Regularnost, posjećenost i kvalitet Premijer Lige BiH

ochaMO
Postovi: 42
Pridružen/a: 19 sep 2008, 04:41
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la ochaMO » 21 sep 2008, 21:08

a jaka budzeta...

Avatar
Bosnier
Postovi: 2885
Pridružen/a: 02 jul 2008, 13:20
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la Bosnier » 21 sep 2008, 21:12

ma jok nemaju toliko, znam prije tri sezone da su imali 800 000 KM ... to je bilo potvrdjeno u nekoj emisiji
Tricolorii su crveni od glave do pete, dok su Bošnjaci i bikova u Rodeu luda kad god imamo posjed. To je pakao u Zenici!

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3349
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la newton_heath_lyr » 21 sep 2008, 21:17

Bosnier je napisao/la:ma jok nemaju toliko, znam prije tri sezone da su imali 800 000 KM ... to je bilo potvrdjeno u nekoj emisiji
a samo zamislite koliko bi sa tyim proracunom naprimjer mogao da napravi jedan rukometni klub u Evropi.Mogao da bi da dogura do samog kraja lige prvaka sigurno.jer i Budzet jednog Hamburga nije veci od 5 miliona.Pitanje je zasto se toliko novac fokusira samo na fudbal kada od njega i nema tolike vajde.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la calcio » 21 sep 2008, 21:28

newton_health_lyr je napisao/la:
Bosnier je napisao/la:ma jok nemaju toliko, znam prije tri sezone da su imali 800 000 KM ... to je bilo potvrdjeno u nekoj emisiji
a samo zamislite koliko bi sa tyim proracunom naprimjer mogao da napravi jedan rukometni klub u Evropi.Mogao da bi da dogura do samog kraja lige prvaka sigurno.jer i Budzet jednog Hamburga nije veci od 5 miliona.Pitanje je zasto se toliko novac fokusira samo na fudbal kada od njega i nema tolike vajde.
Mislim da je budzet kod velikih rukometnih klubova u Evropi puno veci od 5 miliona. Hamburg ima samo od publike ogromnu zaradu jer im je dvorana vazda puna a prima najmanje 10 000 gledalaca ;)
Plus sponzori, tv prava, novac od evropskih kupova itd.

Avatar
Zagor
Postovi: 5517
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la Zagor » 21 sep 2008, 21:39

Ma ljudi ne bih se iznanadio da Široki ima 4 miliona budžeta. Pa ljudi pogledajte koje oni igrače imaju, mogu im se svi diviti. Imaju jake sponzore.. Nakon njih dolazi Zrinjski. Sarajevo se i ne nalazi među privima pa i ako se nađe sve te pare odu u džepove uprave...
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la obannon » 21 sep 2008, 21:50

newton_health_lyr je napisao/la:
Bosnier je napisao/la:ma jok nemaju toliko, znam prije tri sezone da su imali 800 000 KM ... to je bilo potvrdjeno u nekoj emisiji
a samo zamislite koliko bi sa tyim proracunom naprimjer mogao da napravi jedan rukometni klub u Evropi.Mogao da bi da dogura do samog kraja lige prvaka sigurno.jer i Budzet jednog Hamburga nije veci od 5 miliona.Pitanje je zasto se toliko novac fokusira samo na fudbal kada od njega i nema tolike vajde.
Boga mi nisi dobro upoznat sa rukometom u evropi, raspitaj se o budzetima njemackih, i spanskih timova koji guraju daleko u evropi, pa onda pisi komentar
Nemoj zamjeriti
- " $...

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: Sudije u našoj ligi

Post Postao/la obannon » 21 sep 2008, 21:52

evo po anketi imamo i jedan gas da je sudjenje idlicno
to je korak naprijed
- " $...

