Halid Demirović

Moderator/ica: Pasha

Avatar
hz1987
Postovi: 2087
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la hz1987 » 12 jun 2009, 14:35

Pratim rukomet dugo godina i smatram sebe dovoljno kompetentnim da iznesem jedan svoj stav:

Halid Demirović nekad i sad
Halid od prije 5 godina i sada su totalno 2 različita trenera.
Razlog tome je, ako ćemo iskreno - je mentalitet.
Prije 5 godina i prvog rada sa RK Bosnom - imao je viziju, principe i metode koje je donio iz Evrope.
Nakon odlaska s klupe, i prihvatanja poziva za Rep.BiH - počela je njegova mentalna stagnacija, a onda i pad.
Podlegao je principima, mentalitetu i logici koja je prisutna na Balkanu, tako da je upao u zamku alibija, straha i ziheraske logike. Vrh njegovog pada je preuzimanje RK Bosna Visoko - da bi iz sujetnih razloga dokazao sarajlijama koliko je on kvalitetan stručnjak.

Zbog promjene kursa u radu, popustljivosti i kompromisu izgubio je autoritet u repki, a ziheraško vođenje utakmice je dovelo da pojedinci odustaju polako od repke. Tu je naravno i deformisani metod rada koji je doveo do zasićenja u timskom duhu i dobrih nesuglasica među igračima.

Halid je lijepo krenuo, oformio bazu i napravio kostur tima, a onda je kostur počeo da limitira, a alibi za svaku utakmicu je uštogoljena taktika bez mirisa i ukusa.

Nažalost, Halid je doživio svoj vrhunac i njegov princip rada je poljuljao sam jer je izgubio kurs. Jedino vađenje iz začaranog kruga je da pruži priliku mladim i to na uštrb rezultata.
Velika zamjerka s moje strane je što na srednjem beku ima 2 ista profila igrača i razočaran sam činjenicom da Međić nije na spisku, iako bi on meni bio prvi srednji bek repke!


Toliko od mene

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la RK Gradacac » 12 jun 2009, 15:06

Sve si dobro rekao i slazem se sa vecinom, osim ovo oko srednjeg beka... Ne razumijem na koji nacin mislis dva ista profila? I koji je Medjic u pitanju?
010 ISN'T JUST A CODE

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la bandit » 12 jun 2009, 20:23

RK Gradacac je napisao/la: Ne razumijem na koji nacin mislis dva ista profila? I koji je Medjic u pitanju?

Prvo pitanje si sam sebi odgovorio a Medzic u pitanju je Tarik .... ;)

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la RK Gradacac » 13 jun 2009, 20:17

bandit je napisao/la:
Prvo pitanje si sam sebi odgovorio a Medzic u pitanju je Tarik .... ;)
Pa dobro hajde recimo da su dva ista profila... moze li odgovor koji je to profil u pitanju, i koji jos profili postoje osim tog?
A ovaj Medjic... taman da mi i broj licne karte das opet ne znam ko je u pitanju :mrgreen:
Gdje igra? Iz domace lige poznajem samo dva kvalitetna srednja beka a ni jedan od njih se ne preziva Medjic... moze li malo vise podataka osim imena... al da nije broj licne karte u pitanju :mrgreen:
010 ISN'T JUST A CODE

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la bandit » 13 jun 2009, 20:45

RK Gradacac je napisao/la:
bandit je napisao/la:
Prvo pitanje si sam sebi odgovorio a Medzic u pitanju je Tarik .... ;)
Pa dobro hajde recimo da su dva ista profila... moze li odgovor koji je to profil u pitanju, i koji jos profili postoje osim tog?
A ovaj Medjic... taman da mi i broj licne karte das opet ne znam ko je u pitanju :mrgreen:
Gdje igra? Iz domace lige poznajem samo dva kvalitetna srednja beka a ni jedan od njih se ne preziva Medjic... moze li malo vise podataka osim imena... al da nije broj licne karte u pitanju :mrgreen:

http://www.rkbosnasarajevo.ba/slike/eki ... tarik.html

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la RK Gradacac » 13 jun 2009, 23:25

Daj ba ljudi ja sam mislio da ste vi ozbiljni, pa gdje ovog iskopaste? Cuj on treba da bude prvi srednji, pa ovaj moze bit pozvat samo ako selektor bude ista osoba koja bude trener Bosne (jer tu igra)...
Ljudi malo objektivnosti vam nebi skodilo ;)
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la SINE » 14 jun 2009, 08:39

