu korisni za mlade fudbalere: „Zimska okupljanja su jako bitna jer nam pružaju šansu da podignemo formu nakon pauze u prvenstvu, a i svako reprezentativno okupljanje je najbolja motivacija za dalji rad.“

O svojim fudbalskim počecima Ahmed kaže: „Fudbal sam počeo da treniram sa šest godina. Uvijek sam volio da gledam fudbalske utakmice i odmah sam shvatio da je to sport kojim želim da se bavim.“

Sa posebnim zadovoljstvom nosi dres reprezentacije: „Ostvarenje sna za mene je što sam dio reprezentacije. Želio bih da jednog dana nastupim i za „A“ tim Bosne i Hercegovine.“

Osim u reprezentaciji Hasanović niže uspjehe i u svom klubu: „Zadovoljan sam i nastupima u Željezničaru. Prvi smo na tabeli i želimo titulu ove sezone.“

Za kraj Ahmed Hasanović otkriva ko su mu omiljeni fudbaleri: „Uzori su mi naši reprezentativci Edin Džeko i Miralem Pjanić.“
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

FKZ1921
Postovi: 1555
Pridružen/a: 01 avg 2013, 16:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la FKZ1921 » 08 feb 2016, 12:38

Ahmeda sam nekoliko puta pominjao kad sam pisao o našim kadetima.Mali je jak ko beton. On je 2000.g,doveli su ga iz Fojnice. Cijelu sezonu igra u kadetima A sa 99.godistem.
Izuzetan talenat...kažu bolji od Are u ovim godinama. Inače malo podsjeća na Aru konstitucijom,samo je fizički jači i možda brži.
U kombinaciji je za potpis ugovora u grupi kadeta koju je struka predložila upravi i nadam se da će se to obaviti.
Ja ga sljedeće sezone očekujem u juniorima iako je 2000.g,a za juniore sljedeće sezone,2016/2017 igraju 98.godista.
Slušam sve bolje i bolje priče i planove kad je omladinski pogon u pitanju. I to je sjajno.

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la bagrcavi » 08 feb 2016, 12:49

FKZ1921 je napisao/la:Ahmeda sam nekoliko puta pominjao kad sam pisao o našim kadetima.Mali je jak ko beton. On je 2000.g,doveli su ga iz Fojnice. Cijelu sezonu igra u kadetima A sa 99.godistem.
Izuzetan talenat...kažu bolji od Are u ovim godinama. Inače malo podsjeća na Aru konstitucijom,samo je fizički jači i možda brži.
U kombinaciji je za potpis ugovora u grupi kadeta koju je struka predložila upravi i nadam se da će se to obaviti.
Ja ga sljedeće sezone očekujem u juniorima iako je 2000.g,a za juniore sljedeće sezone,2016/2017 igraju 98.godista.
Slušam sve bolje i bolje priče i planove kad je omladinski pogon u pitanju. I to je sjajno.
Kad bi mogli biti potpisani ugovori sa tom djecom? Radi li se na tome?

DooVe je napisao/la:
Samo nek igraju djeca ;) :salut:
I nek pobjeđuje Željo. :mrgreen: "Iako rezultat nije bio u prvom planu, dodajmo da su gosti iz Sarajeva slavili pobjede u mečevima generacija 2003,2004,2005 i 2006."
DRUG NEBI TI PUNCA

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la Tihi » 08 feb 2016, 13:02

bagrcavi je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:Ahmeda sam nekoliko puta pominjao kad sam pisao o našim kadetima.Mali je jak ko beton. On je 2000.g,doveli su ga iz Fojnice. Cijelu sezonu igra u kadetima A sa 99.godistem.
Izuzetan talenat...kažu bolji od Are u ovim godinama. Inače malo podsjeća na Aru konstitucijom,samo je fizički jači i možda brži.
U kombinaciji je za potpis ugovora u grupi kadeta koju je struka predložila upravi i nadam se da će se to obaviti.
Ja ga sljedeće sezone očekujem u juniorima iako je 2000.g,a za juniore sljedeće sezone,2016/2017 igraju 98.godista.
Slušam sve bolje i bolje priče i planove kad je omladinski pogon u pitanju. I to je sjajno.
Kad bi mogli biti potpisani ugovori sa tom djecom? Radi li se na tome?

DooVe je napisao/la:
Samo nek igraju djeca ;) :salut:
I nek pobjeđuje Željo. :mrgreen: "Iako rezultat nije bio u prvom planu, dodajmo da su gosti iz Sarajeva slavili pobjede u mečevima generacija 2003,2004,2005 i 2006."

Jel ima 2007. i 2008. godiste aktivno?
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

FKZ1921
Postovi: 1555
Pridružen/a: 01 avg 2013, 16:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar: Omladinske selekcije

Post Postao/la FKZ1921 » 08 feb 2016, 13:09

Kako aktivno?

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: MojaMalenkost i 18 gostiju.