Sveta kolumna

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Sveta kolumna

Post Postao/la don_burza » 17 avg 2011, 17:04

Nas narod (kad kazem nas mislim na Ex-YU) uvjek je bio ljubitelj sporta i uspjeha u istom.
Donosile su se tu medalje sa olimpijada , osvajana su svijetska i evropska prvenstva , obarani su rekordi , ponizavan je protivnik ali narodu je uvjek nedostajala titula najboljeg u svetoj igri FUDBALU.

Fudbal radnicka igra na ovim prostorima se dozivljava i vise od te igre , nekima je cak preca i od novca , zdravlja porodice. Govor iz ovog videa mozda najbolje oslikava ljubav prema toj opsesiji zvanoj fudbal.

[youtube][/youtube]

Danas se evo prave debate , analize , traze se misljenja strucnjaka zasto nismo nikad uspjeli zasjesti na tron Svijeta ili Evrope.

Odgovori su uglavnom isti ili je mentalitet u pitanju ili sreca a neki cak i osporavaju kvalitet ekipa. Tacan razlog uvjek ce ostati nepoznanica nama zaljubljenicima u fudbal.

I danas zivi ta yugo nostalgija kad god se u nekoj ekipi u sastavu pojavi igrac sa ć.

Evo prvi ja nisam propustao utakmice Real Sosijedada one sezone kad su zavrsili na drugom mjestu u Primeri. Mozda zbog toga sto su oni bili slabi a mozda i zbog toga sto je jedan od glavnih igraca bio Kovacevic.

Pa onda dolaze golovi Vucinica u CL , pa trece mjesto Hrvata u Francuskoj pa golovi tandema Petric Olic za Hamburg.

Nama Bosancima toliko malo treba za srecu. Pobjeda protiv Malte koliko toliko podigne euforiju pred sledecu utakmicu a da negovorim kad otresemo Belgiju , Dansku i osale malo vece reprezentacije.

Ako Bog da pa docekamo neko veliko takmicenje nesmijem ni zamisliti kakvo ce slavlje uslijediti na ulicama nasih gradova . Jer to je fudbal to je vise od igre . Evo kosarkasi su nam na EP pa se dnevno pola ili u nekim slucajevima cijela strana posveti njima a fudbalerima pred prijateljsku citave tri strane.

Ovaj narod je zeljan uspjeha , srece a to samo fudbal moze ponuditi.

Uzimam za primjer Srbiju. Imaju najboljeg tenisera svijeta , vaterpolisti i ne znaju koliko titula imaju, kosarkasi su favoriti gdje god krenu , odbojkasi takodje. Naravno cjene se njihovi uspjesi prave se slavlja , docekivanja al niko nemoze ni zamisliti sta bi bilo kad bi im fudbaleri postali prvaci na SP ili EP. Mozda grijesim al mislim da je tako.

Vrijeme ce pokazati da li ima mjesta za nas pod tom zvijezdom srece pa da i mi proslavimo uspjeh nasih fudbalera kako i prilici ili cemo se uvjek nadati sledecoj generaciji .
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
rogeRF
Postovi: 1982
Pridružen/a: 01 maj 2011, 09:52
Kontakt:

Re: Sveta kolumna

Post Postao/la rogeRF » 17 avg 2011, 17:22

Sto se mene tice, malo mi je poglup naziv kolumne, i previse si ovo jednostavno napisao, nisi unio svoja osjecanja, mozda tema to nije ni dozvoljavala. S obzirom da je prva, nije lose, ali, mozes ti to bolje. ;)
Izdržati, to je temelj vrline!

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.