Tarik Međić je momak koji je ako se nevaram počeo karijeru u Maglaju i odatle prešao u sarajevsku Bosnu, nakon toga mislim da je bio skoro svake sezone (4-5 puta) posuđen raznoraznim ekipama iz naše premier lige.
Momak fino igra na srednjem beku, al za rep. još nije, možda u nekom doglednom periodu, jer se tek od ove sezon ustalio u Bosninoj ekipi.
SAMO ŽELJO

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la RK Gradacac » 14 jun 2009, 11:34

Ima puno boljih srednjih bekova od njega i u nasoj ligi kamoli u inostranstvu...
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la SINE » 14 jun 2009, 11:38

RK Gradacac je napisao/la:Ima puno boljih srednjih bekova od njega i u nasoj ligi kamoli u inostranstvu...
Ma naravno da je tako
SAMO ŽELJO

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la imeime » 14 jun 2009, 13:39

onaj iz Gradacca je bolji od tarika
imperator, prodavac magle

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la RK Gradacac » 14 jun 2009, 15:12

imeime je napisao/la:onaj iz Gradacca je bolji od tarika
Caco? Sigurno da jest ;)
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la el-fighter » 14 jun 2009, 18:20

RK Gradacac je napisao/la:
imeime je napisao/la:onaj iz Gradacca je bolji od tarika
Caco? Sigurno da jest ;)
Jest sto posto.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
cobratz
Postovi: 52
Pridružen/a: 13 jan 2009, 00:44
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la cobratz » 14 jun 2009, 18:41

Cestitam nasim rukometasima na pobjedi u Švici!

dzenidm
Postovi: 703
Pridružen/a: 16 mar 2009, 23:14
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la dzenidm » 14 jun 2009, 18:43

grahovac terzic toromanovic harmandic

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la Virtu4l » 14 jun 2009, 19:10

Tarik Međić je jedan od najtalentovanijih igrača Bosne i Hercegovine poslije rata. Momak je počeo karijeru u Maglaju, kod trenera Maše Obralića i uvijek se izdvajao od svoje generacije, bio je puno ispred svih. Sjajan pregled igre i ogromna borbenost su mu najjači aduti. U Bosni je redovno bio u nemilosti trenera i mislim da ih je davno trebao napustiti. Cvijič ga je skoro uništio, mislim da ga nije držao ni na klupi. Dečko je odigrao strašnu utakmicu prtiv Svendborga, kada je zabio desetak golova i imao nekoliko asistencija.
Evribadi sej Željo
Željoooo

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la bandit » 14 jun 2009, 22:30

RK Gradacac je napisao/la:pa ovaj moze bit pozvat samo ako selektor bude ista osoba koja bude trener Bosne (jer tu igra)...

Da je Radja jos uvijek selektor bio bi u repci .... :arrow:

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la imeime » 14 jun 2009, 23:31

:lol:
imperator, prodavac magle

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la SINE » 15 jun 2009, 17:25

Međić je levat što je trpio da ga svake sezone posuđuju iz Bosne po raznoraznim klubovima, gdje se ''kalio'' a raznorazne letve su igrale za Bosnu. Po meni on nije još za rep., što ne znaći da možda za sljedeći ciklus neće biti.
Samo naša rep. je deficitarna skoro na svakoj poziciji a najviše na krilima i pivotu, ne do bog da se Toromanović povrijedi ili Stojanović. Sva sreča pa ovaj mali Velić se dobro uklopi nakon povrede Jaškića inače bi bilo guravo....
SAMO ŽELJO

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la Virtu4l » 15 jun 2009, 22:47

SINE je napisao/la:Međić je levat što je trpio da ga svake sezone posuđuju iz Bosne po raznoraznim klubovima, gdje se ''kalio'' a raznorazne letve su igrale za Bosnu. Po meni on nije još za rep., što ne znaći da možda za sljedeći ciklus neće biti.
Samo naša rep. je deficitarna skoro na svakoj poziciji a najviše na krilima i pivotu, ne do bog da se Toromanović povrijedi ili Stojanović. Sva sreča pa ovaj mali Velić se dobro uklopi nakon povrede Jaškića inače bi bilo guravo....
Mislim da je sve to dozvoljavao jer u Bosni ima odličnu platu (prema nekim informacijama koje imam). Mada lično mislim da mu je to donijelo puno više štete nego koristi.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la Neutral » 16 jun 2009, 13:58

Treba nam pobjeda malo veća da pokažemo zube, nadam se da Italija može napraviti čudo. :mrgreen:

A Halid već sigurno sprema neke kombinaciej za pobjedu. Dok je on trenirao Bosnu ona je bila sjajnja, ode on , Bpsna gubi od nekih ekipa koje bi prije dobijala po 10 razliek (Schaffhausen)

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.