NBA Playoff 2011

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: NBA Playoff 2011

Post Postao/la dema » 13 jun 2011, 23:28

pisi l-train jesi ti kao navijac igraca Jamesa zadovoljan ucinkom i s 17 poena u finalu.jesi vise volio da je igrao a ne lupetao gluposti i rugao se MVP-iu finala

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6604
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: NBA Playoff 2011

Post Postao/la kad_kako » 13 jun 2011, 23:36

L-Train je napisao/la:
Balon je napisao/la:
L-Train je napisao/la:Između redova može se pročitati ova poruka: „Sutra ću se probuditi i još ću biti milijunaš, a vi ćete i dalje rintati dan i noć za siću!“

kao i obicno sve je izvuceno iz konteksta i po obicaju LeBron je jos jednom ispao los covjek :roll:
To su ti kurceviti mediji koji iz normalnih rijeci izvlace nesto trece, James je time samo htio da kaze da su ljudi preoptereceni mrznjom prema njemu te da im je on najmanji problem u zivotu. S obzirom da je prije pola sata izgubio finale mene i cudi da nije ostrije reagovao, Shaquille O Neal bi im na to vjerovatno spucao nesto tipa "prosto me zaboli **** za misljenje tamo nekakvih kvazi navijaca"a to bi bio vjerovatno i moj odgovor.
ma ne znam brate sve je ovo postalo jadno kao i ti mediji tako i ovi nasi forumasi.Evo konstantno ovdje citam kritike na racun njegove igre i to mi je sasvim ok i zasluzio ih je u potpunosti,ali i pored toga sto ga omalovazavaju kao igraca nekim forumasima to je malo pa sad pokusavaju ga dodatno ocrniti kao covjeka i prikazati ga u najgorem svjetlu.Inace ovi nasi forumasi su olicenje morala i dobrog karaktera pa su kao takvi kompetentni da diskutuju :roll:
Kod mene je potpuno suprotno kad je u pitanju James (ako nadjes gdje drugacije u mojim postovima, javi). Postujem ga kao igraca, postujem sve sto je uradio u svojoj 8-godisnjoj NBA. karijeri, ali... nikako ga nemogu postovati kao covjeka, jer, svaki dan na neki drugi nacin, pokazuje svoje ruzno lice.

Tako nebi trebao da se ponasa superstar. Kao sto je zasluzio postovanje za svoju igru, tako treba i za ovo drugo.
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
L-Train
Postovi: 18379
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: NBA Playoff 2011

Post Postao/la L-Train » 14 jun 2011, 00:18

on jest egocentrik i to je jedino sto priznajem,ali to je jos i 90% igraca u ligi,eh sad da je on los covjek tu se apsolutno ne slazem.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6604
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: NBA Playoff 2011

Post Postao/la kad_kako » 14 jun 2011, 00:31

L-Train je napisao/la:on jest egocentrik i to je jedino sto priznajem,ali to je jos i 90% igraca u ligi,eh sad da je on los covjek tu se apsolutno ne slazem.
Mozda ga pocnem i postovati nekad, u buducnosti i kao personu. Trenutno to nemogu, jer kod mene to nije zasluzio. Neznam kod drugih, sto ga nevole, i njihove razloge. ja licno imam svoje (svi mi imamo neke svoje razloge sto nekog volimo, ili nevolimo), i negledam tudje razloge. Isto tako sam rekao da postujem sta je do sada uradio u svojoj NBA karijeri.

edit: samo da dodam, da sam ja znao isto tako nepostovat igrace koji su igrali i za neke moje ekipe. npr. Pepe, i ono kad je dobio suspenziju od 6 mjeseci, radi namjernog gazenja... od tada tog igraca nemogu smisliti, a simpatizer sam Real-a.
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: NBA Playoff 2011

Post Postao/la Blue_He4rt » 14 jun 2011, 01:52

I zavrsi jos jedna prelijepa sezona.
Chelsea F.C.