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3349
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la newton_heath_lyr » 21 sep 2008, 22:27

obannon je napisao/la:
newton_health_lyr je napisao/la:
Bosnier je napisao/la:ma jok nemaju toliko, znam prije tri sezone da su imali 800 000 KM ... to je bilo potvrdjeno u nekoj emisiji
a samo zamislite koliko bi sa tyim proracunom naprimjer mogao da napravi jedan rukometni klub u Evropi.Mogao da bi da dogura do samog kraja lige prvaka sigurno.jer i Budzet jednog Hamburga nije veci od 5 miliona.Pitanje je zasto se toliko novac fokusira samo na fudbal kada od njega i nema tolike vajde.
Boga mi nisi dobro upoznat sa rukometom u evropi, raspitaj se o budzetima njemackih, i spanskih timova koji guraju daleko u evropi, pa onda pisi komentar
Nemoj zamjeriti
Evo ja se raspitao i bogami sam u pravu.Samo za primjer da ti kazem da je najbolji igrac na svijetu Ivano Balic zaradjivao u Spaniji nekih 400-500 hiljada godisnje.Dok Ibrahimovic ima 20tak miliona na godinu to ti je samo jedna mala uporednica.A ti se dobro rapitaj koliki su roracuni moguce je da su u pitannju euri ali ne vise od onoga sto sam i rrekao tj.5 miliona.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la obannon » 21 sep 2008, 22:33

Izgleda da se nismo razumjeli ja sam mislio da govoriš o cifri od 800.000 KM
- " $...

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3349
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la newton_heath_lyr » 21 sep 2008, 22:44

obannon je napisao/la:Izgleda da se nismo razumjeli ja sam mislio da govoriš o cifri od 800.000 KM
OK,ja samo zelim da potvrdim post koji je kazao da mi ne znamo da ulazemo u sport.Pa majku mu,nismo mi Amreik da ulazemo milijarde u sport kod nas u svim sportovima u drzavi ako se vrti oko 50 tak milona godisnje ili mozda ni toliko.Pa onda zasto ne napraviti bar nesto vrhunsko a cini mi se da bi mogli biti jaka nacija u rukometu za rpmjer.pa zasto onda ne ulagati u rukomet a ne zadnji dinar davati za fudbalske utakmice u kojima se pobjednik unaprjed zna.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
csh
Moderator
Postovi: 1734
Pridružen/a: 21 mar 2008, 17:16
Lokacija: Uvijek gdje treba!
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la csh » 21 sep 2008, 22:53

fiftisent je napisao/la:
newton_health_lyr je napisao/la:
Bosnier je napisao/la:ma jok nemaju toliko, znam prije tri sezone da su imali 800 000 KM ... to je bilo potvrdjeno u nekoj emisiji
a samo zamislite koliko bi sa tyim proracunom naprimjer mogao da napravi jedan rukometni klub u Evropi.Mogao da bi da dogura do samog kraja lige prvaka sigurno.jer i Budzet jednog Hamburga nije veci od 5 miliona.Pitanje je zasto se toliko novac fokusira samo na fudbal kada od njega i nema tolike vajde.
ovo je pravi komentar na pravom mjestu. svaka čast.
mislim da se radi o tome da nemamo nikakvu strategiju sporta, zato nemamo nikakve rezultate.

Radimo stihijski, da ne kažem seljački. Ulažemo u fudbal u kojem nikad ništa nećemo moći napraviti, jer nemamo šanse da se takmičimo sa najvećim i najbogatijim klubovima evrope... pa čak ni sa onim nižerangiranim.

4 miliona u fudbalu su šega, dok su u rukometu ozbiljna cifra čak i za evropske standarde. Umjesto da uložimo tamo gdje imamo šanse da nešto napravimo, mi godinama bacamo pare u najskupljem takmičenju (čudi me da još nismo došli na ideju da bi trebali imati i bh. tim u formuli 1).

slovenci su odličan primjer. Pametni janezi su uložili sve prvo u rukomet, pa onda u košarku. zato imaju konkretne rezultate. A najtužnije je da bismo i mi mogli istu stvar napraviti... samo da je malo pameti.

Iskreno, ja bih radije gledao našu ping-pong ekipu u finalu evropskog prvenstva, nego našeg prvaka u fudbalu kako ispada u prvom pretkolu lige šampiona.
Realno razmisljas druze ali realno ne volis fudbal ;) ,to se vidi.Mada i ja mislim da se trebaju uloziti pare na taj nacin da se usmjere tamo gdje je potencijal veci,ali u fudbal se druze nista ne ulaze vjeruj mi.To se sve prebija na neke nacina dodjem ti dodjes mi nema zive love.Zeljo je kada se najvise u njega ulagalo i kada je imao rezultate imao je budjet oko2 miliona i bilo je uspjeha za vrijeme amarove ere.Ali haveru vjeruj da bosna asa uzima vise love od sponzora mislim zivljaka nego i zeljo i sarajevo zajedno.Brajlovic recimo sponzor zelje je tako sto igraci jedu besplatno tamo i slicno tuzno ali istinito.
AMAR OSIM!!!