ManiacsThe
Postovi: 156
Pridružen/a: 08 jun 2011, 22:31
Kontakt:

Re: NBA Playoff 2011

Post Postao/la ManiacsThe » 15 jun 2011, 11:54

Ovaj momak što piše na monitoru je jedan veliki debil sa ****-a

Avatar
D1n0
Postovi: 906
Pridružen/a: 03 feb 2010, 01:49
Lokacija: Metković
Kontakt:

Re: NBA Playoff 2011

Post Postao/la D1n0 » 15 jun 2011, 17:23

Hrvoje Franceski...

Hrvatski Bill Simmons, ali isto veliki bullstard
DIRK NOWITZKI!!!

NBA Champion
NBA Finals MVP
NBA Regular Season MVP
10 x All Star
4 x NBA All-First team
FIBA World Championship MVP
Eurobasket MVP

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: NBA Playoff 2011

Post Postao/la neno#4 » 15 jun 2011, 23:30

Reggie Miller recalled his encounter with Larry Bird's legendary trash talking ability in his book "I Love Being The Enemy". Reggie tried to disrupt Larry's concentration when he was shooting free throws late in a game. Larry glared at him, made the first free throw and said, "Rook, I am the best fucking shooter in the league right now. In the league. Understand? And you're up here trying to tell fucking me something?" Then Larry buried the second free throw.

During the three-point shooting contest on All-Star Weekend 1986, Bird entered the locker room, looked around without saying a word, then finally said, "I want all of you to know I am winning this thing. I'm just looking around to see who's gonna finish up second." He won the shooting contest.

During one game on Christmas Day against the Indiana Pacers, before the game Bird told Chuck Person that he had a Christmas present waiting for him. During the game, when Person was on the bench, Bird shot a three-pointer on the baseline right in front of Person. Immediately after releasing the ball, Bird said to Person, "Merry fucking Christmas!", and then the shot went in. This was no doubt inspired by Person (nicknamed the "Rifleman") stating prior to the game that "The Rifleman is Coming, and He's Going Bird Hunting."
If there was ever a "golden age" of sports' trash talking, it has passed us by.
That seems to be the obvious conclusion based on your voting for our "top 10 all-time trash talkers in sports" list that you will see below. Four athletes dominated the list, and none of them are active. Three of the four played the same sport -- basketball.
And all hail the king of trash talking -- Larry Bird.
Running second is the man that many of you said "invented" trash talking and often made it poetic -- Muhammad Ali.
Back to basketball, Michael Jordan is in third and his sparring partner, Gary Payton, in fourth. Sir Charles Barkley probably will be disappointed to know he was a distant fifth. rofl

Larry Legend (Bird) was well known for his competitive fire and high bball IQ, but it is rare that people expose Larry as one of the NBA`s alltime greatest smack talkers. Stories have been told of Larry pointing out the spots on the court he was going to score from, BEGGING his defender to "try and make it tough on me this time" Then he would dribble to that spot and stick the jumper in the defenders face. I remember Rodman telling a story about Larry`s trash talk---
"I would be all over him, trying to deny him the ball, and all Larry was doing was yelling at his teammates, I`M OPEN!!! HURRY UP BEFORE THEY NOTICE NOBODY IS GUARDING ME!!!!!!!" then he would stick an elbow in my jaw and stick the jumper in my face, then he would start in on my coach"Coach you better get this guy out and send in somebody who`s going to D me up, becuase its too easy when I`m wide open like this"

Jordan was a great trash talker. But when he got angry he took it to a higher level and really tore people apart, psychologically. Jayson Williams (before he shot his driver) said that any time he scored he would intentionally look right at the floor and run back and never make eye contact with Jordan, who might be inclined to take that as a sign of disrespect and explode for 50 or so points.

The mailman doesn't deliver on Sundays - Pippen to Malone
:D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.