Avatar
Torentte
Postovi: 60
Pridružen/a: 01 jun 2008, 13:48
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la Torentte » 21 sep 2008, 23:14

Ma nije sve ni u parama, eto npr. da su te pare uložene u rukomet, pa zar mislite da bi Ivano Balić ili neki švabo npr Hens došao igrati u BiH rukometnu ligu, ne bi ljudi došli ovdje igrati sve da im nude 50% više nego u Njemačkoj i Španjolskoj baš iz razloga jer će Španija i Njemačka uvijek imati jače lige u bilo kom sportu nego mi, zašto bi onda dolazili ovdje sve i da se ulaže toliko koliko maštate. U svijetu je trenutno trend da se ulaže u sportove koji su popularni, te samim time i donose zaradu. Nogomet je kako znamo najpopularniji sport u svijetu, pa tako i kod nas, iako, realno govoreći, ne ulaže se kod nas u nogomet gotovo ništa, ali za razliku od ostalih sportova nogomet ipak malo odskače!
DROIT AU BUT

Avatar
csh
Moderator
Postovi: 1734
Pridružen/a: 21 mar 2008, 17:16
Lokacija: Uvijek gdje treba!
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la csh » 21 sep 2008, 23:18

Ok .Ali ne mozes ni ti porediti budjete u fudbalu i kosarci gledajuci u procentima tu je to negdje.Tada je zeljo igrao u trecem pretkolu lige prvaka.Ali ti opet kazem sta su dva miliona u fudbalu,nista a dokle se doguralo(nije los rezultat 3 predkolo)Sa malo para da se ulozi recimo 5 do sedam miliona svaki nas klub bi bio vrlo blizu evropskih kupova,ali nazalost to je vrlo daleko i samo snovi.
AMAR OSIM!!!

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3349
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la newton_heath_lyr » 21 sep 2008, 23:36

fiftisent je napisao/la:pa dobro torentte, i ne treba sve da ide u jedan klub, nego u kompletnu ligu. tek onda će pravi igači doći.
ali zašto uopšte pričamo o kolektivnim sportovima? npr. azerbejdžan ulaže u dizanje tegova, siromašne zemlje imaju kvalitetne npr. hrvače, a ne fudbalere. mi, na žalost, nismo zainteresovani za hrvače, a za fudbalere nemamo para. zato možemo samo sanjati o medalji na olimpijadi ili pobjedi na bilo kakvom takmičenju.

csh, slažem se da se ne mogu porediti budžeti. upravo to i govorim. ne kažem ja da željo ne valja, a bosna valja. samo kažem da sa 2 miliona u košarci možeš nešto napraviti, u fudbalu ne možeš ništa a u stonom tenisu možeš imati klub koji je prvak svijeta.
Ako imaš milion u košarci, igraš jadransku ligu, gledaju te u čitavoj regiji, a onda uvoziš pare od fructala, grand kafe ili raiffeisen banke. ako imaš milion u fudbalu, ne gleda te niko i možeš u miru i u mraku da ga pohapaš.

a što se tiče 3. pretkola, to je samo navijačima imaginarni uspjeh.
jesmo li dobili neku promociju za državu? jesu li ušle pare od stranih sponzora? jesmo li dobili pare od fife? obnovili stadion?
ili samo imamo neki ko fol uspjeh, pa kad se prepucavamo na forumu sa sličnim luzerima možemo im reći da smo kao bolji od njih?
U potpunosti podrzavam ovaj stav,a to sto je neko napisao da ako imas para da Ivano Baluic i sl. vrhunski sportasi ne bi dosli da igraju u nasoij ligi nij ena mjestu jer uzmi vaterpolo sport da najbolji igraci igraju u Crnogorskoj ,Srbijanskoj i Hrvatskoj ligi unatoc tome sto je Spanija Italija i sl.lige po tebi primamljivije.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
csh
Moderator
Postovi: 1734
Pridružen/a: 21 mar 2008, 17:16
Lokacija: Uvijek gdje treba!
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la csh » 21 sep 2008, 23:43

Slazem se da je to imaginaran uspjeh,ali to je bila odlicna predispozicija za kasnije ali mi nemamo zdrav razum u sportu.Zeljo je tada imao sve da prevazidje ovu ligu da se izdigne te godine smo zaradili lovu i to dobru i od sponzora a i od fife za prolazak u 3 predkolo.Etada je trebalo da krene jos bolje pa dogodine opet 3 pretkolo pa bi mozda za par godina i uspjeli nesto uraditi i mi umjeto da idemo gore mi smo krenuli dole jer prohtjevi raznih lezihljebovica su skocili i skupilo ih se vise nego sto ihz je ranije bilo i dovedose nas do dna .U tom smislu mislio sam da je 3 predkolo uspjeh...
AMAR OSIM!!!

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3349
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la newton_heath_lyr » 21 sep 2008, 23:46

csh je napisao/la:Slazem se da je to imaginaran uspjeh,ali to je bila odlicna predispozicija za kasnije ali mi nemamo zdrav razum u sportu.Zeljo je tada imao sve da prevazidje ovu ligu da se izdigne te godine smo zaradili lovu i to dobru i od sponzora a i od fife za prolazak u 3 predkolo.Etada je trebalo da krene jos bolje pa dogodine opet 3 pretkolo pa bi mozda za par godina i uspjeli nesto uraditi i mi umjeto da idemo gore mi smo krenuli dole jer prohtjevi raznih lezihljebovica su skocili i skupilo ih se vise nego sto ihz je ranije bilo i dovedose nas do dna .U tom smislu mislio sam da je 3 predkolo uspjeh...
Kako prijatyelju da bolje ide,kada je tada Zeljo jednog vrhunskog golmana umjesto da ga proda za najmanje milion eura Zeljo inkasira nekih stotinjak hiljada maraka .Pa najnopvioji primjeri odlazak Bubacara Dialibe za 200 hiljada,i Stilica za 150 hiljada ,da ne pomonjem Dzeku koji je otisao za 50 hiljada.Zalosno ,definitvno zalosno.Umjesto da se njihovom prodajom da motiv ostalim mladiim igracima i samim klubovima da je profitabilno ulagati u mladost kluba ,oni daju potpuno suprotan priomjer i po bilo koju cijenu prodaju talente koji kasnije postaju milionima vrijedni.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
csh
Moderator
Postovi: 1734
Pridružen/a: 21 mar 2008, 17:16
Lokacija: Uvijek gdje treba!
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la csh » 21 sep 2008, 23:49

Pa o tome ja i govorim dok lezihljebovici vladaju nasim sportom nema uspjeha,nema strategije za duzi period nista....svi gledaju da na brzinu klepe lovu bilo kakvu i zdravo.
AMAR OSIM!!!

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3349
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la newton_heath_lyr » 21 sep 2008, 23:52

csh je napisao/la:Pa o tome ja i govorim dok lezihljebovici vladaju nasim sportom nema uspjeha,nema strategije za duzi period nista....svi gledaju da na brzinu klepe lovu bilo kakvu i zdravo.
da,pa nije MOdric vredniji od Dzeke 400 puta vise kolika je cijena bila (dzeko 50 hiljada,Modric 20 miliona),ali nemaju ni nasi mladici motiva da igraju kada jadni odu u Trebinje i polome im noge dolje ,ili kada dodje vrijeme da se igra kod kuce gdje bi bili malo opusteniji ali onda igraju ovi stariji koji se boje ivci u goste.Zato kapa dolje ipak i Dzeki i Husejnovicu i Stilicu.....pa i sam je Modric rekao da se kalio u najgrubljuj ligi na svijetu i to engleskim novinarima i to koliko god zalosno bilo to je i istinuto.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3349
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la newton_heath_lyr » 22 sep 2008, 23:17

Najveci budzet kod kosarkasa je 600 hiljada koji ima bosna asa bht
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

°°°maniac°°
Postovi: 25
Pridružen/a: 21 jun 2008, 17:55
Kontakt:

Re: Koliki su budzeti sportskih klubova u BIH?

Post Postao/la °°°maniac°° » 22 sep 2008, 23:24

newton_health_lyr je napisao/la:Najveci budzet kod kosarkasa je 600 hiljada koji ima bosna asa bht

hah odakle ti ta informacija

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Balorda, Burberry46, delko, donDondon i 31 gost.